Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Borjana,bice bolje drugi put! :) Sada je sve to proslo,uzivaj u tom malom bebcu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bolnicu smo stigli oko 4:30 h, bila sam otvorena 5 cm. Krece brijanje, klistiranje, a prije toga ctg (bez UZ, sto ce se poslije ispostaviti kao glavni problem).

:”Bebi je pupcana vrpca dva puta omotana oko vrata!”

:angry: :angry: :angry: :angry:

i sad vi meni recite ko je ovde lud, pa ljudi moji stvarno nemaju mozga, a to nije Boki slucaj samo kod tebe i u Bgu su takvi, zasto im to nije obavezno da rade UZ pregled pred porodjaj, kako bi lepo videli sta se desava sa bebom, jel se spustila u porodjajni kanal, da nije pupcanik obmotan...mislim stvarno treba ih tuci.

Jbt to je 3min posla da pogledaju i i da sprece sve komplikacije.

Meni nisu radili UZ pregled ni pred jedan porodjaj, a tako sam se toga plasila, jer je par mojih prijateljica zavrsilo na carskom zbog obmotanog pupcanika.

Idiotizam po meni

Borjana imao te bog na pameti pa je sve proslo dobro, bitnoje da ste vi sad kuci, uzivajte, ako treba kakvih saveta samo pucaj zasta mi sluzimo ovde :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana...hvala na iskustvu...žene mogu svašta da istrpe...to je baš ...eban bol! Imaš osjećaj da ti se tijelo raspada na paramarčad. ali neka je sve OK završilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, drage moje! Zahvaljujuci vama i vasim savjetima i iskustvima nisam bila panicar i saradjivala sam sa babicom, mada dr vidi mene kao glavnog krivca sto sam prosla tako kako jesam. :blink:

Nensi, nikako ne mogu da vjerujem koliko ljekari mogu biti neprofesionalni, samo par minuta utrosenih na UZ bi i njih i mene postedio agonije... Beba se nije dobro namjestila za porodjaj, i to je primijetila babica koja je bukvalno lezala na meni uz jos dvije sestre. Noge su mi se odsjekle kada je rekla:"Ovo nece ici, vidite li vi kako je beba postavljena ukrivo?"

Pa je onda dr pocela da gura bebu i da je namjesta... Ma, sta vrijedi sada pricati. Najvaznije je da se sve zavrsilo dobro, inace... Bila bih u stanju onako izmucena i sva krvava da ih zadavim golim rukama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, drage moje! Zahvaljujuci vama i vasim savjetima i iskustvima nisam bila panicar i saradjivala sam sa babicom, mada dr vidi mene kao glavnog krivca sto sam prosla tako kako jesam. :blink:

Nensi, nikako ne mogu da vjerujem koliko ljekari mogu biti neprofesionalni, samo par minuta utrosenih na UZ bi i njih i mene postedio agonije... Beba se nije dobro namjestila za porodjaj, i to je primijetila babica koja je bukvalno lezala na meni uz jos dvije sestre. Noge su mi se odsjekle kada je rekla:"Ovo nece ici, vidite li vi kako je beba postavljena ukrivo?"

Pa je onda dr pocela da gura bebu i da je namjesta... Ma, sta vrijedi sada pricati. Najvaznije je da se sve zavrsilo dobro, inace... Bila bih u stanju onako izmucena i sva krvava da ih zadavim golim rukama!

ma ja bi tog dr..uhhhhhhhhhhhhhhhh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto se i meni dogodilo, nikakav UZ nije uradjen pre porodjaja, iako je bilo itekako vrmena, provela sam u porodjajnoj sali 12h, bebi je pupcana vrpca bila dva puta obmotana oko vrata i na kraju su je izgurali, kao posledicu toga imala je hematom na glavi, koji se na svu sreću povukao nakon dva meseca...Hvala Bogu sad je sve u redu, ali bio je to pakao.

