Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

A svim majkama potrebno je jako puno podrske,zato smo mi tu da podrzimo jedna drugu. :lol:

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem za dohranu-ona je smrt za dojenje.I nije beba uvek gladna ako place.Mi smo Mini prvih mesec dana uvece davali flasicu dohrane,ali je ona i nakon toga nastavljala da se dere,tako da smo shvatili da ustvari nije gladna,a znala je da visi po 3-4 sata na siki.Tako da i to sto je beba non stop na siki ne mora da znaci da je gladna.Ima ui u DM-u balzam za bradavice,super je a kosta samo 250din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebica je rodjena sa 3900, iz porodilista smo izasli sa 3680.

Na kontroli posle mesec dana imala je 4150.

Nakon jos dve nedelje 4360.

Dakle za 42 dana je napredovala svega 680 grama!!!!

Nema sta ne radim.......pijem na litre vode dnevno, Hippov caj za dojilje, hranim se vise puta dnevno - sve najhvalitetnije, mama i svekrva mi kuvaju, puno voca, povrca.....ma svasta nesto!

Dojila sam malu svaki put kada je trazila, nekada na 3, nekada na 2, nekada na 1 sat! Siki dugo, i po 20 minuta na jednoj strani..... Posle podoja se izmlazala......uvek uspevala po nekih 40-60 mililitara da izvucem.

Lekar mi kaze da bi ona po obroku trebala da pojede 120 grama.

Posto smo je jutros merili i shvatili da je opet minimalno napredovala, ja sam iz zamrzivaca izvadila 120 mililitara mog mleka koje sam ranije izvlacila (iz dve casice 50 i 60), i to sam joj dala, i uzela pumpicu - izvukla svega 90 mililitara nakon sat vremena izmlazanja. Za sledeci podoj, nakon tri sata, dala sam joj tih 90, plus 30 iz zamrzivaca, i opet pumpicu u ruke. Izvukla samo 60 mililitara.

Ocajna sam, proplakala sam pola dana.

Doktorka kaze da jednostavno nemam mleka, i treba dohranu da joj uvedem. Kaze da sta god ja radila necu uspeti da povecam kolicinu mog mleka, jednostavno ga nema.

Ne znam sta da radim, tako mi se ne daje dohrana......tako mi se ne daje......

A opet zao mi je da mi je beba gladna!!!!

Sve se nadam da cu mozda sutra imati vise mleka.....da danas imam manje zato sto sam plakala ceo dan......ali opet se bojim da necu ni sutra imati, jer da imam ja mleka onda bi i bebica napredovala vise.....

Gledala je dokorka kako ona siki, kaze beba bi trebalo kada pocne dojenje da guta guta guta guta, da se bukvalno zagrne od mleka. A moja beba povuce 3-4 puta pa proguta, pa 5 puta, pa proguta, pa opet tako opet tako, pa stane, pa opet, pa malo odmara, pa nastavi...... Kaze vise zvace siku i uziva nego sto klopa. Da li je to mozda zato sto joj dajem lazu???? Da li zato ne vuce kako treba??? Da li da joj "ukinem" lazu????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebica je rodjena sa 3900, iz porodilista smo izasli sa 3680.

Na kontroli posle mesec dana imala je 4150.

Nakon jos dve nedelje 4360.

Dakle za 42 dana je napredovala svega 680 grama!!!!

Nema sta ne radim.......pijem na litre vode dnevno, Hippov caj za dojilje, hranim se vise puta dnevno - sve najhvalitetnije, mama i svekrva mi kuvaju, puno voca, povrca.....ma svasta nesto!

Dojila sam malu svaki put kada je trazila, nekada na 3, nekada na 2, nekada na 1 sat! Siki dugo, i po 20 minuta na jednoj strani..... Posle podoja se izmlazala......uvek uspevala po nekih 40-60 mililitara da izvucem.

Lekar mi kaze da bi ona po obroku trebala da pojede 120 grama.

Posto smo je jutros merili i shvatili da je opet minimalno napredovala, ja sam iz zamrzivaca izvadila 120 mililitara mog mleka koje sam ranije izvlacila (iz dve casice 50 i 60), i to sam joj dala, i uzela pumpicu - izvukla svega 90 mililitara nakon sat vremena izmlazanja. Za sledeci podoj, nakon tri sata, dala sam joj tih 90, plus 30 iz zamrzivaca, i opet pumpicu u ruke. Izvukla samo 60 mililitara.

Ocajna sam, proplakala sam pola dana.

Doktorka kaze da jednostavno nemam mleka, i treba dohranu da joj uvedem. Kaze da sta god ja radila necu uspeti da povecam kolicinu mog mleka, jednostavno ga nema.

