Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Da, prvorotka.

Hvala na odgovorima :)

Pitaću još i doktoricu, objasniću joj koja je situacija.

PS. Je l' neka praktikovala od vas da za vreme kontrakcija leži u kadi s vodom? Kažu da voda ublažava bolove, ja bih se rado banjala kod kuće dok ne zagusti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,ja uopste nisam imala bolove dok su trajale kontrakcije :D Setnja pomaze :)

Lujkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je porodiliste na 10tak minuta od kuce, i na poslednjem pregledu su mi i doktori i babice rekli da ne zurim (iako sam trecerotka), kazu nemoj dzabe da dolazis dok ne krenu na 5 minuta..

Voljena, ne brini nista, stizes i klistir da obavis i sve ostalo.. ;) Prvi put sam tako brojala kontrakcije (kao sto su nas ucili u skolici), pa sam stigla u porodiliste 2 prsta otvorena, i onda su mi prikljucili stimulaciju da ubrzaju porodjaj, pa je bolelo kao sam djavo. A kad ide prirodno otvaranje, opusteno je skroz..

Sto se tice brckanja u kadi, kazu da pomaze, ali je jako vazno da ti je vodenjak ceo, ako pukne vodenjak a ti si kod kuce, ne preporucuje se.. mada ja kakva sam panicarka ja bih se plasila da mi ne pukne u kadi pa da ne primetim..Bolje ti setaj, i to pomaze.. ;)

Mejja i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, prvorotka.

Hvala na odgovorima :)

Pitaću još i doktoricu, objasniću joj koja je situacija.

PS. Je l' neka praktikovala od vas da za vreme kontrakcija leži u kadi s vodom? Kažu da voda ublažava bolove, ja bih se rado banjala kod kuće dok ne zagusti. :)

Ja sam bila u kadi aprila 2009.godine.Voda pomaže baš.Mogla je tada tu gde je kada i muzika da se sluša.Ja sam u kadi bila sa nekih 5cm otvorenosti i prokinutim vodenjakom naravno pišem o kbc Zvezdara.Tada je za kadu bio potreban uredan vaginalni i cervikalni bris.E sada ja tu u kadi nisam uspela da naoinjem,telo je lakše od vode pa sam isplivavala.Bebac se rodio na stolu.Sve u svemu meni je kada i voda pozitivno iskustvo.Pedijatri i nisu baš oduševljeni time kao bakterije,nečistoća i sve ostalo.
MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pitam...Kad se prirodno zena poradja, pa kad gura i kad nema epidural (i kad ima takodje) da li krecu glavobolje tj da li se oseca pritisak u glavi od napinjanja? Pitam ovo zbog toga sto imam jake migrene sa aurom koje se javljaju pri naporima i naponima. (da izvinete i kad imam zatvor pa guram ja dobijem glavobolju, ruzno sto pisem,al moram da opisem zasto pitam)..Imam i visoku dioptriju pa me i zato interesuje jer sam cula da on napona moze da skoci i dioptrija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pitam...Kad se prirodno zena poradja, pa kad gura i kad nema epidural (i kad ima takodje) da li krecu glavobolje tj da li se oseca pritisak u glavi od napinjanja? Pitam ovo zbog toga sto imam jake migrene sa aurom koje se javljaju pri naporima i naponima. (da izvinete i kad imam zatvor pa guram ja dobijem glavobolju, ruzno sto pisem,al moram da opisem zasto pitam)..Imam i visoku dioptriju pa me i zato interesuje jer sam cula da on napona moze da skoci i dioptrija...

Fox bitno je da kad se napinjes ne napinjes se u glavu negu u stomak :D (ala sam sad objasnila) ja sam napravila gresku kod prvog porodjaja pa su mi sve kapilari na licu popucali,bila sam sva pegava :D Glavobolju nisam imala. A sto se tice dioptrije ja nisam primetila nikakvu razliku... A prirodan porodjaj je i sa i bez epidurala,jer te ne operisu :D

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox bitno je da kad se napinjes ne napinjes se u glavu negu u stomak :D (ala sam sad objasnila) ja sam napravila gresku kod prvog porodjaja pa su mi sve kapilari na licu popucali,bila sam sva pegava :D Glavobolju nisam imala. A sto se tice dioptrije ja nisam primetila nikakvu razliku... A prirodan porodjaj je i sa i bez epidurala,jer te ne operisu :D

Hvala na odgovoru, znaci ima razlike u napinjanju, razumem sta hoces da kazes kad kazes "iz glave" i iz stomaka onako...ne znam kako da objasnim..Mislila sam da moras i 'iz glave" ako hoces da se porodis. :D

