Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

MasaS, dobrodošla na forum.

Na ovim temama možeš pročitati iskustva iz raznih porodilišta http://www.bebac.com/forum/index.php?showforum=27

Nadam se da će ti pomoći u odluci. Moja preporuka je Gradska bolnica. :rolleyes:

Hvala u svakom slucaju,ali ja se jos nisam odlucila... :)<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta??

i treceg mu*onjicu?? :lol: :lol:

kod nas se kaze da je majka koja rodi tri sina uzastopno "uzvisena"...

mada bih se ja smatrala "uzvisenom" da imam 2 sina i 2kcerke... :D

Da, baš to..... Mazo mm je sportista i to aktivni, ne znam jel se više naperem dresova ili druge garderobe, a još kad i ova dvojica krenu.... gde će mi biti kraj???? Između mašina za pranje i sušenje ili pegle????? :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam ovde i nije mi dobro, kad se setim mog porođaja, horor. Možda zato i nikako ne zatrudnim jer moje telo podsvesno neće opet isto iskustvo. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos! Moje iskustvo na porodjaju... :-)

Posto sam kao trudnica cesto isla u wc da piskim tako sam i te noci 31.10. oko 2h se probudila i otisla u kupatilo, kad ono, bebica pozelea da izadje i meni pukne vodenjak, vodica je blago curkala, providno-bele boje. I ja sam probudila svog dragog koji se izbezumio xe xe. Zatim sam se okupala, obrijala se od glave do pete :-) nisam zelela da me tamo briju, velim bolje ja sama to da odradim, jest bilo malo teze zbog velikog stomaka, ali sa ogledalom pa sam se snasla. Torba za porodiliste mi je vec bila spremna, ali nisam htela jos da krenem u porodiliste jer nisam bila dobila bolove. Muz i ja smo tako lezali i razgovarali jos neko vreme, uzbudjeni maximalno jer se blizi dolazak nase bebice :-). Sve dok nisam dobila bolove oko 4h. Tada mi je muz merio kontrakcije na satu i ustanovili smo da sam odmah dobila kontrakcije na 5 minuta i krenuli smo u porodiliste. Doktor me je pregledao, ustanovio da sam otvorena 3 cm i smestili su me na patologiju, tamo sam cekala (ne znam ni ja sta), uglavnom lezala sam i rekli su mi da zovem sestru kada budem imala bolove na 2 minuta. Tu sam lezala sama u sobi, na mobilnom sam pratila vreme kontrakcija i usput se dopisivala sa muzem i sestrom i drugaricama, pa mi je brze proslo vreme. Kada su kontrakcije pocele na 2 minuta, odveli su me u predporodjajnu salu. Tamo sam dobila klistir, da se prociste creva. Oko dva minuta sam se setala pre nego sto sam otisla na wc. Zatim mi je babica rekla da se okupam do 7:30h, tako sam i uradila i zatim su me odveli u mekani krevet, tamo mi je vreme proslo za cas, kontrakcija za kontrakcijom i ubrzo sam dobila nagon da guram, babica je zvala doktora i pogledao me je, kaze otvorena 8 cm, polako su me odveli do porodjajnog stola, i kroz samo par napona bebica je vec bila napolju, u tacno 9:04 h :-). Samo sto se na tom porodjajnom stolu jako brzo izgubi snaga, treba imati snage za guranjem, inace, kada dodjete na porodjajni sto, potpuno prestanu bolovi, tada samo gurate, nista vas ne boli :-) Kada sam videla to maleno stvorenje bilo mi je predivno, osetila sam takvo olaksanje, kada je zaplakala prvi put sam cula glasic svoje bebe i bilo je predivno! Osecaj je neverovtan! A kada sam pogledala u pravcu babice, ona je na nekom stolcicu sirila rukama moju posteljicu, koja je tako sva krvava i uzasno izgleda :-) ali nema veze, tu je rasla moja beba.Zatim su me usivali jer su me morali secnuti, (to se nista ne oseti) ali sivenje se malcice oseti i pored anestezije, mada neke moje drugarice nisu nista osetile, mene je kao malo peckalo. I zatim sam na tom tvrdom, porodjajnom stolu provela naredna dva sata, koji su isto jako brzo prosli, tu sam se opustila i odmorila, nisam ni o cemu razmisljala, babica mi je donela mobilni i nazvala sam muza vec oko 9:10h da mu javim da sam se porodila. Onda su me prebacili na krevet sa tockovima i odgurali mene i moju bebicu koja mi je lezala na grudima, do nase sobe. I tu sam se smesila u krevet, a moja bebica u njen maleni krevetic do mog i od tada se nismo odvajale :-). Malo je bilo tesko ustajati i legati u krevet zbog ranice, ali svakim danom sve je lakse, vazno je samo susiti je sto vise. Bebica je isti dan vec pocela da siki, iako ja jos nisam imala mleka, vec kolostrum, ali njoj je dovoljno nekoliko kapljica. Samo je nisam dobro namestila na siku pa sam dobila ranice na bradavicama, ali mazala sam kasnije ranice svojim mlekom i susila sam ih i brzo su prosle, jeste da sa njima malo boli kada beba siki, ali nije tako strasno. Epiziotomiju sam prskala sa sprejom :octanisept: a krvarenje mi je prestalo za 15 dana. U betaniji sam bila u dvokrevetnoj sobi, lepa, cista, mala sobica, broj 9 :-). Beba mi je rodjena sa 48cm i 3.270g, malena moja curica :-) eto, moje iskustvo. Ljubim vas sve!

