Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Evo i mene u ovoj temi ;) !

Ovako je sve pocelo:

Spremala sam se da krenem na pregled koji sam prethodno dogovorila sa dr-om. U 18h vec sam bila spremna da kad sam osetila kako mi nesto curi. Otisla do kupatila i samo je bilo "pljus", ja ostala bez teksta :blink: . Izadjem iz kupatila i kazem muzu " Meni je pukao vodenjak!" a on ce meni na to "Ma ti si se to upiskila :unsure: !". Nateram ja njega da pozove dr-a i da ga pita a gde sad da idem :unsure: , kod njega na pregled ili u porodiliste. Dr kaze da ipak odemo kod njega na pregled. Odemo mi i ajde prvo ctg, a na njemu nema kontrakcija ni malo. Ustanem ja, a ono opet "pljus". Pregleda me dr i kaze "Ajde u porodiliste polako ali nece biti skoro, mozda tek ujutru!"

I tako, prime me u porodiliste i odmah na ctg, a tamo opet nema kontrakcija.

Cekam ja, dve odose da se porode a ja ni bolove nemam a ni kontrakcija.

Ajoooj, bolovi su krenuli odjednom oko 22h, i to vrlo jaki. Booolelo je itekako mnogo. Dodje babica i kaze da to nisu pravi bolovi, i ja se izvicem na nju :blink: .

Od bolova sam pocela da povracam tako da je jedna babica bila tu a druga je otisla da zove mog doktora da dodje od kuce. I dosao je oko 2h. Dao mi je indukciju i bukvalno cekao da se otvorim. A dosla sam otvorena 3cm.

Kad vise nisam mogla da izdrzim, pocela sam da ga molim da mi uradi carski rez. On se na to nasmejao i rekao "Pa zar sad kad je sve gotovo?!" I tada sam vec bila otvorena 7cm, dok sam otisla do stola, vec sam bila skroz otvorena.

Sam porodjaj je trajao nepunih 5 min. Mislim da sam iz 3-4 napona uspela da je rodim.

Kada mi je doktor pokazao samo je rekao "Isti tata! Mama, cestitam, rodila si devojcicu!", a ja sam na to pitala "Nije decak?", a on me pogledao u cudu, okrenuo je i rekao "Ovo je devojcica! Otkud ti to da ces roditi decaka? :blink::lol: " Nisam mogla da verujem, same su mi suze krenule na oci. Dr je rekao da je ovo najlepsa devojcica koju je on video.

"Koga cemo da zovemo?", pitao me je dr, a ja mu odgovorila "Pa tatu, naravno!"

Mm je toliko bio zbunjen kada mu je dr rekao da je devojcica da nije mogao da veruje!

Pocepala sam se i sekli su me, cak i radili reviziju materice jer je posteljica pocela da se raspada.

Ovo sve nije nista naspram onog kada cujete plac bebe i kada je vidite. Nisam verovala da je zaista tako.

Posle usivanja i revizije morala sam da lezim ceo jedan dan, ali zahvaljujuci sestrama sa odeljenja i sestrama iz boksa Dunjica je ipak par puta bila kod mame u toku tog dana, a vec sledeceg je bila stalno pored mame.

Rekli su mi, da s obzirom da sam se prvi put poradjala, ipak je bilo vrlo brzo, i da sam dobro prosla. Jos uvek me boli rana, ali nije strasno!

Ali, ja vise nisam bitna, samo Dunjica!

e,dragomi je da cujem jos jednu pricu sapozitivnimzavrsetkom,drago mi je da je sve proslo dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da detaljisem, ovako je to bio 28.septembra - U 18.05 pukao vodenjak, u 18.30 sam bila 3cm otvorena, u 22.00 4/5cm, a onda u 23.15 8cm i pravac tvrdi sto - 3 napona i eto mog Pavla :) 4240g, 54cm - ni vece bebe ni lakseg porodjaja (popucala sam malo, 2 sava, bez anestezije, prezivela :) ) :)

i da se razumemo -B O L I!!! ali, proslo je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da detaljisem, ovako je to bio 28.septembra - U 18.05 pukao vodenjak, u 18.30 sam bila 3cm otvorena, u 22.00 4/5cm, a onda u 23.15 8cm i pravac tvrdi sto - 3 napona i eto mog Pavla :) 4240g, 54cm - ni vece bebe ni lakseg porodjaja (popucala sam malo, 2 sava, bez anestezije, prezivela :) ) :)

i da se razumemo -B O L I!!! ali, proslo je :)

