Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Takilend CESTITAM!!!!!

Budite zdravi i veseli!!!

g33013.gif

Hvala. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svako je iskustvo individualno, naravno. samo cu reci da uzmete epidural, obavezno epidural. ja sam se prevarila i porodila se bez...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ptičice, jesi li imala epiduralnu anesteziju?

Jesam, da nije bilo epidurala, ne znam kako bi izgurala sve do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na samom porodjaju doktoru rekla da cu drugi put sa epiduralom :)

Medjutim vrlo brzo sam promenila misljenje i drugi porodjaj cu prirodno skroz i eto ocito da sam imala srecu da to nije bio tako jeziv bol, zenske mislila sam da to boli mnogo jace :)

i na samom porodjaju doktor mi jeste dao nesto protiv bolova neku bocu nije mi rekao sta, a mislim da je pod obavezno da svaka zena na porodjaju dobije nesto za smirenje :)

ipak nam je to potrebno cisto da se opustimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna sam treci put,predhodne dve trudnoce su se zavrsile spontanim pobacajem ''zahvaljujuci ''brizi lekara u Betaniji.

Preko nekih prijatelja pronasli smo sjajnog doktora Marusica u Zrenjaninu,koji nam je nakog godinu dana terapija i pracenja pomogao da ostanem i treci put trudna i veoma brizno i temeljno vodi trudnocu.

Interesuje me posle svega,iako stanujem blizu Betanije,kad god prodjem pored nje slosi mi se,da li postoji mogucnost da se porodim negde drugde.Zrenjanin ili Beograd Betanija ni u kom slucaju? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna sam treci put,predhodne dve trudnoce su se zavrsile spontanim pobacajem ''zahvaljujuci ''brizi lekara u Betaniji.

Preko nekih prijatelja pronasli smo sjajnog doktora Marusica u Zrenjaninu,koji nam je nakog godinu dana terapija i pracenja pomogao da ostanem i treci put trudna i veoma brizno i temeljno vodi trudnocu.

Interesuje me posle svega,iako stanujem blizu Betanije,kad god prodjem pored nje slosi mi se,da li postoji mogucnost da se porodim negde drugde.Zrenjanin ili Beograd Betanija ni u kom slucaju? :unsure:

nisam bas informisana,ali ako je taj tvoj dr iz zr u drzavnoj praksi,mislim da ti on moze dati uput za zrenjaninsko porodiloiste..znam da je ovde u NS ta varijanta da ,ako nemas uput od dr-a iz ns-a placas porodjaj(100.000-250.000 din u zavisnosti da li je porodjaj prirodan ili carski),raspitaj se dok imas vremena,u NS se zasad mozes poroditi jedino u betaniji.

puno srece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko znam, sad mozes da se porodis gde hoces. evo nesto sa bloga krugoline borup, s pocetka aprila:

"Od 23. marta 2010. godine, pak, stvari su se promenile... RZZO je, na inicijativu Ministarstva zdravlja, svim svojim filijalama poslao uputstvo shodno kome trudnica kojoj su krenule kontrakcije ima pravo da uđe u bilo koje porodilište u ovoj našoj zemlji Srbiji, i u njemu se porodi BEZ UPUTA, a O TROŠKU OSIGURANJA. Zašto? Zato što je svaki porođaj hitan, kažu. To jest, do 23. marta nije baš svaki bio, ali od 23. marta baš svaki jeste. (Fatamorgana, kakva božanska tranformacija!)

Teoretski, to i dalje ne znači da žena može da bira porodilište. Praktično, pak, rupica u propisu koja je omogućavala nelegalno biranje porodilišta do 23. marta, od 23. marta proširila se u rupetinu. Dakle, ulaskom u deveti mesec, vama i dalje treba uput iz Doma zdravlja za neko od porodilišta, i to može biti samo porodilište na vašoj teritoriji. Ali, kada vam krenu kontrakcije, ili vam pukne vodenjak, možete ući u bilo koje drugo porodilište bez ikakvog uputa, i vaš porođaj će sigurno biti pokriven zdravstvenim osiguranjem, i niko više ne sme da vam traži da porođaj platite iz svog džepa zato što ste se drznuli da napustite teritoriju na kojoj živite."

koliko znam, funkcionise u praksi, cula sam da se islo iz beograda u pancevo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nacice, možeš da se porodiš gde hoćeš i bez uputa, a da ništa ne platiš. Ovo što je napisala L.I.I. je 100% tačno, dogovori se sa svojim doktorom iz Zrenjanina o detaljima. Ja sam se u januaru 2009. porodila bez uputa u porodilištu van "svoje teritorije" i nisam ništa platila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nacice, možeš da se porodiš gde hoćeš i bez uputa, a da ništa ne platiš. Ovo što je napisala L.I.I. je 100% tačno, dogovori se sa svojim doktorom iz Zrenjanina o detaljima. Ja sam se u januaru 2009. porodila bez uputa u porodilištu van "svoje teritorije" i nisam ništa platila.

