Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Hvala na savjetima :)

Ovih dana me nije bas bilo na forumu .... bila sam okupirana dojenjem - OPET

bebac je slabo napredovao i onda sam krenula da izvucem mlijeko za podoj i shvatila da imam samo 100 mll a on klopka i do 170 .... Bas sam se iznervirala tako da bi mi prekuce navece to spalo na svega 40 ml :( ... plakao je gladan, a jos slabo napredovao taj mjesec tako da sam ga ponudila sa tih 40 i dodala adaptno ... odmah nakon adaptnog se poceo da grci i iskakio kao blesav ...

juce sam uspjevala da ga dojim, na svaka dva sata do navece pa onda isto jako malo mlijeka tako da je klopao jos 70ml adaptnog

danas sam navukla mlijeko (nakon tri dana navlacenja) i to:

ubacila sam jacu hranu

pila hipov caj za doilje 3 puta dnevno

popila casu piva

Jela dosta luka

Pila 2l vode dnevno

pojacala sok od jabuke

Navece sam skuhala jedno jaje i dok je bilo vrelo stavila ga u gazu i sa tim masirala dojke - jaje najduze zadrzava toplotu a idealnog je oblika za masazu

Jutros sam ga podojila kada se probudio i jos izvukla 140ml POSLIJE PODOJA

Sunce moje kada je ugledao siku za dorucak toliko se uzbudio da je krenuo u zraku da je hvata :)

BRAVO NANI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, fenomenalno. He, verujem kako si se tek ti obradovala kada se sve vratilo u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako, bili smo na prvoj kontroli i napredovali smo 1200g! :)

Tako da svi koji su se uspanicili kao ja pre neku nedelju, da znaju da nije nista i da stvarno vredi obratiti se ljudima na ovom forumu i poslusati ih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako, bili smo na prvoj kontroli i napredovali smo 1200g! :)

Tako da svi koji su se uspanicili kao ja pre neku nedelju, da znaju da nije nista i da stvarno vredi obratiti se ljudima na ovom forumu i poslusati ih!

c011.gif

Super, bas mi je drago kada procitam ovako nesto! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se fino snasla... Beba lepo siki, u pocetku je bilo problema sa bradavicama, brzo proslo :) Mleka imam dosta i vidim da ona lepo napreduje... Plasila sam se da ce da se ulenji, posto pije caj na flasicu, ali hvala Bogu nije... Pustam je da sama bira svoj ritam, nekada spava 5 sati, ne budim je... U proseku siki oko 40-ak minuta, a nocu je fina zaspi oko 23h, budi se 3h, pa u 6h... Mislim da je to ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je super, Bebo! Bas mi je drago da ste se lijepo uklopile. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako, bili smo na prvoj kontroli i napredovali smo 1200g! :)

Tako da svi koji su se uspanicili kao ja pre neku nedelju, da znaju da nije nista i da stvarno vredi obratiti se ljudima na ovom forumu i poslusati ih!

Ja sam se fino snasla... Beba lepo siki, u pocetku je bilo problema sa bradavicama, brzo proslo :) Mleka imam dosta i vidim da ona lepo napreduje... Plasila sam se da ce da se ulenji, posto pije caj na flasicu, ali hvala Bogu nije... Pustam je da sama bira svoj ritam, nekada spava 5 sati, ne budim je... U proseku siki oko 40-ak minuta, a nocu je fina zaspi oko 23h, budi se 3h, pa u 6h... Mislim da je to ok...

Volim kada ovde ima lepih vesti. Devojke samo napred i da što duže uživate u tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, zene! Uzivajte u dojenju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja puna podrska mamikama koje doje, divno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako, bili smo na prvoj kontroli i napredovali smo 1200g! :)

Tako da svi koji su se uspanicili kao ja pre neku nedelju, da znaju da nije nista i da stvarno vredi obratiti se ljudima na ovom forumu i poslusati ih!

