Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Moj 2.porodjaj:

Ovako nestrpljiva(kao sto ste verovatno i primetile)nikad nisam bila kao u zadnjem mesecu trudnoce... 26.mi je bio termin po zm(a tek u bolnici se ispostavilo da je zapravo 29 :rolleyes: ),a 12.10.mi je bio termin po UZ i ja sam nekako utuvila sebi u glavu da cu se tad poroditi najkasnije.I nisam puno gresila... :) 12.uvecesu mi krenule kontrakcije i znala sam da je to TO.Citala sam Koelja i brojala minute.U 7hujutru sam probudila mm,pa se polako istusirala,spakovala sve,zavrsila preostale poslice oko kuce,duuugo se mazila sa Teodorom,pa oko 9otisli u DZ,tamo mi dr.rekla da mogu polako da krenem za bolnicu,mada necu brzo,otvorena tek 2 prsta.Ja sam ocekivala da ce mi reci da sam otvorena 5prstiju,jer su mi kontrakcije vec jedno duze vreme bili na 5min.,malo sam se cak razocarala,misleci da ce i ovaj 2.porodjaj potrajati duuugo kao 1.Krenuli mi polako za grad,prvo kao pravi otisli na dorucak,malo razgledali izloge u dunavskoj i kad su mi kontrakcije bile bolnije krenuli za bolnicu.Tamo smo stigli oko 11h,ispao sluzni cepic,oprostila seod muzica i pravac na pripreme.Do 13h sam se setkala gore-dole i tad vec nisam mogla stajati od bolova,smestili me u box.To je bio najgori deo tokom 1.porodjaja,a sad jeste bolelo jaaaako,ali sam nekako uspela da iskuliram,iskljucila sam se,mislila sam na knjigu koju sam procitala,i bilo je bolje nego 1.put.Ali onda su stigli naponi neki slabasni... Kazem sestri,ona mi kaze cekaj jos! ?!? :huh: Ajde,cekam jos,stvarno nisu jaki.Ali opet naponi i opet slabi.Cekam jos.I onda krenuli ti slabi naponi jedan posle drugogipak je to to.Brzo do stola i guraj.1.put nisam ni glasa pustila,sad sam rezila glasno,boliii.Naponi su bili preslabi,umesto 1-2-3-beba,nekih 20min.sam se mucila sa guranjem.Naaazjad je izletela mala Ana... :) Moram priznati da mi je prva pomisao bila "samo kad je gotovo vise" umesto da sam pomislila na nju,toliko me je namucila.Ali kad su mi je dali,joooj,moja devojcica... :wub: Pa za nekih pola sata usivanje,mislim da anesteziju nisam dobila jer 1.put me uopste nije bolelo,a sad... :( Plus me dr usio tako da mi rana jos ni posle 3 nedelje nije normalno zarasla i ostace mi oziljak debljine palca... :( Namucio me,njemu nije tamo mesto.

Eto,to je to otprilike... Vec sam zaboravila...

Kao što napisa Chi, bitno je da je sve gotovo..ej bwe ženo, bebe su sa nama heheh..zamisli nas početkom oktobra kako samo samo kukale, te boli ovo, te ono..sada su andjeli sa nama..eh šta je vreme..tako brzo prolazi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj 2.porodjaj:

