Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Moj porodjaj je dosao iznenada,sest nedelja pre termina,te sam bila malo u soku,ali brzo sam se primirila. Vodenjak je pukao oko 13h,kontrakcije su krenule na nekih 10-ak min. Oko 14h kontrakcije bivaju ucestalije i pocinju bolovi,ali nisam se pocela otvarati. Do 19h bila sam otvorena oko 3cm i bolovi su postali jaki te sam infuzono dobila Buscopan. Kontrakcije su se ponavljale na nekih 2min,ali do pocetka porodjaja smo cekali nesto posle 22h. Porodila sam se brzo,dva ili tri napona,u 22:26 i dobila devojcicu 2545g tesku i 47cm dugu. Nakon usivanja,rez je bio oko 1cm,odmorila sam se u istoj sobi,a kasnije otisla na decju kliniku da vidim bebu,jer je zbog prevremenog rodjenja morala biti tamo smestena.

Sve u svemu,proslo je dobro,bez velikog stresa i naredne nedelje moja mala ce napuniti sedam meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje vi koje ste rodile i koje se spremate za to zelim da vas pitam nesto...dakle da li ste cule ili da li je neko koristio dianatal gel koji olaksava porodjaj prirodnim putem...ja sam tek na pocetku trudnoce, ali doktorica mi je rekla da ce mi objasniti sta je to kad dodje vreme za to...koliko sam ja shvatila iz brosure koju sam pokupila kod ginekologa kupuje se u apoteci gel sa aplikatorima koji samo moze doktor i babica u porodilistu da ti ubrizgava tokom porodjaja...citala sam na slovenackim forumima svi ga hvale...pa me zanima da li je i jedna od vas imala iskustva ili neko koga poznajete.... zanima isplatili se uopste dati tih 110 eur za njega!!!:))) vise verujem zenama ovde:)))))

Ja sad prvi put čitam o tome, tako da ti ne mogu ništa reći.

Ali mogu ti reći da sam ja počela sredinom trudnoće u "velikim" količinama koristiti maslinovo ulje u ishrani, morsku ribu ( plavu po mogućnosti), morske plodove, primetila sam da mi se koža malo drugačije ponaša nego pre, elastičnija je i sjajnija ( inače mi je jako osetljiva), nisam imala ni strije nigde, a porođaj je prošao "kao od šale". Bebac je bio težak 3.740, izašao je iz prvog napona, a ja nisam ni pukla niti su me sekli...

Tako da ti je moj savet da pokušaš sa takvim načinom ishrane.... :)

Želim ti da uživaš u trudnoći i da imaš brz i lak porođaj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad prvi put čitam o tome, tako da ti ne mogu ništa reći.

Ali mogu ti reći da sam ja počela sredinom trudnoće u "velikim" količinama koristiti maslinovo ulje u ishrani, morsku ribu ( plavu po mogućnosti), morske plodove, primetila sam da mi se koža malo drugačije ponaša nego pre, elastičnija je i sjajnija ( inače mi je jako osetljiva), nisam imala ni strije nigde, a porođaj je prošao "kao od šale". Bebac je bio težak 3.740, izašao je iz prvog napona, a ja nisam ni pukla niti su me sekli...

Tako da ti je moj savet da pokušaš sa takvim načinom ishrane.... :)

Želim ti da uživaš u trudnoći i da imaš brz i lak porođaj!!!

I caj od lista maline - ali tek od 38.nedelje, za svaki slucaj, da ne krene prerano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene.....

ne znam kako bih pre nazvala ovu svoju pricu,,zena koja nije znala da se poraja ili ,,bog budalu cuva :lol::lol:

znate vec kako je pocelo citav dan brljave kontrakcije u promenljivim intervalima,razlicitog intenziteta.kao sto tad rekoh-glupava sam ja da prepoznam porodjaj dok ne vidim da viri glava :P oko podneva mi je ispao cep,ali se kontrakcije nisu pojacavale,odlucila sma da sacekam mm-a da dodje sa posla,da vidimo jos nekih sat-dva kako ce sve teci,pa na pregled u porodiliste.t

ako je i bilo,oko 6.00 smo krenuli u betaniju,oboje ubedjeni da se ja NE poradjam(:huh:)NISMO OCEKIVALI DA CE DO TOGA DOCI 10 DANA PRE TERMINA

