More, ah more

odgovora

Objavljeno

Objasni TM, da zbog alergo problema, zapušenih suznih kanala i problema sa stopalima vašeg djeteta, odlazak na more je neophodan, ali u pravom smislu riječi. Moje mišljenje je da će vaše dijete nakon boravka na moru steći imunitet i rješiti se zdravstvenih problema koji ga prate. Ako to TM nije bitno...spakuj kofer i sama sa klincem na more...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Objasni TM, da zbog alergo problema, zapušenih suznih kanala i problema sa stopalima vašeg djeteta, odlazak na more je neophodan, ali u pravom smislu riječi. Moje mišljenje je da će vaše dijete nakon boravka na moru steći imunitet i rješiti se zdravstvenih problema koji ga prate. Ako to TM nije bitno...spakuj kofer i sama sa klincem na more...

sve ja to znam draga,ali oni su nauceni da se zdravstveni problemi resavaju kod lekara a ne i na ovaj nacin.. hoce da idemo u soko banju,i ok,to je vazdusna banja,i pomoci ce mu,ali MORE JE MORE..al nikako da mu objasnim da taj put vozom mali nece ni osetiti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, ja sam sada ljuta na TM :angry: izvini, ali da mi je sada ovdje svašta bih mu izgovorila...imate već veeeeliko dječaka...i on je spreman za put. A gdje biste išli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, ja sam sada ljuta na TM :angry: izvini, ali da mi je sada ovdje svašta bih mu izgovorila...imate već veeeeliko dječaka...i on je spreman za put. A gdje biste išli?

i ja sam... u Buljarice,kod Petrovca,tamo je mirno,tiho,nema guzve..savrseno za malo dete..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve ja to znam draga,ali oni su nauceni da se zdravstveni problemi resavaju kod lekara a ne i na ovaj nacin.. hoce da idemo u soko banju,i ok,to je vazdusna banja,i pomoci ce mu,ali MORE JE MORE..al nikako da mu objasnim da taj put vozom mali nece ni osetiti..

Evo mog iskustva,ako ce ista da znaci,mi smo u Cg putovali vozom prvi put kada nam je cerka imala 11 meseci....nismo je osetili u putu,prespavala je celu noc,od tada svake godine idemo na more najvise radi deteta,pedijatar je mojoj drugarici koja se porodila u decembru,a ima kucu na moru savetovao da ga odmah u junu odvede i budu dole sto duze mogu...mozda da zajedno odete do lekara,verujem da ce svaki lekar istaci koliko je pozitivno da se deca brckaju i provedu vreme na moru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mog iskustva,ako ce ista da znaci,mi smo u Cg putovali vozom prvi put kada nam je cerka imala 11 meseci....nismo je osetili u putu,prespavala je celu noc,od tada svake godine idemo na more najvise radi deteta,pedijatar je mojoj drugarici koja se porodila u decembru,a ima kucu na moru savetovao da ga odmah u junu odvede i budu dole sto duze mogu...mozda da zajedno odete do lekara,verujem da ce svaki lekar istaci koliko je pozitivno da se deca brckaju i provedu vreme na moru....

kad smo isli na kontrolu za astmu htela sam da pitam dr more ili soko banja,ali mi ona u jednom trenutku reklad da misli da je mali razrok i ja se sva zabunila i uplasila,i nisam je pitala,ali sad treba da idemo da radimo alergo test,pa cu da je pitam,valjda mi sad nece nista tako zastrsujuce reci pa da opet zaboravim... inace,nije razrok,na srecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad smo isli na kontrolu za astmu htela sam da pitam dr more ili soko banja,ali mi ona u jednom trenutku reklad da misli da je mali razrok i ja se sva zabunila i uplasila,i nisam je pitala,ali sad treba da idemo da radimo alergo test,pa cu da je pitam,valjda mi sad nece nista tako zastrsujuce reci pa da opet zaboravim... inace,nije razrok,na srecu...

Obavezno ih pitaj,jer sam cula da konkretno Soko banja i nije najbolja za astmu,bar su tako savetovali jednu zenu cije dete ima problem.....e sada ako su njoj rekli pogresno,lazem i ja tebe,ali proveri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno ih pitaj,jer sam cula da konkretno Soko banja i nije najbolja za astmu,bar su tako savetovali jednu zenu cije dete ima problem.....e sada ako su njoj rekli pogresno,lazem i ja tebe,ali proveri...

pa,kazu da je vazdusna banja,e sad ko ce ih znati..sto ljudi sto cudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih da vodim malog na more,pre svega zbog joda i promene klime,ali mm kaze da je on jos mali da putuje toliko...a nije mali,septembra ce dve godine,ja sam imala tri meseca kad smo vozom isli u hrvatsku,pa mi nista ne fali,nikako da mu objasnim da ce on celi put prespavati..a imamo super smestaj,lekara(zlu ne trebalo),moja mama je tamo ako zatreba cuvanje,al on nece pa nece.. :( sta da radim????

Ako ti je mama tamo, da se spakuješ i ideš sama. Apaolutno ne vidim ni jedan razuman argument da nebi trebalo da ide. A to da je "mali" neka okači mačku o rep. Ili ako je nedokazan balkanac odvedi ga kod bilo kog pedijatra i reći će milion argumenata da idete ovog leta a sumnjam da će biti neki argument protiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf,ja sam bas komplikovana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto bi prelazila zaliv ako ides direktno na Petrovac, tj. na Sutomore?

Pomesala sam Ulcinj sa mestima preko zaliva.Jedne godine sam isla u Utjehu i uopste mi se nije svidelo a pre 2 god u Becice i ni tamo mi se nije svidelo jer je smestaj uglavnom daleko od plaze.Mozda sam komplikovana ali kadsam neodlucna. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto bi prelazila zaliv ako ides direktno na Petrovac, tj. na Sutomore?