A prirodan porodjaj je i sa i bez epidurala,jer te ne operisu

Znam :D ali ako mi od bola krene pena na usta (sto je neko pisao) pa jos da se napinjem iz glave, ja sam umislila da cu dobiti mozdani udar :D:ph34r:

Razumela ^_^ Hvala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bitno je da smo se razumeli,napinjes se kao kad kakis,ali ne u glavu nego iz stomaka. Ma razumes vec :D jao sama sam sebi smesna kad objasnjavam ahahahahahaha :D

Megi. i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, bas kao sto je sanjabre napisala, niako se nemoj napinjati iz glave, nego kao kad ti se kaki a ne mozes :P i nikakvih problema nece biti :) Ja se porodila iz dva napona jer sam gurala kako treba ;)

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pitam...Kad se prirodno zena poradja, pa kad gura i kad nema epidural (i kad ima takodje) da li krecu glavobolje tj da li se oseca pritisak u glavi od napinjanja? Pitam ovo zbog toga sto imam jake migrene sa aurom koje se javljaju pri naporima i naponima. (da izvinete i kad imam zatvor pa guram ja dobijem glavobolju, ruzno sto pisem,al moram da opisem zasto pitam)..Imam i visoku dioptriju pa me i zato interesuje jer sam cula da on napona moze da skoci i dioptrija...

Fox, OBAVEZNO u devetom mesecu idi na psihofizicku pripremu trudnica. Tamo ces nauciti kako pravilno da se napinjes "dole", a ne u glavu..

A sto se tice migrene, ne brini nema sanse da te zaboli glava od napinjanja. Ja sam na prvi porodjaj krenula sa migrenom koja je trajala 48 sati :blink:, ali kad su krenule prave kontrakcije glavobolju vise nisam ni osecala.. ;)

I da znas da je migrena jedna od kontraindikacija za epidural, neke zene imaju bas jake glavobolje posle epidurala..

Mejja, Fox i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao sama sam sebi smesna kad objasnjavam ahahahahahaha :D

Nije smesno, tako treba objasnjavati :)

Ja se porodila iz dva napona jer sam gurala kako treba

Fox, OBAVEZNO u devetom mesecu idi na psihofizicku pripremu trudnica. Tamo ces nauciti kako pravilno da se napinjes "dole", a ne u glavu..

Razumela :) Hvala na odgovorima, ovo je ono sto me je zanimalo. Nisam znala da li ide da ti popucaju zile na glavi ili samo aktiviras donji deo tela tj iz stomaka :)

Odlicno objasnjeno za nas koje nismo radjale :wub:

Megi., Mejja i sanjabre volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što je nasha rekla, obavezno idi u školu za trudnicu ili nek ti objasni neko ko se porađao.

Nama su u školi objasnili, udahneš najdublje što možeš i pri izdisaju guraš samo mišićima od dijafragme na dole. Ne treba uopšte da ti se napinje glava, nećeš se na uši poroditi ;)

To uz malo vežbe može brzo da se skonta, bitna je koncentracija!

I kod guranja ne treba da staješ dok ti ne kažu, znači guraš dok god imaš snage da guraš, osim ako ti ne kažu "stop". Nama su objasnili da je bitno da dok traje napon to maksimalno iskoristiš, da se tad maksimalno koncentrišeš, jer na taj način i beba brže prođe kroz porođajni kanala i manje se namuči nego kad iscepkaš guranje.

Fox, nasha, Megi. i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jos uvek sve "sveze" posto sam se porodila 26-tog aprila ove godine ali kad bih ponovo sad na porodjaj opet bih prirodno. Meni je samo "napukao" vodenjak pa sam malo duze bila u porodjajnoj sali ali porodjaj je trajao 15-tak minuta. Ne bi ni toliko trajao da sam iz prve znala da se napnem kako treba. :) Ali trenutak kada su je izvadili i kad sam je cula kako place je neprocenjiv! I nisam htela da znam kog je pola dok sam bila trudna ali sam prizeljkivala devojcicu i rodila sam Sofiju,moju malu princezu. :D

as1cMbU-O6k0000MDAwNzY5NGx8MDAwOTMwMGx8dm9saW1vIHNl.gif

as1cOFW-M360000MjAyNzA4ZHwwMDAyMjNkfE5hc2EgcHJpbmNlemEgaW1h.gif

Fox, CIRO i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pitam...Kad se prirodno zena poradja, pa kad gura i kad nema epidural (i kad ima takodje) da li krecu glavobolje tj da li se oseca pritisak u glavi od napinjanja? Pitam ovo zbog toga sto imam jake migrene sa aurom koje se javljaju pri naporima i naponima. (da izvinete i kad imam zatvor pa guram ja dobijem glavobolju, ruzno sto pisem,al moram da opisem zasto pitam)..Imam i visoku dioptriju pa me i zato interesuje jer sam cula da on napona moze da skoci i dioptrija...

