Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

termin mi je bio 01.12. otisli taj dan u gradsku bolnicu, kaze doktorka nista se ne desava ajte vi kuci, pa ako ne krenu bolovi do ponedeljka dodji sa torbom.... u nedelju popodne 04.12. meni ispadne sluzni cep... malo ponekad zaboli i to je to... ja se obradovala, brzo se istusirala i spremila i otisla u bolnicu.... doktor pregledao i kaze nisi otvorena, ali ostani... tako sam ja bila u bolnici do utorka.... u utorak 06.12. vizita, aj na pregled kazu otvorena 3 cm... ja iznenadjena, mislila sam da ce da boli :D

spuste me u porodiliste, dok su me pripremili otvorila se vec 5 cm, legla u koadu i brckala se dva sata...

onda me prebacili na sto, pregledali me, nisam se pomakla od 5cm... probusili mi vodenjak i prikljucili indukciju i onda je krenulo da boli vraski... bolelo je jako, toliko da sam onako iscrpljena posle svake kontrakcije zaspala, kad krene sledeca ja pogledam na onaj cuveni sat a ono proslo tek 2 minuta :D i tako jedno 6 sati :) 4 zene dosle, porodile se, odlezale obavena dva sata i otisle a ja i dalje cekam... i sve mislim samo da prodje i da konacno upoznam moju bebu....

onda mi se, da izvinete, prikakilo :) krecem ja da stenjem, kaze babica "jel tebe to napinje kao da ti se kaki? evo sad ce doktor da dodje" dodje doktor, kaze drzi noge i kaki slobodno, tri puta se napela i iskakila Saru :) em olaksanje, em sam se zaljubila u svoje dete :D carobno :wub:

bili u bolnici do 09.12. izasli zuti kao kinezi od zutice, ali srecni, najsrecniji na svetu :D

Jao smejem se ovom tvom ludo napisanom postu...pregurala si ti to nama...ČESTITAM!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako,ja samo da se javim na kratko :)06.05 u Nedelju uvece oko 23 i 30 mi je pukao vodenjak,odmah zvala mm i otisli do bolnice,ali kad smo stigli tamo ,ja tek otvorena 1 prst,sutradan oko 15h popodne tek dva,konrakcije su mi non stop pratili,ali nisu bile dovoljno jake do 23h,tada su pocele bas jake,i odveli su me na tusiranje jer sam se jako sporo otvarala.I tusiranje je pomoglo :) Htela sam ja posle da budem u kadi ali nije bilo vremena,otvorila sam se sedam prstiju,a imala par napona,i iz treceg napona u 00 i 29 h , 08.05.2012 dosla je na svet moja Tamara! :wub::D Sve u svemu,jeste trajalo dugo,te kontrakjcije i otvaranje,ali sam porodjaj vrlo kratko....I zaboravih,morali su da me recnu dole,imam konce,ali mi je vec danas bolje,mogu da sedim.Eto toliko od mene,verujte nista strasno,kada vam dodje jedna mala princeza,na sve se zaboravi! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako,ja samo da se javim na kratko :)06.05 u Nedelju uvece oko 23 i 30 mi je pukao vodenjak,odmah zvala mm i otisli do bolnice,ali kad smo stigli tamo ,ja tek otvorena 1 prst,sutradan oko 15h popodne tek dva,konrakcije su mi non stop pratili,ali nisu bile dovoljno jake do 23h,tada su pocele bas jake,i odveli su me na tusiranje jer sam se jako sporo otvarala.I tusiranje je pomoglo :) Htela sam ja posle da budem u kadi ali nije bilo vremena,otvorila sam se sedam prstiju,a imala par napona,i iz treceg napona u 00 i 29 h , 08.05.2012 dosla je na svet moja Tamara! :wub::D Sve u svemu,jeste trajalo dugo,te kontrakjcije i otvaranje,ali sam porodjaj vrlo kratko....I zaboravih,morali su da me recnu dole,imam konce,ali mi je vec danas bolje,mogu da sedim.Eto toliko od mene,verujte nista strasno,kada vam dodje jedna mala princeza,na sve se zaboravi! :) :) :)