Samo nek su nam deca živa i zdrava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Borjana :))))) Bravo!!!! Uzivaj u svom malom cudu :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: :angry: :angry:

i sad vi meni recite ko je ovde lud, pa ljudi moji stvarno nemaju mozga, a to nije Boki slucaj samo kod tebe i u Bgu su takvi, zasto im to nije obavezno da rade UZ pregled pred porodjaj, kako bi lepo videli sta se desava sa bebom, jel se spustila u porodjajni kanal, da nije pupcanik obmotan...mislim stvarno treba ih tuci.

Jbt to je 3min posla da pogledaju i i da sprece sve komplikacije.

Meni nisu radili UZ pregled ni pred jedan porodjaj, a tako sam se toga plasila, jer je par mojih prijateljica zavrsilo na carskom zbog obmotanog pupcanika.

Idiotizam po meni

Borjana imao te bog na pameti pa je sve proslo dobro, bitnoje da ste vi sad kuci, uzivajte, ako treba kakvih saveta samo pucaj zasta mi sluzimo ovde :lol:

I onda meni neko kaze da imam "patoloski strah" od prirodnog porodjaja kad ukazem na takve propuste...Upravo o tome pricam, surovi sam realista i prvo sve sagledam pa tek onda odlucujem. Insistiraju na prirodnom porodjaju kao sumanuti a beba se napati. Moja nadam se nece pa sta kosta da kosta. I iskreno, muka mi je od prica tipa "priroda to sve resi, priroda ovo priroda ono, kako je nekad bilo..." Nekad se umiralo na porodjaju, a sada bi to cini mi se trebalo svesti na najmanju mogucu meru jer postoji toliko iskustva, strucnjaka i tehnike. Kad se setim da prijateljici cija beba je procenjena na 4500 ,a rodjena sa 4700 niko nije spominjao CR...muka me uhvati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto se i meni dogodilo, nikakav UZ nije uradjen pre porodjaja, iako je bilo itekako vrmena, provela sam u porodjajnoj sali 12h, bebi je pupcana vrpca bila dva puta obmotana oko vrata i na kraju su je izgurali, kao posledicu toga imala je hematom na glavi, koji se na svu sreću povukao nakon dva meseca...Hvala Bogu sad je sve u redu, ali bio je to pakao.

Samo nek su nam deca živa i zdrava.

Problem je u tome sto oni svoju gresku nikad nece priznati pod izgovorom da je eto sve na kraju dobro proslo, Bogu hvala. Idioti! Kompletni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, kako sam i obecala- pisem o svom iskustvu... Koga ne mrzi, neka cita.

Vecina forumasica je upuceno u pocetak mog porodjaja, odigravao se online. :)

Naime, oko 20 h 15.08. su poceli neki slabi bolovi, nalik menstrualnim. Ja kuckam na bebcu, a mm polako panicari. Na sat, na pola sata, na deset, pa na pet minuta... A onda- nista... :blink:

Oko 23 h mm otvara veliki cips sa paprikom i davimo se. :lol:

Ja sam se istusirala, ali posto su mi bolovi prestali, obucem spavacicu i kazem dragom da se izgleda necu uskoro poroditi, te da ide na spavanje. On me gleda kao da sam pala sa Marsa, ali poslusno krece u krevet.

Oko 2 h idem na spavanje... U snu jaucem (mm me probudio jer je cuo). To je bilo oko 3:30 h. On panici naravno, a ja lagano provjeravam na koliko mi se javljaju bolovi- sada su bili malo jaci, i javljali su se na 5 min.

Razmisljam:"Ako su ovo kontrakcije, porodjaj i nije tako strasan kao sto se prica"- ha, kako sam naivna bila! :P

U bolnicu smo stigli oko 4:30 h, bila sam otvorena 5 cm. Krece brijanje, klistiranje, a prije toga ctg (bez UZ, sto ce se poslije ispostaviti kao glavni problem).

