Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Meni je disanje pomoglo bas dosta... Testirala sam da li pomaze, pokusavajuci da preguram kontrakciju bez njega i mnooogo je lakse s njim. Ali zena pored mene nije isla u skolicu, ja sam joj u par sekundi objasnila kako da dise, i slusala je mene pa je uspela, objasnice vam i sestre tako da ne bojte se.

@Marinak, jeste bolno, ali nemoj na cr ako mozes prirodno, ako se bas jako bojis uzmi epidural, ali donosenje deteta na svet je preleo i pretezak posao, mislim ceo taj cin nije "lep" u pravom smislu te reci, ali veruj mi da je neverovatan osecaj i ma ne moze to da se opise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam isla u skolicu i ucila to disanje.

minavb je bila toliko dobra da mi je dala osnovna uputstva...

moj porodjaj je prosao ok ako zanemarimo da sam epidural dobila prekasno (ne greskom lekara...rekli su mi da nema potrebe da mi ga daju jer beba izlazi ali ja zapela kao magarac)...

znaci epi nije delovao...

babica mi je bila zakon...

bolelo me najvise dok sam cekala da se otvorim dovoljno dole na odeljenju..lele...od 18h do 00...u pola dva sam se porodila...

moje iskustvo kaze: SLUSATI BABICU!!!

kad sam zaista SLUSALA sta mi zena govori porodila sam se iz treceg napona..

samo slusati babicu...

moj porodjaj bih pozelela svakome...samo jos da epidural dodje na vreme i onda mora da je milina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je disanje pomoglo bas dosta... Testirala sam da li pomaze, pokusavajuci da preguram kontrakciju bez njega i mnooogo je lakse s njim. Ali zena pored mene nije isla u skolicu, ja sam joj u par sekundi objasnila kako da dise, i slusala je mene pa je uspela, objasnice vam i sestre tako da ne bojte se.

@Marinak, jeste bolno, ali nemoj na cr ako mozes prirodno, ako se bas jako bojis uzmi epidural, ali donosenje deteta na svet je preleo i pretezak posao, mislim ceo taj cin nije "lep" u pravom smislu te reci, ali veruj mi da je neverovatan osecaj i ma ne moze to da se opise. :)

Epidural je kod nas misaona imenica, kao da je u pitanju tajno drustvo ciji clanovi jedino mogu da je dobiju. CR zelim zbog bebe, posto kod nas dok se detetu ne desi nesto , ne reaguju na realne indikacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako se toliko bojis ti se brate nemoj poradjati!!!!!!!!!!!!!!!! ha, ha,ha!!!!!!!

veruj mi sve se zaboravi onog momenta kad ugledas to malo cudo prirode!!!!!!!!!!!!!!!!!

zamisli sta je devet meseci raslo u tebi!!!!!!!!!!!!!!!!

ZIVOT!!!!!!!!!!!!!! NOVI ZIVOT!!!!!!!!!!!!!!!

Kaze da ne boli laze. nekog boli manje nekog vise ali slusaj babicu i doktora, malo svoje /zivotinjske) nagone i bice sve ok.

Sada nema nazad... :lol: :lol: :lol:

Kada ce vise???? Kazu, posto sam prvorotka, moze da se desi i da "prebacim" termin... E to ce me maximalno razbiti (psihicki)... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto mislimo :) ali izgleda da cu ja morati...epidural je ovde pusta egzotika. Ma izbunaricu neku vezu valjda ...imam jos 2 meseca :)

ps. ja ne razumem kako neko moze da kaze da se porodjajni bol zaboravi?! i zasto uopste treba da se trpi?!

Hihihi,pa porodjani bol se nikad ne zaboravlja,ali postane najsladji bol cim uzmes bebca u ruke... ;) Ali zaista!Ni ja nisam verovala zenama kad su mi prical,mislila sam ih,zaboravile malo sutra!Ali je zaista tako kako vam svi pricaju,cim se zavrsi nestaje...

Eto,ja sam bez epidurala i 2.put cu tako.Koliko ja znam taj epidural se daje neznam tacno koliko pred sam izlazak bebca,i da vam kazem ono je najlaksi deo,gurnes par puta i to je to,nije to nista tako strasno kako izgleda,ono pre toga je pakao... A i epidural dosta boli...Sto se tice disanja-nista se ne brinite,ja sam isla u skolicu ali sam se pripremala za carski pa nisam naucila i objasnili su mi u roku od 2sekunde kako treba.