Ovako nestrpljiva(kao sto ste verovatno i primetile)nikad nisam bila kao u zadnjem mesecu trudnoce... 26.mi je bio termin po zm(a tek u bolnici se ispostavilo da je zapravo 29 :rolleyes: ),a 12.10.mi je bio termin po UZ i ja sam nekako utuvila sebi u glavu da cu se tad poroditi najkasnije.I nisam puno gresila... :) 12.uvecesu mi krenule kontrakcije i znala sam da je to TO.Citala sam Koelja i brojala minute.U 7hujutru sam probudila mm,pa se polako istusirala,spakovala sve,zavrsila preostale poslice oko kuce,duuugo se mazila sa Teodorom,pa oko 9otisli u DZ,tamo mi dr.rekla da mogu polako da krenem za bolnicu,mada necu brzo,otvorena tek 2 prsta.Ja sam ocekivala da ce mi reci da sam otvorena 5prstiju,jer su mi kontrakcije vec jedno duze vreme bili na 5min.,malo sam se cak razocarala,misleci da ce i ovaj 2.porodjaj potrajati duuugo kao 1.Krenuli mi polako za grad,prvo kao pravi otisli na dorucak,malo razgledali izloge u dunavskoj i kad su mi kontrakcije bile bolnije krenuli za bolnicu.Tamo smo stigli oko 11h,ispao sluzni cepic,oprostila seod muzica i pravac na pripreme.Do 13h sam se setkala gore-dole i tad vec nisam mogla stajati od bolova,smestili me u box.To je bio najgori deo tokom 1.porodjaja,a sad jeste bolelo jaaaako,ali sam nekako uspela da iskuliram,iskljucila sam se,mislila sam na knjigu koju sam procitala,i bilo je bolje nego 1.put.Ali onda su stigli naponi neki slabasni... Kazem sestri,ona mi kaze cekaj jos! ?!? :huh: Ajde,cekam jos,stvarno nisu jaki.Ali opet naponi i opet slabi.Cekam jos.I onda krenuli ti slabi naponi jedan posle drugogipak je to to.Brzo do stola i guraj.1.put nisam ni glasa pustila,sad sam rezila glasno,boliii.Naponi su bili preslabi,umesto 1-2-3-beba,nekih 20min.sam se mucila sa guranjem.Naaazjad je izletela mala Ana... :) Moram priznati da mi je prva pomisao bila "samo kad je gotovo vise" umesto da sam pomislila na nju,toliko me je namucila.Ali kad su mi je dali,joooj,moja devojcica... :wub: Pa za nekih pola sata usivanje,mislim da anesteziju nisam dobila jer 1.put me uopste nije bolelo,a sad... :( Plus me dr usio tako da mi rana jos ni posle 3 nedelje nije normalno zarasla i ostace mi oziljak debljine palca... :( Namucio me,njemu nije tamo mesto.

Eto,to je to otprilike... Vec sam zaboravila... ;)

DA NIJE MOZDA DR CURCIC?

u svakom slucaju,nek se lutka mala rodila,da sta obe dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što napisa Chi, bitno je da je sve gotovo..ej bwe ženo, bebe su sa nama heheh..zamisli nas početkom oktobra kako samo samo kukale, te boli ovo, te ono..sada su andjeli sa nama..eh šta je vreme..tako brzo prolazi..

Hehehe,nikad u zivotu nisam toliko kukala kao u oktobru ... :lol: A o vremenu da ne pricamo,jos malo i proslo mesec dana-KAD?? :)

DA NIJE MOZDA DR CURCIC?

u svakom slucaju,nek se lutka mala rodila,da sta obe dobro!

Ikreno?Pooojma nemam kako se zove dr... Niti mi je do toga da mu zapamtim ime... Bio je mlad,crn.I mislim da bih ga mogla onako dobro osamariti bar 1x.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon dva porodjaja i nebrojeno literature na istu temu,ja sam ubedjena da porodjaj NE MORA DA BOLI. Slazem se sa vecinom strucnjaka da je zenama nametnut termin porodjaj sininim za bol.Ako je trudnoca uredna i beba lepo namestena,nema vecih komplikacija,porodjaj zaista ne bi trebao da izaziva nesnosni bol kroz koji svi prolazimo.Zapravo je bolan indukovani porodjaj,koji smo opet sve iskusile.Krivac za to je nase zdravstvo,kome manjka osoblja,kreveta...da ne govorim za ostalo.Ako smo vec predodredjene za cin radjanja,priroda i pomalo gravitacija fantasticno odradjuju svoj deo posla. Zato je bitno NE ZURITI U PORODILISTE,indukcija vam je tada neminovna.To je nasilno otvaranje,sirenje materice i naravno da jako boli. Svoj drugi porodjaj sam setala po kuci punih devet sati,i verujte mi da taj bol ne moze da se poredi sa indukovanim. Kao kada vas jako boli stomak kada dobijete menstruaciju,znaci nista nepodnosljivo.Slazem se i da nam nije svima prag boli isti,ali zene su u tome neprikosnovene ;) I NE SAMO U TOME!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj mi je bio uzas nad uzasima,to je bilo 2005.

