Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Hajde da dodam i jos da male bebe sisaju i po sat vremena sa pauzama. Tek u 3. mesecu su dovoljno ojacale da to vreme skrate, na 10-20 minuta. Eto, nije stvar merenja vremena, vec opis koliko treba strpljenja. ;)

Hvala Jeco,ovo si potpuno u pravu.Moja Sofija tek sad dobro vuče i ne treba joj više od 10 minuta.Počeću i ja sa vodom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da dodam i jos da male bebe sisaju i po sat vremena sa pauzama. Tek u 3. mesecu su dovoljno ojacale da to vreme skrate, na 10-20 minuta. Eto, nije stvar merenja vremena, vec opis koliko treba strpljenja. ;)

Hvala Jelena puno..stvarno pomazu tvoji saveti... imam jos jedno, danas mi se pojavilo na obe dojke crvenilo i uzasno me svrbi.. ne znam od cega bi mi to moglo biti..kao neka alergija,osip... sve sitne bubuljice... i samo na grudima nigde drugde nemam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To hoce da se pojavi na kozi i od same upale kanala kao reakcija. Savetujem ti da ne nosis brus uopste, da ti dojke budu sto vise na vazduhu bar ovih prvih mesec dana (lagana kosulja) i taj osip mazi upravo tvojim izmuzenim mlekom. Procice za dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguće da mi je Sofija duže spavala zahvaljujući tome što sam joj dala vodicu pred spavanje?Iskreno budila se prije toga na 2 i po sata,a sinoć je sastavila 6 sati!I danas ređe sisa,jer joj između podoja dajem vodice.Plašim se samo da zbog toga ne smanjim proizvodnju mlijeka :unsure: Jel radim kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radis sve kako treba a ona sisa isto samo krace jer je ojacala. Jako dobro oni znaju sta je mleko, a sta voda. Vidis sada da je sisala cesce jer je bila zedna a ne gladna. Treba joj vode i to je dobro. Uopste ne treba da brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radis sve kako treba a ona sisa isto samo krace jer je ojacala. Jako dobro oni znaju sta je mleko, a sta voda. Vidis sada da je sisala cesce jer je bila zedna a ne gladna. Treba joj vode i to je dobro. Uopste ne treba da brines.

Ovo je tačno.To sam zaključila jer je mnogo spokojnija od kada joj dajem vodicu.Tako da savjet svim mamama obavezno dodajte malo vode bebama,ja sam trebala i ranije al nikad nije kasno.Yelena hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Jelena puno..stvarno pomazu tvoji saveti... imam jos jedno, danas mi se pojavilo na obe dojke crvenilo i uzasno me svrbi.. ne znam od cega bi mi to moglo biti..kao neka alergija,osip... sve sitne bubuljice... i samo na grudima nigde drugde nemam....

Meni se to pojavilo od lanolina... Samo me nije svrbelo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, tebi se to pojavilo na samim bradavicama ili na dojkama od lanolina?

Koliko sam ja shvatila, Mili se pojavilo na dojkama bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam prokuvavala. Mnoge mame jesu.

Moje dete do druge godine nije pilo ni cajeve ni sokove. prosto, voda je za njega zakon.

ne znam da li to ima veze sa prokuvanom ili ne vodom, ali mislim da ima veze ako se voda daje odmah uz dojenje.

Znaci nemas pojma kakvu ja muku mucim zbog toga sto joj nisam davala vodu od samog pocetka. Pokusavam da joj podmetnem, popije taj prvi gutljaj t.j. proba i to je to. Nece vise. Ima da trpi zedj al vodu da pije nema sanse <_< Takodje kupujem rosu.

Tako da joj ja sad muckam na sve nacine samo da je pije, prodjem kesicom caja maaaalkice kroz vodu da je oboji i da ukus, mesam sokove obavezno sa vodom, i to od kako je pocela da pije sokove, nikada nije pila "cisti" sok. Tako se snalazim samo da pije. Dal se to racuna ili ne, ne znam, al meni je nekako psihicki lakse. Jesam malo OT al samo da se nadovezem. Voda od rodjenja obavezno sto se mene i mog iskustva tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Racuna se jer joj dajes vodu. Imam drugaricu koja je odmah uvela caj uz dojenje i njeno dete skoro do druge godine nije htelo da okusi vodu.

Ti bi trebala da joj dajes vodu iz male flasice, kupovnu.(Ivi i Aqua vivu, sa takvim piskom) Vrlo je moguce da ce joj biti zanimljivo da sama pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Racuna se jer joj dajes vodu. Imam drugaricu koja je odmah uvela caj uz dojenje i njeno dete skoro do druge godine nije htelo da okusi vodu.

Ti bi trebala da joj dajes vodu iz male flasice, kupovnu.(Ivi i Aqua vivu, sa takvim piskom) Vrlo je moguce da ce joj biti zanimljivo da sama pije.

