Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Zanima me od čega zavisi prestanak lučenja mlijeka?Ja pokušavam da se izmlazam poslije podoja,ali sada ima samo 20 ml,prije je bilo mnogo više.Jel ja gubim mlijeko?

Moja drugarica je imala samo mjesec dana,a hranila se zdravo i nije se nervirala.

ja bih ipak preporucila da se izmlazas posle podoja, iz razloga sto je bebica jos mala i ne moze ona bas dovoljno da izvuce. prvih par meseci je uglavnom potrebno da se potpuno uspostavi laktacija.

sa prvim detetom mi je duuugo mleko jako nadolazilo, curilo kad bi trebao da sisa i redovno sam se izmlazala i to bas dugo.

sada se ne izmlazam sa drugim detetom iz razloga sto je ranije uspostavljena laktacija kako treba, mleko ne nadolazi onako jako, nije mi curelo mislim vec posle 2 meseca ali ga i sad cini mi se ima bas dosta, beba ima 4 podoja i ima malo vise od 8 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta je iako izmuzes 20ml posle podoja. Do sledeceg podoja imaces za bebu dovoljno, a i polako se kod vas uspostavlja ponuda i potraznja tako da nisi u problemu. Bio bi mozda problem kada bi izmuzala preko 50ml posle podoja pa da ti nadolazi mleko u jos vecoj kolicini i da ti se uaple kanali. bebu doji kad god trazi i budi mirna. sve je OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da podelim ovo sa vama. Otkad se rodila Anita, nikad mi nije bas nesto nadoslo mleko, onako da mi se zategnu grudi, tj. imam dovoljno mleka, ali ne i previse. Pre koje vece sam prvi put posle puuuuno vremena napunila kadu i toliko sam se u njoj opustila, milina. Te noci i iduceg jutra su mi grudi bile prepune!! Posle jutarnjeg podoja sam iscedila 200ml! :) A inace se uopste ne cedim... Eto tako, mozda nekom pomogne opustanje u kadi da poveca mleko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem što me nekad peckaju bradavice.Negdje sam čitala da uzrok može biti Candida albicans.A beba ima malo bijelo na jeziku sa strane.Jeste imali sličan problem i kako se izboriti sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem što me nekad peckaju bradavice.Negdje sam čitala da uzrok može biti Candida albicans.A beba ima malo bijelo na jeziku sa strane.Jeste imali sličan problem i kako se izboriti sa tim?

Rastvoris kasikicu sode bikarbone u prokuvanoj i ohladjenoj vodi. Uzmes cistu gazu, umotas kaziprst i umocis u rastvor i onda bebi jezik "istruzes" sa tim, malo i lagano, samo speres jezik. Takodje i tvoje bradavice brisi istim rastvorom.

Nije nista opasno, a soda bikarbona bas pomaze. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi to ti je soor a Kamilica ti je upravo napisala "domaći" recept za to. Ne brini se nije ništa strašno samo ovako ispiraj/briši usnu duplju bebi a ti pre i posle podoja operi bradavice.

Nešto više o sooru možeš pročitati na temi KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad, kad imam vremena, da podelim svoje iskustvo sto se tice dojenja sa vama, mozda nekom pomogne... Prvi mesec... pakao...! Dojila sam je non-stop, cim nije na siki plakanje. Imala sam puno mleka, ona je sisala, bljuckala, plakala, sisala... zacarani krug. Ja nervozna, gladna, dehidrirana, krvarim, rana boli... a ona samo sisa... Nema lekara ni ustanove koju nisam pitala za savet, bila sam ocajna... odgovor je uvek bio isti, samo dojenje... A onda odemo na prvu kontrolu... U dz ona vristi, ja se tresem, jedva stojim... Doktorka izadje da vidi ko se toliko dere i ja joj kazem da se ona dere jer nije na siki. Ukida mi doktorka podoj na 5 dana!!! 1. razlog- da se ja odmorim ( u tom trenutku sam imala manje kila nego kad sam ostala trudna), 2. razlog- da popijem metilergometrim da bi mi se materica vratila, 3. razlog jer je ona bila jos zuta a mesec dana je dovoljno da se vidi da joj od majcinog mleka nece biti bolje. Ljudi kakva promena i za dete i za mene... nasmejasmo se jedna drugoj konacno. Odrzala sam mleko i nastavili smo sa dojenjem!!! Uvece je dobijala dohranu i nocu, i preko dana kada se unervozi... Vise joj nikada nisam dala sisu nocu i Lena od 1 meseca i 10 dana spava od 10 uvece do 6 ujutru, dobije flasicu i do 11 spava. Preko dana nema ogranicenja, siki kad hoce i koliko hoce. Ja joj sada nudim na 3-4 sata dohranu, ona popije koliko joj treba.

