Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Hvala vam puno.Smirile ste me,pored svih ovih kako vi kažete dušebrižnika.Moja beba je inače srećna i zadovoljna,ne plače osim kad je gladna,tako da da,da je gladna sama bi se budila.Malo kenjka oko 3 ali kad joj dam dojku uzme,i za minut nastavi da spava.

Počeću da više slušam bebu,a manje pedijatre.t2038.gif

Naravno. Ti si sa svojom bebom stalno, a pedijatri po 15 minuta jednom mesecno. Rekoh ti, bebi je san potreban jednako kao hrana. Da ce se buditi nocu, hoce, ali ce to doci malo kasnije. Vecina beba spava prva dva meseca dugo nocu i to je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da beba od mjesec dana cijelu noć prespava?Ja je budim,al neće da jede,tek ujutru u 6 lepo sisa.Inače niti kaki niti jede noću od 12 do 6.Sjutra imamo kontrolu,pa ćemo vidjeti kako dobija na kilaži.Ja se plašim da ne izgubi pa da mi uvedu dohranu,koju ne mogu ni smisliti.

Eh, moj mali sa dve nedelje spava cele noci ;)

Iz bolnice je izasao sa 90 gr vise, a za nedelju dana je napredovao samo 110gr. Nisu uveli dohranu vec su rekli da ga dojim na zahtev i da ga budim nocu. e sada, ne znam sta cemo sa budjenjem :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, moj mali sa dve nedelje spava cele noci ;)

Iz bolnice je izasao sa 90 gr vise, a za nedelju dana je napredovao samo 110gr. Nisu uveli dohranu vec su rekli da ga dojim na zahtev i da ga budim nocu. e sada, ne znam sta cemo sa budjenjem :unsure:

Ajde da ponovim-o - ne budite bebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, moj mali sa dve nedelje spava cele noci ;)

Iz bolnice je izasao sa 90 gr vise, a za nedelju dana je napredovao samo 110gr. Nisu uveli dohranu vec su rekli da ga dojim na zahtev i da ga budim nocu. e sada, ne znam sta cemo sa budjenjem :unsure:

Ja se nesto ne secam, koliko beba treba da napreduje dnevno?

Ako je tvoja beba za nedelju dana napredovala 110g, za mesec dana tim tempom bi trebalo da napreduje 440g plus onih 90 iz bolice, sto je na granici i smatra se pod normalnim napredovanjem bebe. Ne mogu sve bebe za mesec dana da dobiju 1kg ili vise! ;)

Za budjenje ti odluci, da li si sigurna da nema jos uvek zuticu? Mozda zato spava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da ponovim-o - ne budite bebe ;)

Tako me savetuju svi stariji lekari i starije babice, ovi novog kova traze da se budi. Ali i ja logicno razmisljam. Da mu nesto fali, budio bi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram sama sebe da pohvalim...znate moju odbojnost prema dojenju?! Eh...vjerovale ili ne, mjesec dana sam bila potpora jednoj drugarici koja je imala velikih problema sa dojenjem...Zvala me je, tražila savjete, moralnu podršku...Da bi me danas nazvala i rekla kako je njen dječak dobio sa mjesec dana 1,600 grama...sva srećna i zahvalna....

Eh...kako će meni biti jednog dana nemam pojma....

Bravo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, moj mali sa dve nedelje spava cele noci ;)

Iz bolnice je izasao sa 90 gr vise, a za nedelju dana je napredovao samo 110gr. Nisu uveli dohranu vec su rekli da ga dojim na zahtev i da ga budim nocu. e sada, ne znam sta cemo sa budjenjem :unsure:

Nemoj da se brines. Moj Luka je prvi mesec napredovao nepunih 300gr, svi su bili u soku, savetovali da uvedem dohranu, ali nisam poslusala i sledeci mesec je napredovao 1100gr. To je bilo najvise sto je on dobio za mesec, posle je sve bilo manje. Minimum koji lekari kazu da beba treba dnevno da dobije je 20gr. Videces vec kako ce dalje da napreduje, mozda sledece dve nedelje dobije 500gr. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako me savetuju svi stariji lekari i starije babice, ovi novog kova traze da se budi. Ali i ja logicno razmisljam. Da mu nesto fali, budio bi se.