PRIJEMNA AMBULANTA: u njoj dve triudnice koje su promasile termin dosle na kontrolni ctg,nema kome da se javis(u samu ambulantu se ne ulazi jer ej pregled u toku),posle mene stize trecerotka,premasila temin,ima bolove...posle nje devojka sa kontrakcijama na 2 min...mene dr ostavlja poslednju,jer nikome ne delujem da imam blove(d a budemiskrena-nisam ih ni imala)...ulazim dr me stavlja na ctg,zavlaci ruku i pogleda sestru ,,ZENA CE NAM SE PORODITI OVDE NA STOLU,A MI JE ZADNJU OSTAVILI,OTVORENA JE 7/8 PRSTIJU``,STVAR JE U TOME STO KONTRAKCIJE NISU BILE DOVOLJNO JAKE DA BI VODENJAK PRSAO...salju me gore dok mm u cudu pita,,A ZAR ONA NE IDE KUCI????`` :lol: ,,PA JEDINO ,AKO CETE VI DA JE PORODITE`` :lol:

predporodjaj i pordodjaj: posle pripreme odvode nas u predporodjajnu sobu,sa monom je devojka u fazi porodjaj ispred mene(pa sam pazila kako njoj ide i sta joj rade).u 21.30 dr mi je prekinuo vodenjak i stavili me na indukciju,tu krecu pravi bolovi,oko 23.30 samvec na porodjajnom stolu-par napona i dane je izleteo kao metak :) ,,imamo skakaca``,rekla je babica-pljunuti tata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super.BM!!!Bas mi je drago sto si tako dobro prosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUPER BM....iskrena da budem i ocekivala sam takav porodjaj od tebe :lol: :lol:

Sto se tice toga da nisi imala bolove...tu ti u potpunosti verujem, jer moja komsinica a prvim detetom nije imala bolove a vodenjak joj je pukao....na nju se cak dr i izderao jer nije erovao da ona nema bolove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokicina M, svaka cast... Ma post za pozeleti da ti se desi... :rolleyes: Zelim da svaka nasa buduca mama prodje kao ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Clara, MB, super, super, super....bas mi je drago!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Clara i MB, svaka cast, super ste prosle, bas mi je drago! Uzivajte sa svojim andjelcicima koji nisu dopustili da se dugo mucite! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam..sada se više i ne sećam bolova :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super ste prosle oba dve .. BM stavrno si pis, ne znas da se porodis hhehehe.bas si me nasmejala ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je sto se forsira prirodni porodjaj cak i u slucaju indikacije kao sto je npr karlicni polozaj bebe, ceona prezentacija, beba od 4+kg. Nije mi jasno zasto toliko experimentisu. Jasno mi je da su se zene nekad samo prirodno poradjale,ali zaboga, zasto muciti i njih i bebe?! Za par godina ce opet da "dodju do zakljucka" da je CR bolji, pa onda opet da se vrate a prirodni,ako ne izmisle jos neki nacin... <_<

Drage moje, ja sam imala prirodni porodjaj ali su mi nakacili indukciju. I danas ne mogu da verujem da sam na porodjaj otisla NE ZNAJUCI ni pribliznu tezinu bebe. Poradjaj je uveliko tekao, da bih ja vec u sred mog mucnog guranja, na osnovu komentara doktora i babice - kako je ovo bilo za CR, shvatila da radjam moju veliku devojcicu, tesku 4.200. Preziveh, nekako :blink:

Ona je moja slatka nagrada :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I znate sta me zivo interesuje - da li je ijedna od vas prosla bezbolno usivanje epiziotomije? Pitam zato sto mi nikako nije jasno zbog cega to MORA da boli u 21.veku? Znam da se daje lokalna anestezija ali isto tako znam da ni jednu porodilju ne usiju na vreme (ili prerano ili prekasno za dejstvo lok.anestetika). Moja majka je oba puta bila uspavana,to je bila praksa pre 30 godina. Da se razumemo - nit sam junak, nit sam kukavica. Kad mora da boli-mora,ali isto tako mora da postoji i objasnjenje zasto boli, a da to nije nemar i zurba lekara.

