Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Znaci,plakanje. Mislim da ce mi desna bradavica otpasti koliko me boli i koliko je crvena i unistena:-(..

Probali smo i sa bradavicama silikonskim ali bezuspesno... morala sam da se izmuzem..i to je bili jako tesko i bolno... nekako cu izdrzati do srede. Nasla sam neki kurs o dojenju pa cu otici sa bebcem da vidimo. Nadam se da cemo uspeti.

Anusa i mene srce boli kada vidim da ne mogu lepo da.ga podojim i da on pocne da.mi place na siki.

Yelena pogledala sam sve klipove sto si postavila ali dzaba, on mi nikako ne dizvoljava da ga lepo nameatim. Uzdama se u te zene tamo, valjda ce mi pomoci. Tako bih volelal da sam u Srbiji. Mnogo bi mi lakse bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC nadam se da mi možeš pomoći.Sofija se poslije prvog večernjeg podoja budi na svakih sat vremena da opet sisa.Sve do 3 ujutru od 8 uveče.Šta se dešava?Imaš neko rješenje?Sve ću učiniti samo da joj ne dam aptamil.

Preko dana isto slabo spava,i čim se probudi sisa u par navrata.

Dajem vodu,al ne vredi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC nadam se da mi možeš pomoći.Sofija se poslije prvog večernjeg podoja budi na svakih sat vremena da opet sisa.Sve do 3 ujutru od 8 uveče.Šta se dešava?Imaš neko rješenje?Sve ću učiniti samo da joj ne dam aptamil.

Preko dana isto slabo spava,i čim se probudi sisa u par navrata.

Dajem vodu,al ne vredi :(

Marijachi mi smo isto imali takav problem kad je Vuk bio u tom uzrastu.Ja mislim da je to skok u razvoju,znas koliko mleka je mogao da popije da sam ja bila sokirana.Izmlazala sam se,sisao je ali plakao na siki i bio jako nemiran. Kad mu skupim iz dva puta a on sve popije i hoce jos.Tek kad ga tako nahranim on cuti.Sad kad je to proslo,ne moze toliko da popije.Jutros je sikio samo jednu siku i bio sit a iz druge sam iscedila 130ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi mi smo isto imali takav problem kad je Vuk bio u tom uzrastu.Ja mislim da je to skok u razvoju,znas koliko mleka je mogao da popije da sam ja bila sokirana.Izmlazala sam se,sisao je ali plakao na siki i bio jako nemiran. Kad mu skupim iz dva puta a on sve popije i hoce jos.Tek kad ga tako nahranim on cuti.Sad kad je to proslo,ne moze toliko da popije.Jutros je sikio samo jednu siku i bio sit a iz druge sam iscedila 130ml.

Koliko dugo je trajalo?Ja pijem i tešnost i Maltex,šta sve ne,al ona ne spava duže od sat vremena,opet joj se jede,i što kažeš plače..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila., odlicno ako si nasla neko savetovaliste. verujem da ce ti puno pomoci. Javi nam kako ste prosli. Mnogo je nezgodno savetovati ovako. Mnogo je bolje da ti neko sve pokaze i da se ti malo opustis. Za dojenje je potrebno samopouzdanje koje nam je svakodnevno poljuljano zbog neiskustva.

Marijachi, desevaju se takvi dani. Mozda je nesto mucilo. Ako potraje par dana, onda je definitivno skok u razvoju. Vreme joj je da poraste jos ;) Nema drugog objasnjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedno pitanje.. jel se skida i kako se skida ono sto bebe imaju na jeziku belo od mleka???

