More, ah more

odgovora

Objavljeno

E pa mi bi, zdravlje Bože, treblo ovog leta na more. E sad najbliža nam je Hrvatska pa bi bil jako zahvalna za neku preporuku. Doduše oslanjam se na tri prijatelja - jedan mislim da ima rodbinu u Puli, drugarica iz srednje u Rijeci i na kraju moja rodbina u Opatiji. Taj deo Istre nam odgovara jer nam je blizu.

Od svega mi nekako najprivlačnije izgleda Pula.

Predlozi sa informacijama o apartmanima (jer u hotel ne bi išli) su dobro došli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene opet <_<

Procitali smo na nekim forumima da ne smemo da ponesemo mnogo stvari jer se ne mogu preneti preko granice. Ne mislim na sve, nego na hranu (dobro, to bi ionako redukovali, samo za prvi - drugi dan), ali za pelene na primer. Negde sam videla, ne znam koliko je tacno, da se ne sme preneti vise od 5 pampers pelena, jel moguce? Kako ste vi prolazili?

Za koju to granicu pricas? Sa Crnom Gorom?

Mozes preneti sta hoces i koliko hoces, niko ti to i ne gleda.

Za pampers pelene sigurno nije istina, mi smo uvek nosili celo pakovanje, ma niko nam nikad nije ni zagledao u auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve gledam fotke na netu, gledam cijene a ne postoji realna šansa da odem na more ove godine :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene opet <_<

Procitali smo na nekim forumima da ne smemo da ponesemo mnogo stvari jer se ne mogu preneti preko granice. Ne mislim na sve, nego na hranu (dobro, to bi ionako redukovali, samo za prvi - drugi dan), ali za pelene na primer. Negde sam videla, ne znam koliko je tacno, da se ne sme preneti vise od 5 pampers pelena, jel moguce? Kako ste vi prolazili?

:lol: :lol: :lol: Moram da se nasmejem...granica je samo formalna...nema pretresanja i gledanja....a i kada vide decu, samo propuštaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve gledam fotke na netu, gledam cijene a ne postoji realna šansa da odem na more ove godine :( :( :(

Pa čekaj malo...ako novci nisu problem...vi sa S. i bebom možete i u septembru, A. ionako ide sa bakom i dekom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene opet <_<

Procitali smo na nekim forumima da ne smemo da ponesemo mnogo stvari jer se ne mogu preneti preko granice. Ne mislim na sve, nego na hranu (dobro, to bi ionako redukovali, samo za prvi - drugi dan), ali za pelene na primer. Negde sam videla, ne znam koliko je tacno, da se ne sme preneti vise od 5 pampers pelena, jel moguce? Kako ste vi prolazili?

Meni ni licnu kartu nisu pogledali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice, tnx.

:lol: :lol: :lol: Moram da se nasmejem...granica je samo formalna...nema pretresanja i gledanja....a i kada vide decu, samo propuštaju...

Jesi li sigurna da je uvek tako? Ja znam da nije uvek tako. Moze da bude uglavnom, uglavnom je i za BiH na primer, ali nije uvek tako. ;)

Na tim takozvanim formalnim granicama smatras da mozes da se opustis, pa onda moze da ti se desi problem oko trivijalnosti.

E pa mi bi, zdravlje Bože, treblo ovog leta na more. E sad najbliža nam je Hrvatska pa bi bil jako zahvalna za neku preporuku. Doduše oslanjam se na tri prijatelja - jedan mislim da ima rodbinu u Puli, drugarica iz srednje u Rijeci i na kraju moja rodbina u Opatiji. Taj deo Istre nam odgovara jer nam je blizu.

Od svega mi nekako najprivlačnije izgleda Pula.

Predlozi sa informacijama o apartmanima (jer u hotel ne bi išli) su dobro došli.

Evo, ako mogu ja da dam predlog. Ja nemam dovoljno para za Istru ove godine, a vrlo rado bih isla. Moji predlozi su neka manja mesta, imas ih mnogo tamo, ne zna se koje je lepse od koga. Da ne guglam sad, imas Vrsar, Labin - Rabac....Imas Rovinj ili Porec. Ja bih sad najradije u Vrsar, u Rovinju sam bila, a mogla bih i tamo, ne bi mi tesko palo :D

Za Porec kazu da je malo zivlji, zavisi sta volis.... Rabac je kazu najlepsa plaza u Istri (ja sam samo prosla tuda, takodje nameravam jednom nadam se.....)

Pula je ogroman grad, nekako mi nije za letovanje. Ne znam doduse sta ima od plaza u okolini, ali ne bi mi bio izbor, iako znam ljude koji su letovali i super se proveli. Volela bih da vidim i Groznjan i Motovun (nisu na moru). Ti gradici zaista sjajno izgledaju.