Marinak mene su usili pola sata nakon porodjaja BEZ ANESTEZIJE.Bolelo je bas i kada sam zatrazila anesteziju rekla mi je sestra da ja imam RUPTURU I STEPENA i da nema potrebe za anestezijom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marinak mene su usili pola sata nakon porodjaja BEZ ANESTEZIJE.Bolelo je bas i kada sam zatrazila anesteziju rekla mi je sestra da ja imam RUPTURU I STEPENA i da nema potrebe za anestezijom!

I mene su usivali bez anestezije, ali sta reci, Srbija je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su dali anesteziju koja uopste nije delovala,a imala sam jedno 20ak konaca :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ChiMamin post me je naveo da razmisljanje a i pitanje :

Da li se svim trudnicama na porodjaju da je bensedin? Posto mi sad nesto prodje kroz glavu da su i kod mene pominjali nesto da su dali kroz indukciju ali se ne secam da li je to bilo nesto za bolove ili za smirenje.... A navodno sam zelela "prirodni" porodjaj. :unsure:

Drugo pitanje, ako i daju bensedin iz kog razloga se daje?

Nadam se da nisam offtopik. Ako jesam samo me uputite linkom gde mogu o tome da procitam. Hvala...

Meni nisu dali nista,samo mi je jedna kovnula injekciju u venu posle porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su dali anesteziju koja uopste nije delovala,a imala sam jedno 20ak konaca :blink:

20ak konaca!!! :blink: Sestro slatka pa ti si se bas "rascvetala" izvini na izrazu :unsure: auuu... svaka ti cast...

Meni nisu dali nista,samo mi je jedna kovnula injekciju u venu posle porodjaja

mozda Rhogam?! Mada sam ja to primila (koliko se secam) u debelo meso...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

20ak konaca!!! :blink: Sestro slatka pa ti si se bas "rascvetala" izvini na izrazu :unsure: auuu... svaka ti cast...

mozda Rhogam?! Mada sam ja to primila (koliko se secam) u debelo meso...

Ne,sad se setih Oxitocin sam primila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,sad se setih Oxitocin sam primila

Za brze odvajanje posteljice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarinaK hvala ti na objasnjenju.

Ja "kopala" po netu i pronasla svakakve gluposti te za opustanje misica te da je neka vrsta indukcije (sto mi nelogicno jer lepo Sanja rece da je primila posle porodjaja).

Dok sam tako kopala naisla sam na ovaj link... Mozda ce nekome i znaciti

Vas ginekolog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarinaK hvala ti na objasnjenju.

Ja "kopala" po netu i pronasla svakakve gluposti te za opustanje misica te da je neka vrsta indukcije (sto mi nelogicno jer lepo Sanja rece da je primila posle porodjaja).

Dok sam tako kopala naisla sam na ovaj link... Mozda ce nekome i znaciti

Vas ginekolog

Citala sam bas juce taj clanak... Ipak se oksitocin daje u drugoj fazi indukovanog porodjaja...

Obratite paznju na zadnji pasus. Mnogi lekari se ne bi slozili sa tvrdnjom ovog lekara o tome da pojačan fizički napor, kontakt sa prostaglandinima iz semene tecnosti itd. ne utiču na pojavu prevremnih kontrakcija i trudova. Meni je moja dr jos davnih dana rekla da seks u trudnoci ne šteti, ali je preporucila upotrebu kondoma bas zbog tih prostaglandina kojih ima u semenoj tecnosti... Kao... on se tokomindukcije daje radi omeksavanja grlica materice, pa je bolje da pre termina grlic uopste ne dolazi u kontakt sa njim.