Ja sam mu to mazala Daktanolom. Prvo uzmem gazu,obmotam oko prsta,malo je nakvasim prokuvanom vodicom i istrljam mu jezik. Onda daktanol stavim na prst,kolicina kao zrno graska, i namazem. I tako 2-3 puta dnevno posle podoja. Daktanol je slatkast pa ne placu od njega,lepo ga polizu sa prsta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena C od kad si mi rekla ono za jastučiće i brus,više uopšte ne nosim ni jedno ni drugo,čak kad idem negde ne stavim ga.Grudi su mi mnogooo bolje,ne bole me bradavice uopšte.I nemam onu napetost u grudima.Juče sam s e samo zeznula što sam zaboravila grudnjak vani,pa kad je počelo da prska,mi se zadržali a beba spava :lol:

Zato žene što manje grudnjak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas, kad ti tako nadoje mlekce,a beba spava, a ti lepo u kupatilo i rucno se izmuzes za to malo da ne curi. Ja sam to radila redovno i kad smo sedeli u kaficima sa bebcem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja grudnjak ne nosim od pocetka...Par puta kad sam isla papire resavati..Imam velike grudi i vec su se spustile <_< Ali ako je to cena da moj momcic bude sit i zdrav,rado cu je platiti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja rekoh: nosila ne nosila, isto ce se spustiti. Ne moze grudnjak da odrzi tonus grudi. Kad budete prestale da dojite, bacite se na vezbe da ojacate grudne misice i to ce vam vratiti tonus kasnije.

Ako se meni vraca tonus polako sa 40 godina, vama ce brze kad dodje vreme za vezbanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece devojkeeee.. bili smo u savetovalistu i dosta su mi pomigli.

Jel nekome sisa dete po sat, sat ipo, dva sata??? Ili dok je bio manji?! Ja sam mog malopre podojils i spavao mi je samo sat vremena, posle sat ipi vremena dojenja... i evo sada ga opet dojim....

i sledeci priblem je sti hoce samo da mi zaspi kada ga stavim na stomsk pa na menr da legne. samo tako hoce da se uspava.. direktno u krevetac nema sanse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece devojkeeee.. bili smo u savetovalistu i dosta su mi pomigli.

Jel nekome sisa dete po sat, sat ipo, dva sata??? Ili dok je bio manji?! Ja sam mog malopre podojils i spavao mi je samo sat vremena, posle sat ipi vremena dojenja... i evo sada ga opet dojim....

i sledeci priblem je sti hoce samo da mi zaspi kada ga stavim na stomsk pa na menr da legne. samo tako hoce da se uspava.. direktno u krevetac nema sanse...

mila, tvoja beba je jos jako mala, i to je sasvim u redu da siski tako cesto. Nama se to pocelo desavati kada je moja beba imala 2.5-3 meseca, uz nenapredovanje, pa smo uz dojenje uveli i adaptirano mleko. Ali ako tvoja beba lepo napreduje, nije gladna vec joj tako odgovara, nema problem sa stomacicem, onda je u redu. Pokusaj svaki dan da joj odvuces dojenje po 15 min, pa pola sata, da to bude 2 i po, tri sata....ali dva sata je sasvim ok po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da, mila, zasto je "problem" ako ti beba zaspe na stomaki? :) Ja bih se radovala sto postoji lep nacin da se uspava...moja nije nikako u to doba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mila...ja tek sada vidim da tvoja beba nema ni mesec dana...taj prvi mesec je ustvari i najteži, pogotovo ako je prvo dete...čini ti se da sisa po ceo dan i noć...najbitinije je da vidiš koliko je beba napredovala za mesec dana, pa ako je kilaža zadovoljavajuća, nastavljaš samo dojenje i kasnije se to sve sredi. A što se tiče uspavljivanja, pa ja sam i nosala, i ljuškala, i na siki nosala, i na mom stomaku, ma svakakva čudesa... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kada se uspava na mojim grudima i kada hocu da ga prebacim u krevetac on odmas se probudi..i onda ajmo sve ponovo. a ima i grcice tako da se i sa tim borimo. ja sve mislim kada se probudi tako brzo da ga onda moje mleko ne zasiti. Bas zbog toga sam mu par puta i davala dohranu.a i za 10 dana dobio je samo 110 pa sam se malo i zabrinula. danas idemo u 12 samo na merenje pa cemo videti koliko smo dobili.

A za dijenje, preko dana nije problem ali nocu na svakih sat vremenw se budi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kada se uspava na mojim grudima i kada hocu da ga prebacim u krevetac on odmas se probudi..i onda ajmo sve ponovo. a ima i grcice tako da se i sa tim borimo. ja sve mislim kada se probudi tako brzo da ga onda moje mleko ne zasiti. Bas zbog toga sam mu par puta i davala dohranu.a i za 10 dana dobio je samo 110 pa sam se malo i zabrinula. danas idemo u 12 samo na merenje pa cemo videti koliko smo dobili.

