Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Eh da sam ovakve postove citala pre nego da se porodim sa mnogo bih manje straha otisla tamo :D A ja sve neke horore, maaajko moja. Ocekivala sam da otuda ziva necu napolje, kad na svu srecu prodjoh i ja divno :lol:

AnaS. i Mama u avgustu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj mi je bas bio tezak dugo sam se otvarala,imala jake bolove dan i noc,popucala mnogo na porodjaju nisu hteli da me seku debili,pa posle nisam mogla dve nedelje da sednem,babice su mi stiskale stomak bas dugo,sivena na zivo naravno i revizija 3-dan na zivo,drugi porodjaj ja dobila neke bolove lazne ali me posalje dr u porodiliste 2 prsta otvorena,i oni me ostave,lezala desetak dana i celo vreme imala te bolove,taj dan kada sam se porodila isti takvi bolovi,setala sam stalno i pita me dr na hodniku da li zelim da me pregleda,ma ne necu ja jos nisu jaki bolovi,u pola osam dolazi drugi dr u nocnu smenu i ja ajde bezveze trazila da me pregleda ja 6 cm otvorena pravac sala,oko 8-15 su mi probili vodenjak,e onda su krenuli jaci bolovi i to bas jaki pregleda me 8cm kaze brzo ces ti,i i ja se u 9 porodila brzo iz drugog napona bez secenja,pucanja,sirile su me babice da ne puknem,ali posle jaki bolovi uzasni 2 dana i 3 dan opet revizija na zivo mnogo je posteljice ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleena, u kom to porodilištu rade reviziju na živo?

Meni je prvi porođaj bio prilično težak. Za drugi sam malo poranila... Termin je bio 12. novembar, ali meni je 29. oktobra pukao vodenjak. Po UZ koji su mi uradili kad sam stigla u porodilište, termin je ipak procenjen na 20. novembar, a uz sve to, zbog nisko usađene i urasle poteljice i previše dugačkog pupčanika, beba u poslednjih mesec dana nije dovoljno napredovala. Uz malo stimulacije porodila sam se vrlo lako i brzo, mnogo lakše nego prvi put. Beba je izašla iz dva napona, a tome je doprinela i njena mala masa. Moja devojčica rodila se sa svega 2.070g i 46cm, kao predterminska beba u 36/37 nedelji. Hvala Bogu, sa njom je sve u redu, svi organi su se razvili, a u inkubatoru je provela sedam dana samo zbog male mase, grejanja i zaštite.

Meni su takođe uradili reviziju zbog urasle posteljice, ali pod anestezijom, tako da ništa nisam osetila ni tad, a ni nakon toga nisam imala nikakve bolove.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleena, u kom to porodilištu rade reviziju na živo?

Meni je prvi porođaj bio prilično težak. Za drugi sam malo poranila... Termin je bio 12. novembar, ali meni je 29. oktobra pukao vodenjak. Po UZ koji su mi uradili kad sam stigla u porodilište, termin je ipak procenjen na 20. novembar, a uz sve to, zbog nisko usađene i urasle poteljice i previše dugačkog pupčanika, beba u poslednjih mesec dana nije dovoljno napredovala. Uz malo stimulacije porodila sam se vrlo lako i brzo, mnogo lakše nego prvi put. Beba je izašla iz dva napona, a tome je doprinela i njena mala masa. Moja devojčica rodila se sa svega 2.070g i 46cm, kao predterminska beba u 36/37 nedelji. Hvala Bogu, sa njom je sve u redu, svi organi su se razvili, a u inkubatoru je provela sedam dana samo zbog male mase, grejanja i zaštite.

Meni su takođe uradili reviziju zbog urasle posteljice, ali pod anestezijom, tako da ništa nisam osetila ni tad, a ni nakon toga nisam imala nikakve bolove.

ja imam problem sa urastanjem posteljice ali mi nisu radili reviziju jer mi posteljica bude kao fol cela. Prvi put su me posle ned dana jedvs vratili medju zive a drugi put opez prokrvarim tri ned posle porodjaja. I sam mi bas frka... Moja dr mi kaze da bi da se uradi rev odmah posle porodj a drugi kazu da nema smisla nego treba cekati pat dana. Inace porodjaje sam imala za pozeleti, al zato posle....Kad su tebi radili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam problem sa urastanjem posteljice ali mi nisu radili reviziju jer mi posteljica bude kao fol cela. Prvi put su me posle ned dana jedvs vratili medju zive a drugi put opez prokrvarim tri ned posle porodjaja. I sam mi bas frka... Moja dr mi kaze da bi da se uradi rev odmah posle porodj a drugi kazu da nema smisla nego treba cekati pat dana. Inace porodjaje sam imala za pozeleti, al zato posle....Kad su tebi radili?