Mi smo laici, ali oni (lekari) bi bas i mogli da usaglase stavove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa evo i ja da shkrabnem.... :D

Ja sam se porodila 18.8.2010. u Grckoj.Trudnoca mi je bila fenomenalna ali mi je dr rekao da bi bilo bolje da se porodim na carski rez jer sam sitna.Pristanem ja na to ali se potajno nadala da cu se prirodno poroditi.Nekako nisam za seckanje.... :rolleyes:

I tako mi je termin bio 16 septembra...ja se pokupim sa muzem i odemo u selo kod babe i dede,nekih 200 km od kuce.Kaze nam dr da se vratimo do 25 avgusta i mi lepo isplanirali 18 da krenemo kuci.Da napomenem da mi je prva trudnoca....znaci nisam pojma imala nista,ali sam bila totalno opustena.I tako se probudim ja tog jutra oko 8 sati i taman se okrenem na drugu stranu kad...tras....puce vodenjak.Ja probudim muza da krenemo polako kuci,da uzmem stvari i pravac bolnica.Nista ja nisam osecala...ni kontrakcije...ma apsolutno nista.Krenemo mi i ko za baksuz ne mozemo da nadjemo doktora.On covek na odmoru u inostranstvu...bla bla....stignemo mi oko pola 12 u bolnicu(pravo iz sela).Pocele kontrakcije...spakovase me u pripremnu sobu,spremili me i na krevet...prikacili one "masine"...tu i muz...babica 35 godina...i doktorka...ja samo zapitkujem,sve me zanima.Pocese jaci bolovi i dodje covek da mi da epidural...i u svoj onoj muci poce da prica samnom na srpskom.Sunce me ogrejalo...on ozenjen srpkinjom.Nekako mi bilo lakse odmah.I tako ja odgledala kosarku dok nije pocelo da me tera da se napinjem...tamo-vamo...prebacise me u porodjajnu salu...je'n...dva...tri...izadje moj sincic napolje...zakmeca ko pravi...u tom momentu udje i muz...ali je odmah pobegao napolje pa su ga zbrinjavali doktori...

Usili su me nisam nista osetila....porodila sam se u 18 h....nisam tako ocekivala brzo ali eto,hvala Bogu sve brzo proslo i u najboljem redu.Posle porodjaja sam imala krvarenje pa su mi radili reviziju,dali dve boce krvi,ali sam sve zaboravila posle dva sata.Bebac je bio u inkubatoru posto su ga tretirali kao prevremeno rodjenog...ali evo sad ima dva i po meseca i super je!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sa tvojim muzem me slatko nasmeja hehehe... Zato su u loznickoj bolnici ukinuli mogucnost prisustva oca u sali...

Prikolice, svaka vam cast kada si izdrzala 200km trukcanja do bolnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj 2.porodjaj:

Ovako nestrpljiva(kao sto ste verovatno i primetile)nikad nisam bila kao u zadnjem mesecu trudnoce... 26.mi je bio termin po zm(a tek u bolnici se ispostavilo da je zapravo 29 :rolleyes: ),a 12.10.mi je bio termin po UZ i ja sam nekako utuvila sebi u glavu da cu se tad poroditi najkasnije.I nisam puno gresila... :) 12.uvecesu mi krenule kontrakcije i znala sam da je to TO.Citala sam Koelja i brojala minute.U 7hujutru sam probudila mm,pa se polako istusirala,spakovala sve,zavrsila preostale poslice oko kuce,duuugo se mazila sa Teodorom,pa oko 9otisli u DZ,tamo mi dr.rekla da mogu polako da krenem za bolnicu,mada necu brzo,otvorena tek 2 prsta.Ja sam ocekivala da ce mi reci da sam otvorena 5prstiju,jer su mi kontrakcije vec jedno duze vreme bili na 5min.,malo sam se cak razocarala,misleci da ce i ovaj 2.porodjaj potrajati duuugo kao 1.Krenuli mi polako za grad,prvo kao pravi otisli na dorucak,malo razgledali izloge u dunavskoj i kad su mi kontrakcije bile bolnije krenuli za bolnicu.Tamo smo stigli oko 11h,ispao sluzni cepic,oprostila seod muzica i pravac na pripreme.Do 13h sam se setkala gore-dole i tad vec nisam mogla stajati od bolova,smestili me u box.To je bio najgori deo tokom 1.porodjaja,a sad jeste bolelo jaaaako,ali sam nekako uspela da iskuliram,iskljucila sam se,mislila sam na knjigu koju sam procitala,i bilo je bolje nego 1.put.Ali onda su stigli naponi neki slabasni... Kazem sestri,ona mi kaze cekaj jos! ?!? :huh: Ajde,cekam jos,stvarno nisu jaki.Ali opet naponi i opet slabi.Cekam jos.I onda krenuli ti slabi naponi jedan posle drugogipak je to to.Brzo do stola i guraj.1.put nisam ni glasa pustila,sad sam rezila glasno,boliii.Naponi su bili preslabi,umesto 1-2-3-beba,nekih 20min.sam se mucila sa guranjem.Naaazjad je izletela mala Ana... :) Moram priznati da mi je prva pomisao bila "samo kad je gotovo vise" umesto da sam pomislila na nju,toliko me je namucila.Ali kad su mi je dali,joooj,moja devojcica... :wub: Pa za nekih pola sata usivanje,mislim da anesteziju nisam dobila jer 1.put me uopste nije bolelo,a sad... :( Plus me dr usio tako da mi rana jos ni posle 3 nedelje nije normalno zarasla i ostace mi oziljak debljine palca... :( Namucio me,njemu nije tamo mesto.

