Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

CLARO hvala što si tako brzo podijelila iskustvo sa nama...pa relativno je brzo prošlo...zar ne? Šta radi Veljko?

Sam porodjaj je bio baš brz, malo se namučila sa posteljicom, al sve inače bilo ok..Veljko spava, baš je mirna beba..ručka, spava, kada je budan, samo nešto gleda.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Claro hocu i ja tako!(bez price sa posteljicom,naravno)... :) Joj,sad se sve nadam da sam se i ja otvarala sve ovo vreme,posto smo imale otprilike iste bolove... :rolleyes:

Uf,samo sam ja ostala... Jos da se Lili porodi pre mene... :lol: A tako bih vec volela da i ja drzim u rukama moju malenu cerkicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još koje branje trešanja i evo CHI juniorke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Claro hocu i ja tako!(bez price sa posteljicom,naravno)... :) Joj,sad se sve nadam da sam se i ja otvarala sve ovo vreme,posto smo imale otprilike iste bolove... :rolleyes:

Uf,samo sam ja ostala... Jos da se Lili porodi pre mene... :lol: A tako bih vec volela da i ja drzim u rukama moju malenu cerkicu...

HOćeš, i to jako uskoro..kažem ti, ja se otvarala svo vreme na rate..što i nije loše :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da..stvarno ste super Ruskinja i Legendo..za sve vreme mog boravka u bolnici ste me se sećale i pitale kako sam..hvala vam puno na tome..super ste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Claro, drago mi je da si sve to "brzo" obavila i da si sada sa nama sa malenim Veljkom. Sve, naj, naj i javljaj nam koliko te Veljko "muči"! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago sto si se tako brzo porodila. Sad ti samo ostaje da uzivas sa svojim muskarcima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Claro, svaka ti cast!!!! I jos jednom sve cestitke..

A reci mi kako je Steva sve to prihvatio? Jel malo ljubomoran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja ću prva da se upišem :P

Porodila sam se prošle godine u KBC Zemun. To mi je bio prvi porođaj. Još dok sam bila trudna razmišljala sam kakav porođaj želim i šta ne želim. Nisam želela carski rez, epiziotomiju, beskrajno ležanje i blejanje u plafon isprekidano bolovima usled kontrakcija. Jednom rečju želela sam da se porodim što je prirodnije moguće jer sam bila uverena da je to za mene i bebu najlakše i najsigurnije. Onda se postavilo pitanje kako to da ostvarim. Zaključila sam da je najbolje ako najveći deo porođaja provedem kod kuće i u porodilište odem u poslednjem trenutku.

Taj dan je počeo uobičajeno, prošetala sam, spremila kuću, ručala. Posle ručka uzmem da sredim još kupatilo i tad mi je postalo sumnjivo kako se kontrakcije često javljau. Nisu bile bolne, pa sam ih otpisala kao pripremne. Kada je moj muž negde oko 19h predložio da izađemo do kafića, rekoh, hajmo. Sedimo mi tako i pijuckamo kapućino, kad odjednom meni se kontrakcije pojačaju, postalo mi je jako neprijatno da sedim dok traje kontrakcija, mada nije bilo nešto puno bolno. Kažem mu šta se dešava, ali da još nije vreme da idemo u porodilište. Dogovorimo se da je najbolje da ja budem kući, leškarim, gledam TV i pratim sitvaciju, a on će da izađe da prošeta psa. I tako malo gledam na sat, malo u TV, kontrakcije su u početku na 8 min, i postepeno ubrzavaju. Negde oko ponoći ga pozovem kontrakcije su na 5-6min. To je to. Sve stvari su mi spakovane, nema potrebe da žurimo. Tuširam se, još po neko sitno odugovlačenje i krećemo. Nešto posle 1h stižemo u porodilište. Ređaju se pregled u prijemnoj ambulanti, priprema, u prođajnu salu ulazim u 2h. Dr okonstatuje da sam otvorena 8cm, nešto kasnije mi prokida i vodenjak. Ležim na boku radim vežbu opuštanja iz joge, ni ne gledam na sat. U jednom trenutku kontrakcije prestaju i osećam počinju naponi. Pozovem babicu i posle malo napinjanja u 3:45h rodila se moja devojčica!!! :lol: Kakva je to radost, to treba doživeti!