Probala sam. Nece gospodjica jer je cista voda <_<

Al one s ukusom moze (jana, aqua viva junior)..

ma sta sve nisam probala. I da joj smanjujem kolicinu soka u casi i da tako vremenom predje na cistu vodu, al ne, cim dodje do neke zapremine 3/4 voda 1/4 sok, ona nece jer je suvise razblazeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih joj ostavila flasicu sa vodom na dohvat ruke, pa da vidimo kako nece da pije. ;) Sama!

Naravno, ako vidis da ne pije uopste, moras joj dati nesto.

Ti joj nisi davala vodu uopste dok si je dojila/ Svih 6 meseci ili 4?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znas kako.. tu i tamo sam joj davala Hipp-ov caj od komoraca a sa pet ipo meseci je jela prvu kasicu i kada sam tad probala vec nije htela cistu vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, tebi se to pojavilo na samim bradavicama ili na dojkama od lanolina?

Koliko sam ja shvatila, Mili se pojavilo na dojkama bas.

Da meni se pojavilo bas po grudima... ali sam zakljucila da mi je od tufera koje sam stavljala u brus kako ne bi curelo u njega, i sada kako ne koristim sve je super.

inace, kada sikimo,posle podrignemo i kada hocu da ga stavim u krevetac njemu oci kao kod sove i onda krene da place, pa onda opet ga uzmem pa opet da sisa i tako sve u krug dok ne zaspi. ali zaspi tako sto mu dam malo lazu na 5 min i onda je miran i zaspi... meni se ne svidjaju te laze ali sta cu bez nje ne moze.... da li imate neki savet?

I da , drugarica mi rekla da skuvam 100ml vode malo nane ali samo malo i da ubacim malo kima u to i da mu to dajem. kaze da njen sin je to od rodjenja pio i da nikad nije imao grceve... sta o tome mislite? ali to se daje samo malo po gutljaj dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kim da, ali nana ne.Kim i kamilica moze.

Uglavnom, vrlo je vazno da dajes vodu da pije od pocetka.

Bar prva dva meseca zaboravi na brushalter. On je neprijatelj bradavicama, ma koji bio. Ako ti mleko curi, izmuzi ga dok ne prestane da curi, ali nemoj grugi nicim 'zatvarati' ako bas ne moras. I ovako nikud ne ides, pa presvlaci majice svaki cas. Tuferi su isto problematicni i za bradavice.

Ja sam se porodila u julu i cela prva tri meseca kad god smo bili kod kuce sam bila 'na izvolte' :D ili u nekim pamucnim kosuljama. Drugo je kad se ide negde ali sa bebom se ide bilo gde na maksimalno 2 sata sto nije rizik niti svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znas kako.. tu i tamo sam joj davala Hipp-ov caj od komoraca a sa pet ipo meseci je jela prvu kasicu i kada sam tad probala vec nije htela cistu vodu.

To je to. Njoj je caj resavao zedj, pa sad ne zna sta je voda i voda je bljak.

Znam puno beba koje su isto tako odbijale vodu posle 3 meseca iako im je davana jer je prokuvana. Majka priroda zove da bude prirodno dojenje + prirodna voda i kad pogresimo, cudimo se i muke mucimo.

Nije to nista tragicno i sve dodje na svoje. samo ti gubis nerve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kim da, ali nana ne.Kim i kamilica moze.

Uglavnom, vrlo je vazno da dajes vodu da pije od pocetka.

Bar prva dva meseca zaboravi na brushalter. On je neprijatelj bradavicama, ma koji bio. Ako ti mleko curi, izmuzi ga dok ne prestane da curi, ali nemoj grugi nicim 'zatvarati' ako bas ne moras. I ovako nikud ne ides, pa presvlaci majice svaki cas. Tuferi su isto problematicni i za bradavice.

Ja sam se porodila u julu i cela prva tri meseca kad god smo bili kod kuce sam bila 'na izvolte' :D ili u nekim pamucnim kosuljama. Drugo je kad se ide negde ali sa bebom se ide bilo gde na maksimalno 2 sata sto nije rizik niti svaki dan.

A vodu da mu dajem na kisicicu ili iz flasice, prokuvanu ili ne?? A sto ne nana? Ja ovde kamilicu samo u kesici imam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nana ima prejak ukus i moze da poremeti usnu floru kod bebe.

U prvo vreme, ako imas da kupis vodu za Bebe, Humana je odlicna, a posle 3. meseca flasiranu nekog sadrzaja koja je dobra za bebe. Ako ima Humana, ne prukvavas je. Ni flasiranu kasnije.

Sad ja lupam jer nemam pojma kakvu vi tamo vodu inace pijete, ali prokuvana voda ne znaci sterilna, cisto da znas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nana ima prejak ukus i moze da poremeti usnu floru kod bebe.