Labin (vidi se Rabac u pozadini)

labin3.jpg

Rabac

RabacView2.jpg

Motovun

motovun.gif

Grožnjan

Groznjan.jpg

Vrsar

vrsar_big_n2.jpg

Rovinj - photo by me

post-27188-1336767527_thumb.jpg

A sto se Opatije tice, jel ona spada u Istru (nije vazno za ovu pricu, samo me oduvek interesovalo, neki kazu da jeste, drugi da nije).

Opatija, kuda sam prosla, izgleda fantasticno. Mesto, plazu ne znam. Raskosne baste pune cveca i divne kucuce, verovatno jedno od najlepsih morskih mesta koja sam videla, ikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego mi smo njima najbrojiniji turisti i nema dlaka sa glave da nam fali u sezoni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego mi smo njima najbrojiniji turisti i nema dlaka sa glave da nam fali u sezoni. :)

Idete li vi u Hrvatsku na more?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idete li vi u Hrvatsku na more?

Ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

:unsure: što si me pitala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego mi smo njima najbrojiniji turisti i nema dlaka sa glave da nam fali u sezoni. :)

:unsure: što si me pitala?

Zbog ovog gore komentara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog ovog gore komentara.

Ovo se odnosilo na CG...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo se odnosilo na CG...

Mislila sam da kazes za H., pa mi je bilo smijesno! Izvini, nisam bila pazljiva na casu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego hvala, izgnjavila sam i Filipu preko PP i došla do zaključka da mi para za Hrvatsku nemamo. ČEkam još da mi se jave prijatelji koji idu u Pulu - ali generalno - sumnjam da ćemo ići. Budžet nam je nekih 700€ - šokirana sam činjenicom da tamo apartmane naplaćuju po osobi?! Ubi me sad ne znam gde, ali znam da sam bila u šoku. Valjda apartman ide najam? Sve gledala sam sve moguće - i ono je tuga. Biram Istru jer ne bih dete gnjavila na put koliko i do Beograda.

Poletela sam mnogo, ali izgleda da ću tresnem o zemlju koliko sam teška

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego...U Istri je najzanimljivije što ti se nudi pregršt sadržaja ma gdje bio.

Što se tiče Opatije, hm...grad pripada Primorsko goranskoj županije, znači ne Istarskoj...Nalazi se na istočnoj obali Istre, podno Učke...Tako da ni vamo ni tamo...

Pošto ja neizmjerno volim Istru..ali i Opatiju ubrajam ju u taj predivni poluotok. :)

Nikada nisam bila u Vrsaru, eto ideja za ovogodišnji izlet. Inače Motovun i Grožnjan :) ....prekrasno.

Što se tiče Poreča...meni se baš ne dopada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego hvala, izgnjavila sam i Filipu preko PP i došla do zaključka da mi para za Hrvatsku nemamo. ČEkam još da mi se jave prijatelji koji idu u Pulu - ali generalno - sumnjam da ćemo ići. Budžet nam je nekih 700€ - šokirana sam činjenicom da tamo apartmane naplaćuju po osobi?! Ubi me sad ne znam gde, ali znam da sam bila u šoku. Valjda apartman ide najam? Sve gledala sam sve moguće - i ono je tuga. Biram Istru jer ne bih dete gnjavila na put koliko i do Beograda.

Poletela sam mnogo, ali izgleda da ću tresnem o zemlju koliko sam teška

Krk, mesto Punat. Mi idemo već godinama, i prelepo je. Ove godine idemo 16. juna, i plaćamo 23 evra za sobu sa kupatilom i letnjom kuhinjom, dakle 11.5 evra po osobi. Beba naravno ne plaća. Nešto od hrane nosimo, da se prezalogaju za doručak i večeru, a ručamo uvek u restoranu. Prošle godine smo potrošli oko 500 evra za sedam dana, sa sve smeštajem i benzinom, a nismo se nešto štedeli. Pošto idemo kolima, obiđemo celo ostrvo i ja sam potpuno oduševljena i mislim da skoro neću menjati. A i prednost je što od NS-a do tamo stignemo za 7 sati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za devojke koje idu u hrvatsku: kako srpski turisti prolaze u hrvatskoj?

posto sam ja 2002. isla u split , ne na odmor vec sam bila kuma na vencanju, i iskreno da su mogli pojeli bi me, pa me interesuje kako se ophode u tim drugim turistickim mestima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna...svugdje imaš čudnih ljudi, ako se normalno ponašaš i ne ističeš svoju vjersku pripadnost na neki napadan način OK je...U Istri stvarno nema stim problema, znaju i Dalmatinci jako dobro od čega i koga žive...Npr...u Makarskoj je prošle godine pokrenuta peticija protiv Bosanaca(znači ne samo Srba) ali su je vrlo brzo ugasili...