Pomesala sam Ulcinj sa mestima preko zaliva.Jedne godine sam isla u Utjehu i uopste mi se nije svidelo a pre 2 god u Becice i ni tamo mi se nije svidelo jer je smestaj uglavnom daleko od plaze.Mozda sam komplikovana ali kadsam neodlucna. :(

Nisi komplikovana vec takvih mesta je malo u CG sto ti trazis.

Na samoj Adi Bojani imas smestaj pored mora, pescanu plazu, ali imas i cenu da te glava zaboli. Mislim da je u sezoni 25E po osobi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je prosječan apartman u CG? Ništa posebno, 4 ležaja, klima, kupatilo...orjentaciono...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je prosječan apartman u CG? Ništa posebno, 4 ležaja, klima, kupatilo...orjentaciono...

Oko 40-50 koliko ja znam. Kod nas, blizu Bojane je jevtinije,ali nije na moru. Oko 25-30E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Yelena na informaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi komplikovana vec takvih mesta je malo u CG sto ti trazis.

Na samoj Adi Bojani imas smestaj pored mora, pescanu plazu, ali imas i cenu da te glava zaboli. Mislim da je u sezoni 25E po osobi .

Pa da,bas puno.Mi cemo izgleda krenuti pa gde stignemo.Idemo kolima pa nam to nije problem.Idemo bas u sezoni ali negde ce sigurno biti mesta. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre dve godine isli kolima sa detetom u CG i to na bum! Zavrsili smo u Petrovcu nasli dobar smestaj, i bili smo zadovoljni. Da idemo u CG opet bi tamo. Jeste malo guzva ali ne preterano, pop podne smo isli na plazu Lucice, uvece pozoriste za decu, i uvek je bilo vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da prelazim zaliv,daleko mi je.Razmisljam o Petrovcu ili Dobrim vodama.Jel neko ima iskustva sa ovim mestima?

Mi smo letovali u Petrovcu pre dva leta sa malim detetom od godinu i 2 meseca. Smeštaj sam bila našla preko interneta, ali kad smo stigli - katastrofa. Apartman bez klime, daleko od plaže. Taj dan smo platili, ali sam narednih par sati obila noge da nađem drugi smeštaj. Našla sam solidan mali apartman sa klimom i mini kuhinjom, ako se ne varam bio je 35-40eu, do plaže oko 5 minuta hoda.

U suštini bila sam zadovoljna, ali bila je gužva. Volela bih neko mirnije mesto da nađem ove godine, ako budemo išli.

Da li neko ima iskustva sa manjim mestima, tipa Krašići ili nešto slično, ali da nije u Boki?

Moja tetka je letovala u nekom jedva naseljenom vikend naselju pored Tivta. Kaže da je raj na zemlji. Kuća je na samoj obali, iz dvorišta se izlazi na plažu. Jedina nezgodacija je da nema prodavnice niti bilo čega drugog. Za sve mora da se ide u Tivat. Kuća je vlasništvo dve sestre koje svaki dan ribare i spremaju samo morske specijalitete. Ali nije jeftino. Obrok je valjda 7eu (jedan obrok) + noćenje 10. Dakle, polupansion 24eu po osobi.

Sve se nadam da ipak postoji neko mini mesto sa sličnim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre dve godine isli kolima sa detetom u CG i to na bum! Zavrsili smo u Petrovcu nasli dobar smestaj, i bili smo zadovoljni. Da idemo u CG opet bi tamo. Jeste malo guzva ali ne preterano, pop podne smo isli na plazu Lucice, uvece pozoriste za decu, i uvek je bilo vode.

Sve mi se cini da cemo i mi tamo.Verovatno ce biti guzva ali tamo gde nema guzve nije ni lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,najverovatnije idemo na more,vozom... :D:D:D uf,nije bilo lako ali mislim da sam ga ubedila tj. da je i sam shvatio da to nece biti nista strasno. e sad samo da docekam avgust... B)B)B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako , ja nikad nisam bila na more , tako da mi je svejedno dal cemo ove godine ili sledece itd ici .. Ja imam moje "more" ovde (lac de Neuchatel-jezero) ..

Pricali smo i mm hoce da idemo u Herceg Novi ,sad 15.07 .. Ja se nadam da se planovi do tada nece promeniti , al nikad se ne zna... Planirali smo da budemo tamo 10dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako , ja nikad nisam bila na more , tako da mi je svejedno dal cemo ove godine ili sledece itd ici .. Ja imam moje "more" ovde (lac de Neuchatel-jezero) ..

Pricali smo i mm hoce da idemo u Herceg Novi ,sad 15.07 .. Ja se nadam da se planovi do tada nece promeniti , al nikad se ne zna... Planirali smo da budemo tamo 10dana..

O, pa vi idete kod mna mame....super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,najverovatnije idemo na more,vozom... :D:D:D uf,nije bilo lako ali mislim da sam ga ubedila tj. da je i sam shvatio da to nece biti nista strasno. e sad samo da docekam avgust... B)B)B)

Super! Uzivacete i onda ce i on shvatiti kako to nije nista strasno! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi se cini da cemo i mi tamo.Verovatno ce biti guzva ali tamo gde nema guzve nije ni lepo.

da li je neka od vas bila na plavim horizontima? mi smo bili prethodne dve godine i planiramo i ove. dobar hotel, extra plaza - pesak i plicak, dosta zelenila, parkic za decu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Uzivacete i onda ce i on shvatiti kako to nije nista strasno! :rolleyes:

Jao,pa nadam se da hoce...

Ja tek sad vidim da ste i vi iz ZR. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.