Glavno je da SLUSATE BABICU! I ona zeli da se vi sto pre porodite,samo slusajte njene savete,pratite je i sve ce biti ok. I moj savet je da nikako ne budete grube,ako cete vi biti ljubazne i one ce biti-barem je moje iskustvo takvo... Ipak,znaju one svoj posao,niste vi ni prva ni poslednja koja se poradja...

I nemojhte se plasiti!Samo pozitivno!Ionako morate da se porodite,taj strah nikom a pogotovo vama nece pomoci!Samo mislite kako cete uskoro svoje dete drzati u svom narucju i brzo ce sve proci...

Puuuno srece svima!

Ja jedva cekam taj dan... :)

Ps:Ja sam pre 2meseca sanjala kako idem da se poradjam i guraju me na krevetu "gospodjo,moracemo carskim,beba se nije okrenula","eto,prvi sam htela carskim-pa sam prirodno,a 2.sam htela prirodno pa moram carskim"...i kraj sna... :blink: A beba zaista u nekom cudnom poprecnom polozaju u mom stomaku,nadam se da ce se okrenuti do kraja... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

borjana,ja sam zelela da se porodim odmah...cim udjem u deveti...ludela sam od nervoze i nestrpljenja..svega mi je bilo dosta.

porodila sam se prvog dana 40.nedelje i sad se pitam sto sam tako luda bila..pa bebi je svaki dan unutra znacajan...

inace, istina je: sve se zaboravi.

ja koja sam placip...i bojim se bolnica, bolova i slicno...I proslo je.

i stvarno, zaboravi se.

ono sto se ne zaboravi to je tri sata posle porodjaja..dok lezis, miran, bez bolova(ja ih nisam imala....a veliki posao si zavrsila...jao nikad to necu zaboraviti..

mene nisu sekli tako da mene stvarno nista bolelo

]

samo napred...navijacemo za tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada nema nazad... :lol: :lol: :lol:

Kada ce vise???? Kazu, posto sam prvorotka, moze da se desi i da "prebacim" termin... E to ce me maximalno razbiti (psihicki)... :huh:

ma opusti se ja sam

s prvom trudnocom prebacila 14 dana..ko georgina sam bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

borjana,ja sam zelela da se porodim odmah...cim udjem u deveti...ludela sam od nervoze i nestrpljenja..svega mi je bilo dosta.

porodila sam se prvog dana 40.nedelje i sad se pitam sto sam tako luda bila..pa bebi je svaki dan unutra znacajan...

inace, istina je: sve se zaboravi.

ja koja sam placip...i bojim se bolnica, bolova i slicno...I proslo je.

i stvarno, zaboravi se.

ono sto se ne zaboravi to je tri sata posle porodjaja..dok lezis, miran, bez bolova(ja ih nisam imala....a veliki posao si zavrsila...jao nikad to necu zaboraviti..

mene nisu sekli tako da mene stvarno nista bolelo

]

samo napred...navijacemo za tebe

Hvala puno!

Dobro je znati da nisam nenormalna, kako mi se na trenutke cini...

Znam da je bebici bitno da ostane sto duze u stomaku, i time se tjesim, kada me uhvate nervoza i malodusnost...

ChiMama, nadam se da cu saradjivati sa babicom, jer kao sto vidim, to je jedna od vaznijih stvari sto se tice samog procesa porodjaja...

Danas sam bolje, nervozu sam potisnula u drugi plan, i razmisljam vedrije... Samo da potraje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma opusti se ja sam

s prvom trudnocom prebacila 14 dana..ko georgina sam bila

Spremna sam... Cekam, pa kako mi bude! Ne vrijedi da se ovoliko potresam... Na kraju, nervozom necu postici nista, a ako se opustim, mozda uspijem ovaj period zapamtiti kao jedan od ljepsih u zivotu.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spremna sam... Cekam, pa kako mi bude! Ne vrijedi da se ovoliko potresam... Na kraju, nervozom necu postici nista, a ako se opustim, mozda uspijem ovaj period zapamtiti kao jedan od ljepsih u zivotu.. :rolleyes:

ma naravno ....samo opusteno..ija bi volela da je vec novembar ali etooooooooo.....cutim i jedem :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno ....samo opusteno..ija bi volela da je vec novembar ali etooooooooo.....cutim i jedem :lol: :lol: :lol:

I ja... ....jedem.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja... ....jedem.... :lol: :lol: :lol: :lol:

ahahahahahhaha qq ima da budem velika kao blatobrani malog fergusona :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukratko

3 prirodna porodjaja(3700gr, 3780gr, 4430gr) cerka, sin, sin

Kad mislis da ne mozes vise ni da guras, ni da dises,kad dodjes do granice izdrzljivosti, onda je porodjaj gotov, rodila si bebu. I to predivan osecaj, biti mama. Nema tog bola koji ne bi podnela da svoje dete, ne ja, nego ni jedna normalna zena. Pih, sta je jedan porodjaj. Ili vise. Nista u poredjenju sa lepotom majcinstva.