Posle pregleda su me zadrzali,bilo je podne a ja sam se porodila 5 minuta posle ponoci,dobila sam indukciju,pa me sekli i na kraju vakum.Znaci strasno.Dugo,dugo nisam mogla da zaboravim.

Drugi porodjaj je bio mnogo drugaciji.2.novembra mi je bio termin,tako da mi je doktor zakazao indukciju za 3.novembar posto sam bila 2 prsta otvorena.I tako ja otisla u porodiliste 3.novembra u 11 sati mi ukljucili indukciju,u 11.30 mi poceli bolovi a u 13.25 sam rodila mog malog andjela :rolleyes::wub:

Bio je to ekspresni porodjaj i to mogu reci lak,a bolovi su bili podnosljivi i jedva da sam ih i imala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon dva porodjaja i nebrojeno literature na istu temu,ja sam ubedjena da porodjaj NE MORA DA BOLI. Slazem se sa vecinom strucnjaka da je zenama nametnut termin porodjaj sininim za bol.Ako je trudnoca uredna i beba lepo namestena,nema vecih komplikacija,porodjaj zaista ne bi trebao da izaziva nesnosni bol kroz koji svi prolazimo.Zapravo je bolan indukovani porodjaj,koji smo opet sve iskusile.Krivac za to je nase zdravstvo,kome manjka osoblja,kreveta...da ne govorim za ostalo.Ako smo vec predodredjene za cin radjanja,priroda i pomalo gravitacija fantasticno odradjuju svoj deo posla. Zato je bitno NE ZURITI U PORODILISTE,indukcija vam je tada neminovna.To je nasilno otvaranje,sirenje materice i naravno da jako boli. Svoj drugi porodjaj sam setala po kuci punih devet sati,i verujte mi da taj bol ne moze da se poredi sa indukovanim. Kao kada vas jako boli stomak kada dobijete menstruaciju,znaci nista nepodnosljivo.Slazem se i da nam nije svima prag boli isti,ali zene su u tome neprikosnovene ;) I NE SAMO U TOME!

Ali Mama Sonja evo ja nisam zurila u porodiliste!!! Cekala sam kontrakcije da se ispuste na max 5 minuta i onda sam tek krenula da se spremam. Ali su me opet prikacili na indukciju :angry: Mislim da to nema pravila i da sada skoro svima "ukljucuju" :(

E sad moguce je da su konkretno mene "prikljucili" jer sam bila prvorotka pa da "ubrzaju" proces :angry: Jer sam se ja sa indukcijom (od ulaska u salu) porodila za 4h. Sto je za prvorotku kratak period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali Mama Sonja evo ja nisam zurila u porodiliste!!! Cekala sam kontrakcije da se ispuste na max 5 minuta i onda sam tek krenula da se spremam. Ali su me opet prikacili na indukciju :angry: Mislim da to nema pravila i da sada skoro svima "ukljucuju" :(

E sad moguce je da su konkretno mene "prikljucili" jer sam bila prvorotka pa da "ubrzaju" proces :angry: Jer sam se ja sa indukcijom (od ulaska u salu) porodila za 4h. Sto je za prvorotku kratak period.