Čestitam i uživaj sa svojom princezicom! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako,ja samo da se javim na kratko :)06.05 u Nedelju uvece oko 23 i 30 mi je pukao vodenjak,odmah zvala mm i otisli do bolnice,ali kad smo stigli tamo ,ja tek otvorena 1 prst,sutradan oko 15h popodne tek dva,konrakcije su mi non stop pratili,ali nisu bile dovoljno jake do 23h,tada su pocele bas jake,i odveli su me na tusiranje jer sam se jako sporo otvarala.I tusiranje je pomoglo :) Htela sam ja posle da budem u kadi ali nije bilo vremena,otvorila sam se sedam prstiju,a imala par napona,i iz treceg napona u 00 i 29 h , 08.05.2012 dosla je na svet moja Tamara! :wub::D Sve u svemu,jeste trajalo dugo,te kontrakjcije i otvaranje,ali sam porodjaj vrlo kratko....I zaboravih,morali su da me recnu dole,imam konce,ali mi je vec danas bolje,mogu da sedim.Eto toliko od mene,verujte nista strasno,kada vam dodje jedna mala princeza,na sve se zaboravi! :) :) :)

Čestitaaam od srca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako,ja samo da se javim na kratko :)06.05 u Nedelju uvece oko 23 i 30 mi je pukao vodenjak,odmah zvala mm i otisli do bolnice,ali kad smo stigli tamo ,ja tek otvorena 1 prst,sutradan oko 15h popodne tek dva,konrakcije su mi non stop pratili,ali nisu bile dovoljno jake do 23h,tada su pocele bas jake,i odveli su me na tusiranje jer sam se jako sporo otvarala.I tusiranje je pomoglo :) Htela sam ja posle da budem u kadi ali nije bilo vremena,otvorila sam se sedam prstiju,a imala par napona,i iz treceg napona u 00 i 29 h , 08.05.2012 dosla je na svet moja Tamara! :wub::D Sve u svemu,jeste trajalo dugo,te kontrakjcije i otvaranje,ali sam porodjaj vrlo kratko....I zaboravih,morali su da me recnu dole,imam konce,ali mi je vec danas bolje,mogu da sedim.Eto toliko od mene,verujte nista strasno,kada vam dodje jedna mala princeza,na sve se zaboravi! :) :) :)

Cestitam i sad uzivajte :wub: :wub: :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako,ja samo da se javim na kratko :)06.05 u Nedelju uvece oko 23 i 30 mi je pukao vodenjak,odmah zvala mm i otisli do bolnice,ali kad smo stigli tamo ,ja tek otvorena 1 prst,sutradan oko 15h popodne tek dva,konrakcije su mi non stop pratili,ali nisu bile dovoljno jake do 23h,tada su pocele bas jake,i odveli su me na tusiranje jer sam se jako sporo otvarala.I tusiranje je pomoglo :) Htela sam ja posle da budem u kadi ali nije bilo vremena,otvorila sam se sedam prstiju,a imala par napona,i iz treceg napona u 00 i 29 h , 08.05.2012 dosla je na svet moja Tamara! :wub::D Sve u svemu,jeste trajalo dugo,te kontrakjcije i otvaranje,ali sam porodjaj vrlo kratko....I zaboravih,morali su da me recnu dole,imam konce,ali mi je vec danas bolje,mogu da sedim.Eto toliko od mene,verujte nista strasno,kada vam dodje jedna mala princeza,na sve se zaboravi! :) :) :)

Jelo, draga, od srca ti cestitam! Sve je super proslo! Mazi Tamaricu, neka ti je ziva i zdrava, puno poljubaca od mene i moje devojcice koja samo sto ne izadje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako,ja samo da se javim na kratko :)06.05 u Nedelju uvece oko 23 i 30 mi je pukao vodenjak,odmah zvala mm i otisli do bolnice,ali kad smo stigli tamo ,ja tek otvorena 1 prst,sutradan oko 15h popodne tek dva,konrakcije su mi non stop pratili,ali nisu bile dovoljno jake do 23h,tada su pocele bas jake,i odveli su me na tusiranje jer sam se jako sporo otvarala.I tusiranje je pomoglo :) Htela sam ja posle da budem u kadi ali nije bilo vremena,otvorila sam se sedam prstiju,a imala par napona,i iz treceg napona u 00 i 29 h , 08.05.2012 dosla je na svet moja Tamara! :wub::D Sve u svemu,jeste trajalo dugo,te kontrakjcije i otvaranje,ali sam porodjaj vrlo kratko....I zaboravih,morali su da me recnu dole,imam konce,ali mi je vec danas bolje,mogu da sedim.Eto toliko od mene,verujte nista strasno,kada vam dodje jedna mala princeza,na sve se zaboravi! :) :) :)