JovanaSimic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Loknice85,divno :wub: :wub: Zvuci tako lako,pravi melem za buduce porodilje :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ću Loknicin post čitati do svog porođaja :) Divno iskustvo! Sada jedva čekam porođaj!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji porodjaji su prosli uglavnom ok,prvi malo teze bas zbog toga sto je prvi i sto sam se uplasila,nisam znala sta me je snaslo,bolovi jaci su poceli oko 7 uvece,otvaranje je islo malo teze tako da sam rodila u 1 i 35 h svoju Emiliju 3 850kg.54 cm.Drugi porodjaj lako bas lako,otisla na pregled u 12,ja vec otvorena 4 prsta bez bolova,malo setala,oko 3 pola 4 malo jaci bolovi i u pola sedam rodi se Lidija 3 950 kg.55cm.Bitno je samo da budes opusten koliko je moguce i da verujes jako verujes da ce sve proci kako treba.Puno srece buducim majkama...i naravno lak porod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje je olaksanje procitati ovako nesto! Hvala sto si podelila iskustvo sa nama Loknice!

Ja se uglavnom istraumiram kad citam tudja iskustva. Mada sve je to individualno, mozda meni bude uzasno, a mozda prodje jos lakse, ali opet je coveku prijatnije kada procita ovako nesto nego-iscasen kuk, pukla medjica skroz i sl.

Ja jeste da imam jos cela 3 meseca do kraja, ali i ja ga jedva cekam u svakom slucaju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Loknice...sada uzivaj u bebi :)

I moj je porodjaj protekao divno,jedno prelepo iskustvo.:)

Zene samo verujete da ce sve biti ok,mislite na bebicu,budite srecne,kada krenu bolovi bodrite sebe(to je samo taj dan,samo par minuta sati i onda uzivanje za ce zvot),budite hrabre i nemojte slusati i citati losa iskustva.Videcete,sve to brzo prodje.Ja sam dva dana posle porodjaja rekla da bih opet mogla da se porodim:)...zaista je porodjaj nesto divno i neverovatno:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malisa spava pa da napisem koji redak ovde :)

Dan kao i svaki drugi u petak jutro bila na CTG-u nista se nije desavalo,uvece posle vecere pukne mi vodenjak u 20h.(Ja sam mislila da sam se upiskila,i da nisam stigla na wc)U 21h odemo u bolnicu.Odvedu me u predporodjajnu salu,pregledaju,otvorena jedan prst,ostave me za ujutru.U medjuvremenu tu noc su se porodile dve zene ne mogu da opisem koliko su urlale,trudila sam se da ne mislim na njig.Od 01h me poseli grcevi na svakih 5 min i tako do ujutru,nista strasno.U pola sedam me ukljuce na indukciju,u pola jedanaes me babica pogledalai otvorena 10 prstiju samo nisam imala napone.(Bol se pojacao u medjuvremenu ali je ostao na 5 min i trajao po 20-ak sek).E onda su poceli naponi i tako sat ipo,pred kraj vise nisam imala dovoljno snage da ga izguram iz dva napona,ja guram kad je napon i on krene da izlazi kad se zavrsi napon vrati se nazad...I onda sam morala da guram van napona da ga izguram napolje,iako su me sekli,popucala sam na jos dva mesta.I eto mog Strahinje:)

Sve u svemu,bolelo je ali dali se istrpiti,ja glasa nisam pustila sem onog stenjanja u zadnjim naponima da ga izbacim.I opet bi ponovo.Nista ne moze da se meri u zivotu sa tim kao kad sam ga dobila u ruke.