Nama su u skolici rekli da bradu prislonimo uz grudi, znaci da ni slucajno ne zabacujemo glavu unazad, eto i to pomaze da se dobro napnes...

Meni je jos uvek sve "sveze" posto sam se porodila 26-tog aprila ove godine ali kad bih ponovo sad na porodjaj opet bih prirodno. Meni je samo "napukao" vodenjak pa sam malo duze bila u porodjajnoj sali ali porodjaj je trajao 15-tak minuta. Ne bi ni toliko trajao da sam iz prve znala da se napnem kako treba. :) Ali trenutak kada su je izvadili i kad sam je cula kako place je neprocenjiv! I nisam htela da znam kog je pola dok sam bila trudna ali sam prizeljkivala devojcicu i rodila sam Sofiju,moju malu princezu.

Cestitam!! :)

Jecika Ljubilica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, ako imas visoku dijoptriju to su indicije za CR, tj kod nas se zene sa visokom dijoptrijom salju na carski, pa ti se raspitaj malo..

JovanaSimic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i visoku dioptriju pa me i zato interesuje jer sam cula da on napona moze da skoci i dioptrija...

Po zakonu, carski rez se radi kod žena sa dioptrijom višom od -6, ali opet to je do konzilijuma lekara koji odlučuje o načinu kako ćeš se porađati. E, sad, bitno je da ti je očno dno zdravo, jer ako je oštećeno, onda je verovatnije da će te uputiti odmah na carski rez. Ja sam baš na granici, imam na oba oka -6 i veliki fiziološki astigmatizam (cilindre), ali mi je očno dno kao kod potpuno zdravog oka i ne bi trebalo da bude problema kod napinjanja. Prošle godine su zahvaljujući tom mom očnom dnu koje 'nema karakteristike miopnog fundusa' odlučili da ne moram na mali carski rez. Tako da se nadam da ću imati i prirodan porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su u skolici rekli da bradu prislonimo uz grudi, znaci da ni slucajno ne zabacujemo glavu unazad, eto i to pomaze da se dobro napnes...

Cestitam!! :)

Hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pitam...Kad se prirodno zena poradja, pa kad gura i kad nema epidural (i kad ima takodje) da li krecu glavobolje tj da li se oseca pritisak u glavi od napinjanja? Pitam ovo zbog toga sto imam jake migrene sa aurom koje se javljaju pri naporima i naponima. (da izvinete i kad imam zatvor pa guram ja dobijem glavobolju, ruzno sto pisem,al moram da opisem zasto pitam)..Imam i visoku dioptriju pa me i zato interesuje jer sam cula da on napona moze da skoci i dioptrija...

ja sam se toga bojala ali ne zbog dioptrije nego sto inace imam uzasne glavobolje i jedva ih podnosim...na porodjaju sam se skoncentrisala da kad se napinjem bude bukvalno kao da cu kakiti, tako mi je babica objasnila. rekla je ne guraj napon svuda i ne napinji se kao slon pocepaces se vec se skoncentrisi na odredjene misice kao da ces kakiti i hvala joj na tome jer ja nisam ni osetila porodjaj, a sve je brzo bilo gotovo jer me dobro upucivala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mog iskustva...

Svih 8 meseci trudnoce sam zahtevala carski rez!!! Moj ginekolog je svo vreme to odobravala, ali naravno nije joj palo na pamet da me porodi carskim ako je moglo da ide prirodno, sto mi je posle porodjaja i rekla :)

Porodjaj mi je toliko lepo prosao, da iako mali ima sada svega mesec ipo dana, otisla bi i rodila jos jedno :)

Dosla sam u porodiliste, odveli me u pripremnu sobu, ukljucili indukciju, i za 1,5 sat sam se porodila cas... Samo da znate mnogo zavisi kakav vam je doktor. Ja sam mojim ginekologom prezadovoljna. Zamislite kad mi je i amniocintezu radila, iako imam samo 23 godine. Ali takva je, htela je da sve do zadnje granice proveri, i za to joj hvala do neba!!!

ALI evo jednog bitnog SAVETA - ako imate ginekologa kome verujete- cim vas odvede u salu SLUSAJTE STA VAM PRICA!!!!!!!! Mene je to spasilo.