Meni su hteli isto da prikače indukciju a već sam bila 9.5 prstiju otvorena kad sam došla do sale, pa im nisam dala... za samo 30 min je sve bilo gotovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon dva porodjaja i nebrojeno literature na istu temu,ja sam ubedjena da porodjaj NE MORA DA BOLI. Slazem se sa vecinom strucnjaka da je zenama nametnut termin porodjaj sininim za bol.Ako je trudnoca uredna i beba lepo namestena,nema vecih komplikacija,porodjaj zaista ne bi trebao da izaziva nesnosni bol kroz koji svi prolazimo.Zapravo je bolan indukovani porodjaj,koji smo opet sve iskusile.Krivac za to je nase zdravstvo,kome manjka osoblja,kreveta...da ne govorim za ostalo.Ako smo vec predodredjene za cin radjanja,priroda i pomalo gravitacija fantasticno odradjuju svoj deo posla. Zato je bitno NE ZURITI U PORODILISTE,indukcija vam je tada neminovna.To je nasilno otvaranje,sirenje materice i naravno da jako boli. Svoj drugi porodjaj sam setala po kuci punih devet sati,i verujte mi da taj bol ne moze da se poredi sa indukovanim. Kao kada vas jako boli stomak kada dobijete menstruaciju,znaci nista nepodnosljivo.Slazem se i da nam nije svima prag boli isti,ali zene su u tome neprikosnovene ;) I NE SAMO U TOME!

Da nisam požurila u porodilište sada ne bih imala bebu!!! Otišla sam vrlo brzo posle prvih kontrakcija, otvorena dva prsta. Nisu me odveli u porođajnu salu već su me smestili na patologiju trudnoće. Kako su kontrakcije bile užasno bolne, insistirala sam da mi urade CTG i tada su primetili da se gube otkucaji bebinig srca. Hitno su me odveli u porođajnu salu, probušili vodenjak iz koga je iscurela zelena plodova voda i prokomentarisali da će beba po rođenju biti inficirana. Tokom celog porođaja sam imala kiseonik u nosu i stalno su dolazili i doktori i babice da me nadgledaju. Srećom, sve je bilo ok, porodila sam se za sat sa indukcijom (da nisam, radili bi mi cr). Dakle, da sam čekala da mi pukne vodenjak i dobijem kontrakcije u kratkim razmacima, beba ne bi preživela. Ja nikako nisam mogla da znam šta se dešava u stomaku sa bebom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali Mama Sonja evo ja nisam zurila u porodiliste!!! Cekala sam kontrakcije da se ispuste na max 5 minuta i onda sam tek krenula da se spremam. Ali su me opet prikacili na indukciju :angry: Mislim da to nema pravila i da sada skoro svima "ukljucuju" :(

E sad moguce je da su konkretno mene "prikljucili" jer sam bila prvorotka pa da "ubrzaju" proces :angry: Jer sam se ja sa indukcijom (od ulaska u salu) porodila za 4h. Sto je za prvorotku kratak period.

Isti slucaj i kod mene...

A ja sam se od ulaska u salu porodila za sat vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danima otvarala, onako neprimetno..bili su to bolovi, jaki ali ne nepodnošljivi..mislim da smo baš na vreme stigli u porodilište, jer sam na pregledu bila otvorena pet ipo prsta i porodila sama se u roku od sat, sat ipo..dakle, ništa strašno ni nepodnošljivo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja ću prva da se upišem :P

Porodila sam se prošle godine u KBC Zemun. To mi je bio prvi porođaj. Još dok sam bila trudna razmišljala sam kakav porođaj želim i šta ne želim. Nisam želela carski rez, epiziotomiju, beskrajno ležanje i blejanje u plafon isprekidano bolovima usled kontrakcija. Jednom rečju želela sam da se porodim što je prirodnije moguće jer sam bila uverena da je to za mene i bebu najlakše i najsigurnije. Onda se postavilo pitanje kako to da ostvarim. Zaključila sam da je najbolje ako najveći deo porođaja provedem kod kuće i u porodilište odem u poslednjem trenutku.