Babice su bile super,a sivenje je bolelo,imao je sta i da sije,ali i to nije tako strasno.

Higijena u bolnici ravna nuli,najgore mi je bilo to sto sam morala da ustajem stalno sa onog drndavog kreveta takva,jer su bebice bile sa nama od 6-22h.Mi smo ostali dva dana duze jer je Strale dobio zuticu pa se suncao, mama se malo odmorila za to vreme :)))

to toliko od mene "ukratko" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana...s obzirom na veličinu bebe verujem da je bilo teških momenata...ali sve u svemu dobro si ti nama prošla...uživajte i ljubi nam mališu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana bitno da je sve proslo i sad je tu mali andjeo :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Loknice85,divno :wub: :wub: Zvuci tako lako,pravi melem za buduce porodilje :D:lol:

Xe xe xe, jeste! Hvala puno! Melem, nego sta. Kad se porode, znace! Cim ugledaju svoga andjela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vidim poslednji post od Ivane reko nije se valjda porodila popodne i iz bolnice pise iskustvo :)

Loknice predivno iskustvo cini se da je sve lako islo...

:-) Jeste! Sve je islo super. Za pozeleti! Imala sam onako klasican porodjaj, kakav su nam opisivali u skolici za trudnice :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ću Loknicin post čitati do svog porođaja :) Divno iskustvo! Sada jedva čekam porođaj!!! :)

:-) Hvala Dea! Zaista jeste predivno iskustvo! A emocije koje se osete na porodjaju ne mogu se opisati recima. Kontrakcije su poput jakih menstrualnih bolova i sa svakom kontrakcijom, bebica je jedan trenutak bliza ovom svetu. Zaista nije ni malo strasno, jeste da boli ali ne preterano mnogo, izdrzivo je u potpunosti. Ja bih se opet sutra porodila da mogu da dobijem jos jednu srecicu. A nagrada... to je jedna posebna prica. Nagrada za tih par sati na porodjaju je pogled na vasu bebicu, na njene okice i te malene rucice i sve maleno...sreca za ceo zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje je olaksanje procitati ovako nesto! Hvala sto si podelila iskustvo sa nama Loknice!

Ja se uglavnom istraumiram kad citam tudja iskustva. Mada sve je to individualno, mozda meni bude uzasno, a mozda prodje jos lakse, ali opet je coveku prijatnije kada procita ovako nesto nego-iscasen kuk, pukla medjica skroz i sl.

Ja jeste da imam jos cela 3 meseca do kraja, ali i ja ga jedva cekam u svakom slucaju :rolleyes:

Nema na cemu draga! Zelim ti brz i lak porodjaj :-) samo se sto vise opusti kad dobijes kontrakcije i sve ce biti super! Promenila se situacija u porodilistima, sada su svi tako prijatni i ljubazni i svi ce ti puno pomoci. Ja nisam imala nikakvu vezu, a ponasali su se divno prema meni. Barem sam ja dozivela takvo iskustvo u Betaniji, ne znam za druga porodilista. Znam samo da sam ja tokom svog boravka u porodilistu stekla jednu predivnu uspomenu. Ti trenuci tamo...zblizavalje sa svojom bebicom... U porodilistu nisam skidala osmeh sa lica, neprestano sam gledala u moju mrvicu i analizirala njene crte lica i divila se svakom delu njenog malenog tela. Kada vidis to majusno, krhko bice, kojem si ti sve na ovome svetu, bice koje ce te voleti bezuslovno i neopisivo, porodjaj izgleda tako lako... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Loknice...sada uzivaj u bebi :)

I moj je porodjaj protekao divno,jedno prelepo iskustvo.:)

Zene samo verujete da ce sve biti ok,mislite na bebicu,budite srecne,kada krenu bolovi bodrite sebe(to je samo taj dan,samo par minuta sati i onda uzivanje za ce zvot),budite hrabre i nemojte slusati i citati losa iskustva.Videcete,sve to brzo prodje.Ja sam dva dana posle porodjaja rekla da bih opet mogla da se porodim:)...zaista je porodjaj nesto divno i neverovatno:)