Ne znam sta da radim, tako mi se ne daje dohrana......tako mi se ne daje......

A opet zao mi je da mi je beba gladna!!!!

Sve se nadam da cu mozda sutra imati vise mleka.....da danas imam manje zato sto sam plakala ceo dan......ali opet se bojim da necu ni sutra imati, jer da imam ja mleka onda bi i bebica napredovala vise.....

Gledala je dokorka kako ona siki, kaze beba bi trebalo kada pocne dojenje da guta guta guta guta, da se bukvalno zagrne od mleka. A moja beba povuce 3-4 puta pa proguta, pa 5 puta, pa proguta, pa opet tako opet tako, pa stane, pa opet, pa malo odmara, pa nastavi...... Kaze vise zvace siku i uziva nego sto klopa. Da li je to mozda zato sto joj dajem lazu???? Da li zato ne vuce kako treba??? Da li da joj "ukinem" lazu????

Baby,ti kao prvo moraš da se opustiš...toliko si 'opterećena' sa mlekom da ga i nemaš od tolikog stresa....hajde lepo da probaš da joj uvedeš uveče po jednu flašicu i da nastaviš 'opuštenije' da se ponašaš,pa nije smak sveta i da ti nestane mleka....možda će biti tako da je samo jedan period dohranjuješ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, kao što je mna napisala - prvo moraš da se opustiš. To je ključ.

Drugo, ta tvoja doktorka nije fer i nije smela tako nešto da ti kaže.

Ako si zdrava, nema razloga da ti mleko tek tako nestaje.

Moj savet: ako beba ima uredne stolice, odgovarajuće boje, kao i normalan broj mokrih pelena u toku dana, nema razloga za brigu. Tvoja beba ima samo njoj svojstven tempo i treba to poštovati.

Daj joj da sisa kad god zatraži, noću pogotovo. I ako polako sisa i više vuče, nema veze. Jedini način da se poveća količina mleka jeste da beba sisa što više. Uredno jedi i pij i to je to.

Samo, prvo u glavi prelomi da nema potrebe da se nerviraš i daj i sebi i bebi šansu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, kao što je mna napisala - prvo moraš da se opustiš. To je ključ.

Drugo, ta tvoja doktorka nije fer i nije smela tako nešto da ti kaže.

Ako si zdrava, nema razloga da ti mleko tek tako nestaje.

Moj savet: ako beba ima uredne stolice, odgovarajuće boje, kao i normalan broj mokrih pelena u toku dana, nema razloga za brigu. Tvoja beba ima samo njoj svojstven tempo i treba to poštovati.

Daj joj da sisa kad god zatraži, noću pogotovo. I ako polako sisa i više vuče, nema veze. Jedini način da se poveća količina mleka jeste da beba sisa što više. Uredno jedi i pij i to je to.

Samo, prvo u glavi prelomi da nema potrebe da se nerviraš i daj i sebi i bebi šansu.

;) ...tako je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je 120ml mnogo za jednomesecnu bebu.Nisu dr uvek u pravu.A potpuno razumem tvoju osetljivost,sve ti se skupilo,nisi se posteno ni uhodala,a doktori su ti natovarili brigu.Opusti se kao sto su ti sve mame rekle,i poslusaj najvise sebe,ili taktiziraj do sledece kontrole,ako beba ne place i nije nervozna nije nista alarmantno,bitno da dodaje,problem bi bio da gubi na tezini.

Navijamo za vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene na odgovorima.....

Istina je, moram nekako da se ne nerviram.....samo jos ne znam kako..... Dans mi je dan "D" !!!! Mozda samo treba da prenoci pa ce mi sutra biti lakse..... Trenutno mi stvarno sve deluje kao smak sveta......osecam grizu savest, osecam se da sam ja i samo ja kriva za to sto nemam dovoljno mleka, da ja nesto pogresno radim, da nisam "adekvatna" majka......ma ne znam, fuj mi je nesto bas bas bas!!!!

Kada pogledam na ovu kutiju adaptiranog mleka kao da vidim onu glavu od kostura, kao da je otrov unutra......o boze......koji sam ja mentol.....ali eto, iskreno......tako je to!

Znam da je sve to ok, i da bla bla bla, samo sto meni trenutno nista nije ok...eto...

Odoh da spavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene na odgovorima.....

Istina je, moram nekako da se ne nerviram.....samo jos ne znam kako..... Dans mi je dan "D" !!!! Mozda samo treba da prenoci pa ce mi sutra biti lakse..... Trenutno mi stvarno sve deluje kao smak sveta......osecam grizu savest, osecam se da sam ja i samo ja kriva za to sto nemam dovoljno mleka, da ja nesto pogresno radim, da nisam "adekvatna" majka......ma ne znam, fuj mi je nesto bas bas bas!!!!