Jelo evo i ovde da ti cestitam na maloj princezi.....Rodila se na moj rodjendan jeeeeeeeee :rolleyes::rolleyes: izabrala je divan datum....Zelim ti brz oporavak i bas mi je drago sto se nisi namucila puno iako je dugo trajalo....Pridruzi nam se na fb kad stignes,tamo smo se premestile.... puno poljubaca za tebe i tvoju princezu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno svima na cestitkama :) !!!Sad nemam puno vremena ali kada bude,javicu se na fejs!Ljubimo vas! :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da napisem i ja svoje iskustvo, direktno iz bolnickog kreveta u Visegradskoj iz koje cu nadam se sutra da izadjem. 12.05, ja neke bolove imam od 3h ujutru, ali sve mislim lazni, jos me i umnjak nenormalno boleo i sve se tako skupilo. Mi oko 18h treba da idemo u Misovic na pregled, muz me od 11h do 14 moli da krenemo, ja skroz opustena i u pola 3 krenemo za Bg. Meni tad bolovi vec onako ozbiljniji. Magistrala zatvorena zbog neke biciklisticke trke, kao u filmu je bilo, isli smo nekim zaobilaznim putevima, obilazili zastoje, ma haos. U 17hh stizemo u DM, kad sam rekla da imam bolove primili me odmah kpd dr, da bi ona rekla: Otvorenost 4 na 5, ovo je za porodiliste, ali kod nas NEMa MESTA! Uputili me ovde, mi dosli oko 15 do 6, pregled u ambulanti skoro 6 otvorena, spavacica i pravac priprema. Ja i dalje opustena a bolovi kidaju. U toj pripremi sam bila od 6 do 8, u 8 u boks, dolazi dr busi vodenjak, voda zelena daju mi indukciju u 8 i 15 a u 8 i 35 je iz drugog napona izletela moja

Devojcica. 3000gr, 49cm sve super,rana malo boli ali to valjda mora tako. Eto, to je moje iskustvo skroz pozitivno i lepo, postati majka je najlepsi osecaj na svetu, presrecna sam

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Megi bas si me nesto utesila!

Ja sve ne znam hocu li prepoznati te lazne bolove, sad me nesto onako malo, nije ni bolucka al mi cudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa ovako

24.2. sedam sati vece ja ustajem posle ponevne dremke i vodenjak mi se samo slije niz noge!ja mahinalno se stezem al ne vredi curi li curi!

kazem ja ukucanima oni digose frku kao da je njima pukao vodenjak a ne meni.mene nista ne boli ja mrtva hladna jedva sam cekala taj dan uzmem lepo moju torbu i pravac porodiliste!prime me lepo,pregledaju ja ni malonisam otvorena!cekam ja....nista ne boli....cekam...zene dolaze sa bolovima poradjaju je ja ih docekam i ispratim nista me ne boli jos cekam...prodje 10 sati od pucanja vodenjaka vec je 25.2.mene hvata panika ali kazu mi da je beba ok i da mozemo jos da cekamo...cekam...nista me ne boli....prodje petnaest sati od pucanja vodenjaka...mm kao na iglama dojadi mi porukama ja nervozna plasim se za bebu posvadjam se sa njim...prodje 29 sati od pucanja vodenjaka...i dalje nista ne boli cekam...besna sam na ceo svet od straha za bebu...svadjam se sa svima sa sestrama i doktorima hocu indukciju ili CR...niko me ne ferma...25 sati od pucanja vodenjaka dolazi treca smena i dr.Radica Bog joj srecu dao...plasi se za moje stanje i predlaze prvo indukciju pa ako se ubrzo ne otvorim CR.ma pristajem na sve samo neka krene...za cetiri sata sam se ja ljudi moji otvorila,ujedal;a sam sipke od kreveta od muke...prvi napon sam imala u krevetu,drugi u boksu i tad sam iz neznanja vratila bebu na pola napona sam popustila,mogla sam da je ugusim!iz treceg napona rodila se moja andjela sa cvorugom na glavi grdna ona gurala a nije mogla da izadje...i tako posle 29 sati od pucanja vodenjaka(tacnije 26.2 u 00.05h) ja sam se porodila prirodno hvala bogu...