Odvode me u sobu- sama sam- jeee! Govorim mm da ide kuci i da cu ga zvati kada krenem u salu. Trckaram u wc na svakih 10 minuta, a onda osjecam mucninu, i… *bem ti cips!

Bolovi na 2 min.... Da mi je neko rekao da se tako nesto moze izdrzati, stvarno ne bih vjerovala!

Ja sama, nigdje nikoga, a dodje mi da iskocim kroz prozor i pobjegnem od svega! Tek oko 8 h dolazi vizita, i videci me izmucenu, vode me na pregled, nakon kojeg mi govore da ce uskoro doci po mene! Aaaaa dosao je taj momenat, nisam mogla da vjerujem. Napokon ce sve biti gotovo! U 8:30 h ulazim u salu. Dr hoce da mi busi vodenjak, ali konstatuje da mi je sva voda iscurila! A ja pojma nemam kada…

Ukljucuju indukciju, i ostavljaju me na stolu. Mislila sam da necu, ali sam ipak bila glasna- divim se svom tijelu koliko je bola u stanju da podnese! Vraca se dr i pita me kako se osjecam- kazem da cu se ukakiti I da moram u wc. :lol: “Ne, to beba pritiska glavicom”.

Ono sto se izdesavalo od tog momenta, pa sve do 9:20 h, kada se rodio Mihailo, nisam mogla ni da sanjam u najgorim kosmarima! Gurala sam kao nenormalna, slusajuci babicu i dr, ali beba ni da se mrdne. Osjetila sam da su me dva puta sjecnuli, a onda i cula dr kako govori da me ne vrijedi sjeci jer me beba cijepa ramenom kuda stigne, dok mi dvije sestre i babica bukvalno guraju bebu laktovima, kao nozevima. Nije islo… Sestra spominje vakuum, a ja molim da malo sacekaju- sa sledecim naponom ce izaci moja beba. I tako je i bilo! Osjecam kako izlazi, i vidim uspaniceno doktorkino lice:”Bebi je pupcana vrpca dva puta omotana oko vrata!” Ali, na svu srecu, moj hrabri bebac je dobro!

Olaksanje, koje sam osjetila kada su izvukli posteljicu, nije dugo trajalo- posteljica je defektna i radi se hitna revizija- naravno bez anestezije! Onda usivanje- unutrasnje i spoljasnje… Posto sam krvarila vise nego sto su ocekivali, pozvana je nacelnica ginekoloskog odjeljenja, koja je vikala na dr da se ovaj porodjaj trebao zavrsiti CR!

Dok su me usivali, molila sam ih samo za par minuta bez bola… A kada su zavrsili, kulturno sam uputila izvinjenje dr sto sam vristala, a ona me pogledala kao da ne vjeruje (sigurno je pomislila da sam u soku i da ne znam sta pricam, ili da je za*ebavam).

Nakon dva sata, voze me u sobu, i provjeravaju svako malo…. Sve do uvece nisam ni bila svjesna da je sve napokon gotovo- dok mi nisu donijeli najljepsu bebu na svijetu!

Mozda nisam zaboravila bolove i agoniju kroz koju sam prosla, ali to je nista u poredjenju sa blagom koje mi je Bog poklonio!

I da, ipak nije dugo trajalo, iako se meni cinilo kao vjecnost. Od ulaska u salu do porodjaja, proslo je samo sat vremena (ne racunam reviziju i usivanje).

Revizija bez anestezije...nemam texta!!! Pa stvarno cu sama da se porodim jer ne vidim neku razliku u paznji. Ne mogu da verujem da te nisu uspavali!!!! ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, drage moje! Zahvaljujuci vama i vasim savjetima i iskustvima nisam bila panicar i saradjivala sam sa babicom, mada dr vidi mene kao glavnog krivca sto sam prosla tako kako jesam. :blink:

Beba se nije dobro namjestila za porodjaj, i to je primijetila babica koja je bukvalno lezala na meni uz jos dvije sestre. Noge su mi se odsjekle kada je rekla:"Ovo nece ici, vidite li vi kako je beba postavljena ukrivo?"

