Kada vodenjak pukne

odgovora

Objavljeno

Kiki moze da puke :D

Aj karamba :o pa jadan moj dusek :D moram nesto da stavim ispod carsava.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stavi za svaki slucaj,ali ne mora da znaci da ce tebi puci bas u toku noci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam da ne mora da znaci al mi sinoc pade na pamet i ta situacija :rolleyes:

Joj ne znam sta je bolje da pukne il da curka il da nista ne bude.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije pukao vodenjak, probušili ga na stolu, sećam se samo kad mi je dr prišla sa onim ogromnim makazama, posle 10min se porodila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, kupi nepromočivi čaršav i mirno spavaj! Kad god da pukne, lezi na bok pola sata i posle pravac bolnica.

Meni je u obe trudnoće pukao vodenjak dok sam spavala.

A pre toga sam samo brinula šta ću ako mi pukne u sred grada.

Prvi put se desilo u pola tri noću, pet dana pred termin. Ja se uspaničila, ne znam ni sad zašto, kao da me je iznenadio porođaj. Pa sam brže bolje otrčana u kupatilo, da ne uništim dušek, luda. Inače, bilo je onako, baš dosta. Nisam legla, iako su nas tako učili. Kao što rekoh, ja sam zamišljala samo kako bi to izgledalo u gradu, i gde bih tamo legla, a pošto se desilo kod kuće, prvo sam išla da se istuširam i stavim uloške. Ni muža nisam htela da budim... luda, rekloh. Odmah su počele i kontrakcije, ali ne jake. Stigli smo u bolnicu oko 4h. Već se na prvom UZ videlo da je bebi glava koso postavljena. Možda i zato što nisam ležala... Do kraja su me zbog takvog bebinog položaja porodili carskim rezom...

Drugi put mi je vodenjak pukao u pola sedam ujutro, šest dana nakon termina. Sad već iskusna, mesec dana pred termin sam stavila nepromočivi čaršav, pa se nisam brinula :). Inače, bilo mi je jako smešno jer me je probudio neki čudan osećaj u stomaku, bukvalno kao da mi je neki balon pun vode u stomaku pukao, čak se i čulo tako. I osetila sam da je bilo visoko. Ovaj put se nisam ni mrdnula, nego čekala u tom položaju na boku da prođe pola sata. Nisam mogla da procenim koliko je bilo vode. Odmah su krenule jako jake kontrakcije, toliko da sam jedva uspela da se obučem. Morala sam da čekam pauzu da bih ušla u kola. Brzo smo stigli u bolnicu. Bojala sam se da ću se poroditi na putu. Na prijemu sam bila skroz otvorena, a babica je komentarisala da beba glavom gura još jedan veći balon plodove vode, tako da je vodenjak definitivno pukao visoko. Sad se već ne sećam da li je taj balon prokinula babica, ili je pukao sam, uglavnom, porodila sam se ekspresno.

mian i Kiki @ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se dvaput budila sa puknutim vodenjakom. Prvi put oko 6 ujutro probudilo me to sto sam mokra, kao da sam

se upiskila, odlezala...probudila mm da me spakuje (inaceto je bila 38 nedelja), pozvala doktora, sredila se i krenuli...

porodila sam se sledeceg jutra u 7:40...nisam imala kontvakcije sve do 2 nocu.

Drugi put zvoni sat da se spremamo za vrtic, a ja skroz mokra(opet nisam nista stavila ispob) ...Takoda bi bio red da

ovaj put nabavim musemu ;)

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pukao mi je vodenjak par sati nakon sto sam primljena u bolnicu- CR zakazan za ujutru! :)

Ja nisam znala da je to TOLIKO vode, mokar krevet, mokar ulozak, cela soba i hodnik u barama- dok sam jurila sestru po bolnici, i onda celo pakovanje mrezastihulozaka potrosenou 10 minuta. :D

Elem, meni su rekli da beba moze i 72h bez vode, sto je meni zvucalo nerealno, zvuci i dalje, cekala sam do ujutru, dete mi je dobilo 9ku, kapiram da je zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam tu "čast" da u drugoj trudnoći tj. porođaju osetim kako izgleda početak porođaja kada pukne vodenjak.

Tačnije pukao mi je dok sam sanjala i ja osetim kao da sam se upišala. Možete po mirisi da razlikujete urin od plodove vode. Ja sam tako skontala. Skoro celu noć/zoru je izlazilo po malo čak sam i po tri Niva uloška stavljala i 1h drži a onda samo ljuljne da sve potopi pa ajde opet u wc na presvlačenje. Izludela sam. Na kraju sam ustala u 5h i čekala da krenu učestalije kontrakcije kako bih krenula u porodilište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad pukne vodenjak, odlezis malo i ides u porobiliste. Nema potrebe da cekas kontrakcije, odmah te primaju.

enav voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prva dva porodjaja pocela sa kontrakcijama,vodenjak busen na stolu,par minuta pre rodjenja bebe....treci porodjaj krenuo sa laganim curkanjem...ja cak nisam bila sigurna da je to vodenjak....u 3h posle ponoci probudim se sa mokrim gacicama....odem istusiram se,nema nista....ja nastavim spavati i ujutru u 6h ustanem kad ono opet mokre gacice i spremim se ja fino i u porodiliste(makar me vratili)....pitaju svi sta je,a ja kazem da mislim da je pukao vodenjak,a oni ne veruju da je trece dete,jer ja MISLIM :lol: i pocnu da umiru od smeha :D

i bio je vodenjak....znaci ne mora voda da izleti odjednom....meni je satima tako curkalo po malo

jecana, MimaS i Kiki @ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su krenuli blagi bolovi,a prosla termin, mislim se samo da prestane da boli pa cu u wc, ustala, kad je krenula voda da curi i curi i curi bara oko mene, pune papuce ja reko zenama u sobi "Pa ja se poradjam" :D inace vec sam bila u bolnici zbog termina i pritiska. Odmah su krenule i jace kontrakcije al mi je prijalo da setam. Nego, jel tacno da vise boli ako ti iscuri sva voda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz iskustva ženica oko mene a i mog to ni najmanje ne utiče na bol. Nema pravila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi bolovi pocnu tek kad pukne ili se prokine vodenjak. To je zbog hormona koji se tad oslobadjaju. Nema veze sa tim da li je istekla sva voda ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prvi put probusen vodenjak u porodilistu prilikom pregleda u prijemnoj ambulanti.Drugi put kod kuce,bez prethodnih kontrakcija.Pocele su 3 sata nakon pucanja vodenjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, a moze li neko da mi objasni od cega zavisi da li ce vodenjak puci ili ne?

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...ako ima ikoga i dalje na ovoj temi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to zavisi od napetosti one opne koju mislim da zovu plodovi ovojci ili tako nekako. To je kao kad u kesu sipaš vodu, pa ako ima još u toj kesi nešto (neko) migoljavo i veliko koje je razvlači, pod određenim pritiskom kesa pukne i prospe se voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.