Tako je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nesto ne secam, koliko beba treba da napreduje dnevno?

Ako je tvoja beba za nedelju dana napredovala 110g, za mesec dana tim tempom bi trebalo da napreduje 440g plus onih 90 iz bolice, sto je na granici i smatra se pod normalnim napredovanjem bebe. Ne mogu sve bebe za mesec dana da dobiju 1kg ili vise! ;)

Za budjenje ti odluci, da li si sigurna da nema jos uvek zuticu? Mozda zato spava?

To valjda zavisi i kolika je beba... Moja Lena je rodjena sa 2400 i prvi mesec dobila 1600gr... ja sam rodjena sa 4500 i dobila 450gr... i onda su mojoj mami rekli da je to dobro i meni sada za Lenu. Ali u bolnici smo cekali da pocne da dobija bar 30gr dnevno da bi nas pustili jer je bila mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nesto ne secam, koliko beba treba da napreduje dnevno?

Ako je tvoja beba za nedelju dana napredovala 110g, za mesec dana tim tempom bi trebalo da napreduje 440g plus onih 90 iz bolice, sto je na granici i smatra se pod normalnim napredovanjem bebe. Ne mogu sve bebe za mesec dana da dobiju 1kg ili vise! ;)

Za budjenje ti odluci, da li si sigurna da nema jos uvek zuticu? Mozda zato spava?

minimum 18gr dnevno.

I ja sam cula da napredne bebe manje naprduju u prvom mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam koristila dohranu iz straha da beba nema dovoljno mleka,da li je kasno za ponovno uspostavljanje dovoljne kolicine mleka? Moja beba sisa na dva sata,nocu kada se probudi,ne vise od 5 sati,a predvece po savetu doktora ubacim adaptirano,jer osecam da tada nemam dovoljno mleka,jer I beba place. Grudi su mi meke. Kako da znam da li ostajem bez mleka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je kasno za ponovno uspostavljanje dovoljne kolicine mleka?

Nikad nije kasno ;)

U principu se upravo u tim kasnim večernjim satima javlja taj "nedostatak" jer u toku dana smo mi generalno više odmorni pa se samim tim i mleko luči kako treba. Ja sam upravu u tim večernjim satima (podoj pred spavanje) imala problem.

Preporuka: 1h pre tog podoja popij supicu ili čaj ili vodu (što više) i bar 15ak minuta lezi i "odmori oči" a do tada suprug (ili ko god je u mogućnosti) neka bude sa bebom. Bitno je da se koliko-toliko opustiš. Podoj bebu i napravi dohranu (ali vrlo malo - pola od dosadašnje količine). To bi trebalo da joj "obezbedi" ono osnovno da nije gladna a opet i ne sita. Ako bude tražila još, bilo bi odlično da suprug preuzme i proba da je uspava. A ti opet tečnosti i odmaranje. Za 1h ponovo podoj ma šta god imala u grudima (kap-kap). Tako smo se mi 2-3 noći borili i izborili. Mada iskreno ja sam samo dva puta davala dohranu i to na kaščicu.

E da, nebi bilo loše da izbacite flašicu i da dohranu dajete na kašičicu. (staviš bebu na visoki jastuk, dakle ne da leži već da bude na blagoj kosini i po malo joj ubacuješ dohranu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

minimum 18gr dnevno.

I ja sam cula da napredne bebe manje naprduju u prvom mesecu.

Moja dobija 30 g dnevno.A rekli su mi da joj dajem i vještačko,pa na šta bi to ličilo?