I sta vam htedoh reci rolleyes.gif ... ja sam za dojenje, dokle god zele... svaki dan imam bolove i operacija me ceka cim prestanem da dojim, ali ja cu trpeti a ona neka siki i dve godine. Ali ne mislim da treba bezati od dohrane. Uz pomoc dohrane dosta se rastereti majka i dete postane mirnije, bar je moje iskustvo takvo.

E bas se raspisah, ali mozda nekome pomogne unsure.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada i sama sam prosla kroz ovo sto pises da vam se desavalo. Koji je razlog? Nisam sigurna, malo mleka...........pa ne znam on je napredovao, njegova navika da bude uz siku.......... mozda. Meni je pedijatrica savetovala da uvedem dohranu, nisam htela jer sam iz iskustva znala sta to znaci, malo po malo i nema sikenja vise. Jesam mu davala AD ali tek u kranjoj nuzdi, bas kad nemogu vise, kad i meni i bebi treba odmor. I moram ti reci da sam ljuta na sebe i na doktore sto nisam dojila prvo dvoje dece. Uglavnom smatramo da je dojenje jedna laka rabota, e pa nije ni malo, vrlo je iscrpljujuce u prvo vreme. Uh kad se setim kako sam bila iscrpljena, umorna, opterecena, neispavana, i trista cuda jos. Bilo je uzasno mucno za celu moju porodicu, jer ja sam bila samo tu da Luka sisa, moram da priznam da su mi starija deca u to vreme popustila u skoli. Ali sam se izborila, sve smo istrpeli, ja se oporavila ubrzo, deca popravila ocene a Luka poceo da siki na dva sata. Milina.

Moj ti je savet, oporavi se malo i pokusaj ponovo samo da dojis svoju bebu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je savetovano da dohranjujem svoje dete iako sam imala mleka za petoro, upravo zato sto sam posle 2 meseca imala 49kg, a kad sam se porodila imala sam 61. Istina, kupili smo AD melko koje sam trebala da mu dam uvece pred spavanje. Secam se, drzim onu flasicu sa mlekom, meni mleko curi iz dojki, a ja se borim sa svojom savescu... strasni trenuci... :( srecom, savest mi nije dala da mu dam flasicu umesto sike i prezivela sam...svih 21 mesec dojenja.

Dy, stvar je, pomalo, licne prirode. Neke majke ce se izboriti sa paklom koji moze da bude u pocetku dojenja, a neke majke nece. U svakom slucaju, cak i one koje su dohranjivale i dojile decu preko godinu dana od mene imaju naklon. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je savetovano da dohranjujem svoje dete iako sam imala mleka za petoro, upravo zato sto sam posle 2 meseca imala 49kg, a kad sam se porodila imala sam 61. Istina, kupili smo AD melko koje sam trebala da mu dam uvece pred spavanje. Secam se, drzim onu flasicu sa mlekom, meni mleko curi iz dojki, a ja se borim sa svojom savescu... strasni trenuci... :( srecom, savest mi nije dala da mu dam flasicu umesto sike i prezivela sam...svih 21 mesec dojenja.

Dy, stvar je, pomalo, licne prirode. Neke majke ce se izboriti sa paklom koji moze da bude u pocetku dojenja, a neke majke nece. U svakom slucaju, cak i one koje su dohranjivale i dojile decu preko godinu dana od mene imaju naklon. ;)

Naravno, nista ja lose nisam mislila. Samo, moras priznati da ce retko koja beba da sisa i pije mleko na flasicu, jer im je ovo drugo lakse i obicno se vremenom predje na AD. Znam iz iskustva, jer sam tako uradila sa starijom decom, to mi je bila osnovna greska. Moja dr je to uporedila ovako: Ako ceo zivot ides peske to ti bude ok, ali samo jednom ako te neko poveze, naravno da ces zeleti jos. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da beba od mjesec dana cijelu noć prespava?Ja je budim,al neće da jede,tek ujutru u 6 lepo sisa.Inače niti kaki niti jede noću od 12 do 6.Sjutra imamo kontrolu,pa ćemo vidjeti kako dobija na kilaži.Ja se plašim da ne izgubi pa da mi uvedu dohranu,koju ne mogu ni smisliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, vecina nas koje smo iskljucivo dojile nikad nismo merile kolicinu mleka koju beba popije. Vazno je da beba dobije siku. ;) Nemoj se uopste opterecivati ni koliko dugo dojis, ni na koliko sati, niti kolicinom.

