Bicikli, tricikli, balance-bicikli, Sta nam deca voze?

odgovora

Objavljeno

Sta ste i kad kupovali deci kad su prva prevozna sredstva (posle kolica) dosla na red?

Kad su poceli sami da okrecu pedale a kad i samostalno i bez pomoci ruke i pomocnih tockova da voze?

Jel neko od vas kupovao balance bicikl i kakav su vasa iskustva sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je cure, jel niko ne vozi ili niko ne pise? :lol:

Mne interesuje jer mislim da mi dete nije spremno za bicikl sa pedalama a oba para nana i deda se utrkivali za ovaj rodjendan ko ce prvi da joj kupi :rolleyes:

Na kraju im nismo dali, ali mene opet kopka jel moja sveki u pravu da sva deca sa 3.5-4god max nauce da samostalno voze bicikl... Ja licno nisam, tek sam sa nekih 5 cini mi se, al sveki kaze da su i mm i brat i sestra mu vozili pre 4... :huh: Mada zaova se ne slaze, al ajde, svki ipak zna najbolje :lol:

Ajde sta je sa ovim nasim novim generacijama? Jel samo ja mislim da nema deteta od 3god koje samostalno vosi, ili se varam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici mi jos uvek nismo skinuli na bajsu onaj dodatak gde drzi noge dok je mi guramo na istom...tako da od nas slabe vajde :D

Mada...ja jedva cekam da ona jos malko ojace zglobove pa da krenemo na klizanje i rolere B)

Cekaj, oni hoce ustvari da joj skinete pomocne tockice?S obzirom da je tvoja mala bas aktivna i balet,plivanje...itd. mozda i nije lose,bar da pokusate ;)

I sta je balance bajs?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi bicikli tj trocikli je dobila sa godinu dana i sa nepune dve je okretala pedale, trotinet je isto dobila sa godinu dana ali joj nismo dali do druge i provozala ga je sa 2 godine a tada i bicikli sa pomocnim tockovima. Sada ima tri godine i vozi bicikli sa pomocnim ali jedan nema funkciju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa god i po je dobilo trocikli sa dodatkom za noge koji smo najvise koristili kao zamena za kolica,posebno na kracim relacijama.Sa tri je dobila veci sa pomocnim tockicima,sa tri i po skinuli tockice,naucila je kao da vozi,odrzava ravnotezu,al ne moze nocigama da dohvati zemlju pa ne zna da krene sama i da se zaustavi,tako da sam glumila pomocnu mamu.A isto sa tri i po je dobila rolere,koje posle izvesnog vremena lepo voza,do sad nismo imali nikakvih padova,pre ce pasti trceci nego u njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana bas tako- hoce sveki da joj skinu pomocne i da je drze rukom dok ne provoza sama... Meni ona nije spremna za to... <_<

Ima ona tricikl i balance bike i s razlogom smo joj prosle godine kupili balance a ne klasicni. Poenta balance je da se skroz razvije ravnoteza i upravljanje na njemu pa tek onda da krene na veliki ali bez pomocnih. E to moja svekrva misli da je mala vec dostigla, al se mm i ja ne slazemo jer smo gledali snimke sta se sve moze na tom biciklu i koliko su deca na njemu profi oko cetvrte godine.

A balance su bicikli koji nemaju pedale, dvotockasi, na odgurivanje. Ima ih metalnih i drvenih, metalni su pojedini i sa kocnicama, amortizerima itd. Mi smo joj za drugi rodjendan kupili ovaj drveni:

http://www.earlyrider.com/bikes/lite-series/

i ona ga zaista obozava. Vozi profi, neustrasiva je kad jurne njime. Nedavno smo joj ga popeli na poslednji stupanj po visini i otpustili volan da pravi puni krug. Super joj ide i zato sam ja da ona sa njim i produzi jer prvo sto je njen model do 4god, drugo sto ima jos mogucnosti koje nije istrazila...

U sustini znam svoje dete- nije ona spremna za veliki bicikl, posebno jer tek sto ima visinu za one najmanje od 12". Tek je na toj njihovoj donjoj granici a cela je damica i nema snagu da drzi i manevrise onom skalamerijom bez pomocnih kad krece i zaustavlja se... Nije mi toliko do razvnoteze- to je super uvezbala, nije ni do pedala- i to joj ok ide, ali jeste do neke snage koja ce joj trebati da te robusne bicikle (u poredjenju sa balance) drzi, pokrece, zaustavlja...

Ja mislim da ima vremena, nikud ne zurimo i sto da ga kupuju pa da sedi u garazi ko zna koliko :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naucila je kao da vozi,odrzava ravnotezu,al ne moze nocigama da dohvati zemlju pa ne zna da krene sama i da se zaustavi,tako da sam glumila pomocnu mamu.

E na to mislim! Bas to zaustavljanje i polazenje su problem u mladjem uzrastu. Posto je moja cura navukla na brzinu i da juri balance-om ne vidim da ce i sa klasicnim drugacije. A mi- mm i ja sa svojom kondicijom bi je i stigli, ali gde ce sveki koja predlaze da joj ga kupi da bi kod nje imala da ga vozi :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sad znam koji je to bajs :) Jedni nasi poznanici su ga nedavno kupili u Madjarskoj (oko 30evra)jer ih kod nas nije bilo...ne znam da li se u medjuvremenu stanje promenilo...

