Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Vidi se na UZ, ja sam prosle nedelje bila na UZ i doktor mi je rekao gde je pupcana vrpca, koliko je dugacka...koliki protok krvi i kiseonika cirkulise kroz nju...sve se vidi i cuje na UZ

Ovo je kada dođeš u rađaonu...kod nas tada ne uključuju UZ...samo CTG. I opet kažem, neka čudna sila te čuva i upravlja tobom...

Ona je otišla gore misliće da joj je pukao vodenjak...ali nije...Pregledom na CTG su utvrdili da su slabi otkucaji srca...a šta bi bilo da nije otišla, ne smijem ni pomisliti....

Uglavnom...viša sila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je kada dođeš u rađaonu...kod nas tada ne uključuju UZ...samo CTG. I opet kažem, neka čudna sila te čuva i upravlja tobom...

Ona je otišla gore misliće da joj je pukao vodenjak...ali nije...Pregledom na CTG su utvrdili da su slabi otkucaji srca...a šta bi bilo da nije otišla, ne smijem ni pomisliti....

Uglavnom...viša sila :)

E to ne znam za porodjaj, znam samo da se ranije to moze videti.

Vazno da je otisla na vreme i sve se dobro zavrsilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to ne znam za porodjaj, znam samo da se ranije to moze videti.

Vazno da je otisla na vreme i sve se dobro zavrsilo ;)

:)

Vjerovatno se zapetljao prilikom spuštanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je kada dođeš u rađaonu...kod nas tada ne uključuju UZ...samo CTG. I opet kažem, neka čudna sila te čuva i upravlja tobom...

Ona je otišla gore misliće da joj je pukao vodenjak...ali nije...Pregledom na CTG su utvrdili da su slabi otkucaji srca...a šta bi bilo da nije otišla, ne smijem ni pomisliti....

Uglavnom...viša sila :)

POTPISUJEM,lijepo si to rekla VIŠA SILA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pri kraju treceg meseca trudnoce i kako trudnoca odmice sve se vise bojim porodjaja i zaista ne znam dal je bolji carski rez ili prirodan porodjaj... ja bih da se ipak porodim prirodno jer mislim da je to najbolje i za mene i za bebicu.... ali nacitala sam se svakakvih prica i prosto ne znam sta cu.. :/

Idi u školu za trudnice,meni je to otklonilo sve strahove.Ovde žene vrište kao da idu na klanje,a u školu za trudnice neće da idu,jao,pa šta će to njima?Bitno je da dišeš pravilno,i neće boljeti,i misliš na bebu,jer ona prolazi teži put nego ti.Zamisli poslije 9 mjeseci ljuljuškanja u vodi,prolazak kroz uski porođajni kanal?I još da joj ti otežaš sa nesavjesnim ponašanjem.Hrabro,ne zbog sebe nego zbog bebe!

A kad paničiš lučiš negativne kiseline u telu,još više grčiš matericu.

Ja sam se sama porađala,nije bilo nikoga.Ali,sam gledala u sat,šetala disala,i jedva čekala da vidim devojčicu.

Super sam prošla,iako su govorili na CR,beba visoko.Ja se porodih prirodno,a kad su došli naponi najviše snage sam imala,beba je izašla bez mog grčenja nego lepo i dobila najveću ocjenu.

I najbitnije-pozitivno razmišljanje!Rađaš život,šta će ti ljepše!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Vjerovatno se zapetljao prilikom spuštanja....

Beba moze da se upetlja kad god se okrece, to je rizik svake trudnoce...

Vidi se na uz, a i na ctg, ako beba nema dovoljno kiseonika tj.ako pati. Naravno, uhvatiti bas taj momenat je tesko. Inace, najcesce sde desava oko 38.i 39.nedelje da se zapetlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba moze da se upetlja kad god se okrece, to je rizik svake trudnoce...

Vidi se na uz, a i na ctg, ako beba nema dovoljno kiseonika tj.ako pati. Naravno, uhvatiti bas taj momenat je tesko. Inace, najcesce sde desava oko 38.i 39.nedelje da se zapetlja.

