Bicikli, tricikli, balance-bicikli, Sta nam deca voze?

odgovora

Objavljeno

Ja isto ne vidim poentu u balans bike-ovima jer u zivotu ne videh dete da to vozi kako treba, da zapravo odrzava ravnotezu, nego se samo klate s noge na nogu. Navodno pomaze da se lakse predje na pravi bajs, ali meni nesto ne uliva poverenje. 

Guralica je zakon za uzrast 1+, Dule je duuugo furao svoju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uhhh. Zasto ne volim motorice? Bas zato sto dete ima tu moc da ti pobegne. Mogu da dostignu veliku brzinu i nemali broj puta sam videla da tako izlecu na put. Ja sad trudna ili za koji mesec sa kolicima ili nosiljkom nema sanse da ga stignem ako je na tome. Ne kazem da mozda ne bih nekada to bilo zgodno, ali evo recimo kako se odvijaju nase setnje ove nedelje: pon i uto divno dete drzi me za ruku zastajemo po koji put, pricamo, ucimo... ja odusevljena zreloscu moje dobrice :) Danas za ruku ni pod tackom razno, ide po nekoj kaljugi (svuda samo ne trotoarom) , uzbrdo- nizbrdo, kad nailazi auto gleda da mi umakne, upao u neku cicak travu. .. Naravno da ja sve vreme pricam sa njim i ne smeta meni sto se on " osamio " i na taj nacin uci i stice iskustvo ali da mi ne da ruku i bezi od mene kad nailazi auto to mi svakako smeta. I znao on da je to no-no i opasno ali eto danas je resio da me zeza.

Hocu reci da mi na balans biciklu deluju sporiji a i def vise moraju da rade na koordinaciji pokreta i ravnotezi od prostog sedenja i odgurivanja na tim motoricima... 

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, balans je odlična stvar! Moj mladji ga je dobio za drugi rođendan i zaljubio se na prvi pogled.^_^ Na leto puni 4 i još uvek ga vozi. Znam da je namenjen deci do 4 godine, a od koliko tačno, ne bih znala, verovatno može da počne da se koristi kad je dete potpuno stabilno. Sjajna je stvar za vežbanje koordinacije i ravnoteže.

Jedina tvoja zabluda je da će na njemu mališa biti sporiji jer, posle prvih "opipavanja" terena, kreće prava trka. Itekako znaju da se zalete, na ravnom ili nizbrdici, pa da isprobavaju održavanje ravnoteže sa podignutim nogama. 

Moje sve preporuke ako imaš nameru da aktivno trckaras za njim dok ne postane profi na njemu;)

Tricikl je neka druga priča i zahteva koordinaciju malo neprirodnijih pokreta za dete pa se zato obično i vidi da dete prvo nauci da pritiska pedale na biciklu, a tek posle na triciklu. Lično uopšte nisam za njega.

Margaritta, miliccam i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razume li se neko u veličine bicikla?:)

V je visok 110... Neki nude 5-7, neki 4-6... Negde piše obim guma... Potpuno sam zbunjena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 16, Dule ima 5 godina. Visok je oko 110cm. Ja znam za velicine 12, 16, 20... Prvi put cujem za te velicine.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 16, Dule ima 5 godina. Visok je oko 110cm. Ja znam za velicine 12, 16, 20... Prvi put cujem za te velicine.

To se misli valjda na 5-7 godina, 4-6...

Jel mu može još? Mislim,  neće ga uskoro prerasti, pošto smo iste visine?

Hvala Marg:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, moze, idealan je za ovu visinu i uzrast. :) 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, moze, idealan je za ovu visinu i uzrast. :) 

Kupljen danas:) 

Tačno 16 može još neko vreme. O njegovoj radosti da ne pričam.... Stoji parkiran pored kreveta:D

Inače, venera bike. Ja se mnogo ne razumem, ali mm kaže da mu deluje da je odličan kvalitet konstrukcije i guma.  

Margaritta i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva i šta bi preporučile - hoverboard ili hovershoes?

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.