Ja sam lezala na stolu i radili su mi ctg, a sto pored mene se devjka poradjala. Njoj doktor kaze napni se, onda se dere ko konj, doktor joj kaze bez dranja ne gubi snagu nego se napni, ona skuplja noge.... I zavrsila je na hitnom carskom jer zamalo dete da ugusi....Zato kad je red dosao na mene, meni je doktorka rekla - SAD NEMA DRANJE NEGO CIM OSETIS NAPON GURAJ!!!. I tako je i bilo...Dete je izaslo iz 4 napona, a cela posetljica odma posle, jedino sam bila secena.

ZNACi slusajte svog ginekologa.... Meni je to stvarno pomoglo...

I sam porodjaj mi ni malo nije bilo bolan, na indukciji sam tih sat vremena htela da umrem ,cak sam i pri usivanju rane sve zvezde u 9 ujutru prebojala :)

Kiki @, Mejja, Fox i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mog iskustva...

Svih 8 meseci trudnoce sam zahtevala carski rez!!! Moj ginekolog je svo vreme to odobravala, ali naravno nije joj palo na pamet da me porodi carskim ako je moglo da ide prirodno, sto mi je posle porodjaja i rekla :)

Porodjaj mi je toliko lepo prosao, da iako mali ima sada svega mesec ipo dana, otisla bi i rodila jos jedno :)

Dosla sam u porodiliste, odveli me u pripremnu sobu, ukljucili indukciju, i za 1,5 sat sam se porodila cas... Samo da znate mnogo zavisi kakav vam je doktor. Ja sam mojim ginekologom prezadovoljna. Zamislite kad mi je i amniocintezu radila, iako imam samo 23 godine. Ali takva je, htela je da sve do zadnje granice proveri, i za to joj hvala do neba!!!

ALI evo jednog bitnog SAVETA - ako imate ginekologa kome verujete- cim vas odvede u salu SLUSAJTE STA VAM PRICA!!!!!!!! Mene je to spasilo.

Ja sam lezala na stolu i radili su mi ctg, a sto pored mene se devjka poradjala. Njoj doktor kaze napni se, onda se dere ko konj, doktor joj kaze bez dranja ne gubi snagu nego se napni, ona skuplja noge.... I zavrsila je na hitnom carskom jer zamalo dete da ugusi....Zato kad je red dosao na mene, meni je doktorka rekla - SAD NEMA DRANJE NEGO CIM OSETIS NAPON GURAJ!!!. I tako je i bilo...Dete je izaslo iz 4 napona, a cela posetljica odma posle, jedino sam bila secena.

ZNACi slusajte svog ginekologa.... Meni je to stvarno pomoglo...

I sam porodjaj mi ni malo nije bilo bolan, na indukciji sam tih sat vremena htela da umrem ,cak sam i pri usivanju rane sve zvezde u 9 ujutru prebojala :)

I ja imam 23god.ali treca beba na putu :D Divna prica,ovde kod nas uglavnom babice poradjaju tako da je izuzetno bitno da se slusaju,doktor je tu samo da pripomogne ako negde zapne. Bravo za lak porodjaj :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovo sam obavila,hvala Bogu,sve je dobro proslo. :)

U skolicu nisam isla,skola mi je bio "Bebac" i divne zene sa ovog foruma. :wub: Hvala vam svima na savetima i na tome sto ste mi kratile taj dugiii deveti mesec i naravno,celu trudnocu.