Meni su uradili reviziju odmah, jer je posteljica ostala potpuno unutra, a pupčanik se pokidao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su uradili reviziju odmah, jer je posteljica ostala potpuno unutra, a pupčanik se pokidao.

uh... Meni ostane podmuklo unutra pa jos materica nece sama da se skuplja. Posle drugog porodjaja mmi kao ublazili pa dali inekciju i konji nisu hteli raditi rev kao izace samo. I naravno da nije pa sam se vracala tri ned posle. I meni su na zivo radili, uspavljuju samo odmah posle por. Ja sam u betaniji se poradjala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedno lepo iskustvo od mene. 

Pošto sam bila otvorena nedeljama, ležala sam na ginekologiji u Somboru. Jedno prepodne malo sam zadremala kad osetim da me boli stomak i moram ići piskiti. Ustanem ja i odem u wc a ono pukao vodenjak, to je bilo oko jedan sat. Nisam imala nikakve bolove.. Smestili su me dole u porodiliste i rekli da ležim, da neće to skoro. Pošto mi je prvo dete oni su mislili da ću da se porodim možda tokom noći il ujutru. Oko dva sata su mi počeli bolovi ali pratila sam razmake i vidim već na pet minuta, pa nakon pola sata već na dve minute. Babica se šokirala :-D odem u radjaonu i jedva sam čekala da se porodim ali nisam bila još skroz otvorena. Sad koga zanima kakav je osećaj i da li boli.. Nažalost, boli poprilično, beba hoće napolje a ja ne smem da pustim, tj moram izdržati da ne stiskam napolje. To je jedini bolan deo ali srećom u tim trenucima vreme nekako brzo ide. Porodila sam se u 17:50 a sam porođaj uopšte ne boli, bar mene nije. Skakali su mi po stomaku i sekli i nista ja to nisam osetila. Kada je beba izašla to je ogromno olakšanje i odmah sam došla sebi, svanulo mi :-D a kad sam ustala prvi put taj osećaj nikad neću zaboraviti, sve je prazno, nešto pada, ma užas, toliko mi se spavaloooo. Ujutru mi se mantalo u glavi, slabost.. posle šivenja bio je problem oko sedenja ali nekako se izdrzalo a krvarila sam 6nedelja. Imala sam sreće što su bolovi kratko trajali.. Kad je sestra skakala po stomaku, kaze ona meni: "amo sad zajedno"  i ona se počela napinjati, mislim se ko se ovde poradja 

:-D

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u Valjevu poradjala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame ja imam cerkicu i cekam drugu bebu. Kada sam se poradjala od pet sati ujutru do deset fok nisam rodila neprestano sam vristala bolovi su bili nepodnosljivi sama sam sebe proklinjala i govorila nikada viseee..onda kad sam se porodila sve sam zaboravila.koga god upitam od drugarica zena jesu li vristale kazu nisu ispadan ja najveca kukavica a u bolnici sve vriste.  Jeste li vi vristale iskreno??? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja jesam na prvom porodjaju, na drugom nisam jer mi je na porodjaju prisustvovala prijateljica koja je po struci ginekolog i puno mi je pomogla. Ali jesam jaukala kad se beba spustila, jos kako.

U prvom porodjaju me niko nije obilazio, zaglavila sam u pretporodjajnoj sali 12h, bila sam sama i uplasena, jos je bila noc, a sestre ugasile svetlo.

Kad je pocela bol, urlala sam na sav glas, ali sam toliko bila besna sto me niko nije sljivio i niko nije dolazio, da mislim da su me se sestre pomalo i plasile (prilicno sam krupna i grlata) ;)!