Kada pogledam na ovu kutiju adaptiranog mleka kao da vidim onu glavu od kostura, kao da je otrov unutra......o boze......koji sam ja mentol.....ali eto, iskreno......tako je to!

Znam da je sve to ok, i da bla bla bla, samo sto meni trenutno nista nije ok...eto...

Odoh da spavam...

Eh,baby,sve smo se nekad osecale kao da pogresno radimo,kao da nismo dobre majke.A znas sta ti si svom detetu najbolja majka na svetu i zelim ti da sutra kad se probudis nemas osecaj da nista nije ok.

I zapamti kako god bude ti si najbolja mama!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baby ,ako te sva ta situacija psihicki umara pa uvedi joj jednu dohranu kako bi ti bila mirnija i malo se opustila.Pa pobogu nije smak sveta.Opusti se.

Inace majke ne bi trebale da se zadovoljavaju i budi srecne sto im bebe lepo napreduju od prihrane.To je bukvalno samo "tov" jer je to vestacka ishrana.

Pravi pedijatri ne priznaju napredak bebe od vestacke ishrane,znaci hrani se vestackom formulom i normalno je da ce da se goji.I bas se iz tog razloga bebama koje su na AD formuli savetuje,da se ranije pocne sa uvodjenjem cvrste hrane,nego bebama koje samo doje.

Baby mozda da probas kvas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby,ti kao prvo moraš da se opustiš...toliko si 'opterećena' sa mlekom da ga i nemaš od tolikog stresa....hajde lepo da probaš da joj uvedeš uveče po jednu flašicu i da nastaviš 'opuštenije' da se ponašaš,pa nije smak sveta i da ti nestane mleka....možda će biti tako da je samo jedan period dohranjuješ ;)

A ja sam iz vaše prepiske shvatila kako ovo nikako nisam smela da uradim... :P :P

Osetih se strašno posle godinu i više dana, zbog osude ovde - a stvarno mi nije trebalo. <_<

@Baby,

ja sam bila u sličnoj situaciji ko ti (još sam izgubila meni najdražu osobu na svetu, pa kad sam i poželela da se žalim, i da znam da će da me uteši - nisam imala kome, mada mi su mi mama i mm 100% uteha)- želim samo da te ohrabrim da ne odustaješ - meni je mali sisao po 45 minuta na obe sise - kad su mi rekli da neće da sisa jer naveče dobije dohranu i spava do tri ujutro i ne mrda - bila sam još više potonula...

A on je sisao i sisao... Nije važno šta mu daš, samo da coka :lol: Ja NISAM ODUSTAJALA 4 MESECA. Moju prepisku možeš da vidiš gore.

Ja se i dalje zalažem za:

A svim majkama potrebno je jako puno podrske,zato smo mi tu da podrzimo jedna drugu.

Ja te razumem i da sve reči - opusti se, to je prvo i opusti se - to je druo što trebaš da uradiš - razumem da ti želiš ali da ima nešto ječe od tebe što te steže.

Opusti se, opusti i opusti - važno je da ste zdrave, i mleko će da krene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam iz vaše prepiske shvatila kako ovo nikako nisam smela da uradim... :P :P Osetih se strašno posle godinu i više dana, zbog osude ovde - a stvarno mi nije trebalo. <_<

@Baby,

ja sam bila u sličnoj situaciji ko ti (još sam izgubila meni najdražu osobu na svetu, pa kad sam i poželela da se žalim, i da znam da će da me uteši - nisam imala kome, mada mi su mi mama i mm 100% uteha)- želim samo da te ohrabrim da ne odustaješ - meni je mali sisao po 45 minuta na obe sise - kad su mi rekli da neće da sisa jer naveče dobije dohranu i spava do tri ujutro i ne mrda - bila sam još više potonula...

A on je sisao i sisao... Nije važno šta mu daš, samo da coka :lol: Ja NISAM ODUSTAJALA 4 MESECA. Moju prepisku možeš da vidiš gore.

Ja se i dalje zalažem za:

A svim majkama potrebno je jako puno podrske,zato smo mi tu da podrzimo jedna drugu.

Ja te razumem i da sve reči - opusti se, to je prvo i opusti se - to je druo što trebaš da uradiš - razumem da ti želiš ali da ima nešto ječe od tebe što te steže.

