Bicikli, tricikli, balance-bicikli, Sta nam deca voze?

odgovora

Objavljeno

Joj moji imaju guralicu sa 4 tocka pa plasticni motor.... a imali su kad su bili manji i te tricikle sa pojasem i pedalama koje roditelj gura kao na slici kod Filipe,ali kad su malo porasli pokwarili su ih :blink: jer su jako slabi warowi,al dok su malli extra je!!! sada woze bicikle sa pomocnim tockicima a imaju 4 i 6 god...Jos im je guralica i motor u jednom komadu a ni sama ne znam kako. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anita je sa godinu dana dobila tricikl sa rucicom za guranje, koju koristimo kada se setamo, ona je obozava. A za po stanu ima tricikl bez rucice. Ona je manja pa moze da nogicama "vozi" umesto pedala, jos uvek nije naucila pedale da okrece. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovako, moj Filip ima 18 mjeseci i on ne želi da vidi kolica, pokušala sam na sve načine da ga stavim, ali to je nemoguća misija. Nisam ga ostavila da plače, jer mi je to nekako iživljavanje. Idemo napolje pješke, ali nakon nekog vremena moram da ga nosim. Imamo dvoje kolica, Peg Perego i kišobran(koja sam kupila s namjerom da mi bude lakše)...ima li neko još kakvu ideju...

Obavezno donesi onaj tricikl od svekrve, jer ni moja Andrijana nije htela da vidi kolica, ali iz tricikla ne izlazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili tricikl i obozava ga. Sada barem ide lepo vreme, jos ima rucku da mi guramo, setamo se svakog dana, cak je jednom i zaspala dok se vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno donesi onaj tricikl od svekrve, jer ni moja Andrijana nije htela da vidi kolica, ali iz tricikla ne izlazi.

Vozimo se...ali ga je muka natjerati u njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo motor na tri tocka sa nekom veoma bucnom muzikom tako da ga ne punim,a i zbog dece koja dolaze kod nas.Oni su svi veliki i jednom je jedna mala stisnula gas i zamalo preletela stepenik.Guralica vise nije interesantna,a za dzip i bicikl je jos mali.Samo stoji u dzipu i okrece volan.Njega nece voziti do trece ili cetvrte godine jer nema daljinski da bi mi mogli njime da upravljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se nadovežem na svoj posljednji post u ovaj temi i još jedan dokaz da su klinci toliko promjenjivi.

Pisala sam da Filip neće kolica ni da vidi, ali evo zadnja tri dana ne izlazi iz njih...prosto uživa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoć, razmišljam da ovo kupim Filipu za rođendan, jeste još uvijek rano, ali moram da ga nađem. Na moru sam vidjela da klinci ovo obožavaju i super im ide, bolje od običnog bicikla...Da li je to neko negdje vidio?

likeabike-mini-mountain-wooden-bikeimgla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ovako nešto (ne piše police na njemu :)),

motor.jpg

dobili smo za rođendan i zgodan je što ne može da padne na stranu, i sad je već naučio sam da se penje na njega. Nama je sigurniji jer je na 3 točka, ovaj filipa što si nam dala sliku je lep, i čini mi se da bi super bio za dete godina 3+

Mislim da možeš da probaš da Filipu ponudiš par slika, pa sam da izabere? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Veca trenutno vozi ovo

226169_2043512171516_1355725590_32447470

naravno uz to i trotinet, a pre toga je vozila tricikl upravo takav kakav ti imas Filipa i super je, kako zbog vec pomenutog obruca oko struka, "poda" gde drzi nozice dok ne stasa da sam stavi nogice na pedale i vozi tako i zbog ruckice kojom ti upravljas i mogu ti reci da je Veca dugo dugo bila u njemu (naravno prvo sa svim tim zastitnim stvarima a kasnije ga je vozila i sama) ali posto vise nije u zivotu :D (uspela je da mu dodje glave) Ogica ce ovih dana dobiti isti takav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Veca trenutno vozi ovo

226169_2043512171516_1355725590_32447470

naravno uz to i trotinet, a pre toga je vozila tricikl upravo takav kakav ti imas Filipa i super je, kako zbog vec pomenutog obruca oko struka, "poda" gde drzi nozice dok ne stasa da sam stavi nogice na pedale i vozi tako i zbog ruckice kojom ti upravljas i mogu ti reci da je Veca dugo dugo bila u njemu (naravno prvo sa svim tim zastitnim stvarima a kasnije ga je vozila i sama) ali posto vise nije u zivotu :D (uspela je da mu dodje glave) Ogica ce ovih dana dobiti isti takav.

