Čajevi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima sada sam 30-ta nedelja trudnoce i setim se kako sam kada sam bila cini mi se 2. mesec trudnoce popila solju caja kod svekrve a to je neka njena mesavina ona je tu pomesala majcinu dusicu,zalfiju,nanu,kamilicu,hajducku travu i ne znam sta jos.I ja procitam da je hajducka trava i majcina dusica,zalfija takodje opasna u trudnoci sad ne znam sta vi mislite koliko je ta jedna solja caja mogla biti opasna po plod?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto se radi o manjim količinama, mislim da to ne može da škodi. Ovde se verovatno govori o svakodnevnom konzumiranju čajeva (svaki dan po jedna-dve šolje) koje mogu da utiču na plod ili mišiće materice ili nešto treće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojedini cajevi sadrze kofein,pa se ta 'opasnost' najcesce pripisuje tome.Ne bi jake cajeve trebalo piti u vecim kolicinama,ali solja caja svakako ne moze da steti,sem da koristi.

Nista se ne sekiraj zene piju i po nekoliko kafa i kutiju cigareta pa se ne sekiraju.Slobodno mozes piti caj u normalnim kolicinama.

Npr zeleni caj takodje nije preporucljiv u trudnoci ,ali bas zbog velikog procenta kofeina nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno divne ste.Znam ja gde da potrazim odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde je logika da ne moze caj, npr od kima a moze kim u hrani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Traži mi se čaj od kamilice, jel ok da ga pijem npr do 2 šolje dnevno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste ok. U principu, lekari se ograđuju od čajeva, jer ne poznaju materiju.

Svi čajevi su ok, samo ih prosto treba piti malko blaže, nego inače.

Ja inače pijem izrazito jake čajeve, jer mi je tako lakše - unesem materiju sa manje vode, ali treba biti klasično - 1kk (naravno, nemetalna) na 2dl vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijete li virak? Ja ga jako volim, ali nisam sigurna u kojoj kolicini je dozvoljen u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čitala da ne bi trebalo u ranoj trudnoći (prva 3 meseca) da se pije, a da je kasnije ok, podrazumevano u malim količinama, umereno, ponekad, ne bi trebalo da šteti ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.