Pa je onda dr pocela da gura bebu i da je namjesta...

Ne razumem. Zašto???? Pa ocigledno je da beba nije bila dobro namestena za porođaj. Gde je tu tvoja odgovornost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem. Zašto???? Pa ocigledno je da beba nije bila dobro namestena za porođaj. Gde je ti tvoja odgovornost?

Eh kad bi u nasoj zemlji funkcionisalo pravosudje bilo bi tu zestokih odsteta. Da nije mozda trebalo sama da se porodis, usijes ,a njoj da napises pohvalnicu?! Sad sam besna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, čestitam ti rođenje prelepog sina!!! Sve što je bilo loše, prošlo je, a ono što dolazi je prelepo. Sve se to zaboravi. Želim ti brz oporavak i uživaj sa sinčićem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, kako sam i obecala- pisem o svom iskustvu... Koga ne mrzi, neka cita.

Vecina forumasica je upuceno u pocetak mog porodjaja, odigravao se online. :)

Naime, oko 20 h 15.08. su poceli neki slabi bolovi, nalik menstrualnim. Ja kuckam na bebcu, a mm polako panicari. Na sat, na pola sata, na deset, pa na pet minuta... A onda- nista... :blink:

Oko 23 h mm otvara veliki cips sa paprikom i davimo se. :lol:

Ja sam se istusirala, ali posto su mi bolovi prestali, obucem spavacicu i kazem dragom da se izgleda necu uskoro poroditi, te da ide na spavanje. On me gleda kao da sam pala sa Marsa, ali poslusno krece u krevet.

Oko 2 h idem na spavanje... U snu jaucem (mm me probudio jer je cuo). To je bilo oko 3:30 h. On panici naravno, a ja lagano provjeravam na koliko mi se javljaju bolovi- sada su bili malo jaci, i javljali su se na 5 min.

Razmisljam:"Ako su ovo kontrakcije, porodjaj i nije tako strasan kao sto se prica"- ha, kako sam naivna bila! :P

U bolnicu smo stigli oko 4:30 h, bila sam otvorena 5 cm. Krece brijanje, klistiranje, a prije toga ctg (bez UZ, sto ce se poslije ispostaviti kao glavni problem).

Odvode me u sobu- sama sam- jeee! Govorim mm da ide kuci i da cu ga zvati kada krenem u salu. Trckaram u wc na svakih 10 minuta, a onda osjecam mucninu, i… *bem ti cips!

Bolovi na 2 min.... Da mi je neko rekao da se tako nesto moze izdrzati, stvarno ne bih vjerovala!

Ja sama, nigdje nikoga, a dodje mi da iskocim kroz prozor i pobjegnem od svega! Tek oko 8 h dolazi vizita, i videci me izmucenu, vode me na pregled, nakon kojeg mi govore da ce uskoro doci po mene! Aaaaa dosao je taj momenat, nisam mogla da vjerujem. Napokon ce sve biti gotovo! U 8:30 h ulazim u salu. Dr hoce da mi busi vodenjak, ali konstatuje da mi je sva voda iscurila! A ja pojma nemam kada…

Ukljucuju indukciju, i ostavljaju me na stolu. Mislila sam da necu, ali sam ipak bila glasna- divim se svom tijelu koliko je bola u stanju da podnese! Vraca se dr i pita me kako se osjecam- kazem da cu se ukakiti I da moram u wc. :lol: “Ne, to beba pritiska glavicom”.

Ono sto se izdesavalo od tog momenta, pa sve do 9:20 h, kada se rodio Mihailo, nisam mogla ni da sanjam u najgorim kosmarima! Gurala sam kao nenormalna, slusajuci babicu i dr, ali beba ni da se mrdne. Osjetila sam da su me dva puta sjecnuli, a onda i cula dr kako govori da me ne vrijedi sjeci jer me beba cijepa ramenom kuda stigne, dok mi dvije sestre i babica bukvalno guraju bebu laktovima, kao nozevima. Nije islo… Sestra spominje vakuum, a ja molim da malo sacekaju- sa sledecim naponom ce izaci moja beba. I tako je i bilo! Osjecam kako izlazi, i vidim uspaniceno doktorkino lice:”Bebi je pupcana vrpca dva puta omotana oko vrata!” Ali, na svu srecu, moj hrabri bebac je dobro!