Veca, velika curica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa mi smo Anji kupili taj balans-bicikl za rodjendan i veruj mi nema pojma da ga vozi,tj. ne moze(ili ne ume) da ga uzdrzi jer joj pada sa strana,iskreno ne verujem da ce moci uopste da ga vozi bar do trece godine,bolja solucija ti je sa duplim tockicima,ovako nesto

http://www.toysrus.ch/product/largerImage....p;imageIndex=0#

ili neki tricikl,e sad ako si bas ono zagrejana da nadjes onakav,onda ga povedi da proba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Marina, mnogo mi se sviđa ovaj tricikl što si postavila. Definitivno odustajem od balansa...zasad. Problem je što se kod nas nude samo ovi kičavi, kineski, plastični bicikli..a ja bih nepto kao što si ti postavila...zato sam i krenula u ovakvu ranu potragu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja u BL kod nikoga to nisam vidjela, sada sam u Rovinju primjetila...jao kao da živimo ko zna gdje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bicikl

Milice...hajde baš kada budeš šetala, pogledaj cijenu ako ti nije problem, u CRO su oko 60 eura.

drveni_bicikl_tricikl_tigar.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, to je definitivno od tri godine...ovaj na dva točka, dolazi u obzir samo tricikl bez pedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,imaš i motor (plastični) bez pedala,sa 3 točka,mislim da bi Filipu bilo lakše da upravlja to,a isto je zabavno,Teo još vozika kad smo kod male drugarice.

Btw,mi smo mu uzeli bicikl mali,sa pomoćnim točkovima,ne da je srećan,ne mogu vam opisati.Ceo dan je na biciklu,čak smo i u NS nosili,ma svuda ga nosamo sa sobom,on bez bicikla nigde neće. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Chi, ali me nerviraju plastični bicikli...i sve od plastike. Zaljubila sam se u ove drvene...ima on plastični motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Chi, ali me nerviraju plastični bicikli...i sve od plastike. Zaljubila sam se u ove drvene...ima on plastični motor.

E pa to je već druga stvar.. :) I meni se jako dopadaju ovi drveni,kažu da je jako dobar za razvijanje balansa,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi pomoć, razmišljam da ovo kupim Filipu za rođendan, jeste još uvijek rano, ali moram da ga nađem. Na moru sam vidjela da klinci ovo obožavaju i super im ide, bolje od običnog bicikla...Da li je to neko negdje vidio?

Moja prijateljica je kupila sinu to kad je imao oko 2.5 godine. Kaže da je odlična stvar i da je super savladao ravnotežu i juri sad kao lud. Takođe neki njihovi prijatelji isto imaju pozitivna iskustva.

Btw,mi smo mu uzeli bicikl mali,sa pomoćnim točkovima,ne da je srećan,ne mogu vam opisati.Ceo dan je na biciklu,čak smo i u NS nosili,ma svuda ga nosamo sa sobom,on bez bicikla nigde neće. :)

Mi smo za rođendan dobili pravi mali bicikli, ali moje dete uopšte nije zainteresovano. 3 puta je seo na njega i posle dva minuta ustao. I danas sam pokušala da ga malo nateram da učimo da vozi, ali opet je sišao za dva minuta i otrčao na igralište. Baš šteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me misljenje mama koje imaju tricikle i koje svoju djecu vozaju u njima ....

Koliko su dobri, da li im djeca više vole tricikle ili kolica, da li su tricikli zamjenili kolica .... ma sve živo. od marke koju ste kupovali do toga kolika je bezbjednost djeteta u triciklu i koliko je on ok za kičmu i zdravlje djeteta ...

Svaki savjet je dobro došao.

Baka i deda su S kupili ovakav, sa A ih nisam koristila tako da ne znam koliko su bezbjedni i koliko je preporucljivo da djeca budu u njemu

smart-trike-iconic-gifts.jpg

Ima tri djela, jedan je od 10 mjeseci, drugi dio bez zaštitne ogradice samo sa sjedalom i na vezanje je od 15 mjeseci a treci dio koji je samo tricikl je od 24 mjeseca

8610758368400928.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja gluplju stvar nisam imala. Imamo slican ovaj kao na slici, mislim da je to sve isto, razlikuju se samo u detaljima. Deca obozavaju nas tricikl, ali ja ga mrzim. Toliko je nepraktican za voznju i guranje, nema mesta za potrebne stvari kao kolica...

Ali dobar je za krace setnje, narocito po lepom vremenu. Za duze setnje postaje neudoban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar za igru u kući, kao i vježba za razvaljivanje, ni za šta ostalo...Jednom sam sa njim otišla do grada i došlo mi da ga u kontejner bacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a747-velika.jpg

Nasa je ovakva, L je voli, jedino sto po neravnom terenu moze lako da se prevrne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja gluplju stvar nisam imala. Imamo slican ovaj kao na slici, mislim da je to sve isto, razlikuju se samo u detaljima. Deca obozavaju nas tricikl, ali ja ga mrzim. Toliko je nepraktican za voznju i guranje, nema mesta za potrebne stvari kao kolica...

Ali dobar je za krace setnje, narocito po lepom vremenu. Za duze setnje postaje neudoban.

Da potpisem, kad odem u prodavnicu i jos ako kupim puno stvari. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.