Hvala Ena...to mi baš nije bilo jasno, znam da je taj dan bila na pregledu i da ništa nije bilo loše...Izgleda da je ona baš uhvatila momenat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame evo da i ja podelim svoje iskustvo sa vama....sve je pocelo u noci izmedju 6-7.novembra 2011. u 03:15hProbudili su me bolovi u stomaku,znala sam da je to to,pocinje...Vecina devojaka(zena) uglavnom se plasi,ja zaista nisam...sa uzivanjem sam iscekivala da dodje taj dan i docekala...Bolove sam trpela sve do popodneva,polako se pripremala i oko 15:30 tek otisla u bolnicu,vec sam pola dlana bila otvorena.Porodjaj je krenuo,uvek sam slusala druge kako su to strasni bolovi,od velikog iscekivanja verujte mi,ja bas i nisam osetila "tolike" bolove!S' obzirom da nisam znala kog pola mi je beba jos vise sam zelela da se sto pre to zavrsi...3 puta sam imala napon i gotovo,beba je bila tu...rodila sam devojcicu tesku 3 150kg dugu 55cm... kada su mi pokazali bebu,i ono malo sto me je bolelo ja sam zaboravila,tako da za mene je porodjaj jedno lepo iskustvo!! :lol: i drage mame,ja glasam za prirodan porodjaj,sve se da izdrzati... ;) Toliko od mene. :rolleyes:

Trudan misic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lokicice, super! Bas brz i lagan porodjaj. Najvaznije je da se sve proslo kako treba, a sad mozes da uzivas sa svojom devojcicom. :))

Bas tako,lagan porodjaj...a doprinelo je to(bar ja tako mislim) sto sam se ja dosta kretala,setnje su bile obavezne svaki dan po 2-3 puta,plivanje,sto je i jedna od vaznijih stvari kod trudnica...I da najlepse i jeste,od svega toga,sto sada uzivam sa mojom princezom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame evo da i ja podelim svoje iskustvo sa vama....sve je pocelo u noci izmedju 6-7.novembra 2011. u 03:15hProbudili su me bolovi u stomaku,znala sam da je to to,pocinje...Vecina devojaka(zena) uglavnom se plasi,ja zaista nisam...sa uzivanjem sam iscekivala da dodje taj dan i docekala...Bolove sam trpela sve do popodneva,polako se pripremala i oko 15:30 tek otisla u bolnicu,vec sam pola dlana bila otvorena.Porodjaj je krenuo,uvek sam slusala druge kako su to strasni bolovi,od velikog iscekivanja verujte mi,ja bas i nisam osetila "tolike" bolove!S' obzirom da nisam znala kog pola mi je beba jos vise sam zelela da se sto pre to zavrsi...3 puta sam imala napon i gotovo,beba je bila tu...rodila sam devojcicu tesku 3 150kg dugu 55cm... kada su mi pokazali bebu,i ono malo sto me je bolelo ja sam zaboravila,tako da za mene je porodjaj jedno lepo iskustvo!! :lol: i drage mame,ja glasam za prirodan porodjaj,sve se da izdrzati... ;) Toliko od mene. :rolleyes:

Svaka čast,i ja sam imala prelepo iskustvo.Porođaj je meni najbolji događaj do sada.

Bas tako,lagan porodjaj...a doprinelo je to(bar ja tako mislim) sto sam se ja dosta kretala,setnje su bile obavezne svaki dan po 2-3 puta,plivanje,sto je i jedna od vaznijih stvari kod trudnica...I da najlepse i jeste,od svega toga,sto sada uzivam sa mojom princezom :rolleyes:

Ovo već nije tačno.Ja se nisam puno kretala,morala sam da ležim jer sam imala rizičnu trudnoću,a posle ležala na patologiji.A opet super je sve bilo.Najbitnije je pozitivno razmišljanje i ništa više.Bez panike i straha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast,i ja sam imala prelepo iskustvo.Porođaj je meni najbolji događaj do sada.

Ovo već nije tačno.Ja se nisam puno kretala,morala sam da ležim jer sam imala rizičnu trudnoću,a posle ležala na patologiji.A opet super je sve bilo.Najbitnije je pozitivno razmišljanje i ništa više.Bez panike i straha.