U prvo vreme, ako imas da kupis vodu za Bebe, Humana je odlicna, a posle 3. meseca flasiranu nekog sadrzaja koja je dobra za bebe. Ako ima Humana, ne prukvavas je. Ni flasiranu kasnije.

Sad ja lupam jer nemam pojma kakvu vi tamo vodu inace pijete, ali prokuvana voda ne znaci sterilna, cisto da znas.

Poceli su mu grcici sada ali cini mi se da nisu jaki.. moram da vidim sta cu sa tim da radim... on je toliko alav i samo bi da jede.. stavim ga da siki pa ga prebacim na drugu dojku i bljucne malo ali kakvi nece da stane samo siri usta da jos sisa bez obzira sto mu mleko izlazi iz usta..e onda ga ja uzmem i podignem da podrigne..i onda bude sve ok..

a za vodu jos moram da vidim koja je najbolja ovde za bebe, jer te sto si mi napisala ja nemam ovde.. a mi pijemo samo flasiranu ovde i za kuvanje je koristimo.. posto ovde se cesmovaca koristi samo za kupanje i pranje vesa..ni za sta drugo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceli su mu grcici sada ali cini mi se da nisu jaki.. moram da vidim sta cu sa tim da radim... on je toliko alav i samo bi da jede.. stavim ga da siki pa ga prebacim na drugu dojku i bljucne malo ali kakvi nece da stane samo siri usta da jos sisa bez obzira sto mu mleko izlazi iz usta..e onda ga ja uzmem i podignem da podrigne..i onda bude sve ok..

a za vodu jos moram da vidim koja je najbolja ovde za bebe, jer te sto si mi napisala ja nemam ovde.. a mi pijemo samo flasiranu ovde i za kuvanje je koristimo.. posto ovde se cesmovaca koristi samo za kupanje i pranje vesa..ni za sta drugo..

I Hana je jela jako halapljivo pa smo dobili savet od babice da joj dajem da jede na dva sata. I tako nam se sve poremetilo i nedelju dana nisam znala kad treba da jede i dal je jela kako treba i dal treba opet da joj dam.. zbog toga sam pocela da zapisujem i vratila se na stari rezim. Na tri sata i opet je sve bilo ok.

Podrigivanje vise puta u toku sisanja i sve je to ukupno trajalo 40min.

Naci cete i vi svoj ritam ubrzo ;)

Pitaj u apoteci koju vodu za bebe imaju pa mozes da napises prvo ovde, mozda neko ima iskustva sa tim da ti preporuci ako je koristio neku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila, smanjices grceve samo ako imate dobar polozaj za dojenej i ako ga u toku dojenja dizes bar 2-3 puta da podrigne. ne bi ti on bljuckao mlekce da ga lepo podignes nego mu vazduh vrati i malo mleka. Uvak ga dizi da podriguje tokom dojenja. To je najvaznije.

Ritam ne mozete sada ni da imate. Polako, samo neka klopa kad god hoce. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan.... ne znam kako da uradim to da posle podrigivanja odmah zaspi. kada ga stavim u krevetac posle dojenja i pidrigivanja njemu se odmah ne spava. oci kao kod sove. kako da regulisemo ti? Sinoc mi cele noci nije spavao. ali nije ni plakao. samo je gledao nesto. bas sam se zabrinula bila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan.... ne znam kako da uradim to da posle podrigivanja odmah zaspi. kada ga stavim u krevetac posle dojenja i pidrigivanja njemu se odmah ne spava. oci kao kod sove. kako da regulisemo ti? Sinoc mi cele noci nije spavao. ali nije ni plakao. samo je gledao nesto. bas sam se zabrinula bila...

Bas celu noc nije spavao?

Sve dok ne place nediraj bebu iz krevetica. Plakao bi da je gladan ili da ga nesto boli. Nemoj bebu da navadjas da uspavljujes na ruke. A ako se bas brines ti lepo podizi bebicu za vreme sisanja vise puta da podrigne i na kraju ga vrati na dojku da se uspava, mada ni ovaj nacin nije dobar jer ce se navici da se uspavljuje uz dojku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas celu noc nije spavao?

Sve dok ne place nediraj bebu iz krevetica. Plakao bi da je gladan ili da ga nesto boli. Nemoj bebu da navadjas da uspavljujes na ruke. A ako se bas brines ti lepo podizi bebicu za vreme sisanja vise puta da podrigne i na kraju ga vrati na dojku da se uspava, mada ni ovaj nacin nije dobar jer ce se navici da se uspavljuje uz dojku.

Bas celu noc nije spavao. samo je okicama gledao levo desno. nije ni plakao uopste samo pustao po koji zvuk. ali zato sada spava. podizem ga da podrigne vise puta. ali nece da mi zaspi kada ga stavim u krevetac jer se razbudi... ne znam sta mi je ciniti, a opet necu da ga naviknem na ruke da zaspi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da ga stavis u krevetac na stomak da zaspi pa ga posle 10-15 min. polasko prebaci na bok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.