Marina, čestitam! Bebac je baš ogroman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da detaljisem, ovako je to bio 28.septembra - U 18.05 pukao vodenjak, u 18.30 sam bila 3cm otvorena, u 22.00 4/5cm, a onda u 23.15 8cm i pravac tvrdi sto - 3 napona i eto mog Pavla :) 4240g, 54cm - ni vece bebe ni lakseg porodjaja (popucala sam malo, 2 sava, bez anestezije, prezivela :) ) :)

i da se razumemo -B O L I!!! ali, proslo je :)

Marina, čestitam ti i ovde..Meni je Steva bio 4500 kg, al nisam prošla baš tako lagano..svaki porodjaj je drugačiji..Pavle, dobrodošao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da detaljisem, ovako je to bio 28.septembra - U 18.05 pukao vodenjak, u 18.30 sam bila 3cm otvorena, u 22.00 4/5cm, a onda u 23.15 8cm i pravac tvrdi sto - 3 napona i eto mog Pavla :) 4240g, 54cm - ni vece bebe ni lakseg porodjaja (popucala sam malo, 2 sava, bez anestezije, prezivela :) ) :)

i da se razumemo -B O L I!!! ali, proslo je :)

Znaci, ti si pre izasla iz porodilista nego sto si usla c015.gif

Udjes-izadjes-gotovoooo!!!! Svaka ti cast imajuci u vidu da si rodila bas velikog deliju, masala c011.gif

Veliki pozdrav za Pavla!!!! a200.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle 2 dana sam izjavila da hocu odmah i drugo dete :D

:D Ja sam to isto izjavila posle 2 sata :D tj. cim su me izveli iz porodjajne sale. Jos me nisu "parkirali" ispred MM kad sam mu rekla: "Sreco, pa do godine jos jedno. " :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da detaljisem, ovako je to bio 28.septembra - U 18.05 pukao vodenjak, u 18.30 sam bila 3cm otvorena, u 22.00 4/5cm, a onda u 23.15 8cm i pravac tvrdi sto - 3 napona i eto mog Pavla :) 4240g, 54cm - ni vece bebe ni lakseg porodjaja (popucala sam malo, 2 sava, bez anestezije, prezivela :) ) :)

i da se razumemo -B O L I!!! ali, proslo je :)

Kod tebe to brzo nesto. :D

Cestitam jos jednom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da detaljisem, ovako je to bio 28.septembra - U 18.05 pukao vodenjak, u 18.30 sam bila 3cm otvorena, u 22.00 4/5cm, a onda u 23.15 8cm i pravac tvrdi sto - 3 napona i eto mog Pavla :) 4240g, 54cm - ni vece bebe ni lakseg porodjaja (popucala sam malo, 2 sava, bez anestezije, prezivela :) ) :)

i da se razumemo -B O L I!!! ali, proslo je :)

S R E Ć N A B E B A !!!

t4427.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da detaljisem, ovako je to bio 28.septembra - U 18.05 pukao vodenjak, u 18.30 sam bila 3cm otvorena, u 22.00 4/5cm, a onda u 23.15 8cm i pravac tvrdi sto - 3 napona i eto mog Pavla :) 4240g, 54cm - ni vece bebe ni lakseg porodjaja (popucala sam malo, 2 sava, bez anestezije, prezivela :) ) :)

i da se razumemo -B O L I!!! ali, proslo je :)

Sve čestitke!! Jako mi je drago što je sve prošlo kao po loju! Ljubi bebicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta bez epidurala, i svaki naredni bi tako...meni ti bolovi nisu tako strašni, mada ja imam visok prag tolerancije na bol, nisam paničar, slušam babicu šta mi govori i to je najbitnije, da zaboravite na bol i da se koncentrišete na ono šta treba da radite...