Taj dan je počeo uobičajeno, prošetala sam, spremila kuću, ručala. Posle ručka uzmem da sredim još kupatilo i tad mi je postalo sumnjivo kako se kontrakcije često javljau. Nisu bile bolne, pa sam ih otpisala kao pripremne. Kada je moj muž negde oko 19h predložio da izađemo do kafića, rekoh, hajmo. Sedimo mi tako i pijuckamo kapućino, kad odjednom meni se kontrakcije pojačaju, postalo mi je jako neprijatno da sedim dok traje kontrakcija, mada nije bilo nešto puno bolno. Kažem mu šta se dešava, ali da još nije vreme da idemo u porodilište. Dogovorimo se da je najbolje da ja budem kući, leškarim, gledam TV i pratim sitvaciju, a on će da izađe da prošeta psa. I tako malo gledam na sat, malo u TV, kontrakcije su u početku na 8 min, i postepeno ubrzavaju. Negde oko ponoći ga pozovem kontrakcije su na 5-6min. To je to. Sve stvari su mi spakovane, nema potrebe da žurimo. Tuširam se, još po neko sitno odugovlačenje i krećemo. Nešto posle 1h stižemo u porodilište. Ređaju se pregled u prijemnoj ambulanti, priprema, u prođajnu salu ulazim u 2h. Dr okonstatuje da sam otvorena 8cm, nešto kasnije mi prokida i vodenjak. Ležim na boku radim vežbu opuštanja iz joge, ni ne gledam na sat. U jednom trenutku kontrakcije prestaju i osećam počinju naponi. Pozovem babicu i posle malo napinjanja u 3:45h rodila se moja devojčica!!! :lol: Kakva je to radost, to treba doživeti!

Proveli smo u porodilištu tri najduža dana u mom životu. Jedva sam čekala da odemo kući. Posete nisu dozvoljene. Meni nije rađena epiziotomija tako da sam se od porođaja oporavila bukvalno za nekoliko sati. Dojenje je malo teže išlo, jer su je sestre prihranjivale, pa je bila pospana i nezainteresovana sa sisa. :angry: To se sredilo kad smo došli kući. Flašicu smo automatski izbacili, samo sika i tako narednih 6 meseci.

Bas je lepo sto si bila tako pribrana ja sebe zamisljam posle prave kontrakcije kao izgubljenu od straha... 230.gif229.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao sto svi znaju odem ja posto ssam presisala termin u porodiliste i kazem ja njima aj vi mene lepo porodite...urade oni meni sve analize i ostave me na patologiji na posmatranju...ajme merenje pritiska svaka 4 sata ctg triput dnevno bla bla...treci dan mene zaboli stomak...kazem ja njima oni urade ctg i kazu da simuliram jer to nisu kontrakcije...kad ih pitam sta je pojma nemaju i skontam ja da im ctg ne radi kako treba i tako ja jadna ceo dan setala hodnicima s bolovima na 15 minuta..podnosljivo je :rolleyes: negde oko pola sedam uvece dolazi na smenu kod nas cuveni dr.rista a meni vec pune oci suza od bolova i on me pregleda i kaze da sam sest prstiju otvorena...uhhhhhhh mojoj sreci nije bilo kraja..odem ja u porodiliste tamo ono klasika pokazu ti gde sta i kako i u sedam i dvadeset bila na stolu...probuse mi vodenjak...joooooooj majko moja kad su krenuli bolovi..sve disem disem i izdrzljivo bilo dok se nisam otvorila devet prstiju..onaj jedan prst majko moja ne vredi ni disati ni stezati se ni ovaj polozaj ni onaj ..oko 15 do deset krenu mi naponi pomesani sa bolom uzasan osecaj..babica i dr vicu guraj ja guram jadna iz sve snage i ne ide i ne ide kontam nesto nije u redu prvo dete rodila bez problema....i tako posle pola sata muka ..e da imala sam velike pauze izmedju napona ali kad bi dosli trajai jako kratko....i konacno oni mene secnu i izguram bebu nekako tj oni je izvuku jer je bila jako kratka pupcana vrpca mogla sam gurati do sutra...dobro je mali je odmah zaplakao iako je bio sav poplaveo i tu je jedino dobio 1 zbog boje koze...posle pet minuta naravno 10...zavrsio porodjaj sveha tri sata i tu sam imala srecu..ali evo sve je proslo i sad sam super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka je Uglješa nama živ i zdrav i ti da se brzo oporaviš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika me podsjeti na momenat kada sam prvi put ugledala Mihu- malo modro bice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve j e dobro kad se dobro svrši. :) Živ nam bio Uglješa i mama koja ga je rodila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da i ja ispricam...u 3 sata ujutru mi je pukao vodenjak,tri dana pre termina,nisam zurila u porodiliste,otisla sam tek oko pola 6,kada su me primili rekli su da sam otvorena 3 cm,ali posto sam prvorotka necu skoro. Naponi su mi krenuli u pola 8,ni sestre ni babice nisu obracale paznju na mene,tipa sta ti znas sta su naponi ovo ti je prvi put cekaj vizitu. I tako ja cekam vizitu do 8 i 20,dokrorica kad me je pogledala odma me je uputila u salu i u 8 i 30 sam se ja porodila.Tako da se moze reci da sam prosla odlicno za prvi put. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naponi su mi krenuli u pola 8,ni sestre ni babice nisu obracale paznju na mene,tipa sta ti znas sta su naponi ovo ti je prvi put cekaj vizitu.