Dobra stvarcica...u nasem slucaju za po dvoristu dusu dalo...ali na Keju...hm...prosto nemam poverenja...sve mislim da bi u najboljem slucaju zavrsila u vodi...no otom potom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sad znam koji je to bajs :) Jedni nasi poznanici su ga nedavno kupili u Madjarskoj (oko 30evra)jer ih kod nas nije bilo...ne znam da li se u medjuvremenu stanje promenilo...

Dobra stvarcica...u nasem slucaju za po dvoristu dusu dalo...ali na Keju...hm...prosto nemam poverenja...sve mislim da bi u najboljem slucaju zavrsila u vodi...no otom potom ;)

E to- ima ih raznih i cena i kvaliteta... Znam da ih u Hrvatskoj ima, al za Srbiju nisam bila sigurna...

Isto i ja za moju strahujem kad god pored reke prolazimo! :lol: Al nauce se- ili paze, il se kupaju! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Balance bicikl je super...ima ga u Hrvatskoj, cijena je oko 30 eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka je sa 2 godine dobila bicikl sa pomoćnim točkićima i vozila ga sama tako do pete godine, tad je dobila veći bajs i naučila vrlo brzo da ga vozi, mislim da tek sa 5-6 godina deca mogu da nauče da voze bicikl bez pomoćnih točkića....Sa 3 godine je vozila trotinet...sa 4 rolere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su hteli maloj da kupe trotinet ali mm se zezao da ce lepo da razvije desnu butinu :lol: Nismo ga uzeli, ali ne iz tog razloga. Trenutno je prezadovoljna balance-om, nema potrebe da gomilamo stvari...

E za rolere si me dobro podsetila Ruskinja. Znam da se pre 3god ne preporucuju zbog zglobova, ali moracu da vidim u kojim ih velicinama ima. Mala mi ima sicusna stopala- jos uvek nosi 23, a sve obicno pocinje od 24 :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Andrija treba u novembru da napuni 5, pa mislim da jos nije spreman za skidanje pomocnih tockica. Ali balans je super, posle njega odmah moze na bicikl bez pomoci, a ja mislim da vi niste daleko od toga. Inace, moja komsinka je pre mesecak dana kupila taj bicikl sinu( ako mislimo na isti, onaj bez pedala), rece u kojoj prodavnici ga ima, jednoj jedinoj u beogradu, i platila ga 12000! :blink: Ili me je zesce slagala, mada sumnjam, ili nas neke malo zeki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Andrija treba u novembru da napuni 5, pa mislim da jos nije spreman za skidanje pomocnih tockica. Ali balans je super, posle njega odmah moze na bicikl bez pomoci, a ja mislim da vi niste daleko od toga. Inace, moja komsinka je pre mesecak dana kupila taj bicikl sinu( ako mislimo na isti, onaj bez pedala), rece u kojoj prodavnici ga ima, jednoj jedinoj u beogradu, i platila ga 12000! :blink: Ili me je zesce slagala, mada sumnjam, ili nas neke malo zeki.

Nije nemoguce, ima ih od 40 do 200E. Jos kad dodas koliko se u Srbiji ugrade :angry: eto ti tih 12000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nedavno, dakle sa godinu dana, kupili tricikl. Moze se koristiti od 10 meseci, ima zastitu i pojas do 25kg tezine. Pozadi je rucka za roditelje, pa je guramo, nece ona jos voziti sama. Platili smo ga 60chf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako, moj Filip ima 18 mjeseci i on ne želi da vidi kolica, pokušala sam na sve načine da ga stavim, ali to je nemoguća misija. Nisam ga ostavila da plače, jer mi je to nekako iživljavanje. Idemo napolje pješke, ali nakon nekog vremena moram da ga nosim. Imamo dvoje kolica, Peg Perego i kišobran(koja sam kupila s namjerom da mi bude lakše)...ima li neko još kakvu ideju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako, moj Filip ima 18 mjeseci i on ne želi da vidi kolica, pokušala sam na sve načine da ga stavim, ali to je nemoguća misija. Nisam ga ostavila da plače, jer mi je to nekako iživljavanje. Idemo napolje pješke, ali nakon nekog vremena moram da ga nosim. Imamo dvoje kolica, Peg Perego i kišobran(koja sam kupila s namjerom da mi bude lakše)...ima li neko još kakvu ideju...

A tricikl sa ručicom za guranje??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš imam to...odnosno ovo 6em-PA0201.jpg

trenutno je kod svekrve moram donijeti da probam.

Maki, vozite li se vi u kolicima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na to sam i mislila :)

Kolica...hahhaah .... samo ako on gura....:) mislim to dok je bio Fićinih godina... a sad ni u ludilu.... mi vozimo trotinet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

l3u-photo.jpg

Evo ga trotinet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa da li si ti videla nasu triciklicu u slike nase dece.Od 10m do 3 god.Jako je dobra.Kasnije se naslon i rucka skida,a ima i sigurnosne pojaseve i kao obruc oko struka,tako da je sigurno sto posto.Moja Jana obozava tu da se vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, slična je ovoj što sam postavila(3 posta iznad)...

Da ne budem OT...ja sam kontala da ću naći način da ga ponovo strpam u kolica...ali izgleda načina nema...

Trokolica i juuurrriii..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da budem jos malo OT,pa ti pakuj postove.

Kupi biciklicu i bices mirna,laka je za upravljanje i sta da ti pricam znas i sama,neces pogresiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj, ne kontam ništa...jesi vidjela moj post u ovoj temi sa Filipom? Jel na to misliš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.