disney subliminal messages - skrivene poruke

odgovora

Objavljeno

Diznijeve crtace volim da pogledam i sada, i nisam primijetila nista od ovoga. :unsure: Mozda zato sto ja i inace rijetko mislim na sex. :o:lol:

Meni je najmorbidnije sto sam vidjela na onom snimku djevojcicu koja sjedi na Paja patku, koji lezi na ledjima sa podignutim rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve me je ovo potreslo..

procitala sam i temu sto je moon dala.. ne znam vise sta da mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najmorbidnije sto sam vidjela na onom snimku djevojcicu koja sjedi na Paja patku, koji lezi na ledjima sa podignutim rukama.

To se nalazilo u mom gradu jedno vreme (to je nesto slicno onim avioncicima i kolima koja se ljuljaju ili tako nesto), stajalo je ispred jedne prodavnice! Odvratno je!!! Sad su ga sklonili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ovo ne utice na djecu, ali hajde sad. Sto kaze Legenda nisam ni skontala, dok mi neko nije skrenuo paznju i inace ne detaljisem slike dok gledam, fokusiram se samo na glavne likove. I sad mene zanima, kakav uticaj sve ovo ima na djecu, oni ne znaju sta je polni organ i sex i to ne gledaju tim ocima, a kad saznaju tad ce vec i da prerastu crtane filmove (ja ih jos nisam prerasla :lol: ). Meni su gori crtani tipa Pokemona, Digimona i ostalih "mona" koji su puni nasilja, jer mislim da je bitnije ono sto svjesno primjetis i da ces prije to da kopiras nego ono sto nesvjesno zapamtis. Ne razumijem se u funkcije mozga, ali bar ja tako mislim.

Joj kako sam ovo srocila, ko razumi- s'vatice. :lol::blink::unsure::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i kazu da te skrivene poruke, u stvari, nadju svoje mjesto u podsvjesti. Medjutim, u nekim danasnjim crtacima nema skrivenih poruka- sve je na vidjelu- i nasilje, i golotinja, te neki vanzemaljci, bica od cijih pojava se i ja najezim, a kamoli dijete. To, sto mu se servira tek tako, nece uticati na njegovu psihu, a neke (navodne) skrivene poruke, hoce?! :blink:

Vratila bih ja nase vrijeme Diznija, jer u tim crtacima se zna da losi ne prolaze dobro, da se cijene prave ljudske vrijednosti, i da ce sve na kraju ispasti dobro (sto i mi cesto zaboravljamo).

Ima na nekom programu, sada mi je krivo sto ne mogu da se sjetim na kom, neki crtac uradjen tako da likovi u njemu puse, piju, djevojke idu po stanu u grudnjaku i gacicama, dok o njima masta neki momak :o i to u sred bijela dana, kada sam ja sa malcem kuci i prelistavam kanale trazeci neki interesantan crtani. Ljuta sam, i zgrozena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a na konto koka kole, ma mozak da mi ispiraju sa reklamama i porukama, ja je ne volim i tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da kažem da smo sve odrastale uz Diznijeve crtaće,pitam se da li ijedna od nas ima neko 'ružno' sećanje ili nešto iz svega navedenog, 'zapamćeno' iz tih crtaća?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana, millar potpuno ste u pravu...ja se ježim od ovih crtanih filmova za stariju dečicu...i moja deca gledaju gledaju crtane filmove,ja se trudim koliko mogu da im utičem na ukus :unsure: ...pisala sam već o Brac crt.film,kada sus edve Brac drugarice posvađale jer jedna MUVA FRAJERA ove druge :o ...pa se otimaju o kreditne kartice jer idu u ŠOPING :o ,da bi bile lepe večeras u klubu :(:o ......

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je ovo i tačno...a sve mislim da je to sve fotoshop i da se čika Dizni okreće u grobu...deca to ne prepoznaju...pa ona i ne znaju za reč SEX...a kamoli ove obrise polnih organa.... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam.....nije mi bilo svejedno ovo gledati, ali svi smo na ovome odrasli.

Koliko ce ovo pripadati ovoj temi nisam sigurna ali evo.Pre neki dan sam uzela da citam Luki bajke, mali jeste ali jako voli da mu citam i eto dosli smo do te knjige. Citali smo bajku Nemusti jezik, bila sam zapanjena kako se bajka zavrsava. Citala sam ja to i kao dete, i ne secam se da je takav utisak ostavila na mene ali sad kao nekome ko je odrastao... Evo procitajte, pa procenite sami.

- Evo zeno sacu ti reci sto sam veseo...

U tom trenutku pridje do sanduka onaj stari pas i poce da zavija a covek kad to vide rece zeni da mu donese parce hleba... Zena to ucini ali pas nije hteo da jede hleb vec nastavi da zavija. Tad dodje petao koji je setao po dvoristu i poce da kljuca onaj kleb a pas povika na njega:

- Kako mozes da jedes taj hleb kada nam se gospodar sprema da umre?

- A sto da ne jedem, ja imam sto kokosaka oko sebe, kada nam daju hranu svako grabi za sebe ali ja kad hocu da jedem rasteram ih sve a one koje ne slusaju kljucam u glavu... On pusta jednu zenu da ga toliko zapitkuje pa ce jos i da umre zbog nje, sto bih ga ja zalio.

