Glina

odgovora

Objavljeno

Devojke svaka vam cast. Andjelcic tebe da ni ne komentarisem, ti si profi u svakom hobiju :)

Ona ogrlica sa metkom ili sta li je vec mi je savrsena

Filipa odusevljena sam potpuno. Nakit je zaista prelep. A one fotke sa sisarkom su mi ocaravajuce. Kako si to uspela?

Poklon za babine mi je extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerna hvala.

Šišarku sam pokupila na putu do posla, kao i grančice bora.

Ono plavo je dio od kese za smeće, iskorišćene...niko nije vidio.

Sto je kancelarijski moj.

Aparat je star 7 godina, ništa posebno, ali anđelčić mi je odala tajnu da mora biti uključena ona biljčica i opcija da ne trese ruka.

To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala secerna :wub: :wub: :wub:

To je metak, slicica uradjena na beolinu tehnikom transfera :D

Sto se fa tice, ni ja nemam bolji aparat. Moj ima staz kod mene vise od 5god, a kupila sam ga polovnog. U pitanju je Canon A530, kome je ispalo pola dugmica (ispao Bog zna koliko puta), a objektiv ne moze vise sam da se otvori vec ga otvaram rucno (zaliven limunadom pa se lepi i zaglavljuje), ali i dalje fenomenalno slika. Bitno je samo da je ukljucen mikro mod i da ima neku staticku podlogu, da stoji na necem sto se ne klima... imala sam ja i stativ za moj aparat, ali i njega sam polomila... :ph34r:

Sve u svemu, bitno je da bude na prirodnom svetlu (ja slikam sve na suncu) i da ne drhte ruke. ;) Posle eventualno doterati malo kontrast u photoshopu, ili nekom bilo kom programu za obradu slika, da izgleda sto bolje (prirodnije!).

A sada ima i super sajtova za sto laksu obradu slika, videla sam cak da ima i na fejsbuku nekoliko aplikacija za obradu slika. Ovaj sajt sam bas danas pronasla http://pizap.com za obradu slika, jer su Picnik koji sam raije koristila izgleda definitivno ukinuli...

Dobro, ovo nema bas puno veze sa glinom, vec sa casom fotografije (totalno nestrucnim), sorry... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde je ta Filipina ogrlica od spageta? :o

Filipa da znas da ti mnogo vise profi izgledaju slike od kad ih potpisujes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam zanemarila...

c88-12-KM-.jpg

5v9-12-KM.jpg

Prelepo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

F one prve zelene mindjuse su vrh, jako mi se svidjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde je ta Filipina ogrlica od spageta? :o

Hm..pa nije od špageta, već od špage/kanapa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao, devojke. Kao početnik susrela sam se sa nekim problemima prilikom obrade polimerne gline i bilo bi mi drago ako biste mi pomogle :rolleyes: Koristim Fimo efect glinu. Zadovoljna sam njenom strukturom i performansama, ali problem mi predstavlja pečenje. Naime, komad nakita koji sam napravila, pekla sam u rerni oko 30 minuta na temperaturi od 110 stepeni- kao što piše ne uputstvu i...glina mi je mnogo potamnela :( Plava nijansa je postala gotovo crna, a svetlo plava je postala teget :(

Šta da učinim da održim prvobitni intezitet boja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh Maslačak, moraš peći na max. 15 minuta i poslije pečenja ubaci u ledenu vodu. Ja ne volim taj Fimo efekt-tvrd mi je za obradu i moram paziti na pečenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno! :rolleyes: Ako nije problem, imam još nekoliko pitanja:

1. osim po proizvođaču, po čemu se još razlikuju Fimo Staedtler i Fimo Eberhard Faber?

2. da li, bez ikakvih problema po kasniju obradu - tu pre svega mislim na pečenje, mogu da se kombinuju Fimo soft i Fimo efect?

3. koji lak se koristi za lakiranje? Čitala sam da pored Fimo laka - koji ja u Nišu ne mogu nigde da kupim, može da se koristi lak za čamce, nitro lak, šel lak, pa čak i lak za kosu i lak za nokte. Odmah da kažem da nisam zadovoljna šel lakom jer je žućkaste boje i samim tim utiče na boju gline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. Nemam pojma :lol:

2. Pa samo onaj sivi sa šljokicama...bar sam ja.

3. Za sve koristim ovaj:

capacryl_800_600.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puuuuuuuno, Filipa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan tutorijal ;)

ck-Obrada.jpg

we7-P10121.jpg

opm-P10121.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa ovo je divno! slike su savrsene, nakit jos savseniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E baš sam ponosna. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo bravo :))))

Svaka cast za uputstvo!

Retko ko zeli da podeli svoje iskustvo i znanje sa drugima, na zalost... i nikad mi nije bilo jasno zasto su ljudi toliko sebicni u deljenju svog znanja i iskustva... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam toliko tebi zahvalna na svemu da ne znam kako to da opišem i naravno da ću svima kojima treba reći ono što znam, to je sasvim normalno... :) jer slijedim tvoj primjer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po narudžbi... :wub:

ndm-P50521.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po narudžbi... :wub:

Divne su ti ruzice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po narudžbi... :wub:

ndm-P50521.jpg

prelepo je. gledala sam kad sam kupovala svoje perlice da prodaju ovakvo prstene ali ovaj deo sto je metalni oko prsta je isto napravljen od gline . i super izgleda. mozes tako nesto probati isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.