Bravo, bravo, bravo!!!!

Ja sam se fino snasla... Beba lepo siki, u pocetku je bilo problema sa bradavicama, brzo proslo :) Mleka imam dosta i vidim da ona lepo napreduje... Plasila sam se da ce da se ulenji, posto pije caj na flasicu, ali hvala Bogu nije... Pustam je da sama bira svoj ritam, nekada spava 5 sati, ne budim je... U proseku siki oko 40-ak minuta, a nocu je fina zaspi oko 23h, budi se 3h, pa u 6h... Mislim da je to ok...

Nema nista lepse nego kad se neka mama ovako javi i odmah kaze kako dojenje nije nikakav bauk. Milina jedna! Uzivajte obe !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba kad je gladna ima zelenu kaku. Ako je kaka žuta, sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba kad je gladna ima zelenu kaku. Ako je kaka žuta, sve je ok.

Bas tako... Mojoj je dok je bila u boln.bila zelena jer nisam mogla da je dojim a oni nisu hteli da daju njihovo mleko... smiley-angry020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mišljenje da je zelena stolica bebe te boje zbog gladi je stereotipno i POTPUNO NETAČNO!

Novorođenčad se po rođenju čiste od mekonijuma i isprva imaju skoro crnu stolicu, koja postepeno postaje sve zelenija, da bi svetlela od zelenog, postepeno ka narandžastom. To se dešava prvih desetak dana života bebe.

A kasnije, kako beba raste, ako se javi zelena stolica, to može biti radi oksidacije fecesa u peleni, ili ako je beba još starija, pa već jede voće i povrće, ono boji stolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam... Ja sam primetila i ako se desi da preskoci neki obrok stolica joj bude zelena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima, moja djevojcica je pred kraj 4. mjeseca, ne znam kako da je dovedem u red i za moje i za njeno dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prilično si neodređena. Trebalo bi preciznije da napišeš šta je problem. Da nije možda to što beba hoće da sisa češće nego što ti misliš da joj je potrebno, a uz to nema nekog određenog i stalnog rasporeda? Ako je to, pa to je sasvim normalno, trebala bi da poštuješ bebine zahteve i dojiš je kad god ona hoće. O tome smo pisali na ovom forumu kilometre postova. Ima dosta korisnih informacija, pa ako možeš da stigneš čitaj redom... Dojenje nije tek obično hranjenje bebe, nego i pružanje utehe i podrške neophodne za psihološki i emotivni razvoj. Nemoguće je ''urediti'' tako malu bebu, pa se strpi još malo, a znam da ti je teško, ali to vreme kratko traje, brzo prođe... Kada počne da jede kašastu hranu moći ćeš postepeno da uvedeš neku satnicu obroka, ali ne očekuj da to bude odmah, potrebno je mesec ili dva, tri... :)

Hajde napiši određenije šta je zapravo ovde tema, jer ovo sve sam ti napisala pogađajući, a možda sam omašila šta si ti ustvari želela da saznaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mišljenje da je zelena stolica bebe te boje zbog gladi je stereotipno i POTPUNO NETAČNO!

Novorođenčad se po rođenju čiste od mekonijuma i isprva imaju skoro crnu stolicu, koja postepeno postaje sve zelenija, da bi svetlela od zelenog, postepeno ka narandžastom. To se dešava prvih desetak dana života bebe.