Hvala ti! Uzivam u mojoj srecici svaki dan, ceo dan :-) Drago mi je sto i ti imas divna iskustva! Delim misljenje sa tobom, u potpunosti! Veliki poljubac za tebe i tvoju bebicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada kada pocnem razmisljati kako je sve to bilo a relativno skoro, 8 meseci :rolleyes: , jos me ledja bole i jos ostali kilogrami.. ;) ..ne bas puno:)) ja bih opet sve ponovo:))

Krajem juna mi bio termin i radila sam sve do 1 juna, svaka mi cast a to kazem jer mi je firma na 3 spratu i ima 107 stepenika do moje kancelarije:)) :lol: ) i nije mi bilo tesko....znaci lepu trudnocu sam imala, nisam nijednom povratila samo malo vise svadjalacki nastrojena pri kraju trudnoce:)))

i negde 3 dana pre termina odem na pregled i kaze meni doktor ostani gotovo dolazi porodjaj, ja lepo odem ipak do kuce i tu se isplacem a neznam zasto jednostavno same suze idu to mi se prvi put desilo da suze ne mogu da zaustavim.....uzmem torbu i muza:))))) sredim se i negde oko 14.30h prijem u porodiliste....e sad prva trudnoca milion procitanih clanaka o porodjaju, knjiga casopisa i sam ja to u sebi ponavljam i verujte buduce mame sve to zaboravite kad udjete u prijemnu sobu ALI SVE......sestra bila fina, kulturna i spremanje za porodjaj....znate one price meni to tako meni ovako to boli to pazi....sve to zaboravite, sve je to kako se vi postavite prema tome, vi ste tu dosli da donesete na svet jedno divno vase bice sve ostalo nije vazno nije bitno, sve ali verujte sve zaboravite kada se porodjaj zavrsi.....

da nastavim....bilo merenje stomaka, karlice i bolovi sve ucestaliji....posalju nas, bilo nas 3 trudnice tada, u sobu pored porodjajne sale i sad se ceka koja ce prva:))))

e sad bolovi, kontrakcije e to je meni posebna vrsta bola bila....hm...to sam dozivela kao jaki bolovi pred dobijanje al bas oni najaci dodju prodju pa ti lakse pa opet tako ....

ode jedna ja dalje trpim pa se smejem......ode druga trudnica i ja sama u sobi ostadoh e taj trenutak ostace mi u secanju tada pocinjete da polako da shvatate da vise nista nije isto u vazem zivotu e tu je meni pocela neka prekretnica u glavi...znate ono polako postajete u pravom smislu majka....samo vam vazno da dete ne mucite puno i da sve bude u redu

negde oko 19.30 pored bolova velikihh:0 i mene odvoze u porodjajnu salu......e sad pre u trudnoci sam pricala meni muz mora da bude tu da prisustvuje na porodjau,itd...itd verujte nije mi palo na pamet ta pomisao.....samo sam mu poslala poruku "pocinjeee"...

i bolovi sve jaci i jaci stize doktor i kaze pocinje porodjaj, e sad tek sve ono sto ste procitali SVE STE ZABORAVILI U TRENUTKU zato preporucujem svima skolu za trudnice (ja nisam isla) ali 2 babice su bile tu, nemam reci za njih osim DIVNE jedna mi tako lepo stalozeno milim glasom pricala kako da disem druga me ohrabruje recima a doktor me drzao za ruku .....da pozelis sto bi neke zene rekle i to u Srbiji.....e sad poceo porodjaj prvi moj napon je bio katastrofa jer ja jednostavno nisam umela da se napnem:))) takodje i drugi put .....morali malo da secnu i treci put sam uspela..9.15h...e sad to nije bio bol kao bol iskreno to je bilo najvece olaksanje u mom zivotu dotad, nije me bolelo ISKRENO, a tek sve to nestane kada vidite svog andjela

Trudnice moje shvatite trudnoca je najlepsi period jedne zene, caroban, porodjaj je bozanstven, nestvaran, radja se vas novi zivot a posle toga je sam zivot koji vi ukrasavate.....Zelim vam iskreno da prodjete kao ja:)

P.S. i ne zaboravite OSMEH

U kojoj bolnici si se poradjala? :) P.S. Cestitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ja konacno da podelim moje iskustvo.