Inače,imam jedno pitanje,meni su vene na dojci JAKO izdražene,baš me hvata panika.m1830.gifDojka mi izgleda sva prošarana jakim venama,i da li je to uopšte normalno?I još nešto,uvijek su pune.Koliko god da ih izmlazam,i beba sisa poslije 5 minuta one nateknu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dobija 30 g dnevno.A rekli su mi da joj dajem i vještačko,pa na šta bi to ličilo?

Inače,imam jedno pitanje,meni su vene na dojci JAKO izdražene,baš me hvata panika.m1830.gifDojka mi izgleda sva prošarana jakim venama,i da li je to uopšte normalno?I još nešto,uvijek su pune.Koliko god da ih izmlazam,i beba sisa poslije 5 minuta one nateknu.

Meni se vene dosta vide, ali ja sam mislila da je to zato sto mi je koza jaaaaaaako bela, skoro providna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je da se vene vide.

Marijachu ako su ti grudi stalno pune, a ne osecas bol, nemoj se vise izmlazati. Imas dovoljno mleka i vreme je da se uspostavi ponuda i potraznja: beba-mleko.

Ako ipak osecas bol, moras izmusti samo za toliko da bol prestane. Nekad je dovoljno da izmuzes 10-20ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dobija 30 g dnevno.A rekli su mi da joj dajem i vještačko,pa na šta bi to ličilo?

Inače,imam jedno pitanje,meni su vene na dojci JAKO izdražene,baš me hvata panika.m1830.gifDojka mi izgleda sva prošarana jakim venama,i da li je to uopšte normalno?I još nešto,uvijek su pune.Koliko god da ih izmlazam,i beba sisa poslije 5 minuta one nateknu.

Prvo bravo za tih 30gr. A onda bravo za mamu koja nije podlegla i poslusala doktore. Sto se vena tice imala sam ih ija, povuku se, nista ne brini. Izmazanje, bas kako je Yelena rekla. ;) Uvek sam srecna kad neka mama uspe da se izbori sa dojenjem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je da se vene vide.

Marijachu ako su ti grudi stalno pune, a ne osecas bol, nemoj se vise izmlazati. Imas dovoljno mleka i vreme je da se uspostavi ponuda i potraznja: beba-mleko.

Ako ipak osecas bol, moras izmusti samo za toliko da bol prestane. Nekad je dovoljno da izmuzes 10-20ml.

Ne osećam nikakvu bol,jedino što mlijeko nekad curi.A kad nadođe,tačno osetim kako nadolazi,i to uvijek nadođe u vrijeme kad bi beba trebalo da sisa.Meni je to čudno,kao da moje dojke imaju šesto čulom1227.gif,mada moja beba sisa uvek u isto vrijeme.

Još nešto,ona u 8 naveče ima problem sa grčevima,tada sisa po sat vremena,vidim da vuče.A onda sve ispovrati.To je smiri,i zato joj ne branim.Pa poslije pola sata opet sisa i zaspi.Da li griješim?To već traje 10 dana,ali ona je dobro napredovala.Eto ima taj čudan ritual pred spavanje m1432.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne osećam nikakvu bol,jedino što mlijeko nekad curi.A kad nadođe,tačno osetim kako nadolazi,i to uvijek nadođe u vrijeme kad bi beba trebalo da sisa.Meni je to čudno,kao da moje dojke imaju šesto čulom1227.gif,mada moja beba sisa uvek u isto vrijeme.

