Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

ja sam glupava,necu ni zanti kad budem pocela da se poradjam...danas prvi put imam bolove,nista znacajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam glupava,necu ni zanti kad budem pocela da se poradjam...danas prvi put imam bolove,nista znacajno.

:lol: Znaces,znaces,ne brini... ;) eto,i kod tebe bolovi... definitivno cu ja zadnja... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam glupava,necu ni zanti kad budem pocela da se poradjam...danas prvi put imam bolove,nista znacajno.

E zato je dobro kad pukne vodenjak, nema zabune :) ja sam se 4 dana otvarala, bolovi na 5 min po tri sata uvece, a kad je pukao v.odmah su poceli na 2 min i to po minut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako se uoppste prepoznaju kontrakcije?? i kako se mere...mene samo bolucka u krstima,na 5minuta kao da mi neko pusti varnicu i odmah popusti...nema bolova u stomaku,malo u kukovima i gore u ledjima....jao bas sam glupava :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,videces kad pocnu,nema sanse da to ne primetis .Kad pocnes da se drzis obema rukama podbocena nad stolom dok ne prodje-to je to :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za 2-3 dana eto tebe u Betaniji :) to i jesu kontrakcije, samo sto se polako otvaras,kao ja. Kod nekih zena se sve desi za 24h,ali to je mucenje u poredjenju sa ovim "na rate" :) mene je boleo samo stomak, a jedno vece su me stravicno bolela ledja, vec smo hteli da krecemo. Odlicno je sto ide tako polako,mada to sad tebi tako ne izgleda. Ma za cas ce beban da izleti :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cu i ja da kazem ono cuveno: ZNACES :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao,hvala vam!

stvar je u tome sto mi tu odpocetka neke stfvari nisu bili jasne,to merenje,intenzitet bla bla....pa ,daj boze da je pocelo,mora kad tad :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I iskreno,meni ti bolovi uopste nisu bili stravicni, zaista kao jaci menstrualni bolovi(a ja sam neko ko pije lekove, tj neko ko ne trpi bas bolove),jedino sto traju i traju i traju pa se izmoris i oznojis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao,hvala vam!

stvar je u tome sto mi tu odpocetka neke stfvari nisu bili jasne,to merenje,intenzitet bla bla....pa ,daj boze da je pocelo,mora kad tad :lol:

Uzmi i pisi koliko traju i na koliko se javljaju - kontrakcije su nepogresivo pravilne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja,malte ne ,nikad ni nemam menstrualne bolove-A VOV NE LICI NA TO...beban se mrdulja u stomaku,a mene samo bole ledja i glava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja,malte ne ,nikad ni nemam menstrualne bolove-A VOV NE LICI NA TO...beban se mrdulja u stomaku,a mene samo bole ledja i glava

Kladionica je otvorena - kladim se na prekosutra :) i meni se beba non stop mrdala,a rekli su mi da se beba smiri pred porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znas sta - uzmi ti lepo pa kaci zavese, ako ga to ne pogura,ne znam sta ce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JBG-sve su oprane i okacene,hahahaha

probacu sa troplom kupkom,davidim dali ce se primiriti,ai malo da se opustim,ovo traje vec par sati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na samom porodjaju doktoru rekla da cu drugi put sa epiduralom :)

Medjutim vrlo brzo sam promenila misljenje i drugi porodjaj cu prirodno skroz i eto ocito da sam imala srecu da to nije bio tako jeziv bol, zenske mislila sam da to boli mnogo jace :)

SLazem se ! Bila sam spremna na bar 12 sati istih ili jacih bolova,kad ono pocese naponi i to bi sve :) stvarno nije jezivo,jeidno sto dugo traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je babica rekla da popijem bensedin pa ako prodje, onda su lazne. Ja nisam htela da se kljukam lekovima ,ionako nam ih daju na porodjaju da se malo smirimo. Samo ti lezi i spavaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja isto nisam bila sigurna,bolovi poceli popodne,trajali celu noc,kad vise nisam znala sta cu,spakovala se i u bolnicu,primljena,otvorena prst i po.Nedelju ceo dan provela na ginekologiji,da bi oko ponoci poceli drugaciji bolovi.Do tad su bili u nekim bezveze intervalima,nisam mogla da pohvatam,u svakom slucaju na svakih pola sata sat se javljali.Al od ponoci tacno sam osetila bol u ledjima,na svakih 10 min..tad sam shvatila da je to tek postalo to....kraj je bio u 9 i 24 min. i najlepsi pocetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napomenula sam da sam ja nesto primila ali da nisam sigurna da li su rekli da je za bolove ili za "smirenje" e sad znam samo daje porodjaj posao zaista ok i da nisam imala problema sa "silaskom" bebe u kanal kao ni sa samim misicima kanala. Mislim, zaista je "nizak udarac" (ako takav izraz mogu da upotrebim) da hocete "prirodni" a oni vas nakljukaju svime i svacim. Bez obrazlozenja

