Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Sta mi preporucujete za bolne bradavice? Bolele su i do sad dok dojim-ali od sinoc-mnogo vise.

Multimam lanolin i komprese isto od multimam - one su malo skuplje ali momentalno ublažavaju bol

Bradavice bole jer beba hvata samo vrh bradavice kad sisa. Lanolin ce ti pomoci, ali moras da menjas polozaj i da beba hvata otvorenih usta sto veci deo areole.

Yeco, ovo baš i nije uvek objašnjenje - bar kod mene nije bio razlog. Gledale su sestre iz laktarijuma i jednostavno imala sam preosetljive bradavice i trebalo je da prođe vreme da se one priviknu da tu vrstu "tretiranja". Bol je trajao sigurno 10-15 dana i posle je mogla svaša ta im radi :lol: Ali svakako uvek treba otkloniti i ovu mogućnost nastanka bola i eventualno ragada.

A.N.A ako beba lepo uhvati a tebe i dalje boli znači da si "moj" slučaj i jednostavno mora da prođe neko vreme dok ti ta površina bradavica malo "navikne" na dojenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A ako beba lepo uhvati a tebe i dalje boli znači da si "moj" slučaj i jednostavno mora da prođe neko vreme dok ti ta površina bradavica malo "navikne" na dojenje.

Nemam nikakve ranice na bradavicama-samo, jednostavno su mnogo bolne. Suze mi krenu kad on uhvati i pocne da vuce. U pocetku su bila bolna samo prva par cuga, pa onda stane bol. Ali sad jako dugo boli. Po desetak minuta-pa tek onda se umiri.

Vec koristim multimam komprese. U apoteci mi nude i neki balzam multimam i taj linolin multimam. Ne znam razliku. Ima i neki amerov melem. Idemo sad da sikimo, da izdrzim dojenje pa da mazem necim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupovala te komprese i prepolovim jednu i stavljam na bradavicu i držim dok se skorz kompresa ne osuši a onda stavljam lanolin. Kupovala sam i neki gel od Alkaloid Skoplje proizvođač koji je isto na prirodnoj bazi (po preporuci sesatara iz laktarijuma) ali da li je od njega ili što je već trebalo samo po sebi da prođe, meni je počelo sve to da se smiruje.

Mislim da ti je sasvim dovoljna kolekcija multimam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se danas ceo dan grci i izvija dok siki. Kad prestane, sve je ok, mina je. Zasto to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni na pamet pada mali milion razloga. Na grceve nemoj jos da misliš jer kažu da je za njih još rano. Može da bude i da ide "dosta" iz sike pa da je to malo buni a opet moguće je da ide polako pa da je to nervira. Sve dok je ona sita i ne plače posle podoja nemoj da se sikiraš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se danas ceo dan grci i izvija dok siki. Kad prestane, sve je ok, mina je. Zasto to?

Ako se to desava u toku podoja, ona je najverovatnije problem sto se odmah nagutala vazduha dok je uzimala siku. Kada se tako izvija, podigni je odmah da podrigne, pa nastavi sa dojenjem. Polozaj glave je isto vazan pri dojenju. Ukoliko joj je glava previse okrenuta na dole,tj.ako hvata siku odozdole, a ne paralelno sa bradavicom, mleko moze lako da joj ulazi u nos i da joj smeta da dise.

Vazno je da joj pre i posle podoja obavezno ocistis nosic fizioloskim rastvorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad stisnem izlazi mnooogo, cini mi se u 10 mlazeva. Jel tako isto ide kad ona vuce? Verovatno je glupo pitanje ali ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne zelim da sumnjam u sebe i svoje mleko, alh ona je vec 2,5h na siki, dizem je samo da podrigne i odmah trazi kao da nije jela ceo dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto se nagutava vazduha. Dizi je sto cesce da podriguje. Ocigledno je da da je to previse mleka za nju, pa se davi jer ne postize da vuce koliko mleka ima. Navici ce se,a ti u medjuvremenu smanji malo unos tecnosti.

U kom polozaju je dojis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne zelim da sumnjam u sebe i svoje mleko, alh ona je vec 2,5h na siki, dizem je samo da podrigne i odmah trazi kao da nije jela ceo dan

I kad podrigne, a tako dugo siki, nemoj odmah da je vracas na dojku. Mozda treba da podrigne vise puta. Drzi je malo duse uspravno. Garantovano je muce mehurici vazduha u stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena ima 7.5 meseci, 3 nemlecna obroka i sisanje non-stop. Obecavam, uobrocicu je do polaska u skolu! ;) Neka su one nama vesele i zdrave! Lena je dobila prvi mesec 1600gr, drugi 1500, treci 1200, pa onda za mesec i po 500gr!... onda smo poceli sa nemlecnom hranom i super nastavili. Opusti se i ne sumnjaj u sebe.

i ja cu moju da uobrocim do polaska u skolu, obecavam!

mada imamo neki redosled, no ume da varira!

Marijachi, pusti dete da sisa, sta ima lepse od toga!

Ova moja pocela i da se igra sa sisom, prvo ju je gnjecila dva dana, sad pocela i da joj prica...cekam d akrenu i kafu zajedno da piju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne zelim da sumnjam u sebe i svoje mleko, alh ona je vec 2,5h na siki, dizem je samo da podrigne i odmah trazi kao da nije jela ceo dan

hehhe, citam ovo i secam se svoje cerke!

posle izlaska iz porodilista bukvalno je bilo ovako.