Još nešto,ona u 8 naveče ima problem sa grčevima,tada sisa po sat vremena,vidim da vuče.A onda sve ispovrati.To je smiri,i zato joj ne branim.Pa poslije pola sata opet sisa i zaspi.Da li griješim?To već traje 10 dana,ali ona je dobro napredovala.Eto ima taj čudan ritual pred spavanje m1227.gif

Ne gresis, njih dojenje smiruje kad imaju grceve. Ja sam Luku tako smirivala, valjda ih blizina mamina smiri. ;) A secam se da kad god bi doslo vreme podoje meni mleko samo krene, uvek sam govorila: Evo sad ce da se probudi, i budio se u roku od 5 min. Sve super radis, uzivaj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sisa po sat vremena, gledaj da je u tih sat vremena dignes da podrigne bar 2,3 puta. Onda mozda nece povratiti. A naravno uvek je doji kad trazi. ;)

Ti sad imas vise mleka nego sto bebi treba i to je dobro. Dobro je da te ne boli nista. Nemoj se izmuzati osim ako ne osetis bol.

Super vam ide. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne osećam nikakvu bol,jedino što mlijeko nekad curi.A kad nadođe,tačno osetim kako nadolazi,i to uvijek nadođe u vrijeme kad bi beba trebalo da sisa.Meni je to čudno,kao da moje dojke imaju šesto čulom1227.gif,mada moja beba sisa uvek u isto vrijeme.

Još nešto,ona u 8 naveče ima problem sa grčevima,tada sisa po sat vremena,vidim da vuče.A onda sve ispovrati.To je smiri,i zato joj ne branim.Pa poslije pola sata opet sisa i zaspi.Da li griješim?To već traje 10 dana,ali ona je dobro napredovala.Eto ima taj čudan ritual pred spavanje m1432.gif

Nema šta da ti bude čudno što ti mleko nadolazi tad kad treba. Ja se sećam da je meni u početku često počinjalo da curi mleko čim beba počne da plače. Dakle na plač su mi dojke reagovale. :) Posle trećeg meseca se sve to uglavnom dovede u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte..meni se pojavila neka kao bubuljica na areoli,koja me jako boli..t3611.gifNemam pojma šta je,,a kod ginekologa vala ne idem,prošli put su mi sekli neki mali polip i zapušili dva kanala..

Inače ovapufica izgleda kao mala lojna žlezda al ne znam zašto me peče..Ja koristim silikonske bradavice by the way..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, idi do pedijatra zbog toga. U medjuvremenu mazi svoje mleko preko toga, ne moze da ti skodi, samo moze da pomogne. Nemoj ici ginekologu. Ginekolozi se ne bave grudima dojilja. Njih ne inetersuje sto dojis i ako bi ti dali resenje koje se kosi sa dojenjem to bi njima bilo normalno.

Ako imas kontakt od patronazne sestre zovi je, ako ne bar zovi DZ pedijatriju pa pitaj telefonom. Moraju da ti daju savet. Ja sam tako stalno radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, idi do pedijatra zbog toga. U medjuvremenu mazi svoje mleko preko toga, ne moze da ti skodi, samo moze da pomogne. Nemoj ici ginekologu. Ginekolozi se ne bave grudima dojilja. Njih ne inetersuje sto dojis i ako bi ti dali resenje koje se kosi sa dojenjem to bi njima bilo normalno.

Ako imas kontakt od patronazne sestre zovi je, ako ne bar zovi DZ pedijatriju pa pitaj telefonom. Moraju da ti daju savet. Ja sam tako stalno radila.

Zvala sam patronažnu sestru,rekla je da je ne opterećujem time :( A onda sam zvala jednu ženu što sam joj plaćala da me izmaza savetovala me da namažem joda.Ja sam ceo dan mazala lanolin,i više me ne boli,mislim da sam iziritirala bradavice.

Inače tvoj savet da stavljam bebu da podrigne više puta u toku podoja mi je puno pomogao.Više ne povraća,i ne muče je grčevi.Thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, pitaj i Halo Bebu, cisto da cujes i njihovo misljenje.

Ja sam imala tako neku kvrzicu bele boje na bradavici, kao neka izraslina koja me nije bolela, ali sam shvatila da mi je to napravila pumpica za izmlazanje. Od tad je vise nisam koristila, i ubrzo je nestalo i vise se nikad nije pojavilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.