Povrede tokom trudnoće

odgovora

Objavljeno

Kazu da su trudnice jako trapave u trudnoci,da je za to razlog tezina stomaka i gojaznost.Trudnice se upozoravaju na vecu OPREZNOST tokom loseg vremena-svega toga samo i svijesne..

Drage moje interesuje me da li ste vi imale neku nezgodu u trudnoci...

JA jesam-sinoc...dragi me je u snu koljenom udario u stomak,probudio me je iz sna...

Panicim citav dan :) ali osjetim da je u redu,mice se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da veliki uticaj ima mesec trudnoće, jačina udarca ili pada a da ne pominjem da li se trudnoća vodi kao rizična ili ne. Sve je to individualno. Možda ipak nebi bilo loše da o udarcu obavestiš ginekologa, naravno ako je sve ok (nemaš bolove, ne probada te, nemaš "lažne" kontrakcije, nemaš sukrivicu i sl.) onda nema potrebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da veliki uticaj ima mesec trudnoće, jačina udarca ili pada a da ne pominjem da li se trudnoća vodi kao rizična ili ne. Sve je to individualno. Možda ipak nebi bilo loše da o udarcu obavestiš ginekologa, naravno ako je sve ok (nemaš bolove, ne probada te, nemaš "lažne" kontrakcije, nemaš sukrivicu i sl.) onda nema potrebe

Usla u 6.mjesec trudnoce.nema krvi,beba se micala,doduse trudnoca mi je niska...

e sad prva mi je trudnoca pa ni ne znam kako "izgledaju"lazne kontrakcije

malo me danas pri dnu bolio ali mislim da je to od pritiska bebe...osjecam se dobro,najvaznije mi je da se beba MICE.. no int.da li su i ostale imale neke od nezgoda,da podjelimo to medjusobno,ZNACI TO!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije strasno (najvaznije je da se beba mrda), ali bih ja ipak to spomenula dr-u na sledecoj kontroli.

Ja sam pala u osmom mjesecu- setala po vlaznoj zemlji kroz sumicu, iako mi je mm govorio da idemo drugim putem, ja nisam poslusala, okliznula se i pala, sreca na zadnjicu, samo su mi se noge izmakle. On je panicio, a meni je bilo najvaznije sto nisam osjecala nikakav bol, i sto se poslije par minuta beba pocela micati. Za svaki slucaj, poslije toga sam otisla na pregled, i sve je bilo u redu. Mnogo trudnica padne, bebe su zasticene u stomaku, plodova voda dosta amortizuje udarce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pala, cini mi se da sam bila sedmi mesec. Odsekla sam se od zivota i razbila koleno, imam oziljak. Valjda zbog mog straha nisam osetila bebu do sutra dan sto je jos vise pojacalo strah. Medjutim sve je bilo OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pala u 36.nedelji,podigla Anju i tako sa sve nje sam tresnula,srecom na zadnjicu. Premrla sam ziva,ali sve je bilo u redu. Sto se trapavosti tice,bila sam katastrofa,to su uglavnom bile sitnije povrede,posekotine,udaranje u svasta sto mi se nadje na putu,ali bez posledica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se osecas dobro, nemas kontrakcije i osecas bebu kako se mrda, mislim da nema potrebe da ides kod doktora - sem ako ne zelis da se uveris da je sve ok za svaki slucaj, sto podrzavam.

Ako osecas bolove itd. odmah kod lekara.

Ne mora svaki udarac ili pad da bude fatalan ili naskodi bebi. Beba je dobro ususkana i ne moze tako lako da se povredi, ali ipak treba voditi racuna.

U tvom slucaju ne vidim razlog za brigu.

hvala na odgovorima, :) panika je prosla,jos jednom-znace mi vasi savjeti :) hvala vam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas pala sa sve detetom u narucju u kupatilu, udarila sam bok i malo stomak sa strane. Stomak me ne boli mada me probada malo ali to je sve, nisam pametna da li da idem kod lekara. Jer tripl imam tek 01.06. ali kapiram da bi imala bas jake bolove da nesto nije ok. Bas sam uplasena jer sam udarila o ivicu kade kad sam se okliznula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se povreda u toku trudnoće tiče sa ovom trećom trudnoćom bi mogla da napišem knjigu na tu temu :lol:

S je još mali i ne shvata, njemu mamin stomak dođe nešto kao tobogan :lol: . "branim" se koliko je god to moguće ali nije me jednom odvalio nogom u stomak dok ga hranim, uspavljujem ili dok spavam a on se svom svojom težinom baci na mene - naravno preko stomaka ....

Kada sam pitala svoju dr vezano za to ona je rekla da moram da se pazim ali mi je isto tako skrenula pažnju i na to da nije tako lako "doći do bebe" jer plodova voda sprječava direktan udar na bebu.

Zavisi od stepena udara, ako smatrate da ste se udarile previše jako ja se ne bi dvoumila ni sekunde, odmah bi išla kod dr na pregled.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se malo pre okliznula i srecom sam pala na ruke a udarila sam se malo zadnjicom jel moze nesto da utice na bebu ? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, u kom si mesecu? Mislim da ne bi trebalo da te brine... Oni su zasticeni malo unutar stomaka tecnoscu :-) Pretpostavicu da si se okliznula u kupatilu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 5 nisam u kuci nego niz stepenice na kalemegdanu ali me nista ne boli to mi je prvi put . :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.