Tako izgleda sa svim prvorotkama - sta one znaju... <_<

Pa Blanka po meni si super prosla... Brzo si se porodila... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za pocetak Hristos se rodi!! :rolleyes:

I za sve one koji planiraju da se porode u Narodnom frontu zelim da podelim sa vama svoje iskustvo.

Kako je proslo....pa mogu reci da smo jedva ostali zivi.

Sve je vrlo kratko trajalo ali je bilo bolno.

U 1:30 je pukao vodenjak, u 4 sam osetila prvi bol u 6 sam vec bila na stolu i prikacili su mi indukciju a bolovi su vec uveliko bili nesnosni i porodila sam se u 8:30.

Ali od 6 je krenula drama....odakle da pocnem ne znam ni sama.

S obzirom da sam asmaticar nisam mogla da izdrzim te bolove tako dugo, bila sam devet prstiju otvorena i bolovi su bili uzasni a morala sam da cekam da se beba spusti, krenuo je spazam i tesko disanje.

Niko nista nije cinio i ako sam ih molila, samo sam za uzvrat dobila teske reci. Odakle li da pocnem....kako sam razmazena, kako sam sramota za zenski rod jer se ne trudim, kako cu ja biti kriva ako se nesto dogodi bebi itd. Uz sav moj trud, suze i molbe da nesto ucine jer sam osecala da se gusim dobila sam samo viku i par samara. Dakle ja jesam gurala ali u sledecem trenutko kada bi udahnula ja bi ga vratila jer sam asmaticar...i tako sam ga setala.

Kada su prsti poceli da plave trgli su se, uspavali me i izvukli vakumom.

Beba je imala srece jer sam bila skroz otvorena.

Dobro je hvala Bogu i sve je uredu od starta.

U tom trenutku sam samo mislila na Boga, mamu i supruga....i ako se sledeci put budem poradjala bice to carskim rezom.

Imam svoje malo zlato (decaka) i srecna sam...ali mi je samo zao sto nisam bila drska prema njima nego fina.

UZASNI SU I KAO I UVEK SVOJU KRIVICU PREBACUJU NA DRUGE...ETO KAKVO NAM JE ZDRAVSTVO!!!