Proveli smo u porodilištu tri najduža dana u mom životu. Jedva sam čekala da odemo kući. Posete nisu dozvoljene. Meni nije rađena epiziotomija tako da sam se od porođaja oporavila bukvalno za nekoliko sati. Dojenje je malo teže išlo, jer su je sestre prihranjivale, pa je bila pospana i nezainteresovana sa sisa. :angry: To se sredilo kad smo došli kući. Flašicu smo automatski izbacili, samo sika i tako narednih 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, bas tako i treba opusteno:-) nadam se da ce kod mene tako biti:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Claro, svaka ti cast!!!! I jos jednom sve cestitke..

A reci mi kako je Steva sve to prihvatio? Jel malo ljubomoran?

Za sada nije..stalno gleda batu u krevecu, čak smo ga zajedno i kupali hehe.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago sto si se tako brzo porodila. Sad ti samo ostaje da uzivas sa svojim muskarcima. :)

Da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada nije..stalno gleda batu u krevecu, čak smo ga zajedno i kupali hehe.. :lol:

dusa mala, tj. velika. Kupa malog batu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow Claro...porodjaj za pozeleti.A i to sa posteljicom nije tako strasno...ako se uzme u obzir tako lak i brz porodjaj.Svaka cast!

Ja uvek kazem da negde moras da platis,neko porodjaj,neko posteljicu,neko pucanje grlica i veliku epiziotomiju,neko grudi...Ali najbitnije je da su bebice dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow Claro...porodjaj za pozeleti.A i to sa posteljicom nije tako strasno...ako se uzme u obzir tako lak i brz porodjaj.Svaka cast!

Ja uvek kazem da negde moras da platis,neko porodjaj,neko posteljicu,neko pucanje grlica i veliku epiziotomiju,neko grudi...Ali najbitnije je da su bebice dobro :)

Da..kada vidiš to maleno biće, zaborave se sve muke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam li ti ja rekla da II put ide brze i lakse

i meni su radili rucnu reviziju " za svaki slucaj " :angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se upišem i ja ovde ženskice KONAČNO :lol:.Daklem, te večeri(6.10.) sam kuckala kao i svake večeri na Bepcu :lol: Bolove sam imala kao i svakog dana pre tog hehe..ali, te večeri je bilo nečeg čudnog..počela su ledja da bole, onako jako, a i nekako dole nisko sam osećala sve jače bolove..pošto rekoh da ne idem dok ne vidim neki znak, legla sam da spavam, misleći da će tako proći bol, što je i bilo do tada..al jok :lol: posle dva sata, budim se sa jačim bolovima nego tada, tada odlazim do wc, gde mi ispada čep..rekoh to je TO, idemo u bolnicu..meda me vozi, ja razmišljam o kući koju sam ostavila u haosu :lol: ..kada sam stigla, sledi pegled naravno gde dr konstatuje da sam otvorena 5 ipo prsta, znači brzo na pripremu, pa u salu..priprema je trajala nekih pola sata, 45 min..znači ono standardno, merenje pritiska, ctg, bez klistiranja, pošto sam imala već muke sa stomakom prethodnih dana :lol: ..onda je sledila sala..sve jače sam osećala neki pritisak dole, kao da će nešto da ispadne..onda je vodenjak pukao..pa na sto..dva, tri napona..gotovo..izlazi Veljko, plač, donose mi ga..dodirujem ga po ručici..joj :rolleyes: .e onda slede muke :lol: njega sredjuju, stavljaju ne neki sto gde je mirno zaspao..a meni posteljica nikako van..posle pola sata mi rade ekstrakciju ručnu posteljice..jednom rečju se to može opisati kao užas..ali preživljavam..nekih 45 min. je to trajalo..posle slede dva, tri šava pošto sam se malo pocepala i najzad je sve gotovo..bukvalno se ne oseća više nikakav bol..prelazimo u sobu :):D

Bravo, draga! Odlicno si prosla! Izljubi mi Veljka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uspela malo kasnije da se obavestim. :o Draga Claro, cestitam ti od srca!