Bar neko u skorije vreme da kaze isto sto i ja... :rolleyes: i drago mi je sto to cujem :lol: a sto se setnje vidis neko kaze da je tacno,neko kaze da nije...ma ja mislim da je sve u psihi,ako ne sve bar veci deo... :unsure: ma bitno je da je sve dobro na kraju a sad sta je bilo-bilo je,koliko je bolelo-odbolelo je :rolleyes: dargo mi je sto se i kod tebe na kraju sve zavrsilo kako treba :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem i prenesem vam svoje iskustvo

25.01. oko 21:30 dok su moji sjedjeli kod nas na kafi osjetila sam prvu kontrakciju. Posla sam u toalet i vidjela krv na gacicama. Nisam htjela nista da kazem zbog mojih. Citala sam da kod prvorotki porodjaj uglavnom dugo traje, pa nisam htjela da panice..a bas su bili i krenuli kuci. I tako ja njih ipratim i kazem muzu..pocelo je ^_^ . On se, naravno, uspanicio :lol: . Nije proslo ni 20 min od prve kontrakcije kad sam osjetila drugu. Brze bolje sam se istusirala, uzela torbu za porodiliste i krenula u bolnicu. U bolnicu sam stigla oko 22:30. Dok sam stigla u bolnicu kontrakcije su mi bile vec na nekih 5 min. Odmah su me pregledali - bila sam otvorena vec 8 cm. Odatle sam brze bolje posla na klistir. Meni uopste nije bilo neprijatno - cak nisam nista ni osjetila. Tu su mi i probusili vodenjak. Odatle sam presla u salu. Kontrakcije su bile jos cesce-na svakih par minuta. Onda su poceli i naponi. Ja nisam uopste mogla da razlikujem napone i kontrakcije, kad su mi rekli da se napnem - ja sam se tada i napinjala i to je to. Posle nekoliko napona rodila sam Nadju :wub:. Bilo je 23:30. Odmah su mi je stavili na grudi. Ne mogu vam opisati koliku sam srecu i olaksanje osjetila :wub: . Posle toga je uslijedilo radjanje posteljice i sivenje rane, malo su me secnuli (samo osjetis blago peckanje i toplotu - nista strasno). Radjanje posteljice ne boli. Sivenje takodje ne boli - dali su mi anesteziju. Onda su me stavili na sto da se OHLADIM 2 sata, kako to kod nas kazu :) Iako su me pokrili tresla sam se kao da sam ukljucena u struju - kazu to je normalno, ali valjda zbog anestezije - nije boljelo.

Oko 2:00 su me prebacili u sobu, naravno - nisam mogla da spavam od uzbudjenja. Oko 5:00 su dosli da nas bude. Ja sam tu ucinila gresku - nisam nista jela a krenula sam naglo uz pomoc sestre da se dignem iz kreveta pa sam pala u nesvijest :wacko: . Posle su mi doveli bebu na podoj i sve je bilo OK.

Rodila sam zdravu djevojcicu 3 570g, 56 cm :wub: . Dobila je ocjenu 9/10 jer joj je pupcanik jednom bio oko vrata.

Sve u svemu..moje iskustvo je da je prirodni porodjaj sasvim OK - bolno iskustvo koje rezultira neizmjernom srecom i svima bih ga preporucila. Nije nista strasno i sjutra bih opet posla da se poradjam ako treba ^_^ . vec sam i pitala muza kada cemo drugo dijete :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama Vanja pa ti si prosla odlicno, vrlo kratko je trajalo a ti si prvorotka. Ih pa drugo ima samo da izleti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanja...super si prošla...baš mi je drago...uživajte sada ti i Nađa. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem i prenesem vam svoje iskustvo