ODLICNO,OVO JE SJAJNA VEST!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nacice, velike cestitke i puno pozitivne snage ti zelim. Sto se tice pitanja apsolutno sam sigurna da moze. S'mnom se poradjala devojka koja je iz Cacka, a porodila se u Zemunu. Samo je posle poslala muza da uzme uput iz cacanske bolnice. Isfolirala da se zadesila na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene u ovoj temi ;) !

Ovako je sve pocelo:

Spremala sam se da krenem na pregled koji sam prethodno dogovorila sa dr-om. U 18h vec sam bila spremna da kad sam osetila kako mi nesto curi. Otisla do kupatila i samo je bilo "pljus", ja ostala bez teksta :blink: . Izadjem iz kupatila i kazem muzu " Meni je pukao vodenjak!" a on ce meni na to "Ma ti si se to upiskila :unsure: !". Nateram ja njega da pozove dr-a i da ga pita a gde sad da idem :unsure: , kod njega na pregled ili u porodiliste. Dr kaze da ipak odemo kod njega na pregled. Odemo mi i ajde prvo ctg, a na njemu nema kontrakcija ni malo. Ustanem ja, a ono opet "pljus". Pregleda me dr i kaze "Ajde u porodiliste polako ali nece biti skoro, mozda tek ujutru!"

I tako, prime me u porodiliste i odmah na ctg, a tamo opet nema kontrakcija.

Cekam ja, dve odose da se porode a ja ni bolove nemam a ni kontrakcija.

Ajoooj, bolovi su krenuli odjednom oko 22h, i to vrlo jaki. Booolelo je itekako mnogo. Dodje babica i kaze da to nisu pravi bolovi, i ja se izvicem na nju :blink: .

Od bolova sam pocela da povracam tako da je jedna babica bila tu a druga je otisla da zove mog doktora da dodje od kuce. I dosao je oko 2h. Dao mi je indukciju i bukvalno cekao da se otvorim. A dosla sam otvorena 3cm.

Kad vise nisam mogla da izdrzim, pocela sam da ga molim da mi uradi carski rez. On se na to nasmejao i rekao "Pa zar sad kad je sve gotovo?!" I tada sam vec bila otvorena 7cm, dok sam otisla do stola, vec sam bila skroz otvorena.

Sam porodjaj je trajao nepunih 5 min. Mislim da sam iz 3-4 napona uspela da je rodim.

Kada mi je doktor pokazao samo je rekao "Isti tata! Mama, cestitam, rodila si devojcicu!", a ja sam na to pitala "Nije decak?", a on me pogledao u cudu, okrenuo je i rekao "Ovo je devojcica! Otkud ti to da ces roditi decaka? :blink::lol: " Nisam mogla da verujem, same su mi suze krenule na oci. Dr je rekao da je ovo najlepsa devojcica koju je on video.

"Koga cemo da zovemo?", pitao me je dr, a ja mu odgovorila "Pa tatu, naravno!"

Mm je toliko bio zbunjen kada mu je dr rekao da je devojcica da nije mogao da veruje!

Pocepala sam se i sekli su me, cak i radili reviziju materice jer je posteljica pocela da se raspada.

Ovo sve nije nista naspram onog kada cujete plac bebe i kada je vidite. Nisam verovala da je zaista tako.

Posle usivanja i revizije morala sam da lezim ceo jedan dan, ali zahvaljujuci sestrama sa odeljenja i sestrama iz boksa Dunjica je ipak par puta bila kod mame u toku tog dana, a vec sledeceg je bila stalno pored mame.

Rekli su mi, da s obzirom da sam se prvi put poradjala, ipak je bilo vrlo brzo, i da sam dobro prosla. Jos uvek me boli rana, ali nije strasno!

Ali, ja vise nisam bitna, samo Dunjica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li napisala, ali u koliko je sati rođena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi Ovako je sve pocelo:

Spremala sam se da krenem na pregled koji sam prethodno dogovorila sa dr-om.

Zar nije počelo tako što si počela kolače da praviš... :lol: :lol: :lol:

Šalim se :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Anchi, pa ti si prosla kao i ja...

Meni je ona revizija toliko tesko pala, nakon sto su babice i sestre bukvalno skakale po mom stomaku kako bi namjestile bebu za porodjaj...