Split je uvijek bio poseban, oni su sami sebi dovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 2000. bila u Malom Lošinju...i ko god me pitao odakle sam, ja rekla iz Beograda..niko me nije popreko pogledao, čak su to svi lepo primili sa osmehom..iako ja naravno nisam iz Beograda, ali eto baš sam htela da kažem. Sada se verovatno ne bih usudila tako glasno to izgovarati. Mada, iskreno uopšte me ne privlači da odem tamo na more.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prego hvala, izgnjavila sam i Filipu preko PP i došla do zaključka da mi para za Hrvatsku nemamo. ČEkam još da mi se jave prijatelji koji idu u Pulu - ali generalno - sumnjam da ćemo ići. Budžet nam je nekih 700€ - šokirana sam činjenicom da tamo apartmane naplaćuju po osobi?! Ubi me sad ne znam gde, ali znam da sam bila u šoku. Valjda apartman ide najam? Sve gledala sam sve moguće - i ono je tuga. Biram Istru jer ne bih dete gnjavila na put koliko i do Beograda.

Poletela sam mnogo, ali izgleda da ću tresnem o zemlju koliko sam teška

Pa kad sam ja isla, bilo je dnevno po apartmanu. Pogledacu, ako te i dalje interesuje, da li imam jos uvek kontakt od porodice kod kojih smo iznajmljivali u Rovinju, pa cu ti javiti. Kostalo je 35 evra po danu.

Prego...U Istri je najzanimljivije što ti se nudi pregršt sadržaja ma gdje bio.

Što se tiče Opatije, hm...grad pripada Primorsko goranskoj županije, znači ne Istarskoj...Nalazi se na istočnoj obali Istre, podno Učke...Tako da ni vamo ni tamo...

Pošto ja neizmjerno volim Istru..ali i Opatiju ubrajam ju u taj predivni poluotok. :)

Nikada nisam bila u Vrsaru, eto ideja za ovogodišnji izlet. Inače Motovun i Grožnjan :) ....prekrasno.

Što se tiče Poreča...meni se baš ne dopada...

Ni ja nisam bila u Porecu, samo sam slusala.

Kroz Opatiju sam prosla, blizu je Rijeke. Odlican joj je polozaj, i Istra je tu :)

Jedno pitanje za devojke koje idu u hrvatsku: kako srpski turisti prolaze u hrvatskoj?

posto sam ja 2002. isla u split , ne na odmor vec sam bila kuma na vencanju, i iskreno da su mogli pojeli bi me, pa me interesuje kako se ophode u tim drugim turistickim mestima.

Ja sam letovala nekoliko godina zaredom, a u medjuvremenu obilazila unutrasnjost Hr, jer imam prijatelje tamo. Meni je uvek bilo lepo, ta putovanja su mi u izrazito lepim uspomenama. Uz par situacija posebnog interesovanja za Beogradjane sto su Beogradjani :) ali bez neprijateljskog stava. Takva su moja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za devojke koje idu u hrvatsku: kako srpski turisti prolaze u hrvatskoj?

posto sam ja 2002. isla u split , ne na odmor vec sam bila kuma na vencanju, i iskreno da su mogli pojeli bi me, pa me interesuje kako se ophode u tim drugim turistickim mestima.

Mi nikad nismo imali problema. Čak se većina oduševi kad čuju da smo iz NS-a, kao ono ludilo Exit, svi vole da dođu i tako to :) Uvek idemo kolima i nikakvih problema zbog tablica nema. Bio je jedan bend iz Osjeka na svirci u Novom Sadu pre par godina i neka dileja im je polupala kombi kojim su došli. Tako da, budala ima svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna...svugdje imaš čudnih ljudi, ako se normalno ponašaš i ne ističeš svoju vjersku pripadnost na neki napadan način OK je...U Istri stvarno nema stim problema, znaju i Dalmatinci jako dobro od čega i koga žive...Npr...u Makarskoj je prošle godine pokrenuta peticija protiv Bosanaca(znači ne samo Srba) ali su je vrlo brzo ugasili...

Split je uvijek bio poseban, oni su sami sebi dovoljni.

ja se nisam isticala , ali cim cuju beogradski odmah zacute. mada sto kaze neuhvatljiva ima toliko lepih mesta za letovanje i drugde :lol:

ja sam zaljubljena u egejsko more i ne mogu ga porediti sa jadranom. dosta je toplije, lepsa je obala, o ostrvima i da ne pricam .ali o ukusima ne treba raspravljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikad nismo imali problema. Čak se većina oduševi kad čuju da smo iz NS-a, kao ono ludilo Exit, svi vole da dođu i tako to :) Uvek idemo kolima i nikakvih problema zbog tablica nema. Bio je jedan bend iz Osjeka na svirci u Novom Sadu pre par godina i neka dileja im je polupala kombi kojim su došli. Tako da, budala ima svuda.

NS vole zbog Balasa, nas i ne :lol:

Salim se, ma svuda ima normalnim i nenormalnih pa na koga naletis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.