A kasnije, kako beba raste, ako se javi zelena stolica, to može biti radi oksidacije fecesa u peleni, ili ako je beba još starija, pa već jede voće i povrće, ono boji stolicu.

upravo tako...hoce i da kaka bude zelena zbog grcica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama se slicno desava.. ne uvek aliskoro svaki podoj. ali uvek druga dojka, cak sam to pocela da povezijem sa sitoscu. deluje mi kao da je sit vec ali je halapljiv pa bi i pak da sisa.. dizem ga da podrigne nekoliko puta ali on se tad uglavnom smiri i zaspi, pa zato mislim da on ustvari bude sit.. ne znam ni sama, nekad odlepim od mlacenja i prigusenog vristanaja, vuce bradavicu, pusta je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslednjih nedelju dana se cesto desava da me bole bradavice kad Stefan pocne da sisa. kao da uhvati samu bradavicu i stisne.. cak se desi i da me boli u dojci, desnoj, kad vuce nekad kao da osetim bol u kanalicu-bar tako mislim..

da li neko zna nesto o tome, ne znam sta bi moglo biti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslednjih nedelju dana se cesto desava da me bole bradavice kad Stefan pocne da sisa. kao da uhvati samu bradavicu i stisne.. cak se desi i da me boli u dojci, desnoj, kad vuce nekad kao da osetim bol u kanalicu-bar tako mislim..

da li neko zna nesto o tome, ne znam sta bi moglo biti..

Meni se to desavalo s' vremena na vreme puna 3 meseca. Neki kanalcici se zapuse pomalo,pa hoce da bole. Ponekad ne uhvati bradavicu kako treba zbog loseg polozaja i ako tako odradi ceo podoj, bradavica se povredjuje, a i neki kanalic slabije radi pa dodje do zapusenja. Predlazem ti da poromenis polozaj dojenja. Pokusaj da ga stavis na obican jastuk u krilo, da ti jedna ruka bude slobodna kako bi mu ti namestila bradavicu u usta kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to desavalo s' vremena na vreme puna 3 meseca. Neki kanalcici se zapuse pomalo,pa hoce da bole. Ponekad ne uhvati bradavicu kako treba zbog loseg polozaja i ako tako odradi ceo podoj, bradavica se povredjuje, a i neki kanalic slabije radi pa dodje do zapusenja. Predlazem ti da poromenis polozaj dojenja. Pokusaj da ga stavis na obican jastuk u krilo, da ti jedna ruka bude slobodna kako bi mu ti namestila bradavicu u usta kako treba.

tako i radim, jednostavo kao da ne zine dovoljno i ne uhvati lepo areolu... a taj bol, sta znam ne osetim ga uvek. ponekad, pomalo uglavnom u desnoj u predelu ispod miske recimo. sve vreme pridrzavam dojku da mu ne zapusi nosic ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo je moguce da ne uhavti kako treba, a bol se reprodukuje na bilo koje mesto na dojci. Moras mu spustas bradavicu na usta odozgore,preko nosica, da bi mu se zavrnua donja usna, kako bi uhvatio kako treba. Ako ne uhvati kako treba, izvuci mu bradavicu, pa opet. Moras, inace ces nagrabusiti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo je moguce da ne uhavti kako treba, a bol se reprodukuje na bilo koje mesto na dojci. Moras mu spustas bradavicu na usta odozgore,preko nosica, da bi mu se zavrnua donja usna, kako bi uhvatio kako treba. Ako ne uhvati kako treba, izvuci mu bradavicu, pa opet. Moras, inace ces nagrabusiti. ;)

danas sam to ponavljala nekoliko puta. vadila pa ubacivala i tako ... povescu vise racuna, svesna sam da mogu da nagrabusim..

uh, toliko se trudim i stvarno zelim da pospesim dojenje i duze da dojim. sa Lukom se stvarno nisam nesto trudila i sve je islo tako lako.. ovaj mali je halapljivac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas sam to ponavljala nekoliko puta. vadila pa ubacivala i tako ... povescu vise racuna, svesna sam da mogu da nagrabusim..

uh, toliko se trudim i stvarno zelim da pospesim dojenje i duze da dojim. sa Lukom se stvarno nisam nesto trudila i sve je islo tako lako.. ovaj mali je halapljivac..

Ako ti je nemiran u toku dojenja, dizi ga cesce da podrigne i bice mirniji. Jos je mali. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.