Sve to je cuo covek pa besan izadje iz sanduka, odvede zenu u kucu i nagrdi je kao nikada do tada. Od tog dana ga je sve slusala i vise se nikada nisu svadjali i ziveli su srecno do kraja zivota.

Jedino je u nasoj knjizi umesto nagrdi pisalo istuce. I sta ovo savetuje nasoj deci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Temu uticaj medija na odgoj djece nisam nikada do kraja pročitala, uglavnom sam je samo preletila, ako želite možete da spojite teme jer su zaista slične a vidim da se ovde spominju i još neke stvari osim Diznija.

Što se tiče ovog što je mama dy napisala zaista se slažem u potpunosti - ni meni kao djetetu to nije zvučalo strašno ali sada kada sm pročitala zvuči mi katastrofa A JOŠ GORE ZBOG TOGA ŠTO SAM PROČITALA DA JE UMJESTO NAGRDITI PISALO ISTUĆI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam.....nije mi bilo svejedno ovo gledati, ali svi smo na ovome odrasli.

Koliko ce ovo pripadati ovoj temi nisam sigurna ali evo.Pre neki dan sam uzela da citam Luki bajke, mali jeste ali jako voli da mu citam i eto dosli smo do te knjige. Citali smo bajku Nemusti jezik, bila sam zapanjena kako se bajka zavrsava. Citala sam ja to i kao dete, i ne secam se da je takav utisak ostavila na mene ali sad kao nekome ko je odrastao... Evo procitajte, pa procenite sami.

- Evo zeno sacu ti reci sto sam veseo...

U tom trenutku pridje do sanduka onaj stari pas i poce da zavija a covek kad to vide rece zeni da mu donese parce hleba... Zena to ucini ali pas nije hteo da jede hleb vec nastavi da zavija. Tad dodje petao koji je setao po dvoristu i poce da kljuca onaj kleb a pas povika na njega:

- Kako mozes da jedes taj hleb kada nam se gospodar sprema da umre?

- A sto da ne jedem, ja imam sto kokosaka oko sebe, kada nam daju hranu svako grabi za sebe ali ja kad hocu da jedem rasteram ih sve a one koje ne slusaju kljucam u glavu... On pusta jednu zenu da ga toliko zapitkuje pa ce jos i da umre zbog nje, sto bih ga ja zalio.

Sve to je cuo covek pa besan izadje iz sanduka, odvede zenu u kucu i nagrdi je kao nikada do tada. Od tog dana ga je sve slusala i vise se nikada nisu svadjali i ziveli su srecno do kraja zivota.

Jedino je u nasoj knjizi umesto nagrdi pisalo istuce. I sta ovo savetuje nasoj deci?

<_<

Da, deluje strašno. <_<

I nije to jedini slučaj. Na primer, meni je Filipa skoro skrenula pažnju na poruke koje nosi Mačak u čizmama, jedna od meni najdražih bajki iz detinjstva. Ali činjenica je da ja kao dete nisam uočila te poruke, ne znam da li ih je moja podsvest registrovala, ali sam prilično sigurna da nisu ostavile neki uticaj na mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_<

Da, deluje strašno. <_<

I nije to jedini slučaj. Na primer, meni je Filipa skoro skrenula pažnju na poruke koje nosi Mačak u čizmama, jedna od meni najdražih bajki iz detinjstva. Ali činjenica je da ja kao dete nisam uočila te poruke, ne znam da li ih je moja podsvest registrovala, ali sam prilično sigurna da nisu ostavile neki uticaj na mene.

Otkri i ostatku foruma :D ... živo me interesuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkri i ostatku foruma :D ... živo me interesuje

Nema sta da se otkriva, pa o cemu se radi? O prevari, nista drugo. Ucimo decu da prevarom mogu da dobiju sta zele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sta da se otkriva, pa o cemu se radi? O prevari, nista drugo. Ucimo decu da prevarom mogu da dobiju sta zele.

Ja tu pricu ne znam :unsure: Mislim znam za naslov i to al mislim da je nikad nisam citala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkri i ostatku foruma :D ... živo me interesuje

Nema sta da se otkriva, pa o cemu se radi? O prevari, nista drugo. Ucimo decu da prevarom mogu da dobiju sta zele.

A ima i oholosti i bezobrazluka.

Ja tu pricu ne znam :unsure: Mislim znam za naslov i to al mislim da je nikad nisam citala.

Honey, ako želiš da je pročitaš:

http://pricalica.blog.rs/blog/pricalica/ba...macak-u-cizmama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala moon.

Ipak je nisam citala do sad i uopste mi se ne svidja ova prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Davno sam izgubila radnju te bajke jer nekako A nikada nisam kupovala tu slikovnicu i čitala. Sjećam se samo da je jednom gledala neki crtić i čula sam rečenicu "mama ti je krava, tata prava svinja" i znam da sam se zgrozila, pitala je koji crtić gleda i rekla mi je mačak u čizmama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokušavam da odblokiram temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.