TREBALI BI DA SE ZAMISLE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, ja sam zbilja zatečena!!!! Ne mogu da verujem da su osobu koja ima problema sa disanjem tako "pustili", da se prirodno porađa :wacko: Iskreno, nisi prva osoba koja se žali na tu instituciju, ali.... Bitno je da je cela ova priča iza tebe i da si sada mama i u naručju imaš malog meda :wub: koji je zdrav i prav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno... Uzasni su kako doktori tako i svi oko njih... Nemam reci za ovakvo ponasanje... :angry: Ali kao sto Ana kaze, vazno je da je sad sve u redu, pokusaj sa ostavis sve to iza sebe... :) I uzivaj u svom malisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se u potpunosti...HVALA VAM PUNO!!!

Bitno je da smo mi dobro!!! Oduvek volim malisane ali vas razumem i znam da su deca naj vece blago!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da i ja podjelim sa vama svoje iskustvo .... sto se mene tice nisam nezadovoljna, cak sta vise ... mnogo sam srecna jer je sve proslo kako treba :D ... e sada da li je proslo kako teba zbog veza i pozamasnih suma ili zato sto su jednostavno svi bili fini prema meni ni sama nisam sigurna a iskreno receno NIJE ME NI BRIGA!!!

krvarila sam dan ranije, u ponoc sam pocela da osjecam komesanje po stomaku i blage bolove (u ponoc za NG :D ), bolovi su trajali cijelu noc tj kontrakcije koje mi uopste nisu bile jake, nekada sam znala imati i jace menstruacije i to na svakih pola sata. Pred zoru su se ucestile, ustala sam, okupala se, obrijala, pripremila sta ce cerka obuci, provjerila torbu, napavila kafu i probudila MM.

Naravno on nije vjerovao da cu da se porodim (nijje ni cudo, nakon toliko laznih uzbuna ni ja nism bila sigurna) medjutim kontrakcije su krenule na svakih 6 minuta i tu je vec poceo da panici.

Na prijemu mi se desilo nesto poprilicno nevjerovatno. Procitala sam listu dezurnih doktora, sestara i babica i nisam mogla da povjerujem svojim ocima APSOLUTNO ISTA EKIPA KOJA ME JE PORADJALA I PRVI PUT - prije 6 godina!!!

Bila sam otvorena 6 cm i poslali su me u radjaonu. Kontrakcije nisam ni osjetila (ili ja imam visok prag tolerancije na bol u sta cisto sumnjam pravi sam pekmez)

U svakom slucaju nakon 6-7 jacih kontrakcija poceli su naponi, dva sam predisala jer niko nije bio tu od osoblja medjutim brzo su dosli. sve se odigralo kao u nekom "brzom filmu" osjtila sam napon, pocela da guram, blagi bol dok me je sjekla i nakon tri napona rodio se mali prco. Sve u svemu provela sam 1,5h u radjaoni. Valjda je tako bilo jer sam cekala poslednji momenat da idem u bolnicu.

U svemu tome babica me je prepoznala i pitala da li me je ona poradjala i prvi put :). SVAKA IM CAST - porodile su me u sekundi.

Sivanje nista posebno, nije me jako bolilo. Sve je bilo ok samo sto je beba zadobila prelom lijeve kljucne kosti jer ja nisam bila dovoljno opustena. Kako sam skontala navodno je to "normalna" porodjajna trauma i cesto se desava. Zbog toga smo ostali dan duze a beban je imao dodatne pretrage i sve je OK ...

U svakom slucaju BOGU HVALA presretna sam zena jer sam dvoje dijece rodila izuztno lako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NANI...hvala što si podijelila sa nama svoje iskustvo i jaaaako mi je drago što je sve prošlo OK...koji te je doktor porađao i koja babica...baš me zanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, prelepa priča. Stvarno priča da svakoj porodilji poželim da ovako prođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodjaj ne mora uvijek da bude grozan. Koliko MNOGO znaci osoblje koje je spremno da ti pomogne.

Na moje divno cudo kada sam se pozalila da me glava boli usljed manjka kofeina :) sestre su mi kuhale kafu i donosile u sobu :) :) :)

... medjutim cinjenica jeste da mi dosta rodbine gore radi kao i da moje poznaje sve i jedan moguci doktor u gradu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.