25.01. oko 21:30 dok su moji sjedjeli kod nas na kafi osjetila sam prvu kontrakciju. Posla sam u toalet i vidjela krv na gacicama. Nisam htjela nista da kazem zbog mojih. Citala sam da kod prvorotki porodjaj uglavnom dugo traje, pa nisam htjela da panice..a bas su bili i krenuli kuci. I tako ja njih ipratim i kazem muzu..pocelo je ^_^ . On se, naravno, uspanicio :lol: . Nije proslo ni 20 min od prve kontrakcije kad sam osjetila drugu. Brze bolje sam se istusirala, uzela torbu za porodiliste i krenula u bolnicu. U bolnicu sam stigla oko 22:30. Dok sam stigla u bolnicu kontrakcije su mi bile vec na nekih 5 min. Odmah su me pregledali - bila sam otvorena vec 8 cm. Odatle sam brze bolje posla na klistir. Meni uopste nije bilo neprijatno - cak nisam nista ni osjetila. Tu su mi i probusili vodenjak. Odatle sam presla u salu. Kontrakcije su bile jos cesce-na svakih par minuta. Onda su poceli i naponi. Ja nisam uopste mogla da razlikujem napone i kontrakcije, kad su mi rekli da se napnem - ja sam se tada i napinjala i to je to. Posle nekoliko napona rodila sam Nadju :wub: . Bilo je 23:30. Odmah su mi je stavili na grudi. Ne mogu vam opisati koliku sam srecu i olaksanje osjetila :wub: . Posle toga je uslijedilo radjanje posteljice i sivenje rane, malo su me secnuli (samo osjetis blago peckanje i toplotu - nista strasno). Radjanje posteljice ne boli. Sivenje takodje ne boli - dali su mi anesteziju. Onda su me stavili na sto da se OHLADIM 2 sata, kako to kod nas kazu :) Iako su me pokrili tresla sam se kao da sam ukljucena u struju - kazu to je normalno, ali valjda zbog anestezije - nije boljelo.

Oko 2:00 su me prebacili u sobu, naravno - nisam mogla da spavam od uzbudjenja. Oko 5:00 su dosli da nas bude. Ja sam tu ucinila gresku - nisam nista jela a krenula sam naglo uz pomoc sestre da se dignem iz kreveta pa sam pala u nesvijest :wacko: . Posle su mi doveli bebu na podoj i sve je bilo OK.

Rodila sam zdravu djevojcicu 3 570g, 56 cm :wub: . Dobila je ocjenu 9/10 jer joj je pupcanik jednom bio oko vrata.

Sve u svemu..moje iskustvo je da je prirodni porodjaj sasvim OK - bolno iskustvo koje rezultira neizmjernom srecom i svima bih ga preporucila. Nije nista strasno i sjutra bih opet posla da se poradjam ako treba ^_^ . vec sam i pitala muza kada cemo drugo dijete :lol:

Ba[ mi je drago da ovo čujem.Vidiš možda nam je Dajana najviše pomogla.Moramo jednom došetati sa bebama do nje i poneti jednu bombonjeru.Meni jeste značilo.Tebi je baš kratko trajao porođaj.Meni je trajalo od ponoći do 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ba[ mi je drago da ovo čujem.Vidiš možda nam je Dajana najviše pomogla.Moramo jednom došetati sa bebama do nje i poneti jednu bombonjeru.Meni jeste značilo.Tebi je baš kratko trajao porođaj.Meni je trajalo od ponoći do 7.

I jeste, znala sam sto da ocekujem tamo i kako da se ponasam o odredjenim situacijama. To mi je bas pomoglo. Poci cemo negdje setnjom obavezno :)

Ma jeste, ja sam na stolu bila svega 30 min. Mozda bi i tebi krace trajalo da nisi vec bila u bolnici. Ubije se dosta vremena dok shvatis sta se desava, spremis se, stignes u bolnicu, tamo te pripreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,ja sam u 29 nedelji trudnoce,ovo mi je drugo dete,sa prvim detetom sam se porodila u Zemunu i imam lepo iskustvo,medjutim posle svega sto se tamo desavalo zadnjih godina ne znam sta da radim.Ja sam bila tamo 17.02 2008.Tad sam rodila sina i trudnocu mi je vodila dr.Lapcevic.....Molim za vasa iskustva,hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,ja sam u 29 nedelji trudnoce,ovo mi je drugo dete,sa prvim detetom sam se porodila u Zemunu i imam lepo iskustvo,medjutim posle svega sto se tamo desavalo zadnjih godina ne znam sta da radim.Ja sam bila tamo 17.02 2008.Tad sam rodila sina i trudnocu mi je vodila dr.Lapcevic.....Molim za vasa iskustva,hvala..