ne znas ti draga onda sta je poradjati se sa vaginaletom i pritom ne otvarati se...kakve kontrakcije! ja ti nisam imala!!! to je bio jedan konstantan bol satima da sam ja pala u nesvest dva puta....a da ti ne pricam koliki je meni prag tolerancije za bol. posto celog zivota imam ogromne probleme sa stomakom (bolovi su mi nesto sasvim normalno i svakodnevnica)...panicar tek nisam ; u tom momentu ne da nisam mogla da saradjujem sa babicom tacnije dr (posto ovde te poradja dr a ne babice) nego ni sa samim Bogom nisam mogla da se uskladim,a kamoli da se skoncentisem ili disem.... :lol::lol:

svaki porodjaj je drugaciji i ako neko prodje ok, ne znaci da su svi takvi....moja mama se poradjala i samnom i sa mojom sestrom za pola sata bez bolova da ce da rikne, a eto ja baksuz.....znaci ni vaginaleta me nije otvarala.....Bol koji ni dan danas ne mogu da opisem...kad kazu kao najjaci menstrualni bolovi....ja sam bila "a ok onda je to superiska", ali kad su meni krenuli bolovi bilu su takvi...a posle 5 sati su bili 200 puta jaci, ali bez preterivanja...i iako je moja odluka bila idem potpuno prirodno, kad je pocelo da gruva molila sam ih za epidural :lol: ....a posto se epidural daje ne tek 6 prsta mene je to spaslo na poslednjih pola sata....ali i to je nesto....jer u suprotnom bih ,,,,who knows.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage mame :) jos malo da se uredimo po pitanju spavanja i dojenja, da izbacimo dohranu i da ne budemo tako lenji kad sikimo i bice jos bolje :) poljubac i vama od Pavla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage mame :) jos malo da se uredimo po pitanju spavanja i dojenja, da izbacimo dohranu i da ne budemo tako lenji kad sikimo i bice jos bolje :) poljubac i vama od Pavla :)

biće sve ok..prvih mesec dana je uhodavanje sa bebom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

biće sve ok..prvih mesec dana je uhodavanje sa bebom :rolleyes:

Ma da, pa on je majusan i nije ni svestan sta mu se dogodilo. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina, čestitam ti i ovde..Meni je Steva bio 4500 kg, al nisam prošla baš tako lagano..svaki porodjaj je drugačiji..Pavle, dobrodošao :D

Joj koliki beban,mama heroj :rolleyes::) mozda mi je pomogao caj od lista maline sto se tice ekspresnog otvaranja ili je stvar u tome sto sam se prethodna 4 dana polako otvarala, ne znam sta je, sve u svemu, odlicno je bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da detaljisem, ovako je to bio 28.septembra - U 18.05 pukao vodenjak, u 18.30 sam bila 3cm otvorena, u 22.00 4/5cm, a onda u 23.15 8cm i pravac tvrdi sto - 3 napona i eto mog Pavla :) 4240g, 54cm - ni vece bebe ni lakseg porodjaja (popucala sam malo, 2 sava, bez anestezije, prezivela :) ) :)

i da se razumemo -B O L I!!! ali, proslo je :)

Marinak cestitam! :) Bas mi je drago sto je tako brzo i lepo proslo,a Pavle je bas vejika beba... :)

Postavi slikice cim budes imala vremena,da se malo raznezimo... :)

rp-baby-b_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj koliki beban,mama heroj :rolleyes::) mozda mi je pomogao caj od lista maline sto se tice ekspresnog otvaranja ili je stvar u tome sto sam se prethodna 4 dana polako otvarala, ne znam sta je, sve u svemu, odlicno je bilo :)

Čaj od lista maline..hmmm..mora da probam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da detaljisem, ovako je to bio 28.septembra - U 18.05 pukao vodenjak, u 18.30 sam bila 3cm otvorena, u 22.00 4/5cm, a onda u 23.15 8cm i pravac tvrdi sto - 3 napona i eto mog Pavla :) 4240g, 54cm - ni vece bebe ni lakseg porodjaja (popucala sam malo, 2 sava, bez anestezije, prezivela :) ) :)

i da se razumemo -B O L I!!! ali, proslo je :)