-Ustajem ja ujutru 15.12.2010 odem u wc, piskim i vidim na dnevnom ulosku nesto jeeeedva rozikasto otprilike kolicina kao pola kapi. Citala sam o tome i sve se mislim da li je to taj sluzavi cep il nije :unsure:

Ceo dan me je stomak boleo kao da treba da dobijem (a moji menstrualni bolovi su na skali od 0 do 10 negde 0.5 :lol: ).. i tako ja lepo skuvam rucak, rucamo, odem sa mamom do njene drugarice na kafu, mm posle rucka otisao u BG da kupi televizor :lol:, vratimo se kod mene kuci, mm jos u BG, odem u WC oko 5 popodne i opet ona rozikasta stvar :lol:

Kazem ja mami sta i kako, kaze ona "zovi babicu". Zovem ja babicu, ona kaze "Prosetaj u ambulantu, tu je i doktorka i taman da te pregleda da vidi kakvo je stanje". Sve mislim "jeeeeste da i ne setam po ovom ledu" i zovem drugaricu da li njen muz moze da me odveze posto zive na 50m od nas. Ona isto trudna kaze sad smo bili tamo :) i tako odvezo nas on oko 6 popodne, Dr. kaze da sam otvorena 2 prsta, da odem kuci, sredim se, spakujem i krenem polako za Pancevo. Izadjemo napolje, zovem mm kazem da mu kazem da je pocelo al da ne zuri kuci.

Dosla sam kuci, spremila se, zove me muz i kaze kako je u Metrou da kupuje sijalice i stekere i da li treba jos nesto da kupi.. reko ne treba :)

Zove me posle nekih sat vremena opet: "Jel imam vremena jos po sto da odem?"

I tako kupio nam on sve i svasta i dosao kuci. Moja mama nervozna brise podove, ovaj montira stekere i utikace a ja sedim i merim. Osecam vec jaci bol (recimo 1.2 :lol:) traje tacno 40 seckundi na svakih 5min. Posle pola sata traje isto al sad na 3min.

Odlucimo da krenemo. Tokom puta sam otpevala skoro ceo album Green day-a i u 11:15 smo stigli. Na pregledu otvorena 8 prstiju, pozdravila se sa svojima i otisla dirktno na sto sa osmehom na licu. U 12:15 mi je prikljucena indukcija i osmeh s lica je presao u najjace bolove i najbrze disanje koje nisam ni mogla da zamislim da mogu da izvedem. Ta nocna mora je trajala hvala Bogu samo sat vremena i u 1:20 se rodila Hana sa svega tri puta guranja. Cetvrti je posteljica ali to ni ne racunam. Secnuli su me, samo sam cula makazice ali osetila nisam apsolutno nista.

Tacno je, da boli kao djavo i tacno je, da kada ti to malo bice stave u narucje NISTA drugo ne postoji pa cak ni bol. Cim su mi je uzeli iz ruku bol se vratio.

Usivali su me, bolelo je jako, pocela je da mi se grci noga, zamolila sam Dr da saceka dok me noga ne prodje i rekao je da nista on nece da ceka i tako sa grcem u nozi i iglom u kozi istrpela sve i sve je proslo :)

Posle svega ovoga jedino cega se plasim je ta indukcija. Ali ja sam odlicno prosla :)

Kada je Hana izasla, babica ju je podigla i rekla: "Gledajte sta ste uradili"

Prve reci upucene Hani bile su: "Dobrodosla na svet" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ja konacno da podelim moje iskustvo.

-Ustajem ja ujutru 15.12.2010 odem u wc, piskim i vidim na dnevnom ulosku nesto jeeeedva rozikasto otprilike kolicina kao pola kapi. Citala sam o tome i sve se mislim da li je to taj sluzavi cep il nije :unsure:

Ceo dan me je stomak boleo kao da treba da dobijem (a moji menstrualni bolovi su na skali od 0 do 10 negde 0.5 ).. i tako ja lepo skuvam rucak, rucamo, odem sa mamom do njene drugarice na kafu, mm posle rucka otisao u BG da kupi televizor :lol:, vratimo se kod mene kuci, mm jos u BG, odem u WC oko 5 popodne i opet ona rozikasta stvar :lol:

Kazem ja mami sta i kako, kaze ona "zovi babicu". Zovem ja babicu, ona kaze "Prosetaj u ambulantu, tu je i doktorka i taman da te pregleda da vidi kakvo je stanje". Sve mislim "jeeeeste da i ne setam po ovom ledu" i zovem drugaricu da li njen muz moze da me odveze posto zive na 50m od nas. Ona isto trudna kaze sad smo bili tamo :) i tako odvezo nas on oko 6 popodne, Dr. kaze da sam otvorena 2 prsta, da odem kuci, sredim se, spakujem i krenem polako za Pancevo. Izadjemo napolje, zovem mm kazem da mu kazem da je pocelo al da ne zuri kuci.

