Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Svaka ti je Njegoseva! :rolleyes:

Ma Njegos je istorija :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mislis da mi nismo uspavljivale decu do 20 ili 20 i nesto meseci na siki?

Pa to je sasvim normalan sled stvari kod dojene dece. Ili se zrtvujes za svoje dete i dojis ga ili ne. ;)

E bas to,ili se zrtvujes dojis bebu ,a samim tim dolazi i sve ostalo ili se jednostavno oslobodis od svega.

Kada se javlja skok u razvoju,da li to moze biti i pre treceg meseca,koji su 'simptomi?'

Ja sam sinoc nahranila bebu bila je bas sita.Dala sam je mm,dok sam ja nesto pozavrsavala ona je non-stop glodala mm,jako je plakala do zacenjivanja.Nije vredelo morala sam da je uzmem i stavim na siku,povukla je bukvalno dva puta i zaspala.

I sta covek da radi u ovakvim situacijama,da pusti bebu da place,ja stvarno ne mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne pustaj je da place. Mozda je muce grcevi, mozda bi jos neki put podrignula. Smirila sa na tvojim grudima i to je dobro. Poslovi po kuci moraju da cekaju. Kod Dane nije skok u razvoju vec grcevi sigurno. Dizi je cesce da podriguje u toku dojenja. To je jedino sto mozes da uradis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Njegos je istorija :lol: :lol: :lol:

Ups,pardon,sad ispade da sam te uvrijedila!Idi begaj! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas to,ili se zrtvujes dojis bebu ,a samim tim dolazi i sve ostalo ili se jednostavno oslobodis od svega.

Kada se javlja skok u razvoju,da li to moze biti i pre treceg meseca,koji su 'simptomi?'

Ja sam sinoc nahranila bebu bila je bas sita.Dala sam je mm,dok sam ja nesto pozavrsavala ona je non-stop glodala mm,jako je plakala do zacenjivanja.Nije vredelo morala sam da je uzmem i stavim na siku,povukla je bukvalno dva puta i zaspala.

I sta covek da radi u ovakvim situacijama,da pusti bebu da place,ja stvarno ne mogu.

Naravno da ne treba.Njihov mozak je u razvoju,i ako beba previše dugo plače luči kortizol,hormon stresa,koji joj škodi.

A skok u razvoju..nama se desio u trećem mjesecu,što ne znači da će i Danici.Meni je beba tada visila na siki po ceo dan,a onda je prestala.Tad će ti biti jako potrebna podrška muža jer ja npr nisam mogla stići sve,pa sam mislila da ću da lipšam :lol: al i to prođe,pa dođu zubići.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mislis da mi nismo uspavljivale decu do 20 ili 20 i nesto meseci na siki?

Pa to je sasvim normalan sled stvari kod dojene dece. Ili se zrtvujes za svoje dete i dojis ga ili ne. ;)

Ma daleko od toga da ja ne uzivam dok ona sisa, vjeruj da su to jedini trenuci kada se ona mazi sa mnom...jer je inace stalno u pokretu.

Nego, kad me ceka stotinu poslova,kad sam usred necega, pomislim kako bi bilo lijepo da sama zaspi...a onda shvatim da mi je ona prioritet,sve drugo moze i mora da ceka.

Juce sam imala zutu minutu,mozda sam se i pogresno izrazila...Za svoje dijete sve,kao i sve vi, sa zadovoljstvom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno. Svi imamo zute minute ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma daleko od toga da ja ne uzivam dok ona sisa, vjeruj da su to jedini trenuci kada se ona mazi sa mnom...jer je inace stalno u pokretu.

Nego, kad me ceka stotinu poslova,kad sam usred necega, pomislim kako bi bilo lijepo da sama zaspi...a onda shvatim da mi je ona prioritet,sve drugo moze i mora da ceka.

Juce sam imala zutu minutu,mozda sam se i pogresno izrazila...Za svoje dijete sve,kao i sve vi, sa zadovoljstvom. ;)

I moja se uspava na siki.Eto,nisi jedina,barem ne u Podgorici ;) Baš ti je med curica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja se uspava na siki.Eto,nisi jedina,barem ne u Podgorici ;) Baš ti je med curica.