A za dijenje, preko dana nije problem ali nocu na svakih sat vremenw se budi.

Mila, obavezno nam javi kako ste prosli na merenju

Ako je za utehu, moja Danka je sada pocela da se uspavljuje na grudima, na mom stomaku, lezeci, noseci i cim je prebacim u krevetac ona se budi....ali svaka beba je razlicita, pa neka beba lepotu i cari tog nacina spavanja krene da praktikuje ranije, a neka beba kasnije.

Treba da imamo na umu da taj period brzo prodje, da se opustimo i uzivamo pruzajuci im ljubav, toplinu i mlekce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam obavezno. Nego i nosic mu je zapusn pa ne moze ni da jede lepo a ni da spava. Bas tesko dise, sve grokce ko prase. Videcu sa doktorkom da mu ona nekako otpusi nosic posto ja ne smem. A to spavanje na mojim grudima mi jedivno samo.ne zelim da ga naviknem. sada je ok jer nije pujo tezak, ali posle.... i sto NEUHVATLJIVA KAZE imam osecaj da ga hranim i noc i dan..sve vreme

.. kao da sam menza....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mozes bebu ni na sta da naviknes. To su prazne price. beba trazi ono sto joj je potrebno u datom trenutku. Budi pozrtvovana majka i sve ce ti se vratiti 100 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam obavezno. Nego i nosic mu je zapusn pa ne moze ni da jede lepo a ni da spava. Bas tesko dise, sve grokce ko prase. Videcu sa doktorkom da mu ona nekako otpusi nosic posto ja ne smem. A to spavanje na mojim grudima mi jedivno samo.ne zelim da ga naviknem. sada je ok jer nije pujo tezak, ali posle.... i sto NEUHVATLJIVA KAZE imam osecaj da ga hranim i noc i dan..sve vreme

.. kao da sam menza....

Doktor ce da otpusi nosic ali na kratko. Nema nesmes. ;) Pre svakog podoja bebi mora da se ocisti nos da bude prohodan da bi mogla lepo da siki. Lepo se naoruzaj i kreni u akciju. Fizioloski i pumpica ali ona koju ti stavis u usta i vuces. 10 min pre podoja stavis bebu na bok i strcnes u svaku nozdrvu fizioloski, sacekas malo i uzmes pumpicom izvuces sve sto moze. Ovo nije samo vazno zbog dojenja, moras znati da od tih slinica u nosu moze da se razvija vrlo brzo upala usiju...daleko bilo. Jako je vazno bebama cistiti nos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OPet sam dobila mastitis <_< Dr nije ni gledala prvi put dojke iako sam rekla da me bole.Dala mi je vitaminske infuyije,umjesto da mi prepiše Panklav.Desna dojka mi je prošarana crvenilom,imala sam visoku t.Sada pijem Pankla,7 dana,a onda poslije još 7 dana radim bris.Grozno iskustvo.Još plus mi je tada rekla da ne dojim,i sva sreća nisam je poslušala.

Ovo pišem za sve da znate da se može vratiti i poslije 3 mjeseca dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vratili smo se od pedijatra i za 10 dana smo dobili 550g..znaci sada imamo 3750 ali u duzinu smo samo 1cm pporasli.. ???.. to mi nije jasno jer je njemu garderobica za ovo vreme sva knap...

I doktorka mi je rekla da mu stavljam fizioloski rastvor ali po 4 kapi i da posle izvucem pumpicom.. ona nije nista uradila sao mi je to rekla.. i rekla mi je da ako i posle dojenja od sat vremena pocene da place znaci da je jos gladan i da mu dam dohranu.. ali kao bolje nocu da bi on lepo spavao a i ja... ja necu da mu dajem tu dohranu jer mislim da imam dovoljno mleka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OPet sam dobila mastitis <_< Dr nije ni gledala prvi put dojke iako sam rekla da me bole.Dala mi je vitaminske infuyije,umjesto da mi prepiše Panklav.Desna dojka mi je prošarana crvenilom,imala sam visoku t.Sada pijem Pankla,7 dana,a onda poslije još 7 dana radim bris.Grozno iskustvo.Još plus mi je tada rekla da ne dojim,i sva sreća nisam je poslušala.