Opusti se, opusti i opusti - važno je da ste zdrave, i mleko će da krene.

pa mislim da je ona jaaako opterećena i da joj je to možda za sada rešenje...inače i ja sam 'grešila' sa svoje troje starijih...uvodila sam tu 'jednu' flašicu negde oko 4. meseca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mislim da je ona jaaako opterećena i da joj je to možda za sada rešenje...inače i ja sam 'grešila' sa svoje troje starijih...uvodila sam tu 'jednu' flašicu negde oko 4. meseca....

Ni ja nisam bila bolje od nje - i plakala sam i šetala i opuštala se na razne načine - razumem je 100%, prošla sam isto... puna 4 meseca... A posle godinu i po sam se osetila ponovo ko gubitnik - jer sam užasnula mame svojim iskustvom ovde. <_<

@Baby,

nisi sama i jedina, budi hrabra - i istrajna. možeš uspeti :-*

Držim ti fige!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, ja nisam za to da joj uvodiš jednu flašicu i to uveče. Noću se mleko najbolje stvara, jer se organizam odmara, tako da je najbolje da je zapravo noću što više dojiš.

Moje dete u četvrtom mesecu nije dobilo ni jedan gram, pa sam kao kiša plakala danima. Uvela sam mu po jednu flašicu dohrane dnevno koje sam uredno preplakala.

Onda sam samo posle 3-4 dana rekla - dosta je, ajmo na posao i u roku od samo par sati mleko je počelo opet da mi nadolazi u ogrmonim količinama. Mislim da je bio presudan taj "klik" u glavi. Uspešno sam dojila jako jako dugo.

Popij čašu piva uveče da se opustiš (možeš i bezalkoholno) i odluči da ćeš da prekineš tu agoniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, ja nisam za to da joj uvodiš jednu flašicu i to uveče. Noću se mleko najbolje stvara, jer se organizam odmara, tako da je najbolje da je zapravo noću što više dojiš.

Moje dete u četvrtom mesecu nije dobilo ni jedan gram, pa sam kao kiša plakala danima. Uvela sam mu po jednu flašicu dohrane dnevno koje sam uredno preplakala.

Onda sam samo posle 3-4 dana rekla - dosta je, ajmo na posao i u roku od samo par sati mleko je počelo opet da mi nadolazi u ogrmonim količinama. Mislim da je bio presudan taj "klik" u glavi. Uspešno sam dojila jako jako dugo.

Popij čašu piva uveče da se opustiš (možeš i bezalkoholno) i odluči da ćeš da prekineš tu agoniju.

Baby - uz tebe smo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto ti sta su pedijatri...

Mojoj sestri beba svakog meseca napreduje 500-600g, a dr joj je rekla da dok stolica nije zelena i dok beba ne gubi na tezini, ne treba da dohranjuje... Na rodjenju je imala 3800, sada sa 3 i po meseca, rodjena je kad i moja Milana ima 6100g i njen dr je zadovoljan...

Kaze da je to prosto takva beba i da ne mogu sve bebe da nabiju kilo i po...

Nemoj da se opterecujes, ja sam u prvih mesec i po dana jedva mogla da namuzem 60ml, a moje dete dobijalo jako puno na tezini, sada izmuzem jedva 180ml, a dete i dalje napreduje vise nego sto treba :lol: ... Nemoj se opterecivati, sto vise mislis o tome, to je gore... Pij dosta tecnosti, mozda ne bi bilo lose da pijes caj za dojilje, imas HIPP-ov u apotekama i radnjama za bebe.

Mozda je to samo trenutan problem... U svakom slucaju i da das dohranu, nemoj na to da gledas tragicno, ali opet kazem dohrana je put ka potpunom gubljenju mleka, drzi je sto duze da vuce... E da, ni moje dete se ne davi mlekom i ona malo vuce, pa stane, pa ne guta svaki put kad povuce... Hrani je sto se kaze na zahtev, a ne na svaka 3h, tj, ne pokusavaj da je uobrocis, premala je ona za to...

Mislim da laza nema veze sa ne sisanjem, bar kod mog deteta to nije slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, ja nisam za to da joj uvodiš jednu flašicu i to uveče. Noću se mleko najbolje stvara, jer se organizam odmara, tako da je najbolje da je zapravo noću što više dojiš.

Moje dete u četvrtom mesecu nije dobilo ni jedan gram, pa sam kao kiša plakala danima. Uvela sam mu po jednu flašicu dohrane dnevno koje sam uredno preplakala.

Onda sam samo posle 3-4 dana rekla - dosta je, ajmo na posao i u roku od samo par sati mleko je počelo opet da mi nadolazi u ogrmonim količinama. Mislim da je bio presudan taj "klik" u glavi. Uspešno sam dojila jako jako dugo.