Dakle,na dan termina 11.7. ,mm i ja taman legli u krevet i smejemo se nesto,a ja osetim da su mi gacice mokre,i kako se nasmejem opet,ono jos vise. Ustanem,odem do wc-a,a ono izlete iz mene citav vodopad. Ja kao za svaki slucaj sednem na solju da utvrdim da je to,obavim,ustanem,i dalje curi. Shvatim da jeipak vodenjak i da moram u bolnicu. Uopste mi se nije islo :D ,iako sam to jutro preplakala i kukala kako vise ne mogu da budem trudna. :P Spakujem sve,mm uzme torbu i odemo. Bolova nemam do 1 ujutro,ostavili me samu ko crnu ovcu i to direktno ispred radjaone. Unutra neka zenica,svaki put kad ima kontrakciju zove sestru,a ja se pravim hrabra,cutim,kad me uhvati masiram ledja i vicem u sebi "ne boli,ne boli" . U 2 i 20 odem do sestre,kazem da me pregleda,ona govori jedan prst si otvorena,neces ti jos dugo u radjaonu. Uf,ja se vec mislim,sunce ti,koliko ce to trajati :D ,vratim se nazad u sobu,cupam natkasnu,u 5 posaljem mm poruku,da me jako boli,on spava ko prebijen,svoje je davno odradio i bas ga briga. :lol: U pola 7 dosla druga smena,ja zamolim sestru da me pregleda,od bolova mi oci ispadaju ne pali vise ni ono ne boli,ne boli,mislim kako nikada vise sex necu imati i u sebi psujem mm ,sestra me pogleda i posalje u radjaonu. Kako sam legla na sto,vidim dolazi moj dr,nije sto je lep,nego mi nikad nije bilo draze sto ga vidim. :lol: Pregleda me i on,kaze da cu brzo,e to mi je bilo najgore,tih pola sata do 7,dok mi nisu poceli naponi. Sekli su me sa leve strane,nista nisam osetila,samo sam se skoncentrisala na to sto mi govore moj dr i dve divne babice i Stasija je izasla iz cetiri napona,u 7 i 1o. :wub: Posto je gurala ranije da izadje,a ja nisam smela da se napinjem,obmotala joj se pupcana vrpca oko vrata,ali je sve dobro proslo. Samo sam,i pored toga sto sam se skroz otvorila i sto su me sekli,jos i popucala,pa me usivao 20 minuta. To me bolelo,jer mi nije sestra uspela dati celu lokalnu,jer mi je taman poceo napon. Uglavnom,kako su mi pricali,nije tako strasno.

Sest sati bolova,i sam porodjaj brz,za prvu bebu,odlicno ja mislim.

Ne kazem da bih bas mogla drugo odmah,videcmo...i ja nisam nista zaboravila,jos uvek. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....sve bilo super....i opet bih tako.... :rolleyes:

tj. videcemo za koji mesec hoce li biti tako :D

...i opet je sve bilo super :D

samo sam ga ovaj put zakazala i znala kad ce biti... :rolleyes:

Ujutru u 6h sam stigla,odradila ctg,onda su me sredili i u 7h prikljucili indukciju i tu smo cekaaaaaaali.....tek oko 10h su poceli valjani bolovi,na 20-tak min. i sve cesce i cesce i cesce ...da bi oni na minut tako oko 11h kad je beba vec gurala napolje,trajali do 11:20 dok sam ih sve okupila oko sebe i onda kad su se setili da porodjaj krene moja curica je posle 3 napona izasla,bez secenja i pucanja ,za 10-tak min. :D

I da.... :) Cestike za nove mame Unana i MimaS :wub:

CIRO i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D ČESTITKE NOVIM MAMAMA :wub:
Kiki @ i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradila sam svoju misiju,rodila sam zdravog i pravog decaka hvala Bogu 30_og jula u Leskovackom porodilistu,teskog 3800 i dugackog 56cm.

Porodjaj je meni bio sam pakao,doduse je bio brz,u devet sam bila na stolu,u pola tri se porodila,bila sam otvorena 2cm,onda su mi ukljucili indukciju,sacekali valjane bolove pa dali spazmax ampule,za sat vremena otvorena 3,5.pa jos jedna ampula otvorena siroki dlan,nisam bila od onih zena da kukam skupljala sam snagu za napone koji su usledili i dolazak bebe na svet s namerom da je sto manje mucim.

Nista bolnije nisam osetila nego sam izlazak bebe,za koji su mi govorili kad beba krene ne osecas nikakve bolove,drage moje ja sam se raspadala,beba je zaglavila ruku u kanalu pa sam morala da se ne napinjem kad su naponi bili neverovatni,da je babica jednog trenutka rekla ma dajte vakum,hvala Bogu moj doktor je bio tu i histericno odbio ma kakav vakum dajte da sto pre zavrsimo da je ne mucimo,kad su me recnuli nisam osetila nista nisam ni znala da jesu,ali usivanje majko moja boli ko sam djavo,radili su mi i reviziju,imam 9 sava,niti mogu da sedim,niti da lezim,nikada vise ovo ne bi ponovila,to je danas reko i moj muz ne zelimo drugu bebu jer kad vidi kako se mucim a ne moze da mi pomogne tesko mu je,kako kaze imamo jednog princa,zao mi je ali je meni ovo jako lose iskustvo,sada mi je zao sto nisam trazila carski,jer tada ne osetis porodjajne bolove vec samo posleporodjajne,dok su kod prirodno i jedni i drugi prisutni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Đađo, žao mi je što si tako užasno prošla, ali se nadam da ćeš to uz svog malog princa zaboraviti. Neka je živ i zdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.