Citajuci ovo ,nesto sam se setila izraza "PIJAN KO MAJKA".Eto vidis Ana,sve nam je to prirodno.Nekad rakija,danas bensedin,malo trodona...Samo,meni bi vise odgovaralo da su mi dali radzu,onda bi jos bila i vesela :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su od nocas krenuli bolovi u stomaku,kao da mi se sve dole steze,a bol u ledjima nemam konstantno,uglavnom ga i nemam... samo sto je bol krenuo na 14 min :blink: prvo je bio dosledan i po ucestalosti i po intenzitetu,onda je poceo da brljavi....sad se javlja na krace,ali nije jaci po intenzitetu.... ostaje mi da pratimdalji razvoj situacije,pa cemo videti.

chi ce me udaviti ,ako se porodim pre nje,hahaha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JBG-sve su oprane i okacene,hahahaha

probacu sa troplom kupkom,davidim dali ce se primiriti,ai malo da se opustim,ovo traje vec par sati

PS probalasamsa kupkom i biloje pomoglo,bol u ledjima je bio nestao,aonda su jutros poceli ovi bolovi u stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopšte nisam imala normalne kontrakcije, varirale su mi od 30min do 2.5 min, non stop su brljale, ali sam po stomaku videla, kad su kontrakcije, stomak mi je imao pravilan okrugao oblik, a bebac se bio primirio taj dan :) i nisu bile jakog intenziteta, bol sam osetila kad su mi prokinuli vodenjak u betaniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su od nocas krenuli bolovi u stomaku,kao da mi se sve dole steze,a bol u ledjima nemam konstantno,uglavnom ga i nemam... samo sto je bol krenuo na 14 min :blink: prvo je bio dosledan i po ucestalosti i po intenzitetu,onda je poceo da brljavi....sad se javlja na krace,ali nije jaci po intenzitetu.... ostaje mi da pratimdalji razvoj situacije,pa cemo videti.

chi ce me udaviti ,ako se porodim pre nje,hahaha :lol:

Lepo, lepo! Cekamo te da nam javis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopšte nisam imala normalne kontrakcije, varirale su mi od 30min do 2.5 min, non stop su brljale, ali sam po stomaku videla, kad su kontrakcije, stomak mi je imao pravilan okrugao oblik, a bebac se bio primirio taj dan :) i nisu bile jakog intenziteta, bol sam osetila kad su mi prokinuli vodenjak u betaniji...

hvala marice i milar i anci.... torba je spakovana

beban se malo primiri dok traje bol i par minuta posle,a ona se opet malo razmrda...sad uopste nemam osecaj da mi je poceo porodjaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se upišem i ja ovde ženskice KONAČNO :lol:.Daklem, te večeri(6.10.) sam kuckala kao i svake večeri na Bepcu :lol: Bolove sam imala kao i svakog dana pre tog hehe..ali, te večeri je bilo nečeg čudnog..počela su ledja da bole, onako jako, a i nekako dole nisko sam osećala sve jače bolove..pošto rekoh da ne idem dok ne vidim neki znak, legla sam da spavam, misleći da će tako proći bol, što je i bilo do tada..al jok :lol: posle dva sata, budim se sa jačim bolovima nego tada, tada odlazim do wc, gde mi ispada čep..rekoh to je TO, idemo u bolnicu..meda me vozi, ja razmišljam o kući koju sam ostavila u haosu :lol: ..kada sam stigla, sledi pegled naravno gde dr konstatuje da sam otvorena 5 ipo prsta, znači brzo na pripremu, pa u salu..priprema je trajala nekih pola sata, 45 min..znači ono standardno, merenje pritiska, ctg, bez klistiranja, pošto sam imala već muke sa stomakom prethodnih dana :lol: ..onda je sledila sala..sve jače sam osećala neki pritisak dole, kao da će nešto da ispadne..onda je vodenjak pukao..pa na sto..dva, tri napona..gotovo..izlazi Veljko, plač, donose mi ga..dodirujem ga po ručici..joj :rolleyes: .e onda slede muke :lol: njega sredjuju, stavljaju ne neki sto gde je mirno zaspao..a meni posteljica nikako van..posle pola sata mi rade ekstrakciju ručnu posteljice..jednom rečju se to može opisati kao užas..ali preživljavam..nekih 45 min. je to trajalo..posle slede dva, tri šava pošto sam se malo pocepala i najzad je sve gotovo..bukvalno se ne oseća više nikakav bol..prelazimo u sobu :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CLARO hvala što si tako brzo podijelila iskustvo sa nama...pa relativno je brzo prošlo...zar ne? Šta radi Veljko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.