E hvala ti, zemljakinjo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako mi je teško..sad mi je bila drugarica i rekla da sofija i nije nešto napredovala..A ona sisa u zadnje vrijeme opet češće.Čitala sam postove mama koje su uobročile svoje bebe,moja ne može da idrži duže od 2 sata.Neću da joj dam AD jer imam loše mišljenje o tome,al moja vjera u moje dojenje je narušena totalno. :(

A sve iz straha da mi ne gladuje..Plačem već sat vremena koliko mi je teško..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako mi je teško..sad mi je bila drugarica i rekla da sofija i nije nešto napredovala..A ona sisa u zadnje vrijeme opet češće.Čitala sam postove mama koje su uobročile svoje bebe,moja ne može da idrži duže od 2 sata.Neću da joj dam AD jer imam loše mišljenje o tome,al moja vjera u moje dojenje je narušena totalno. :(

A sve iz straha da mi ne gladuje..Plačem već sat vremena koliko mi je teško..

A zasto tako Marijachi? Zar ne govorimo stalno o tome da slusamo samo sebe, da ne uobrocavamo svoje bebe, da je nase mleko za njih najbolje? Zar nismo govorili o tome da gojazne bebe nisu zdravije od NORMALNIH? Ako ima normalnu kilazu za svoj uzrast zasto brines?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto tako Marijachi? Zar ne govorimo stalno o tome da slusamo samo sebe, da ne uobrocavamo svoje bebe, da je nase mleko za njih najbolje? Zar nismo govorili o tome da gojazne bebe nisu zdravije od NORMALNIH? Ako ima normalnu kilazu za svoj uzrast zasto brines?

Rekla je dr da je slabo napredovala,a meni se sve više skupilo.Ona izgleda normalno,al je dobila samo 400g.Mrzim vagu i što je ikad stavih na istu..a na sat da gledam kad će da sisa ne mogu,eto ona se nije uobročila ni sa pet mjeseci..pomišljam kako ja nemam dovoljno mlijeka pa se ne nahrani u jednom podoju koliko treba.Jako mi je teško.Jako..Ne mogu opisati riječima.

I žao mi je što nečije riječi utiču na mene.Al kad je u pitanju moja beba stvarno se uplašim da nešto ne radim kako treba.A toliko sam se trudila da naučim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako mi je teško..sad mi je bila drugarica i rekla da sofija i nije nešto napredovala..A ona sisa u zadnje vrijeme opet češće.Čitala sam postove mama koje su uobročile svoje bebe,moja ne može da idrži duže od 2 sata.Neću da joj dam AD jer imam loše mišljenje o tome,al moja vjera u moje dojenje je narušena totalno. :(

A sve iz straha da mi ne gladuje..Plačem već sat vremena koliko mi je teško..

Žuta minuta ;)

Samo je doji kada ona to želi a uskoro vam slede i nemlečne namernice da se uvode tako da nemoj ni da pomišljaš na AD ;) Odmori se malo. Udahni i smiri se. Pusti nešto da te opusti. Evo ti neki link na kome imaju multimedijalni sadržaji za opuštanje, http://www.jogasrbija.com/multimedija/index.html

možda ti pomogne.

E kao da gledam sebe kada smo u trećem mesecu isto napredovali tako oko 400gr. a u sledećem ona napičilaaa skoro 1,200 gr bez ikakvog AD mleka samo podoj na zahtev i uveli nemlečne milupine kašice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla je dr da je slabo napredovala,a meni se sve više skupilo.Ona izgleda normalno,al je dobila samo 400g.Mrzim vagu i što je ikad stavih na istu..a na sat da gledam kad će da sisa ne mogu,eto ona se nije uobročila ni sa pet mjeseci..pomišljam kako ja nemam dovoljno mlijeka pa se ne nahrani u jednom podoju koliko treba.Jako mi je teško.Jako..Ne mogu opisati riječima.

I žao mi je što nečije riječi utiču na mene.Al kad je u pitanju moja beba stvarno se uplašim da nešto ne radim kako treba.A toliko sam se trudila da naučim..