Ovo pišem za sve da znate da se može vratiti i poslije 3 mjeseca dojenja.

Joj Marijachi pa kako?Znaci da imas mleka a da ti Sofija ne izvuce sve pa ostane jos?Ja se jezim na pomisao na mastitis,stvarno nisam znalada moze da se vrati.Pa jel dojis jos?Jel place jos i trazi cesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vratili smo se od pedijatra i za 10 dana smo dobili 550g..znaci sada imamo 3750 ali u duzinu smo samo 1cm pporasli.. ???.. to mi nije jasno jer je njemu garderobica za ovo vreme sva knap...

I doktorka mi je rekla da mu stavljam fizioloski rastvor ali po 4 kapi i da posle izvucem pumpicom.. ona nije nista uradila sao mi je to rekla.. i rekla mi je da ako i posle dojenja od sat vremena pocene da place znaci da je jos gladan i da mu dam dohranu.. ali kao bolje nocu da bi on lepo spavao a i ja... ja necu da mu dajem tu dohranu jer mislim da imam dovoljno mleka...

Moze on da place zbog grceva, a ne zato sto je gladan. Prema tome, ne moras da brines. Samo mu grej stomacic. Vidis kako lepo spava kada je na tebi? Tu mu je toplo i sigurno...skoro pa kao i u stomaku. ;) I dobro je napredovao.Odlicno!

Garderobica mu je knap jer su mu i stopala porasla, a vrlo verovatno da tebi 1cm ne izgleda mnogo. Medjutim, to je bas dosta.

Sto se mastitisa tice ili zacetka mastitisa: mame koje imaju viska mleka i posle 4 meseca, mogu da budu u problemu kada beba pocne da jede cvrstu hranu. Ja sam imala problema ceo 4 mesec, ali je pumpica radila svoje, kao i obloge. Nikad nisam imala T. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena, htela sam da pitam ( a i ostale mame ) kada se izbacuje nocni podoj? I da li to beba sama izbaci (?!) ili treba ja nesto da preduzmem? To mi nije bas najjasnije... Citala sam da treba poslednji podoj da bude oko ponoci da bi beba prespavala noc. Ok, ali ako ona zaspi oko 22h, recimo, da li da je budim u ponoc ili ne???

Imam utisak da non stop dojim :) Kalina siki na 2 ili 3h, a nocu nekada sastavi da spava i 4h ili 5h...Bili smo na prvom pregledu kod pedijatra, napredovala je 800gr i 5,5cm...rekla mi je dr da je dojim kada trazi i da je ne prekidam, nego da sisa dok sama ne pusti siku ( to inace i radim, ne gledam na sat)...

Hvala vam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima cak i tema o tome, ali ja na tu temu ne idem ;)

Za mene nema gore varijante razmisljati o 'izbacivanju' nocnog (ili bilo kojeg) podoja, a dojiti bebu od rodjenja na zahtev. Meni tu nema nikakve logike i ja o tome nikada nisam ni htela da razmisljam. Ja sam se odlucila da dojim svoje dete i dojila sam ga 20 meseci sa sve nocnim podojima ili bez njih kako je kad hteo,a budio se inace sve do 2. rodjendana, pa ponekad i sad. Bebe se bude nocu iz raznih razloga. Kada su jako male, nekad im treba nocu hrana, nekad uteha, nekad su zedne... sve to se resava dojenjem.

Zato, sve sto se tice dojenja, po meni mora i treba da bude na zahtev i nikako drugacije.

I dobro je da napokon cujem da neko ima dr. koja nije svetovala Ad mleko pred spavanje kako bi beba prespavala noc. Cak je i meni dr. savrtovala posle 4 meseca da mu uvedem ad da bih se ja odmorila jer sam imala tada vec oko 49kg i polako se 'raspadala' :rolleyes: , ali nisam odustala ni jednog trenutka. Evo me, ziva, zdrava i prava, sa svojih 57kg. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.