Eto,to je to otprilike... Vec sam zaboravila... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj 2.porodjaj:

Ovako nestrpljiva(kao sto ste verovatno i primetile)nikad nisam bila kao u zadnjem mesecu trudnoce... 26.mi je bio termin po zm(a tek u bolnici se ispostavilo da je zapravo 29 :rolleyes: ),a 12.10.mi je bio termin po UZ i ja sam nekako utuvila sebi u glavu da cu se tad poroditi najkasnije.I nisam puno gresila... :) 12.uvecesu mi krenule kontrakcije i znala sam da je to TO.Citala sam Koelja i brojala minute.U 7hujutru sam probudila mm,pa se polako istusirala,spakovala sve,zavrsila preostale poslice oko kuce,duuugo se mazila sa Teodorom,pa oko 9otisli u DZ,tamo mi dr.rekla da mogu polako da krenem za bolnicu,mada necu brzo,otvorena tek 2 prsta.Ja sam ocekivala da ce mi reci da sam otvorena 5prstiju,jer su mi kontrakcije vec jedno duze vreme bili na 5min.,malo sam se cak razocarala,misleci da ce i ovaj 2.porodjaj potrajati duuugo kao 1.Krenuli mi polako za grad,prvo kao pravi otisli na dorucak,malo razgledali izloge u dunavskoj i kad su mi kontrakcije bile bolnije krenuli za bolnicu.Tamo smo stigli oko 11h,ispao sluzni cepic,oprostila seod muzica i pravac na pripreme.Do 13h sam se setkala gore-dole i tad vec nisam mogla stajati od bolova,smestili me u box.To je bio najgori deo tokom 1.porodjaja,a sad jeste bolelo jaaaako,ali sam nekako uspela da iskuliram,iskljucila sam se,mislila sam na knjigu koju sam procitala,i bilo je bolje nego 1.put.Ali onda su stigli naponi neki slabasni... Kazem sestri,ona mi kaze cekaj jos! ?!? :huh: Ajde,cekam jos,stvarno nisu jaki.Ali opet naponi i opet slabi.Cekam jos.I onda krenuli ti slabi naponi jedan posle drugogipak je to to.Brzo do stola i guraj.1.put nisam ni glasa pustila,sad sam rezila glasno,boliii.Naponi su bili preslabi,umesto 1-2-3-beba,nekih 20min.sam se mucila sa guranjem.Naaazjad je izletela mala Ana... :) Moram priznati da mi je prva pomisao bila "samo kad je gotovo vise" umesto da sam pomislila na nju,toliko me je namucila.Ali kad su mi je dali,joooj,moja devojcica... :wub: Pa za nekih pola sata usivanje,mislim da anesteziju nisam dobila jer 1.put me uopste nije bolelo,a sad... :( Plus me dr usio tako da mi rana jos ni posle 3 nedelje nije normalno zarasla i ostace mi oziljak debljine palca... :( Namucio me,njemu nije tamo mesto.

Eto,to je to otprilike... Vec sam zaboravila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.