Moja mama me je dojila do 4. meseca i onda prestala jer sam tog meseca manje napredovala i pedijatri su je uplasili da nema mleka i da mora da mi daje vestacko. Molim te da ne sumnjas u sebe i nastavis da je dojis. Ako treba na sat-na sat. Da li spava preko noci? Da li je vesela? Opusti se zeno. Pocni da joj uvodis nemlecnu hranu, uzmi caj za dojilje, izmlazaj se... Vuk nekada sisa na sat i po, nekada na tri nekada na cetiri i ima samo jedan nocni podoj. Cini mi se da i tvoja Sofija tako. Imaj veru u sebe u majke i u ono sto je najbolje za tvoju bebu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla je dr da je slabo napredovala,a meni se sve više skupilo.Ona izgleda normalno,al je dobila samo 400g.Mrzim vagu i što je ikad stavih na istu..a na sat da gledam kad će da sisa ne mogu,eto ona se nije uobročila ni sa pet mjeseci..pomišljam kako ja nemam dovoljno mlijeka pa se ne nahrani u jednom podoju koliko treba.Jako mi je teško.Jako..Ne mogu opisati riječima.

I žao mi je što nečije riječi utiču na mene.Al kad je u pitanju moja beba stvarno se uplašim da nešto ne radim kako treba.A toliko sam se trudila da naučim..

Lena ima 7.5 meseci, 3 nemlecna obroka i sisanje non-stop. Obecavam, uobrocicu je do polaska u skolu! ;) Neka su one nama vesele i zdrave! Lena je dobila prvi mesec 1600gr, drugi 1500, treci 1200, pa onda za mesec i po 500gr!... onda smo poceli sa nemlecnom hranom i super nastavili. Opusti se i ne sumnjaj u sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, ja ne razumem kako posle svih borbi koje si vodila mozes uopste da padnjes u takvu nesigurnost?! Bas me nerviras! :angry:

Ako tvoja Sofija ne place i nije kenjakava vec vesela i okretna beba, zar vaga i prica neke tvoje drugarice moze da ti poljulja samopouzdanje koje gradis od prvog dana kao majka. Pa ti si, zeno, jedna velika majka i ne smes sebi da dozvolis da te takve stvari uznemire ni malo!

Nemoj da me ljutis!

Sve su ti lepo zenice rekle.

Cak i da ti Sofija kenjkava, pre cu pomisliti da je to zato sto ce joj uskoro izaci prvi zubic nego sto cu sumnjati da nemas mleka, a da sam prosla golgotu koju si prosla.

Molim te, nemoj da me ljutis. Sescu u kola i doci dole da te nalupetam B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre se Vuk probudio da sisa i iskreno da vam kazem, jedva sam cekala da ga malo drzim, mazim :) Moja baka kaze da je dojenje nastvak bioloske veze izmedju majke i deteta. Ja to vidim kao nesto jako jako posebno i ni sa cim to ne mogu uporediti :wub:

Za mene nema lepseg i srecnijeg trenutka nego kad Danka krene da sisa, onda se odvoji, pogleda me i nasmeje se, gukne, pa nastavi sa sisanjem. Samo da se uveri da sam to bas ja, njena majka! Meni se tada cini da ce mi srce prepuci od ljubavi i radosti. Pa zar bih bila luda da lisavam i sebe i nju tog jednistvenog osecaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mene nema lepseg i srecnijeg trenutka nego kad Danka krene da sisa, onda se odvoji, pogleda me i nasmeje se, gukne, pa nastavi sa sisanjem. Samo da se uveri da sam to bas ja, njena majka! Meni se tada cini da ce mi srce prepuci od ljubavi i radosti. Pa zar bih bila luda da lisavam i sebe i nju tog jednistvenog osecaja?

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, ja ne razumem kako posle svih borbi koje si vodila mozes uopste da padnjes u takvu nesigurnost?! Bas me nerviras! :angry:

Ako tvoja Sofija ne place i nije kenjakava vec vesela i okretna beba, zar vaga i prica neke tvoje drugarice moze da ti poljulja samopouzdanje koje gradis od prvog dana kao majka. Pa ti si, zeno, jedna velika majka i ne smes sebi da dozvolis da te takve stvari uznemire ni malo!

Nemoj da me ljutis!

Sve su ti lepo zenice rekle.