Olaksanje, koje sam osjetila kada su izvukli posteljicu, nije dugo trajalo- posteljica je defektna i radi se hitna revizija- naravno bez anestezije! Onda usivanje- unutrasnje i spoljasnje… Posto sam krvarila vise nego sto su ocekivali, pozvana je nacelnica ginekoloskog odjeljenja, koja je vikala na dr da se ovaj porodjaj trebao zavrsiti CR!

Dok su me usivali, molila sam ih samo za par minuta bez bola… A kada su zavrsili, kulturno sam uputila izvinjenje dr sto sam vristala, a ona me pogledala kao da ne vjeruje (sigurno je pomislila da sam u soku i da ne znam sta pricam, ili da je za*ebavam).

Nakon dva sata, voze me u sobu, i provjeravaju svako malo…. Sve do uvece nisam ni bila svjesna da je sve napokon gotovo- dok mi nisu donijeli najljepsu bebu na svijetu!

Mozda nisam zaboravila bolove i agoniju kroz koju sam prosla, ali to je nista u poredjenju sa blagom koje mi je Bog poklonio!

I da, ipak nije dugo trajalo, iako se meni cinilo kao vjecnost. Od ulaska u salu do porodjaja, proslo je samo sat vremena (ne racunam reviziju i usivanje).

Čestitam i suze su mi krenule kad sam pročitala da je pupčana vrpca bila obavijena 2x oko vrata. Mukica mala. Ali glavno da je sve prošlo, i da se sada maziš sa svojom bebom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh kad bi u nasoj zemlji funkcionisalo pravosudje bilo bi tu zestokih odsteta. Da nije mozda trebalo sama da se porodis, usijes ,a njoj da napises pohvalnicu?! Sad sam besna...

ma nije ovo za tako radikalne mere, ali me stvarno interesuje gde dr vidi Borjaninu odgovornost za otezani porodjaj... Pitam zato sto ja zelim da idem na prirodni porodjaj pa me interesuje sta to oni (zdravstveno osblje) ocekuju od nas porodilja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ocekuju da budemo mirne da se ne cujemo da ne pitamo nista i kad se njima cefne da se porodimo iz cuga,ako je moguce iz prvog napona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem. Zašto???? Pa ocigledno je da beba nije bila dobro namestena za porođaj. Gde je tu tvoja odgovornost?

Kada me je porodila, dr je izasla da to saopsti mom muzu, i jos mu je rekla:"Borjana se MALO UPLASILA, pa nije mogla da saradjuje." :blink:

A ja sam kao luda gledala u nju i babicu i slusala svaku rijec! :huh:

Svaki put kada su rekli da guram, to sam i uradila.... I cijelo vrijeme me je hrabrila i govorila da odlicno sve radim. Ali, kada je otisla iz sale, druga prica, vjerovatno kako bi sa sebe skinula odgovornost.

I da, lilika je potpuno u pravu, najbolje bi bilo kada bi mi dosle u bolnicu, popele se na sto, i doktore pozvali da presjeku pupcanu vrpcu kada sve bude gotovo! :angry:

Marinak, ja sam ipak zahvalna Bogu sto se sve dobro zavrsilo, i sto sam se porodila prirodno. Samnom u sobi je bila zena koja se porodila na CR, i vjeruj mi da znam o cemu pricam...