pobila bih ove dr.koji su mogli odmah da mi daju indukciju,a nisu, i da se ne mucimo ni beba ni ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sa prvim djetetom termin10.3 ja čuvala trudnoću i otišla na kontrolu9.3 kaze mi doktorica DRAGANOVIĆ gdje ziviš kazem ja banja luka , .Pošto si otvorena 5 cm a blizu ziviš hajde kući pa se vidimo za 2-3 dana ako nebude bolova . ;) Otišla ja kući imala radnike spremali sebi sprat penjala se uz stepenice 2 dana i ništa se nedešava.12.3 mene čitav dan boli stomak ali ja nikome ne govorim dok mi mm nedoze sa posla .Naveče se istuširam i krenemo u bolnicu samo mali bolovi stomaka dočekala me moja doktorica pregled otvorena 8 cm uključe mi drip i do probiju vodenjak u 11:45. rodio se moj sin iz 3 stiskanja uz veliku pomoć babice kada mi je stisla stomak izleti kao metak :lol: nema veće sreće nego kad ti stave tvoj mali smotuljak na grudi :rolleyes:

Trudan misic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa drugom bebom druga priča :unsure: termin mi 12.10 a 24.9 spavamo ja i moja mala beba i stavi on meni glavu na stomak da čuje batu :lol: čim je naslono puče mi vodenjak u krevetu ujutro u 7 sati .zovem ja svekrvu da joj kazem da čuva malog dok se spremim odem istuširati se i počnem odstranjivanje viška dlačica kad ono krenu bolovi neizdrzljivi ja odustanem od depilacije kad ono poče krvarenje U 7:30 zaputim se u bolnicu i govorim djeveru vozi brze nećenmo stići, . tako da sam trpila bolove i molila BOGA da stignem da nerodim u autu ;) Došla na prijemno pregled odma u radzaonu bebina glavica izašla tako da me nisu ni klistirali ni brijali nisu smjeli u 8:10 iz dva napona rodi se drugu bebač :unsure: počto sam mislila da je cura iznenadi me sa još jednim sinom bili 5 dana u bolnici zbog vikenda :( hvala BOGU da se nisam porodila u autu premrlabi od straha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sa prvim djetetom termin10.3 ja čuvala trudnoću i otišla na kontrolu9.3 kaze mi doktorica DRAGANOVIĆ gdje ziviš kazem ja banja luka , .Pošto si otvorena 5 cm a blizu ziviš hajde kući pa se vidimo za 2-3 dana ako nebude bolova . ;) Otišla ja kući imala radnike spremali sebi sprat penjala se uz stepenice 2 dana i ništa se nedešava.12.3 mene čitav dan boli stomak ali ja nikome ne govorim dok mi mm nedoze sa posla .Naveče se istuširam i krenemo u bolnicu samo mali bolovi stomaka dočekala me moja doktorica pregled otvorena 8 cm uključe mi drip i do probiju vodenjak u 11:45. rodio se moj sin iz 3 stiskanja uz veliku pomoć babice kada mi je stisla stomak izleti kao metak :lol: nema veće sreće nego kad ti stave tvoj mali smotuljak na grudi :rolleyes:

Sa drugom bebom druga priča :unsure: termin mi 12.10 a 24.9 spavamo ja i moja mala beba i stavi on meni glavu na stomak da čuje batu :lol: čim je naslono puče mi vodenjak u krevetu ujutro u 7 sati .zovem ja svekrvu da joj kazem da čuva malog dok se spremim odem istuširati se i počnem odstranjivanje viška dlačica kad ono krenu bolovi neizdrzljivi ja odustanem od depilacije kad ono poče krvarenje U 7:30 zaputim se u bolnicu i govorim djeveru vozi brze nećenmo stići, . tako da sam trpila bolove i molila BOGA da stignem da nerodim u autu Došla na prijemno pregled odma u radzaonu bebina glavica izašla tako da me nisu ni klistirali ni brijali nisu smjeli u 8:10 iz dva napona rodi se drugu bebač :unsure: počto sam mislila da je cura iznenadi me sa još jednim sinom bili 5 dana u bolnici zbog vikenda :( hvala BOGU da se nisam porodila u autu premrlabi od straha :lol:

prelepo :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da napisem i ja svoje iskustvo, direktno iz bolnickog kreveta u Visegradskoj iz koje cu nadam se sutra da izadjem. 12.05, ja neke bolove imam od 3h ujutru, ali sve mislim lazni, jos me i umnjak nenormalno boleo i sve se tako skupilo. Mi oko 18h treba da idemo u Misovic na pregled, muz me od 11h do 14 moli da krenemo, ja skroz opustena i u pola 3 krenemo za Bg. Meni tad bolovi vec onako ozbiljniji. Magistrala zatvorena zbog neke biciklisticke trke, kao u filmu je bilo, isli smo nekim zaobilaznim putevima, obilazili zastoje, ma haos. U 17hh stizemo u DM, kad sam rekla da imam bolove primili me odmah kpd dr, da bi ona rekla: Otvorenost 4 na 5, ovo je za porodiliste, ali kod nas NEMa MESTA! Uputili me ovde, mi dosli oko 15 do 6, pregled u ambulanti skoro 6 otvorena, spavacica i pravac priprema. Ja i dalje opustena a bolovi kidaju. U toj pripremi sam bila od 6 do 8, u 8 u boks, dolazi dr busi vodenjak, voda zelena daju mi indukciju u 8 i 15 a u 8 i 35 je iz drugog napona izletela moja

Devojcica. 3000gr, 49cm sve super,rana malo boli ali to valjda mora tako. Eto, to je moje iskustvo skroz pozitivno i lepo, postati majka je najlepsi osecaj na svetu, presrecna sam

Megi duso,divno iskustvo!!!Evo sada sam tek procitala...Jos jednom ti cestitam na cerkici i hrabrosti :) :) I ljubimo vas puno,puno! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da podelim i ja svoje iskuxstvo. U cetvrtak posle podne pocinje mene da boli stomak ali ne nesto toliko jako da bih kretala u porodiliste,ali s obzirom da su se bolovi javljali u kratkim vremenskim intervalima mm i ja odlucimo da podjemo za Sd. Stizem u porodiliste,ctg belezi kontrakcije ali otvorenost 1,5 prst i na svoj zahtev resim da ne ostanem na odeljenju. Tu noc bolovi se pojacali i takodje su ucestali ali sam resila da cekam jutro i ctg jer nisam zelela da prerano ostanem na odeljenju. Ctg opet pokazuje kontrakcije,otvorenost 2,5 prsta i ostave me na odeljenju. Sledeca 2 dana kontrakcije se smanjile,otvorenost ista. U nedelju 03.06. ctg belezi slabe kontrakcije, otvorenost 3,5 prsta,napregnut vodenjak i glavica se spustila. Vode me na pripremu i tada pocinju jaci bolovi na 6 minuta. Ponovo pregled i otvorenost 4-5 i tada mi buse vodenjak.To se desava sve od 9-10. Od tad pocinju pravi bolovi. Ja sam setala i setala dok voda nije iscurela a posle zato sto mi je tako bilo lakse da podnesem bolove. U 13:30 dobijam nagon da "kakim", uvode me u salu,otvorenost 5-6 prsta,daju mi indukciju i za nepuna 2 sata,iz 3 napona, rodio se moj Lazar,tezak 4100g,dugacak 54cm. Trajalo je sve ukupno nesto manje od 7 sati. Doduse, u jednom momentu,zbog jako velikih bolova u karlici nisam znala da pravilno guram,ali uz pomoc doktorke koja je bila divna sve se zavrsilo kako treba.