*andjelcic*, smatram da bebi ne valja davati hranu na flasicu osim mleka ako beba ne sisa.Toliko si pisala o bebinoj zelucanoj kiselini, a uvela si bebi hranu sa 3 meseca i to na flasicu. Ja mislim da hrana treba da se uvodi kasikom, zalogaj po zalogaj, i to u malim kolicinama bas upravo zbog varenja.

Kasno sam videla ovaj post. Na flasicu je pio par puta, ali ipak je bolja kasika! Pa ako ga naviknem da iz flasice jede hranu, sta ce da radi sa kasikom?

Kasno mi je proradila logika... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da beba od mjesec dana cijelu noć prespava?Ja je budim,al neće da jede,tek ujutru u 6 lepo sisa.Inače niti kaki niti jede noću od 12 do 6.Sjutra imamo kontrolu,pa ćemo vidjeti kako dobija na kilaži.Ja se plašim da ne izgubi pa da mi uvedu dohranu,koju ne mogu ni smisliti.

Ako je dete zdravo i raspolozeno, neka spava koliko hoce. Nemas mesta za brigu. Moja cerka je isto tako rano pocela da prespava po celu noc ( jos dok je dojila sa nepuna dva meseca) i napredovala je super. I nemoj da se zabrines ako promeni misljenje :lol: pa odjednom pocne da se budi, sve je to normalno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Lena sada uglavnom siki, dohrana je uvece, ujutru u 6 je samo flasica i nastavlja sa spavanjem... preko dana je ponudim ali uglavnom nece ili popije malo... Licno nikada nisam verovala da kada osete flasicu nece hteti siku, i kod mene se to ispostavilo kao tacno. Dajem joj chicco 0+ iz koje treba da se vuce. Iako je nisam dojila 5 dana ona je nastavila da siki. I sada sam zelela da zavrsim sa operacijom pa da je vratim na siku ali doktor insistira na zaustavljanju mleka, tako da o operaciji i ne razmisljam za sada. U periodu kada je nisam dojila, jedno vece dajem joj mleko na flasicu i ona se zagrcne... ja pocnem da je podizem a ona mi zgrabi siku kroz pidzamu i povuce :lol: Dusa moja... ma kakva flasica, mi siku zovemo cokoladica... to joj je hrana, uzivanje, toplota, mazenje, slatkis... sve!

Po savetu naseg prijatelja koji je psiholog nikada je nismo budili da jede, mada su mi rekli u porodilistu da to radim jer je imala samo 2370. Kaze da od budjenja beba moze da ima samo stetu...

I da... jelena c... postavila sam pitanje jedno u grupi kako drzati bebu, molim te pogledaj pa mi odgovori ako mozes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram sama sebe da pohvalim...znate moju odbojnost prema dojenju?! Eh...vjerovale ili ne, mjesec dana sam bila potpora jednoj drugarici koja je imala velikih problema sa dojenjem...Zvala me je, tražila savjete, moralnu podršku...Da bi me danas nazvala i rekla kako je njen dječak dobio sa mjesec dana 1,600 grama...sva srećna i zahvalna....

Eh...kako će meni biti jednog dana nemam pojma....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram sama sebe da pohvalim...znate moju odbojnost prema dojenju?! Eh...vjerovale ili ne, mjesec dana sam bila potpora jednoj drugarici koja je imala velikih problema sa dojenjem...Zvala me je, tražila savjete, moralnu podršku...Da bi me danas nazvala i rekla kako je njen dječak dobio sa mjesec dana 1,600 grama...sva srećna i zahvalna....

Eh...kako će meni biti jednog dana nemam pojma....

Bravo za tebe. Dojices ti drugo dete dugo. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram sama sebe da pohvalim...znate moju odbojnost prema dojenju?! Eh...vjerovale ili ne, mjesec dana sam bila potpora jednoj drugarici koja je imala velikih problema sa dojenjem...Zvala me je, tražila savjete, moralnu podršku...Da bi me danas nazvala i rekla kako je njen dječak dobio sa mjesec dana 1,600 grama...sva srećna i zahvalna....

Eh...kako će meni biti jednog dana nemam pojma....