MasaS, dobrodošla na forum.

Na ovim temama možeš pročitati iskustva iz raznih porodilišta http://www.bebac.com/forum/index.php?showforum=27

Nadam se da će ti pomoći u odluci. Moja preporuka je Gradska bolnica. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije su mi krenule 01.02., pratila sam ih ceo dan, ali ništa konkretno....oko 20h mi ispadne čep i tu krenu kontrakcije na 3-5 minuta, u 23h smo krenuli u Betaniju, na pregledu dr ustanovi da sam se tek počela otvarati i nije mi dao da idem kući već me stavi na patologiju oko ponoći. Do 2h sam se otvorila 4 prsta pa me prebace u pripremu za porođaj, za sat vremena se otvorim još 4 prsta i tu me smeste u krevet da mi daju nešto za brže otvaranje :blink: .... naravno to me zezne i naredna 4 ipo sata ja se nisam ni milimetar otvorila, ali sam se barem lepo odmorila i naspavala između kontrakcija ... oko pola 8 dobijem napone, dok je došao dr da me pregleda ja se već otvorila skroz i prebace me u salu. Tu smo babica i ja same sve odradile, iz dva napona sam rodila bebana, ni ovaj put nisam sečena niti sam pukla.

Sve u svemu ovaj drugi porođaj mi je duže trajao i bio za nijansu bolniji nego prvi, ali kad sam uzela moju bebu u naručje sve sam zaboravila.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki D, svaka cast.

Ni ti se nisi drugi put brze otvarala nego prvi?

Kako si uspela da spavas pod indukcijom izmedju kontrakcija, majke ti? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije su mi krenule 01.02., pratila sam ih ceo dan, ali ništa konkretno....oko 20h mi ispadne čep i tu krenu kontrakcije na 3-5 minuta, u 23h smo krenuli u Betaniju, na pregledu dr ustanovi da sam se tek počela otvarati i nije mi dao da idem kući već me stavi na patologiju oko ponoći. Do 2h sam se otvorila 4 prsta pa me prebace u pripremu za porođaj, za sat vremena se otvorim još 4 prsta i tu me smeste u krevet da mi daju nešto za brže otvaranje :blink: .... naravno to me zezne i naredna 4 ipo sata ja se nisam ni milimetar otvorila, ali sam se barem lepo odmorila i naspavala između kontrakcija ... oko pola 8 dobijem napone, dok je došao dr da me pregleda ja se već otvorila skroz i prebace me u salu. Tu smo babica i ja same sve odradile, iz dva napona sam rodila bebana, ni ovaj put nisam sečena niti sam pukla.

Sve u svemu ovaj drugi porođaj mi je duže trajao i bio za nijansu bolniji nego prvi, ali kad sam uzela moju bebu u naručje sve sam zaboravila.... :rolleyes:

Maki, ti si rođena za rađanje...ajde još jedno makar! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, mama Vanja, Lokichica, bas lepo ste sve prosle ( mislim koliko moze proci lepo :) ). Hocu i ja jos :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki D, svaka cast.

Ni ti se nisi drugi put brze otvarala nego prvi?

Kako si uspela da spavas pod indukcijom izmedju kontrakcija, majke ti? :rolleyes:

Ne, nisam.... sa prvim kad sam otišla u porodilište imala sam kontrakcije na 3 minuta a otvorena 8.5 prstiju.... a sad skoro pa zatvorena....

Nije to bila klasična indukcija već najmanja doza čisto da mi "ubrza" još otvaranje do kraja, ali eto kod mene je obrnuto delovalo... a što se tiče spavanja bila sam toliko umorna da sam se "komirala" na onom mekom krevetu.... nisu mi bile bolne kontrakcije pa sam mogla spavati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, ti si rođena za rađanje...ajde još jedno makar! :rolleyes:

Odmah posle tebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,nemoj tako....

Neuhvatljiva ima sina i kcerku....

a tebi jos uvijek fali kcerka...tako da nemoj da odustajes... :rolleyes::P

Mazo ne bih da rizikujem..... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.