Ma, samo da su oni nama zivi i zdravi... Nisam vjerovala da cu reci- PA I NIJE BILO TOLIKO STRASNO! :lol: (To mogu sada reci, kada je napokon sve proslo...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidite li kako se sve muke zaborave kada vidimo naše bebe..meni je dva puta radjena revizija posle porodjaja i ostale gluposti o kojima sam već pisala, ali kada sam ga videla prvi put..kraj bolova..bukvalno, kao da ih je neko odneo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li napisala, ali u koliko je sati rođena?

U 2:40h. Izgleda da nisam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa relativno je brzo prošlo...

Uf, ja samo kada se sjetim tog bola i brzine zaborava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi Ovako je sve pocelo:

Spremala sam se da krenem na pregled koji sam prethodno dogovorila sa dr-om.

Zar nije počelo tako što si počela kolače da praviš... :lol: :lol: :lol:

Šalim se :lol: :lol:

Veruj mi da ih nisam probala onako vruce, ne bih ni znala kakvi su :lol: :lol: :lol:

A pojeli su sve dok su cekali da se porodim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro si prosla?! Pa, imajuci u vidu da si povracala od bolova i jos pride da si se pocepala a da ne pominjem sto su ti radili reviziju, sta tu oni definisu kao "dobro si prosla"?!

Ali, iskreno, Dunjica ti je zaista pravo luce i vredna svakog tvog snoja i muke.

Anchi, svaka ti cast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Anchi, pa ti si prosla kao i ja...

Meni je ona revizija toliko tesko pala, nakon sto su babice i sestre bukvalno skakale po mom stomaku kako bi namjestile bebu za porodjaj...

Ma, samo da su oni nama zivi i zdravi... Nisam vjerovala da cu reci- PA I NIJE BILO TOLIKO STRASNO! :lol: (To mogu sada reci, kada je napokon sve proslo...)

Mene je dr dobro scepao za stomak, verovatno sam je zbog toga brzo i rodila! Ima jake ruke :lol:

Posle 2 dana sam izjavila da hocu odmah i drugo dete :D a one zenice koje su bile sa mnom u sobi su se nasle u cudu, nisu mogle da veruju sta sam rekla (a sve su bolje prosle od mene i brze se oporavljale)!

A revizija ... usivanje ... , kao sto ti rece PA I NIJE BILO TOLIKO STRASNO! :lol: (To mogu sada reci, kada je napokon sve proslo...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro si prosla?! Pa, imajuci u vidu da si povracala od bolova i jos pride da si se pocepala a da ne pominjem sto su ti radili reviziju, sta tu oni definisu kao "dobro si prosla"?!

Ali, iskreno, Dunjica ti je zaista pravo luce i vredna svakog tvog snoja i muke.

Anchi, svaka ti cast...

Mislili su na to koliko je dugo trajalo jer kod zena koje prvi put radjaju, porodjaj traje i do 20 sati :unsure: .

Tako su mi bar rekli :blink:

Hvala Ana, Dunjica ti salje poooljubac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, i meni je dr nakon porodjaja rekla da sam za prvorotku super prosla (naravno, misleci na brzinu kojom je moj beban izasao). Napisala sam vec da je od ulaska u salu, do porodjaja proslo samo sat vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislili su na to koliko je dugo trajalo jer kod zena koje prvi put radjaju, porodjaj traje i do 20 sati :unsure: .

Tako su mi bar rekli :blink:

Hvala Ana, Dunjica ti salje poooljubac!

Ma sve je to od osobe, do osobe, ja sam imala 22 sata kontrakcije, koje maltene nisam ni osetila, sem što me teralo na wc non-stop, a ono pravo je bilo svega 2 ipo sata od polaska u betaniju do porođaja...

Sve se veoma brzo završilo, bez rana i velikih bolova, a nakon par sati sam vilenila po hodnicima i družila se sa devojkama iz školice... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve je to od osobe, do osobe, ja sam imala 22 sata kontrakcije, koje maltene nisam ni osetila, sem što me teralo na wc non-stop, a ono pravo je bilo svega 2 ipo sata od polaska u betaniju do porođaja...

Sve se veoma brzo završilo, bez rana i velikih bolova, a nakon par sati sam vilenila po hodnicima i družila se sa devojkama iz školice... :)

Bravo draga! Svaka ti cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi, na prvo čitanje jezivo zvuči...ali, kad se svaka od nas seti (koja je to prošla), shvatiš da to i nije tako strašno...Dunja je preslatka i veeeliki kiss za nju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.