Kristal, Marijeta 81, Yora, i svim ostalim damama hvala na cestitkama! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najbitnije je da je sve proslo dobro,da ste beba i ti dobro,steta sto je moralo tako,ali bice drugi put bolje sto rece sanja89!sada samo uzivaj,za neko vreme ces sve zaboraviti!!!!bol ce nestati,neces ga se ni setiti,ali beba ce te obradovati svaki dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najbitnije je da je sve proslo dobro,da ste beba i ti dobro,steta sto je moralo tako,ali bice drugi put bolje sto rece sanja89!sada samo uzivaj,za neko vreme ces sve zaboraviti!!!!bol ce nestati,neces ga se ni setiti,ali beba ce te obradovati svaki dan!

I ja kazem da mi je najvaznije da je moj andjelak dobro... Bol i ono vrijeme provedeno na stolu mi vec djeluje tako daleko...

Razumijem sve mamice- svaki novi dan pored njega je ljepsi od prethodnog! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana tek sam sada procitala tvoje iskustvo tj kako je tekao porodjaj, dobro je sto je sve proslo ok, bas si se namucila.

Bebac je presladak....cestitam ti jos jednom, ovako licno...

A da ces zaboraviti hoces, kao i sce mi....mali je broj zena koje posle prvog porodjaja vise ne zele da radjaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana tek sam sada procitala tvoje iskustvo tj kako je tekao porodjaj, dobro je sto je sve proslo ok, bas si se namucila.

Bebac je presladak....cestitam ti jos jednom, ovako licno...

A da ces zaboraviti hoces, kao i sce mi....mali je broj zena koje posle prvog porodjaja vise ne zele da radjaju...

Hvala, Nina!

Onih prvih dana sam stvarno mislila da ce to biti moj jedini porodjaj, ali polako mijenjam misljenje...

Prvi put je obicno teze, tjesim se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, tebi je vazno da znas da si dala svoj maximum, a to sto se oni vade da si se ti uplasila nek obese macku o rep. Da, ti si se uplasila pa ti oni nisu uradili UZ(a tokom trudnoce mogu da ih urade toliko, a kad je najvazniji oni ga preskoce :angry: ).

Najvaznije je da je sve ok. Sve najjjjlepse zelim tebi i tvojoj bebici.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni kod nas se nista ne sme jesti,ali meni je bilo pre termina,drmnuli mi bensedin pa cekali da prodju "lazne" kontrakcije... Tek u 3h ujutru kad sam otisla do sestre sa recima:dajte mi jos 1 bensedin,sad me vec jaaaako boli -se ispostavilo da nisu bile lazne... :lol:

ChiMamin post me je naveo da razmisljanje a i pitanje :

Da li se svim trudnicama na porodjaju da je bensedin? Posto mi sad nesto prodje kroz glavu da su i kod mene pominjali nesto da su dali kroz indukciju ali se ne secam da li je to bilo nesto za bolove ili za smirenje.... A navodno sam zelela "prirodni" porodjaj. :unsure:

Drugo pitanje, ako i daju bensedin iz kog razloga se daje?

Nadam se da nisam offtopik. Ako jesam samo me uputite linkom gde mogu o tome da procitam. Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ChiMamin post me je naveo da razmisljanje a i pitanje :

Da li se svim trudnicama na porodjaju da je bensedin? Posto mi sad nesto prodje kroz glavu da su i kod mene pominjali nesto da su dali kroz indukciju ali se ne secam da li je to bilo nesto za bolove ili za smirenje.... A navodno sam zelela "prirodni" porodjaj. :unsure:

Drugo pitanje, ako i daju bensedin iz kog razloga se daje?

Nadam se da nisam offtopik. Ako jesam samo me uputite linkom gde mogu o tome da procitam. Hvala...

Znam da su ženi koja se porađala kad i ja davali apaurine da bi joj se opustili mišići karlice jer beba nikako nije mogla da se spusti u porođajni kanal. Pretpostavljam da se sedativi daju kako bi se opustili mišići i beba se lakše spustila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su dali apaurin injekciju, to me je samo malo opustilo, ali nije uticalo olakšavajuće na spuštanje bebe. Bebana nikako nije htela napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.