Da boli,boli,i u tim trenucima smo zelis da se sto pre zavrsi,ali onog trenutka kada vam bebu stave na grudi sve ostalo postaje nebitno. Takav bol vredi istrpeti zbog onoga sto dobijete posle.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da podelim i ja svoje iskuxstvo. U cetvrtak posle podne pocinje mene da boli stomak ali ne nesto toliko jako da bih kretala u porodiliste,ali sobzirom da su se bolovi javljali u kratkim vremenskim intervalima mm i ja odlucimo da podjemo za Sd. Stizem u porodiliste,ctg belezi kontrakcije ali otvorenost 1,5 prst i na svoj zahtev resim da ne ostanem na odeljenju. Tu noc bolovi se pojacali i takodje su ucestali ali sam resila da cekam jutro i ctg jer nisam zelela da prerano ostanem na odeljenju. Ctg opet pokazuje kontrakcije,otvorenost 2,5 prsta i ostave me na odeljenju. Sledeca 2 dana kontrakcije se smanjile,otvorenost ista. U nedelju 03.06. ctg belezi slabe kontrakcije, otvorenost 3,5 prsta,napregnut vodenjak i glavica se spustila. Vode me na pripremu i tada pocinju jaci bolovi na 6 minuta. Ponovo pregled i otvorenost 4-5 i tada mi buse vodenjak.To se desava sve od 9-10. Od tad pocinju pravi bolovi. Ja sam setala i setala dok voda nije iscurela a posle zato sto mi je tako bilo lakse da podnesem bolove. U 13:30 dobijam nagon da "kakim", uvode me u salu,otvorenost 5-6 prsta,daju mi indukciju i za nepuna 2 sata,iz 3 napona, rodio se moj Lazar,tezak 4100g,dugacak 54cm. Trajalo je sve ukupno nesto manje od 7 sati. Doduse, u jednom momentu,zbog jako velikih bolova u karlici nisam znala da pravilno guram,ali uz pomoc doktorke koja je bila divna sve se zavrsilo kako treba.

Da boli,boli,i u tim trenucima smo zelis da se sto pre zavrsi,ali onog trenutka kada vam bebu stave na grudi sve ostalo postaje newbitno. Takav bol vredi istrpeti zbog onoga sto dobijete posle.

Bas tako :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo iskustva jedne nevidjene kukavice :rolleyes:

Poceli mi kao neki bolovi oko 3 nocu, ali nesto onako sitno, rekla je meni doktorica nije to to, kad budu bolovi znaces.

Merim ja kontrakcije ako su to uopste kontrakcije, vidim idu na 3 i 5 minuta, ali opet ne bole toliko pa sve mislim nije to to.Pogledala sam seriju,nisam mogla spavati. Aj reko idem se za svaki slucaj istusirati i obrijati. I obavim sve, i wc obavezno da me ne bi klisirali. Zvala moje da me pokupe oko pola 8 ujutro da odem da me pogledaju.

Jos htela da peglam kosu, a mm se nesto uzvrpoljio pa me pozuruje. Jos i on kaze ma nije to to ne bi se ti smejala i peglala. Stigla u bolnicu u 8 taman na vizitu, pregledao me dr, ja sve cekam vratice me kuci, a on kaze ideite odmah u porodjajnu salu, nece to jos dugo.

Ja sve u nekoj neverici. Mi ovde nemamo bokseve vec je lezala neka devojka u sali pored mene pa smo caskale da nam prodje vreme. Ona dosla 2 dana pre mene, ima bolove ali sa velikim razmacima.

Mene sad vec onako boli. Moji naravno potegli sve veze, prema meni fini nemam reci. Pogleda me babica na svaki 15 min, kao sve ok brzo se otvaram, sad ce beba. Dosao dr dali mi neku inekciju i krenuse naponi. Sve ok nista ne boli preterano samo neprijatan je osecaj. Kad je naisao prvi napon- sad tek znam da je to napon, nisam smela da guram.

E sad stize najgori deo, kad me je uhvatio grc u listu, a ne moz' spustiti nogu nisam znala gde sam, zaboravi ja i na porodjaj i na bebu. Gledam nogu i vidim kako se skuplja misic, babica isto kad je videla uzela da mi masira nogu, al kakvi. Boli oci ispadaju.

