Mastocytosis I Maticne celije

odgovora

Objavljeno

Postovani,

Bolujem vec dvadesetak godina od Mastocytosis. Pre par godina sam pronaso clanak na internetu u kom se objavljuje uspesno lecenje maticnim celijima.

Tako da smo supruga i ja odlucili da sacuvamo maticne celije nase novorodjene cerkice, pre godinu dana. Kuca koja se bavi uzimanjem uzoraka, transportom i posredovanju u cuvanju, nije u mogucnosti da mi da odgovor gde bih se mogao podvrgnuti terapiji presadjivanja matcnih celija. Potrebna mi je informacija kome da se dalje obratim i koliko bi to mogla da kosta?

Pozdrav i hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošlica na forum! :)

Ja iskreno ne znam ništa ni o toj bolesti, pa tako ni o samom lečenju, tj. izlečenju...ali po nekoj logici najbolje početi kod doktora opšte prakse...SREĆNO! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovani,

Bolujem vec dvadesetak godina od Mastocytosis. Pre par godina sam pronaso clanak na internetu u kom se objavljuje uspesno lecenje maticnim celijima.

Tako da smo supruga i ja odlucili da sacuvamo maticne celije nase novorodjene cerkice, pre godinu dana. Kuca koja se bavi uzimanjem uzoraka, transportom i posredovanju u cuvanju, nije u mogucnosti da mi da odgovor gde bih se mogao podvrgnuti terapiji presadjivanja matcnih celija. Potrebna mi je informacija kome da se dalje obratim i koliko bi to mogla da kosta?

Pozdrav i hvala.

Mene ovo najvise iznenadjuje!? Znaci oni cuvaju uzorke ali ne znaju sta bi moglo dalje sa njima i zasta ih cuvaju?!

Ne znam nista o tome gde bi se mogao raspitati o lecenju maticnim celijama, sigurno negde u inostranstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potpuno ne logicno. banke maticnih celija se bave istrazivanjima u pogledu raznih bolesti koje se lece timmaticnim celijama i trebalo bi to da znaju. u kojoj banci ste ostavili maticne celije?

jedino sto mozete da uradite vise jeste da kontaktirate bolnice po inostranstvu pa da vidite sta ce vam oni reci, gde se i kako leci.

ni ja nisam cula za tu bolest nikad i nista stvarno ne znam ali vam zelim izlecenje.

takodje me zanima da li je bolest mozda nasledna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovani,

Bolujem vec dvadesetak godina od Mastocytosis. Pre par godina sam pronaso clanak na internetu u kom se objavljuje uspesno lecenje maticnim celijima.

Tako da smo supruga i ja odlucili da sacuvamo maticne celije nase novorodjene cerkice, pre godinu dana. Kuca koja se bavi uzimanjem uzoraka, transportom i posredovanju u cuvanju, nije u mogucnosti da mi da odgovor gde bih se mogao podvrgnuti terapiji presadjivanja matcnih celija. Potrebna mi je informacija kome da se dalje obratim i koliko bi to mogla da kosta?

Pozdrav i hvala.

Pozdrav. Mogu da ponudim svoje skromno poznavanje materije. Pred porodjajem sam i planiramo cuvanje maticnih celija iz pupcanika, pa sam se malo informisala.

Mislim da sa pitanjem o potencijalnim tretmanima treba da se obratite lekarima/specijalistima koji i inace vode Vas slucaj. Tretman ove bolesti maticnim celijama je, koliko sam videla na internetu, u fazi klinickih istrazivanja a ostali tretmani su uglavnom simptomatski.

Ono sto znam u vezi transplantacije maticnih celija je sledece:

Postoji vise tipova maticnih celija (uzimaju se iz kostane srzi donora, iz pupcanika prilikom porodjaja, iz mlecnih zubica...). Ove celije imaju razlicitu, da tako kazem, upotrebnu vrednost - razlicite namene. Nisu sve maticne celije iste.

Trenutno postoji 70-200 (zavisi od izvora:)) bolesti i stanja kod kojih je terapija primenjiva. To ne mora da znacida su te bolesti 100% izlecive ovim putem (mozda se samo olaksavaju simptomi...).

Takodje, primenjivost zavisi i od toga da li je bolest nasledna ili ne, koji tip celija bi odgovarao....

Sve je vrlo individualno.

Banke i njihovi posrednici bi morali da imaju savetnike kod kojih biste mogli da se raspitate o potencijalnim istrazivanjima, ali mislim da bi pre svega trebalo da potrazite adekvatnog lekara specijalistu (ako ga vec nemate) uz kog biste mogli da pratite bolest (i razvoj nauke).

Medicina, genetika... napreduju ogromnim koracima. Bitno je da budemo informisani (i pacijenti i lekari)....

Izvinjavam se zbog duzine posta. Malo sam se raspisala:)

ansew voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.