Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Meni su lepo objasnili:Posto ti jos nije termin dobices bensedin pa ako od toga prodju kontrakcije onda su samo lazne... Mislim,kao da im je bilo lakse da mi malo pomere porodjaj iliti da me prepuste drugoj smeni,nije to bilo bas toliko pre termina,u pitanju je samo 12dana... U betaniji to bas cesto praktikuju,koliko cujem od ostalih mamica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napomenula sam da sam ja nesto primila ali da nisam sigurna da li su rekli da je za bolove ili za "smirenje" e sad znam samo daje porodjaj posao zaista ok i da nisam imala problema sa "silaskom" bebe u kanal kao ni sa samim misicima kanala. Mislim, zaista je "nizak udarac" (ako takav izraz mogu da upotrebim) da hocete "prirodni" a oni vas nakljukaju svime i svacim. Bez obrazlozenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napomenula sam da sam ja nesto primila ali da nisam sigurna da li su rekli da je za bolove ili za "smirenje" e sad znam samo daje porodjaj posao zaista ok i da nisam imala problema sa "silaskom" bebe u kanal kao ni sa samim misicima kanala. Mislim, zaista je "nizak udarac" (ako takav izraz mogu da upotrebim) da hocete "prirodni" a oni vas nakljukaju svime i svacim. Bez obrazlozenja

meni su davali buscopan ampule..znam jer sam ih ja donela i tada su bile kao obavezan ,,detalj,, na spisku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su dali apaurin injekciju, to me je samo malo opustilo, ali nije uticalo olakšavajuće na spuštanje bebe. Bebana nikako nije htela napolje.

Ptičice, jesi li imala epiduralnu anesteziju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, tebi je vazno da znas da si dala svoj maximum, a to sto se oni vade da si se ti uplasila nek obese macku o rep. Da, ti si se uplasila pa ti oni nisu uradili UZ(a tokom trudnoce mogu da ih urade toliko, a kad je najvazniji oni ga preskoce :angry: ).

Najvaznije je da je sve ok. Sve najjjjlepse zelim tebi i tvojoj bebici.. :wub:

Hvala ti... Upravo to i ja ponavljam- uradila sam sve sto je bilo u mojoj moci, jer da nisam, zavrsila bih na CR, to je sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BORJANA SVE NAJBOLJE! DIVAN TI JE SIN! zao mi je sto je sve proslo tako kako jeste,ali nek se sve dobro zavrsilo! ljubim vas puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BORJANA SVE NAJBOLJE! DIVAN TI JE SIN! zao mi je sto je sve proslo tako kako jeste,ali nek se sve dobro zavrsilo! ljubim vas puno!

b0304.gif

Ljubimo i mi tebe, puno, puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ja da se upisem, posto Akica, vec, lepo spava :)

Poceli su mi bolovi 25.8. negde oko pola 3, po podne. Ponavljaju se na sat vremena. Pola 3, pola 4, pola 5, pa onda u 5... kad odjednom se smanjise na 5 minuta. Ja sve vreme cutim, nista ne pricam mm. Negde oko pola 6 mu kazem:"Sreco, znas li sta ima novo? Mene bolucka stomak?" A on meni:"Joj, pa sto? Je l` te puno boli? Pa mi prilazi i stavlja njegovu ruku na moj stomak da ga zagreje da me ne boli (ne konta da je to TO! Kaze: "Ako te mnogo boli, ti pozovi dr-a." Ja ga oko 6 pozvala, objasnila sta i kako, i on meni kaze da nece to jos i da ga pozovem za jedno 2, 3sata da vidimo kakva ce tad biti situacija. Oko 8 odlazim kod jetrve na tortu(taj dan joj je bio rodjendan). Kazem joj da mi da da smazem jedno parcence torte i da palimo za KV, a ona zinula. Ispricam joj kakva je situacija, a ona meni da ja nisam normalna i da odmah sednem u kola.Kazem joj da ne brine nista jer sam se vec cula sa dr-om. Mene sve jace boli, smanjuju na 4 minuta, pozovem dr-a oko pola 9, kazem mu situaciju i on meni kaze da dodjem, da me pregleda dr koji je dezuran, pa da mu javim sta mi je ovaj rekao. Spremam se, pakujem stvari u kola i krecemo. MM i dalje ne konta da je to to.