E tu me i secnuse malo dole, to je isto bas bas zabolelo, i tu sam se malo i proderala. Otvorim ja oci,carsav se pomerio, kad ono viri glavica, joj koji prizor !

Koliko je samo znacilo sto sam imala protekciju, jedna babica gura od gore ostale gledaju, dr vice ajde super jos samo jednom jako i tu je! I stigla na svet moja bubica u 10.55!

Puno me je vise bolelo posle kad se rana ohladila, oka nisam sklopila 3 noci. I listovi su mi bili zgrceni naredna 2 dana nisam mogla hodati normalno.

Eto to je moje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo iskustva jedne nevidjene kukavice :rolleyes:

Poceli mi kao neki bolovi oko 3 nocu, ali nesto onako sitno, rekla je meni doktorica nije to to, kad budu bolovi znaces.

Merim ja kontrakcije ako su to uopste kontrakcije, vidim idu na 3 i 5 minuta, ali opet ne bole toliko pa sve mislim nije to to.Pogledala sam seriju,nisam mogla spavati. Aj reko idem se za svaki slucaj istusirati i obrijati. I obavim sve, i wc obavezno da me ne bi klisirali. Zvala moje da me pokupe oko pola 8 ujutro da odem da me pogledaju.

Jos htela da peglam kosu, a mm se nesto uzvrpoljio pa me pozuruje. Jos i on kaze ma nije to to ne bi se ti smejala i peglala. Stigla u bolnicu u 8 taman na vizitu, pregledao me dr, ja sve cekam vratice me kuci, a on kaze ideite odmah u porodjajnu salu, nece to jos dugo.

Ja sve u nekoj neverici. Mi ovde nemamo bokseve vec je lezala neka devojka u sali pored mene pa smo caskale da nam prodje vreme. Ona dosla 2 dana pre mene, ima bolove ali sa velikim razmacima.

Mene sad vec onako boli. Moji naravno potegli sve veze, prema meni fini nemam reci. Pogleda me babica na svaki 15 min, kao sve ok brzo se otvaram, sad ce beba. Dosao dr dali mi neku inekciju i krenuse naponi. Sve ok nista ne boli preterano samo neprijatan je osecaj. Kad je naisao prvi napon- sad tek znam da je to napon, nisam smela da guram.

E sad stize najgori deo, kad me je uhvatio grc u listu, a ne moz' spustiti nogu nisam znala gde sam, zaboravi ja i na porodjaj i na bebu. Gledam nogu i vidim kako se skuplja misic, babica isto kad je videla uzela da mi masira nogu, al kakvi. Boli oci ispadaju.

E tu me i secnuse malo dole, to je isto bas bas zabolelo, i tu sam se malo i proderala. Otvorim ja oci,carsav se pomerio, kad ono viri glavica, joj koji prizor !

Koliko je samo znacilo sto sam imala protekciju, jedna babica gura od gore ostale gledaju, dr vice ajde super jos samo jednom jako i tu je! I stigla na svet moja bubica u 10.55!

Puno me je vise bolelo posle kad se rana ohladila, oka nisam sklopila 3 noci. I listovi su mi bili zgrceni naredna 2 dana nisam mogla hodati normalno.

Eto to je moje iskustvo.

Svaka cast! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena, Lorelaj, bravo i svaka cast na hrabrosti.

Lorelaj, kad spomenu glavicu, meni su rekli da otvorim oci i pogledam, posto sam ja gurala i zmurela, ja pogledam kad ono glavica izlazi, posle sam gledala i kad je izletela. Neprocenjiv osecaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bio nekako neopisivo cudan-viri mala glavica a samo sam pomislila dobro je sad ce kraj, gori deo je prosao.