Cestitam ti rodjenje malog Pavla, neka je ziv i zdrav! Vidis da nije bilo potrebe za CR? :) Bas mi je drago sto si tako dobro prosla, kamo srece da ovde citamo samo tako lijepa iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

marinak , ja ti na nekoj drugoj temi cestitah ali ne secam se na kojoj...:)

u svakom slucaju CESTItam i da ti bebac bude ziv i zdrav jos minimum 100 godina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam marinaK!!!!!!!!!!A sta vam je taj tvrdi sto?Moj je bas bio mekan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znas ti draga onda sta je poradjati se sa vaginaletom i pritom ne otvarati se...kakve kontrakcije! ja ti nisam imala!!! to je bio jedan konstantan bol satima da sam ja pala u nesvest dva puta....a da ti ne pricam koliki je meni prag tolerancije za bol. posto celog zivota imam ogromne probleme sa stomakom (bolovi su mi nesto sasvim normalno i svakodnevnica)...panicar tek nisam ; u tom momentu ne da nisam mogla da saradjujem sa babicom tacnije dr (posto ovde te poradja dr a ne babice) nego ni sa samim Bogom nisam mogla da se uskladim,a kamoli da se skoncentisem ili disem.... :lol::lol:

svaki porodjaj je drugaciji i ako neko prodje ok, ne znaci da su svi takvi....moja mama se poradjala i samnom i sa mojom sestrom za pola sata bez bolova da ce da rikne, a eto ja baksuz.....znaci ni vaginaleta me nije otvarala.....Bol koji ni dan danas ne mogu da opisem...kad kazu kao najjaci menstrualni bolovi....ja sam bila "a ok onda je to superiska", ali kad su meni krenuli bolovi bilu su takvi...a posle 5 sati su bili 200 puta jaci, ali bez preterivanja...i iako je moja odluka bila idem potpuno prirodno, kad je pocelo da gruva molila sam ih za epidural :lol: ....a posto se epidural daje ne tek 6 prsta mene je to spaslo na poslednjih pola sata....ali i to je nesto....jer u suprotnom bih ,,,,who knows.....

Ista pesma i kod mene,samo sto nisam pala u nesvest nego sam bila totalno iskrivljena u licu i ukocna u nekom grcu sa iskolacenim ocima...ja sam se i trudila da disem pravilno al nista nije pomoglo a sto se babica tice,bile su pet oko mene al nijedna nije spomenula sta trebam da radim i naravno,pukla a i radili mi reviziju i tad i pre nego sto su me pustili kuci...takodje mi rekli da mi porodjaj bio lak,nije mi jasno kako izgleda onda tezi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali neka joj je bebac ziv i zdrav a i nasi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam marinaK!!!!!!!!!!A sta vam je taj tvrdi sto?Moj je bas bio mekan....

Hvalalala :) neka su nam sva deca zdrava i vesela :) Tvrdi sto je fraza koju jedva cekaju da cuju sve trudnice jer je to sto u porodjajnoj sali, tj. kad se tu legne, uskoro sledi porodjaj (ja sam jedva stigla do gorepomenutog, da ne istresem bebana usput :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila sve vreme na istom krevetu,pa nemam pojma kako to izgleda.A krevet mi je bio najveci dozivljaj-na daljinski,u Srbiji-e tome se nisam nadala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila sve vreme na istom krevetu,pa nemam pojma kako to izgleda.A krevet mi je bio najveci dozivljaj-na daljinski,u Srbiji-e tome se nisam nadala :lol:

auuuuuuuu vidi ti to?! E jel imao daljinski i za bebu (mislim da sama izadje napolje bez napona)?

Moram da priznam da je i kod mene bilo bas "udobno" al dzaba kada od bolova ne mozes da se nikako namestis. Cini mi se da bi ja taj daljinski pokvarila trazeci udoban polozaj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sama sebi bila smesna - lezimo nas tri u pretporodjajnoj sali i cujem ja da "cimerke" disu skolski, a ja pojma nemam kako posto nisam isla u skolicu i krenem da ih kopiram :) pa za nekih 20ak minuta sam naucila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.