Naguta se vazduha, treba joj da se vise ispodriguje, pa kad podrigne opet rupa u stomaku dete gladno...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto se nagutava vazduha. Dizi je sto cesce da podriguje. Ocigledno je da da je to previse mleka za nju, pa se davi jer ne postize da vuce koliko mleka ima. Navici ce se,a ti u medjuvremenu smanji malo unos tecnosti.

U kom polozaju je dojis?

U sedecem, na krevetu sedim. Lezeci nam je odgnvarao samo u bolnici i prva dva dana kuci. A nosib joj cistim onom pumpicom i ampulama, ili je bolje da kupim spric i onu bocu fizioloskog? Evo upravo je drzim preko ramena vec 15min i jns nije podrignula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sedecem, na krevetu sedim. Lezeci nam je odgnvarao samo u bolnici i prva dva dana kuci. A nosib joj cistim onom pumpicom i ampulama, ili je bolje da kupim spric i onu bocu fizioloskog? Evo upravo je drzim preko ramena vec 15min i jns nije podrignula

Joj, duso, ja sam sa Perom igrala "moravac" da podrigne svaki put. Stavi je na stomak preko tvog kolena i tapkaj je po ledjima. Sa ampulama cisti nosic. Mnogo je mala za sprej. Ako si u sedecem, samo gledaj da joj glava stoji uvek paralelno sa bradavicom. Naucice se. Za par dana ce to proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja cu moju da uobrocim do polaska u skolu, obecavam!

mada imamo neki redosled, no ume da varira!

Marijachi, pusti dete da sisa, sta ima lepse od toga!

Ova moja pocela i da se igra sa sisom, prvo ju je gnjecila dva dana, sad pocela i da joj prica...cekam d akrenu i kafu zajedno da piju :D

:lol: :lol: :lol: I Vuk "prica" sa sikom, gleda u nju kao da joj se divi :wub:

Joj, duso, ja sam sa Perom igrala "moravac" da podrigne svaki put. Stavi je na stomak preko tvog kolena i tapkaj je po ledjima. Sa ampulama cisti nosic. Mnogo je mala za sprej. Ako si u sedecem, samo gledaj da joj glava stoji uvek paralelno sa bradavicom. Naucice se. Za par dana ce to proci.

Ja sam se cudila sto Vuk nece da podrigne kada ga samo "tupkam". Nece dete i to ti je! Medjutyim, kada sam i ja pocela da igram moravac :D i skacem sa njim po sobi, da vidis kako mali podriguje, kao pivopija! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, duso, ja sam sa Perom igrala "moravac" da podrigne svaki put. Stavi je na stomak preko tvog kolena i tapkaj je po ledjima. Sa ampulama cisti nosic. Mnogo je mala za sprej. Ako si u sedecem, samo gledaj da joj glava stoji uvek paralelno sa bradavicom. Naucice se. Za par dana ce to proci.

E da ne bude da sam dzabe igrala folklor 10god, igracemo i moravac i uzicko kolo ako treba,samo da podriguje. Od jutros se ne izvija dok sisa. Bas sam gledala kako sd namestamo, glava oj je uuek u ravni sa bradavicom. Nego, meni grudi nisu nikad tvrde, osim malo nocu kad sd proaudimo za jelo, i to osle dva min kad ona pocne da jede omeksa. I ne boli me nista. Jel to tako ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je suuuuper!!!! Mirna si i imas srece da si jedna od retkih kojima sve radi kako treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je suuuuper!!!! Mirna si i imas srece da si jedna od retkih kojima sve radi kako treba. :)

Ja sam se psihicki pripremila da ce da boooli i da če to da budu muke dok ne kqene sve kako treba, pa me ovo iznenadilo. Jedino su u bolnici bile tvrde, ali ne i bolne. Rekla mi je tamo jedna lakt.sestra da su mi grudi odlicne i da mleko ide savrseno lepo. Uh bas sam izgleda neka srecnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi, jesi ;) Sad samo udri na strpljenje dok ne naucite da sikite kako treba i igraaaaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je od 8h jutros na siki. Nije ni spavala. Podrigne, bljucne, i opet trazi, ja joj dam, i tako celo jutro. Jel to normalno? Trazh kao da od juce nije jela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grcevi. duso. Pokusaj da je malo zamajavas da ne bude stalno na siki jer ce tako jos vise opteretiti stomak. Jesi li sama sa njom? Ako ima neko da je malo uzme. Ti joj mirises na mleko pa stalno trazi siku. jel puno place?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grcevi. duso. Pokusaj da je malo zamajavas da ne bude stalno na siki jer ce tako jos vise opteretiti stomak. Jesi li sama sa njom? Ako ima neko da je malo uzme. Ti joj mirises na mleko pa stalno trazi siku. jel puno place?

Sama sam. Ne place puno, samo trazi non stop. Evo sad sam je špustila u krevetac i vriska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lezi sa njom na veliki krevet i stavi je na stomak. pevaj joj, pricaj. Pokusaj da je stavis u autosediste i da je ljuljas malo. Jesi joj dala espumisan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lezi sa njom na veliki krevet i stavi je na stomak. pevaj joj, pricaj. Pokusaj da je stavis u autosediste i da je ljuljas malo. Jesi joj dala espumisan?

Euo je zaspala. Stavila sam joj termofor. Kapi sam joj dala jutros ali posto je sisala na bukvalno svakih 10min nisam joj davala pre svakog podoja. P.s. Nije zaspala sad cu je na stomak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.