Iako je ubedljivo najgori bio grc u listu. Vidim da ovo skroz smesno zvuci, cuj grc u nozi najgori deo kod porodjaja, al bilo je bas strasno. Takav grc nikada nisam imala, jedva se opustila noga kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da podelim i ja svoje iskuxstvo. U cetvrtak posle podne pocinje mene da boli stomak ali ne nesto toliko jako da bih kretala u porodiliste,ali s obzirom da su se bolovi javljali u kratkim vremenskim intervalima mm i ja odlucimo da podjemo za Sd. Stizem u porodiliste,ctg belezi kontrakcije ali otvorenost 1,5 prst i na svoj zahtev resim da ne ostanem na odeljenju. Tu noc bolovi se pojacali i takodje su ucestali ali sam resila da cekam jutro i ctg jer nisam zelela da prerano ostanem na odeljenju. Ctg opet pokazuje kontrakcije,otvorenost 2,5 prsta i ostave me na odeljenju. Sledeca 2 dana kontrakcije se smanjile,otvorenost ista. U nedelju 03.06. ctg belezi slabe kontrakcije, otvorenost 3,5 prsta,napregnut vodenjak i glavica se spustila. Vode me na pripremu i tada pocinju jaci bolovi na 6 minuta. Ponovo pregled i otvorenost 4-5 i tada mi buse vodenjak.To se desava sve od 9-10. Od tad pocinju pravi bolovi. Ja sam setala i setala dok voda nije iscurela a posle zato sto mi je tako bilo lakse da podnesem bolove. U 13:30 dobijam nagon da "kakim", uvode me u salu,otvorenost 5-6 prsta,daju mi indukciju i za nepuna 2 sata,iz 3 napona, rodio se moj Lazar,tezak 4100g,dugacak 54cm. Trajalo je sve ukupno nesto manje od 7 sati. Doduse, u jednom momentu,zbog jako velikih bolova u karlici nisam znala da pravilno guram,ali uz pomoc doktorke koja je bila divna sve se zavrsilo kako treba.

Da boli,boli,i u tim trenucima smo zelis da se sto pre zavrsi,ali onog trenutka kada vam bebu stave na grudi sve ostalo postaje nebitno. Takav bol vredi istrpeti zbog onoga sto dobijete posle.

Čestitam od srca i dobrodošlica Lazaru! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako me nervir DM zbog ovog vracanja. Znaci jos uvek ista prica. Kod mene je bila ista situacija sa prvim detetom, dosla sam u DM (tamo mi je i vodjena trudnoca), otvorenost 4-5 a oni kazu nema mesta, idi dalje.

Inace, dobro si prosla, bas su i ti biciklisti nasli kad ce da prolaze :))

Ja sam od 6-og meseca isla tamo, ali kao da sam imala neki predosecaj da me nece primiti, nisam se cak mnogo ni potresla kad su mi rekli da moram dalje, vise se muz iznervirao, a ja opustena :)

Prosla sam super, svakome bih takav porodjaj pozelela. A veruj mi da je kao na filmu bilo, ono kad krenu u porodiliste a svakakve peripetije ih zadese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za zene koje su prosle prirodni porodjaj: Meni se evo sedam dana prije termina apetit bas povecao i spava mi se cesto, kao na pocetku trudnoce. Prije desetak dana nisam mogla okusiti vise od pet zalogaja, zeludac mi kao orah bio cini mi se...Da li mislite da se to tijelo priprema za porod, trebam li jesti ako mi se jede ili su poludjeli hormoni u pitanju? Neko mi skoro rece da jedem, trebace snage. Je li neko imao isto iskustvo pred termin? Hvala unaprijed ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za zene koje su prosle prirodni porodjaj: Meni se evo sedam dana prije termina apetit bas povecao i spava mi se cesto, kao na pocetku trudnoce. Prije desetak dana nisam mogla okusiti vise od pet zalogaja, zeludac mi kao orah bio cini mi se...Da li mislite da se to tijelo priprema za porod, trebam li jesti ako mi se jede ili su poludjeli hormoni u pitanju? Neko mi skoro rece da jedem, trebace snage. Je li neko imao isto iskustvo pred termin? Hvala unaprijed ;)

Nemoj da trpiš gladna, ali nemoj ni da se prejedaš! ;)

Sve to priroda odradi sama, što se snage tiče, ne moraš da "guraš" na silu, da bi generisala energiju. :D

Ja se ne sećam tog iskustva oko hrane pred termin. Znam samo da me je "ubijala" kičma i da nisam mogla da se krećem brzo, što me je takođe smaralo.

A i sam porođaj je počeo bez nekih najava u tom smislu.

U suštini, ponašaj se normalno.

I javi nam uskoro lepe vesti! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.