Uzivaj sa svojim muskarcima i obavestavaj nas kako ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sama sebi bila smesna - lezimo nas tri u pretporodjajnoj sali i cujem ja da "cimerke" disu skolski, a ja pojma nemam kako posto nisam isla u skolicu i krenem da ih kopiram :) pa za nekih 20ak minuta sam naucila :)

uf ja sam naucila za 3 sekunde jer drugacije nisam mogla ni da disem, umrla bih :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wow claro, bas ti je porodjaj za pozeleti!! odmah trece pravi :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wow claro, bas ti je porodjaj za pozeleti!! odmah trece pravi :lol::lol:

Čekaj malo da mi proradi amnezija :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se upišem i ja ovde ženskice KONAČNO :lol:.Daklem, te večeri(6.10.) sam kuckala kao i svake večeri na Bepcu :lol: Bolove sam imala kao i svakog dana pre tog hehe..ali, te večeri je bilo nečeg čudnog..počela su ledja da bole, onako jako, a i nekako dole nisko sam osećala sve jače bolove..pošto rekoh da ne idem dok ne vidim neki znak, legla sam da spavam, misleći da će tako proći bol, što je i bilo do tada..al jok :lol: posle dva sata, budim se sa jačim bolovima nego tada, tada odlazim do wc, gde mi ispada čep..rekoh to je TO, idemo u bolnicu..meda me vozi, ja razmišljam o kući koju sam ostavila u haosu :lol: ..kada sam stigla, sledi pegled naravno gde dr konstatuje da sam otvorena 5 ipo prsta, znači brzo na pripremu, pa u salu..priprema je trajala nekih pola sata, 45 min..znači ono standardno, merenje pritiska, ctg, bez klistiranja, pošto sam imala već muke sa stomakom prethodnih dana :lol: ..onda je sledila sala..sve jače sam osećala neki pritisak dole, kao da će nešto da ispadne..onda je vodenjak pukao..pa na sto..dva, tri napona..gotovo..izlazi Veljko, plač, donose mi ga..dodirujem ga po ručici..joj :rolleyes: .e onda slede muke :lol: njega sredjuju, stavljaju ne neki sto gde je mirno zaspao..a meni posteljica nikako van..posle pola sata mi rade ekstrakciju ručnu posteljice..jednom rečju se to može opisati kao užas..ali preživljavam..nekih 45 min. je to trajalo..posle slede dva, tri šava pošto sam se malo pocepala i najzad je sve gotovo..bukvalno se ne oseća više nikakav bol..prelazimo u sobu :):D

ovo se i meni ali skroz isto dogodilo na porodjaju, samo sto su meni dali totalnu anesteziju prije vadjenja posteljice, a tebi nisu, zasto nije mi jasno? ja se tog dijela ne sjecam, vazno je da je porodjaj trajao , sa sve bolovima 15 minuta , da je bebac dosao na svijet lako i odmah zaplakao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo se i meni ali skroz isto dogodilo na porodjaju, samo sto su meni dali totalnu anesteziju prije vadjenja posteljice, a tebi nisu, zasto nije mi jasno? ja se tog dijela ne sjecam, vazno je da je porodjaj trajao , sa sve bolovima 15 minuta , da je bebac dosao na svijet lako i odmah zaplakao

Meni su čekali da posteljica krene da se sama odlubljuje, ali posle pola sata shvatili da od toga nema ništa..zašto mi nisu dali anesteziju ne znam, ali mnogo, mnogo boli..sve vreme ako mi veruješ sam gledala bebu koja je mirno spavala na stolu..to mi je dalo snage da ne jauknem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam reči. Mene su oba puta uspavali, posle 5min kada su videli da posteljica ne izlazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam reči. Mene su oba puta uspavali, posle 5min kada su videli da posteljica ne izlazi.

Ma sve je to neodgovorno..čekaju zadnji minut pa da reaguju :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.