U svakom slucaju, istina je da sam i ja sama sebi obecavala nikad vise posle prve trudnoce, ali stigao nam je i mali bata, hvala Bogu! :)

Mala je to cena za toliku radost! :)

Izmenjeno od strane Mama u avgustu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vristala, ja ne umijem da vristim, ali jesam viknula par puta sigurno, samo ne znam tacno sta. Znam da sam tokom oba porodjaja nesto gundjala, kad nisam disala. Dr mi je rekao da u zivotu nije dozivio da mu je tesko da pregleda nekoga kao mene. Ahahaha... Vjerujem mu, ja se sva stisnem. To je naravno kada provjerava koliko prstiju sam otvorena i kad mi je busio vodenjak isto.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vristala. Sedela sm na kraju kreveta i disla.. jos me je i pohvalila babica. A mislila sam da cu vristati mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam vristala uopste dok sam imala bolove ali za to kada sam se popela na boks da se poradjam :D tresla se bolnica sigurno .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam pred kraj mozda dva puta vrisnula, a drugi put mi je otisao vrisak za poslednjim naponom. 3:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame ja imam cerkicu i cekam drugu bebu. Kada sam se poradjala od pet sati ujutru do deset fok nisam rodila neprestano sam vristala bolovi su bili nepodnosljivi sama sam sebe proklinjala i govorila nikada viseee..onda kad sam se porodila sve sam zaboravila.koga god upitam od drugarica zena jesu li vristale kazu nisu ispadan ja najveca kukavica a u bolnici sve vriste.  Jeste li vi vristale iskreno??? 

Cutala sam do samog foto finisa, a onda se desetak minuta drala neljudski. Beba je bila jako krupna za anatomiju mog kanala i dosta su me isekli i usivali pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vrištala, gunđala sam i psovala i to između napona, jer nisam bila ni svesna da se porađam, bolove nisam imala, nego sam prokleto mislila da ja hoću da kakim a oni me teraju da se porađam. :D

Anchi82 i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vristala ali ja sam se poradjala sa epiduralom. Tako da ne mogu da kazem sta bi bilo bez njega jer mi je prag bola jako nizak.  Dok on nije poceo da deluje bilo je dve-tri kontrakcije ali podnosljive. Samo sam malo dublje disala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jOs da Napomenem svi su mi govorili da neboli kad sijeku jao kako me to zabolelo.  Nebi da strasim trudnice sa prvom trudnocom neka necitaju ali istana je da boli samo prezivi se i to... 

Cutala sam do samog foto finisa, a onda se desetak minuta drala neljudski. Beba je bila jako krupna za anatomiju mog kanala i dosta su me isekli i usivali pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nije bolelo kada su me sekli,stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Zoxx, nasmejah se na tvoju muku i koleginicu koja ipak ne bi da se porodi.

Prvi put su me predozirali epiduralom, toliko da su mi oborili pritisak, pa muku mučili da ga vrate. Napinjala sam se bez ikakvog osećaja 'u glavu', svi kapilari mi popucali ns licu i vratu. Ništa nisam osećala još 24h od porodjaja.

Eeee, zato drugi put se epi 'nije primio'. Oni su dodavali i dodavali beskonačno, čini mi se, ali bez uspeha. Plus je stimulacija bila maksimalna. Zaista je bolelo, a ja baš imam doooobar prag za bol, tipa za zub nikad u životu nisam primila anesteziju jer trpim kao ker. No, sve se zaboravi.

Mamnezija :)

lulu., Ilina, Vuciguraj i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja nisam vrištala. Mnogo mi je značila edukacija u školici roditeljstva, znala sam faze porođaja. Kada je bilo najbolnije, u glavi mi se vrteo glas babice Živane: "Neeeema krize na stolu kad je porođaj". "Nemojte da vas iznenadi faza mešanja, ali mislite kako će uskoro dilatacija da bude kompletna". :D Hvala joj! Bolelo je, bolelo, ali mislim da bi me više bolelo da sam otišla nespremna.

Bez epidurala, a mislim da su mi indukciju ipak promuvali, porodih se za 3 sata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ni sva edukacija ovog sveta ne pomognu kad sam osam prstiju otvorena radjala dete od 4200 :D

zoxx, šalim se ja malo. U trenutku jakih bolova ne znam šta sam radila - da l sam vrištala ili sam samo "uf-ila" i "uh-ila", ne sećam se. Ali mislim ovo drugo. Ja sam jako uska, pa mi je i grlić pukao, pa znam da kada sam mislila da je sve gotovo, ona uzela da me ušiva. E za to nisam bila spremna da će me boleti, a bolelo je. Pa sam tu više bila u fazonu: "a dosta bre više, boli me." Štreberaj da mi je pomogao, pomogao je, ali sam svejedno posle porođaja bila u fazonu: "u bemti, ko se uopšte odluči za drugo?" Što kaže Kejt, mamnezija. 

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,salim se i ja :D

Sad mi je smesno,ali tada nije bilo :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.