Popij čašu piva uveče da se opustiš (možeš i bezalkoholno) i odluči da ćeš da prekineš tu agoniju.

E Phoenix najbolje kaže...mani se flašica i stresova i biće mleka na izvoz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Phoenix najbolje kaže...mani se flašica i stresova i biće mleka na izvoz ;)

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila i Hemomicin zbog mastitisa... Imala temperaturu od 39.5-40C... Veruj mi nista gore, ona sisa ja placem... A u porodilistu mi je isla krv iz obe bradavice, ali tu me je spasio Lanolin..

Ne daj Boze nikom...

I posle svega ovoga si ti nastavila sa dojenjem i dalje uspesno dojis! Poznajem mnoge koje bi odustale posle svega ovoga!

Svaka cast, sve pohvale za tebe i tvoju malecku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I posle svega ovoga si ti nastavila sa dojenjem i dalje uspesno dojis! Poznajem mnoge koje bi odustale posle svega ovoga!

Svaka cast, sve pohvale za tebe i tvoju malecku :rolleyes:

Hvala! :wub:

Ali od svega mi je najteze palo, kada je sa dva meseca imala fiziolosku zuticu na proteine majcinog mleka i kad mi je dr rekla da ako bude Bilirubin preko 150 da ne sme vise da sisa, da mora na AD... Hvala Bogu bio je 85...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene jos jednom na savetima.......

Muka mi je od pumpice!!! Kako je ugledam slosi mi se....... Vec tri puta sam se izmlazala od jutros........izvukla 110, pa sledeci put 60, pa sledeci 80. Dala joj to i jos je dojila. Bradavice su mi tako nadrazene...... A nije mi vise ni jasno sto se izmlazam na tu pumpicu....... :blink::blink::blink: sludela sam se!!!

Zasto me ne ne "zadesi" pedijatar koji ce mi reci da je 500 grama skroz ok!!!

Ma danas sam bolje......necu vise ni ovu pumpicu, necu joj ni dohranu davati ni nista, nego kao do sada sto smo radile.......

Idem da kupim pivo........bezalkoholno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, zaista ne bih imala ništa novo da kažem što i devojke pre mene. Ako voliš Bozu ona je takođe odličan izvor B vitamina koja po nekim pričama povećava količinu mleka ali isto tako i goji (to je mene uništilo). Najbolji savet je samo opušteno i podoj pa ako treba i na sat vremena.

NAPRED BEBY!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, zaista ne bih imala ništa novo da kažem što i devojke pre mene. Ako voliš Bozu ona je takođe odličan izvor B vitamina koja po nekim pričama povećava količinu mleka ali isto tako i goji (to je mene uništilo). Najbolji savet je samo opušteno i podoj pa ako treba i na sat vremena.

NAPRED BEBY!!!!!!!

Slazem se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,baby,sve smo se nekad osecale kao da pogresno radimo,kao da nismo dobre majke.A znas sta ti si svom detetu najbolja majka na svetu i zelim ti da sutra kad se probudis nemas osecaj da nista nije ok.

I zapamti kako god bude ti si najbolja mama!!!!!

Yea!

:) :) :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene jos jednom na savetima.......

Muka mi je od pumpice!!! Kako je ugledam slosi mi se....... Vec tri puta sam se izmlazala od jutros........izvukla 110, pa sledeci put 60, pa sledeci 80. Dala joj to i jos je dojila. Bradavice su mi tako nadrazene...... A nije mi vise ni jasno sto se izmlazam na tu pumpicu....... :blink::blink::blink: sludela sam se!!!

Zasto me ne ne "zadesi" pedijatar koji ce mi reci da je 500 grama skroz ok!!!

Ma danas sam bolje......necu vise ni ovu pumpicu, necu joj ni dohranu davati ni nista, nego kao do sada sto smo radile.......

Idem da kupim pivo........bezalkoholno ;)

ja sam identican "problem" imala....ne nerviraj se, menjaj pedijatra, ako treba... i 500 gr je dovoljno... mi imamo srecu sa pedijatrom, pa nam je pomogla imali smo preglede na nedelju dana da ustanovi kako napreduje....

a to za mleko, ja sam mislila da ga imam, beba je spavala na sisi, slabo vukla i mleka je bilo sve manje... svi su lupali kako mi je lose mleko i ja sam to tesko podnela i onda sam navalila na pumpicu i ako je delovalo beznadezno....uz bozu i caj za dojilje sad imam mleka... opusti se i koristi pumpicu bice mleka... moj problem je bila spora reprodukcija mleka...( na 4 sata se stvaralo a on je trazio da sisa na dva) prosla sam pakao.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.