Cak i da ti Sofija kenjkava, pre cu pomisliti da je to zato sto ce joj uskoro izaci prvi zubic nego sto cu sumnjati da nemas mleka, a da sam prosla golgotu koju si prosla.

Molim te, nemoj da me ljutis. Sescu u kola i doci dole da te nalupetam B)

:lol: Jutros sam shvatila koliko me sinoć uhvatila bespotrebna panika.Izem ti ja te ljude dođu ti u goste,pa komentarišu kako ti nije napredovala beba.

U pravu si.Borila sam se svim silama,protiv svih sila,čak i doktorice.Jedina podrška ste mi bile vi ovdje.A ti Jeco najviše.

Ona je okretna,juče je stavila palac noge u usta koliko je savitljiva.A veselica samo takva.

A kad bi imala kao te druge bebe 8 kg na 65 cm,ja bih se tad opasno zabrinula.Ne bi mogla ni rukicu da podigne čini mi se. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda necu da te cujem vise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Jutros sam shvatila koliko me sinoć uhvatila bespotrebna panika.Izem ti ja te ljude dođu ti u goste,pa komentarišu kako ti nije napredovala beba.

U pravu si.Borila sam se svim silama,protiv svih sila,čak i doktorice.Jedina podrška ste mi bile vi ovdje.A ti Jeco najviše.

Ona je okretna,juče je stavila palac noge u usta koliko je savitljiva.A veselica samo takva.

A kad bi imala kao te druge bebe 8 kg na 65 cm,ja bih se tad opasno zabrinula.Ne bi mogla ni rukicu da podigne čini mi se. :huh:

Marijachi, neizmerna je nasa majcinska sreca i briga o bebicama, a onda bas iz tog razloga cesto preispitujemo sebe da li radimo sve kako treba? Mislim da svakome dodje trenutak panike kada pomisli da nesto nije dobro odradio..., pa kada se priberemo i vidimo vesele bebice shvatimo da je sve ok!

Pruzam ti svaku podrsku u vezi dojenja i samo napred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, neizmerna je nasa majcinska sreca i briga o bebicama, a onda bas iz tog razloga cesto preispitujemo sebe da li radimo sve kako treba? Mislim da svakome dodje trenutak panike kada pomisli da nesto nije dobro odradio..., pa kada se priberemo i vidimo vesele bebice shvatimo da je sve ok!

Pruzam ti svaku podrsku u vezi dojenja i samo napred!!!

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini oko kilaze i ne slusaj raznorazne likove. Moj sinak sa 6 m. 69 i 6600. Po dr-ima je trebalo da ide u sirinu vise nego u visinu. Ja ga zamolila ali on nastavio po svom. :lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Jutros sam shvatila koliko me sinoć uhvatila bespotrebna panika.Izem ti ja te ljude dođu ti u goste,pa komentarišu kako ti nije napredovala beba.

U pravu si.Borila sam se svim silama,protiv svih sila,čak i doktorice.Jedina podrška ste mi bile vi ovdje.A ti Jeco najviše.

Ona je okretna,juče je stavila palac noge u usta koliko je savitljiva.A veselica samo takva.

A kad bi imala kao te druge bebe 8 kg na 65 cm,ja bih se tad opasno zabrinula.Ne bi mogla ni rukicu da podigne čini mi se. :huh:

:lol: kada smo kod toga! Vuk je pre neki dan stavio nozni palac u usta i sisao ga, a onda se namrstio i zgadio! :lol: :lol: :lol:

Da vas pitam, da li vec smem da jedem pasulj? Da li postoji opasnost od grceva ili neceg slicnog? :unsure: Izbacila sam tri vode i kupila onaj smedji pasulj. Bas mi se jede :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam, da li vec smem da jedem pasulj? Da li postoji opasnost od grceva ili neceg slicnog? :unsure: Izbacila sam tri vode i kupila onaj smedji pasulj. Bas mi se jede :)

Ja sam dugo izbegavala te stvari ali sad kako čitam iskustva i drugih doilja, skontala sam da je svaka beba različita. Moj savet je da probaš za početak samo vodicu od tog pasulja i vidiš kako će ti se večeras ponašati a ako nema nikakvih problema, sutra da ga ručaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.