Bravo :)

Ja se nadam od jeseni ove godine da ćeš krenuti u akciju i da ćeš uspešno dojiti drugu bebu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Lena sada uglavnom siki, dohrana je uvece, ujutru u 6 je samo flasica i nastavlja sa spavanjem... preko dana je ponudim ali uglavnom nece ili popije malo... Licno nikada nisam verovala da kada osete flasicu nece hteti siku, i kod mene se to ispostavilo kao tacno. Dajem joj chicco 0+ iz koje treba da se vuce. Iako je nisam dojila 5 dana ona je nastavila da siki. I sada sam zelela da zavrsim sa operacijom pa da je vratim na siku ali doktor insistira na zaustavljanju mleka, tako da o operaciji i ne razmisljam za sada. U periodu kada je nisam dojila, jedno vece dajem joj mleko na flasicu i ona se zagrcne... ja pocnem da je podizem a ona mi zgrabi siku kroz pidzamu i povuce :lol: Dusa moja... ma kakva flasica, mi siku zovemo cokoladica... to joj je hrana, uzivanje, toplota, mazenje, slatkis... sve!

Po savetu naseg prijatelja koji je psiholog nikada je nismo budili da jede, mada su mi rekli u porodilistu da to radim jer je imala samo 2370. Kaze da od budjenja beba moze da ima samo stetu...

I da... jelena c... postavila sam pitanje jedno u grupi kako drzati bebu, molim te pogledaj pa mi odgovori ako mozes...

Bas tako. Ja sam uvek isla logikom da ako su gladni ne bi spavali sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako. Ja sam uvek isla logikom da ako su gladni ne bi spavali sigurno.

I ja isto i nikad dete nisam budila, i ako su mi svi dušebrižnici savetovali da budim.

Poslušala sam moju tetku babicu da dete gladno ne spava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da beba od mjesec dana cijelu noć prespava?Ja je budim,al neće da jede,tek ujutru u 6 lepo sisa.Inače niti kaki niti jede noću od 12 do 6.Sjutra imamo kontrolu,pa ćemo vidjeti kako dobija na kilaži.Ja se plašim da ne izgubi pa da mi uvedu dohranu,koju ne mogu ni smisliti.

Moja cura je sa tacno mesec dana prvi put prespavala noc. Uznemirena sam se pozalila pedijatru, misleci da je trebalo da je probudim-i da sam nesavesna majka kojoj je dete bilo gladno nocu... Ali mi je pedijatar odgovorila: "Blago vama"-rekla nam je da smo imali srecu i da je mali broj dece koja toliko rano prespavaju noc

..Tako da vi lepo uzivkate u toj sreci koja vam se dogodila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za tebe. Dojices ti drugo dete dugo. :rolleyes:

Jok dugo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidim da svi spominjete hipp-ov caj za dojilje, a kakva su iskustva sa humaninim cajem, posto sam ja njega uzela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidim da svi spominjete hipp-ov caj za dojilje, a kakva su iskustva sa humaninim cajem, posto sam ja njega uzela?

winnie the pooh, pogledaj sastav Humaninog čaja, iskreno mislim da je sve to isto (anis, komorač, kim, melisa, i eventualno još nekog čaja). Najbitnije je tečnost generalno (voda, supica, čaj). Naravno da ne pominjemo dojenje na zahtev bebe a na po satu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram sama sebe da pohvalim...znate moju odbojnost prema dojenju?! Eh...vjerovale ili ne, mjesec dana sam bila potpora jednoj drugarici koja je imala velikih problema sa dojenjem...Zvala me je, tražila savjete, moralnu podršku...Da bi me danas nazvala i rekla kako je njen dječak dobio sa mjesec dana 1,600 grama...sva srećna i zahvalna....

Eh...kako će meni biti jednog dana nemam pojma....

Vidis koliko imamo uticaja jedni na druge...ako smo na istim talasnim duzinama. Budi ponosna na sebe i svoju prijateljicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako. Ja sam uvek isla logikom da ako su gladni ne bi spavali sigurno.

Hvala vam puno.Smirile ste me,pored svih ovih kako vi kažete dušebrižnika.Moja beba je inače srećna i zadovoljna,ne plače osim kad je gladna,tako da da,da je gladna sama bi se budila.Malo kenjka oko 3 ali kad joj dam dojku uzme,i za minut nastavi da spava.

Počeću da više slušam bebu,a manje pedijatre.t2038.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.