Stigli smo, dr me pregledao, konstatovao je da sam otvorena 1 prst i poslao me na prijem. MM me pita sta mi je rekao, ja mu odgovaram da idem na prijem, a on:"Pa, cekaj, a ti ces sad da se porodis?!" Pogubio se skroz. U trenutkku. :) Ja javila onom mom dr-u sta je ovaj rekao, kaze, pozovi me kad budes bar 3 prsta otvorena da dodjem. " Neces ti pre 4." Kontrakcije jake, tako komentarise sestra, mada meni je bio sasvim podnosljiv bol. Zavrsavam sa ctg-om, i odlazim u pripremnu salu. Babica mi kaze da stavim cepic. ja stavila cepic i cekam.Posle 5 minuta pocinje da deluje. U trenutku kad sam ustajala da odem u wc, puca mi vodenjak.Na krevetu vidim nege zelene tragove... prolazi mi kroz glavu:"jooj, ukakila sam se malo." :D Odlazim u wc i u povratku obavestavam babicu da mi je vodenjak pukao. Ona dolazi do kreveta i vice:"Zeleni vodenjak!!!" I na jednom guzva oko mene, odmah ponovo ctg, pregled... Frka. Nije zelen, nego tamno braon. Hitno zovu doktora, kazu mu da bi voleli da dodje sto pre. On dolazi od kuce posle 10 minuta. Niko nema pojma zasto vodenjak takav. Nema vremena za cekanje. Moraju da mi daju indukciju.Injekcije... Svuda frka oko mene. Komentari se samo redjeju, a lezim na krevetu i molim boga da sa bebom bude sve u redu. Njihovi komentari su me odsekli.Kaze doktor:"Sreca te se brzo otvara." BOlovi sve jaci, uspevam da ih istrpim. Mislila sam na bebicu koja ce biti u mom narucju. Krecu naponi. Jedan, drugi, treci... Jedva istrpeh pregled pod naponom. Kazu da je beba gotova da izadje. Ustajem sa kreveta i vode me u porodjajnu salu. Najednom ne osecam vise bolove. (pocele injekcije da deluju) Penjem se na sto, izmedju napona mi pada glava, gotova sam da zaspim. Doktor me opominje da ne spavam. "Aha, vazi!", odgovaram. I sledeci napon, KME! Dobili ste sina! Ja zbunjena Malo je falilo da kazem: "LAZETE ME!" :D Babica mi ga daje u narucje... Mojoj sreci nema kraja :D

Znate li sta sam rekla MM kad su me odveli do njega? "Sreco, pa dogodine jos jedno." :D On, jadan, jos istraumiran od cele situacije, a ja njemu ni 5, ni 6... nego 7 :D

Zbog cele situacije, bebac je bilo u inkubatoru, 3 dana je primao infuziju i antibiotike. I ja sam primala boce. Prvi put su mi ga doneli tek posle tri dana i to je bio sa mnom samo preko dana. Ostali smo duze u porodilistu da bi dokotri videli kako napreduje pored mene, a i da prate malo njegovo stanje bez terapije. Na kraju nisu ustanovili sta je bio uzrok onakvoj plodovoj vodi. Terapiju smo primali preventivno. Hvala Bogu, sve se zavrsilo dobro. Baz ikakvih komplikacija. beba mi je zdrava kao dren, a mama i tata su najsrecniji na svetu celom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je najvaznije.... Hehehe..bas mi bio smesan tm "sad ce se porodis>"?? hhehe..

Uzivajte sad... Ono ruzno i bolno zaboravi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,nek ste vi nama zivi i zdravi!!!

drago mi je da je sve dpobro proslo....citajuci ovako,rekla bih i brzo...SVE NAJBOLJE I LJUBIM VAS!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je brzo proslo. Porodjaj kao porodjaj je bio super. Pa cim sam rekla DO GODINE JOS JEDNO. :D Eto koliko sam "lose" prosla. :)

Meni su samo preseli oni dani posle porodjaja dok nisu stigli svi rezultati. Po ceo dan sam bila kao na iglama. I k`o za inat nas uhvatio vikend, pa sam morala da cekam ponedeljak za rezultate...

Ali, necu vise da razmisljam o tome :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma milina!uzivaj ti sa tvojom ,,medaljom``!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Taki, svaka cast..Kad sam krenula da citam tvoj post i kada sam procitala da ti je vodica bila zelenkasto braon i ja znam da to ne valjda, jer je kao to znak da je beba uveliko trebala da bude napolju ima tu jos nekih objasnjena ali zaista nisam strucna za to. Ma sto ti kazes, bitno je da se sve dobro zavrsilo i da sad drzis svoje zlato u rukama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki, bitno je da je sve prošlo kako treba..uživaj sa bepcem i izljubi ga od nas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je plodova voda bila zelena i dr mi je objasnio da je beba ostala bez kiseonika i ispustila faces, iliti po srpskom - ukakila se, unutar posteljice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takolend, čestitam ti!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki cestitam jos jednom!Jako mi je drago sto si sve tako lepo podnela,cim sam procitala ono 'dogodine jos jedno'(sto je inace bio i moj odgovor kad me je dr.posle porodjaja pitao kad cemo 2.bebu :) ),znala sam da je sve ok.Braon ili ne-bitno je da je bebica sad zdrava i jaka kao i ti... :)

Ljubim vas oboje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki, bas mi je drago da je sve u redu. Bebica je secerko, pravi ponos! :)

Puno pozdrava od drugara Mihaila i njegove mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima puno. Pozdravljamo sve puno, narocito Mihaila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam ,Taki,jos jednom.Pa,onda sledece godine da bude jedna devojcica :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobili ste sina! Ja zbunjena Malo je falilo da kazem: "LAZETE ME!" :D Babica mi ga daje u narucje... Mojoj sreci nema kraja :D

Hahahahahahaha ! E takav odgovor jos nisam cula ni od jedne zene :)

Ljubi bebicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojcica za popravni. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, Taki citam vase porodjaje a oci mi u suzama... :( Sta cu takva sam.. Kad budem imala malcice vise vremena napisacu i ja svoj. Ljubim vas puno. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Szilvia, razumem te... takva sam i ja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takilend CESTITAM!!!!!

Budite zdravi i veseli!!!

g33013.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.