Prirodni preparati za negu

odgovora

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedan tonik, u 50 ml prokuvane vode ili aloje vera soka dodas 5 kapi etericnog ulja teebaumöl i jos tri kapi lavande, to izmuckas a mozes i u 50ml ulja badema da stavi, ako je ulju ona time cisto lice mazes i masiras, ako je u vodi najbolje da pre toga naparis lice kamilcom i onda premazes sa tonikom da se pore zatvore, od ovg pripravka mozes praviti piling tako sto ulje dodas morskoj soli ili seceru.

Moze ovo Teebaumöl

Hvala ti,probacu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera, jesi li farmaceut?

Kazi mi kako topim kakao butter. Dobila sam ga u komadicima.

Koliko placas shea butter? Lorlaj je stavila u malim oglasima na forumu da prodaje shea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja oglasim. Ja sam narucila sebi shea buter, ali je nazalost to pakovanje bilo uzeglo. Posle sam ga nabavila iz Nemacke i redovno se mackam njim.

Mazem ga na stare strije i kap prevenciju. Stomak raste , strija da kucnem jos nema.

Za lice mi je odlican, ali samo kao nocna, za dan mi je masno previse.

I preporuka za one koji se muce sa psorijazom. Moja baka ga isto redovno koristi. Uklanja joj one ljuspice i zaustavlja krvarenje. ostane samo glatka koza-naravno ostanu flekice, ali se ne perutaju i ne pucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera,pa zar je trebalo da čekao ovoliko da nam otkriješ ova tvoja 'znanja' :rolleyes:

Neki dan kada je Yelena pričala o tom buteru na 'malim oglasima',ja mislila da se on jede :unsure:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupi susamovo ulje u zdravoj hrani. Koristi ga i u ishrani, jako je lepo i zdravo.

Napravi piling u teglici i drzi ga negde kod kade. Kad se kupas i kad su ti sve pore dobro otvorene, na kraju, istrljaj ruke,lice i svuda gde ti je suva koza,pa se dobro isperi. uzivaces ujutro kad ustanes u razlici. ;)

Doooobro Yelena. Reci mi koliko moze da stoji taj piling tako u teglici?

Koliko cega stavite od prilike?

Pa stvarno sve od prilike. Ajde ovako kasikica meda, kasika kukuruznog griza i malo maslinovog ulja, ili susamovog sto rece Yelena. Ako pretekne neces baciti, iskoristi za telo.

Imate li neki recept za akne po licu?

<_< Akne mi se pojavlju zbog poremecaja hormona,e sad te hormone sam ponovo pocela da regulisem terapijom,akne su se smanjile ali se i dalje pojavljuju u predelu (kako da objasnim) ispod obraza,sa strana ka vratu. koristila sam raznorazne pilinge i sredstva za ciscenje,kreme vec da ne pricam,ali slaba vajda. Ostaje mi da probam nesto na prirodnoj bazi,samo sta?

Znam o cemu pricas, imam isti problem. Mislim da se ne mozes resiti tih bubuljica zauvek, bar se meni povremeno vracaju. Izludjuju me. :angry:

Neki dan kada je Yelena pričala o tom buteru na 'malim oglasima',ja mislila da se on jede :unsure:<_<

kraljica :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto mi fali odgovor ispod drugog citata??? :o

Inace ovaj post kucam treci put :angry::angry: , pa me onda Yelena tera da se druzim :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

post-35048-1329442498_thumb.jpg

post-35048-1329442849_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera koji aloe veru gel nabavljas? Gde mogu da kupim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venero, daj neki recept sa uljima. Imam trenutno jojoba ulje. Napravila sam ono sa shea i lavandom, ali me sad interesuje jos neki recept.Imam maslonovo domace i suncokretovo hladno cedjeno. Od etarskih imam trenutno lavandu, anis, bor.

Ovde su bazna ulja skupa jako ako su dobra i tesko se nadju. Etericnih ima svakakvih ali uopste ne provaljuem zasto su toliko razlicita od proizvodjaca do proizvodjaca.

Da li znas neku dobru masku za lice za suvu kozu?

Sta moze da se koristi od svezeg voca/povrca u tu srvhu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba neki recept za pakovanje za kosu,koristim masl.ulje-jaje-jogurt,ali mislim da mi treba nešto drugo i trebalo bi intezivnije da se bavim svojom kosom,primećujem da nije više tako sjajna i lepa...Venera da li ti imaš neki čaroban savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da dodas u to jos dve kasike meda, ja npr. koristim samo maslinovo ulje i med, i to ostavim nekih sat vremena inace imam kovrdzavu kosu i to pravim pa jednom nedeljno i nikad nemam ispucale krajeve, mozes u taj tvoj recept dodati i bananu piriranu ili avokado, ili 10 kapi propolisa..,nekad umesto maslinovog jojobino ulje uzeti ili ulje psenicnih klica, a med deluje fantasticno.. :)

Dobro...a koliko često...pošto me frizeri' isplašiše'kako to u stvari nije dobro (naravno ja im ne verujem :P 9 ili dastavljam 1 mesečno,ali ja osećam da mi treba barem 1 nedeljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da dodas u to jos dve kasike meda, ja npr. koristim samo maslinovo ulje i med, i to ostavim nekih sat vremena pod folijom inace imam kovrdzavu kosu i to pravim pa jednom nedeljno i nikad nemam ispucale krajeve, mozes u taj tvoj recept dodati i bananu piriranu ili avokado, ili 10 kapi propolisa..,nekad umesto maslinovog jojobino ulje uzeti ili ulje psenicnih klica, a med deluje fantasticno.. :)

Pažljivo čitaj mna... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U, Venera, hvala puno!!!

Pretpostavljam da zobene pahuljice zatezu kozu?

Da li mogu belanca za masnu kozu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da dodas u to jos dve kasike meda, ja npr. koristim samo maslinovo ulje i med, i to ostavim nekih sat vremena pod folijom inace imam kovrdzavu kosu i to pravim pa jednom nedeljno i nikad nemam ispucale krajeve, mozes u taj tvoj recept dodati i bananu piriranu ili avokado, ili 10 kapi propolisa..,nekad umesto maslinovog jojobino ulje uzeti ili ulje psenicnih klica, a med deluje fantasticno.. :)

A sve ove namirnice kupujem gde...?

Venera a maska za masnu i mešovitu kožu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da dodas u to jos dve kasike meda, ja npr. koristim samo maslinovo ulje i med, i to ostavim nekih sat vremena pod folijom inace imam kovrdzavu kosu i to pravim pa jednom nedeljno i nikad nemam ispucale krajeve, mozes u taj tvoj recept dodati i bananu piriranu ili avokado, ili 10 kapi propolisa..,nekad umesto maslinovog jojobino ulje uzeti ili ulje psenicnih klica, a med deluje fantasticno.. :)

Još da pitam,da li pakovanje stavljaš na celu kosu ili samo do pola,možda samo na vrhove? Strah me da se propolis ne zalepi kao žvaka za dlaku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.