I evo me sa obe noge na zemlji, nista mi ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo svaka cast....stvarno mi nekad nije jasno zasto se neke zene boje porodjaja pa to je sve prirodno...i ja se nadam da cu i ovaj put prirodno..bice mi zadovoljstvo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi da ne boli, lagala bi. Al da vredi, vredi samo tako. Vidjacemo se jos na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo vi jedite i uzivajte u trudnoci.Pitam se samo zasto li ja jedem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukratko:

- prokrvarila sedam dana pred porodjaj...cekala cekala nista

- nakon sedam dana u 15h u sred restorana puca vodenjak

- u 15:30 bolnica..nista me ne boli...

- procedura: popis stvari, klistir, pregledi..hiljadu pregleda

- oko 18h pocinju bolovi

- izbor za pesmu koja ce nas predstavljati na evroviziji...gledaju zene a ja umirem od bolova

- dr kaze da je grlic zatvoren..jos moram da cekam

- dopisujem se sa buhlom...kukam joj...:)

- bolovi i dalje...oko 23h DR kaze: TO JE TO..ajd u salu

- sala:

pregledi pregledi pregledi

cekaju da se otvorim

BOLIIIIIIII

trazim epidural, kazu nema potrebe, brzo ce ovo

URLAM: EPIDURALLLLLLLLLLLLLLLLL

daju epidural..ne stize posteno ni da deluje

krece porodjaj

- u 1:32h rodjena Tea...2800g

- bez epiziotomije

rezime:

- babica je kraljica bila...slusala sam sta mi prica i iz treceg napona uspela...nisam znala da GURANJE podrazumeva onaj napon kao pri kakenju...kad mi je to rekla sve je proslo za cas

Tri sata posle porodjaja su mi najlepsa u zivotu...TELO bez bola, mir...noc a ja srecna...tisina a u meni...DIVOTA.

...mozda je tad epi delovao pa mi je tako divno bilo..hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja ovo zovem UKRATKO???

:wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je porodjaj fenomenalno iskustvo, jer sam se porodila jako brzo i nije bas bilo toliko bolno. Ocekivala sam te cuvene strasne bolove, ali oni nikako da dodju, mozda su poslednje dve kontrakcije bile borbene, ovo ostalo je bilo ok. U porodiliste sam dosla negde oko 3 i 15, pa dok su me pregledali, otvorili istoriju porodjaja, klizma, kupanje, posle 4 sam usla u porodiliste i Lara se rodila u 5 i 20.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, izgleda da to i nije tako strasno... :rolleyes:

Tjesim se, tjesim... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, izgleda da to i nije tako strasno... :rolleyes:

Tjesim se, tjesim... :mellow:

veruj mi kad ti ,,stigne,,porodjaj cekaces samo da se sto pre zavrsis i neces misliti ni na sta drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jos nesto da vam priznam... U posljednje vrijeme me hvata strah da cu, posto sam odlucila da ostanem kuci sto duze budem mogla, imati malo vremena u bolnici za pripremu, i da me nece stici klistirati (valjda se to tako kaze), pa cu se jos i unerediti na sred porodjajne sale... m0915.gif

E, svasta! :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa desava se i to :) ali svejedno, to je normalno i ne treba da te bude strah. Veliki broj zena se upiski na stolu u toku porodjaja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa desava se i to :) ali svejedno, to je normalno i ne treba da te bude strah. Veliki broj zena se upiski na stolu u toku porodjaja :rolleyes:

evo ja sam se prva usiskila....i bas me bilo briga :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jos nesto da vam priznam... U posljednje vrijeme me hvata strah da cu, posto sam odlucila da ostanem kuci sto duze budem mogla, imati malo vremena u bolnici za pripremu, i da me nece stici klistirati (valjda se to tako kaze), pa cu se jos i unerediti na sred porodjajne sale... m0915.gif

E, svasta! :blink: :blink:

Opet ponavljam...nema pravila...drugarica koja se pre neki dan porodila se "ukakila" na stolu...nista strasno i nista cudno...

Meni nisu radili klistir (nisu verovali da cu se poroditi) i nisam se niti upiskila niti ukakila...nema pravila

Borjanice...manje misli o porodjaju...na taj nacin...dogovorili smo se da ces ovih par dana samo pozitivno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.