Dosla sam kuci, spremila se, zove me muz i kaze kako je u Metrou da kupuje sijalice i stekere i da li treba jos nesto da kupi.. reko ne treba

Zove me posle nekih sat vremena opet: "Jel imam vremena jos po sto da odem?"

I tako kupio nam on sve i svasta i dosao kuci. Moja mama nervozna brise podove, ovaj montira stekere i utikace a ja sedim i merim. Osecam vec jaci bol (recimo 1.2 traje tacno 40 seckundi na svakih 5min. Posle pola sata traje isto al sad na 3min.

Odlucimo da krenemo. Tokom puta sam otpevala skoro ceo album Green day-a i u 11:15 smo stigli. Na pregledu otvorena 8 prstiju, pozdravila se sa svojima i otisla dirktno na sto sa osmehom na licu. U 12:15 mi je prikljucena indukcija i osmeh s lica je presao u najjace bolove i najbrze disanje koje nisam ni mogla da zamislim da mogu da izvedem. Ta nocna mora je trajala hvala Bogu samo sat vremena i u 1:20 se rodila Hana sa svega tri puta guranja. Cetvrti je posteljica ali to ni ne racunam. Secnuli su me, samo sam cula makazice ali osetila nisam apsolutno nista.

Tacno je, da boli kao djavo i tacno je, da kada ti to malo bice stave u narucje NISTA drugo ne postoji pa cak ni bol. Cim su mi je uzeli iz ruku bol se vratio.

Usivali su me, bolelo je jako, pocela je da mi se grci noga, zamolila sam Dr da saceka dok me noga ne prodje i rekao je da nista on nece da ceka i tako sa grcem u nozi i iglom u kozi istrpela sve i sve je proslo

Posle svega ovoga jedino cega se plasim je ta indukcija. Ali ja sam odlicno prosla :)

Kada je Hana izasla, babica ju je podigla i rekla: "Gledajte sta ste uradili"

Prve reci upucene Hani bile su: "Dobrodosla na svet" :)

O jea ;) Pa cekaj, tebi je uz indukciju trebalo sat vremena da se od 8 prstiju otvoris do 10? :o Bas mi puno deluje... No nebitno, samo neka je sve brzo proslo i najbitnije je da sad imas svog svrcu lepog i pametnog... :wub: Kog cu ja da ti ukradem, a za uspomenu ti ostavljam Lunu!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ja konacno da podelim moje iskustvo.

-Ustajem ja ujutru 15.12.2010 odem u wc, piskim i vidim na dnevnom ulosku nesto jeeeedva rozikasto otprilike kolicina kao pola kapi. Citala sam o tome i sve se mislim da li je to taj sluzavi cep il nije :unsure:

Ceo dan me je stomak boleo kao da treba da dobijem (a moji menstrualni bolovi su na skali od 0 do 10 negde 0.5 :lol: ).. i tako ja lepo skuvam rucak, rucamo, odem sa mamom do njene drugarice na kafu, mm posle rucka otisao u BG da kupi televizor :l, vratimo se kod mene kuci, mm jos u BG, odem u WC oko 5 popodne i opet ona rozikasta stvar :lol:

Kazem ja mami sta i kako, kaze ona "zovi babicu". Zovem ja babicu, ona kaze "Prosetaj u ambulantu, tu je i doktorka i taman da te pregleda da vidi kakvo je stanje". Sve mislim "jeeeeste da i ne setam po ovom ledu" i zovem drugaricu da li njen muz moze da me odveze posto zive na 50m od nas. Ona isto trudna kaze sad smo bili tamo i tako odvezo nas on oko 6 popodne, Dr. kaze da sam otvorena 2 prsta, da odem kuci, sredim se, spakujem i krenem polako za Pancevo. Izadjemo napolje, zovem mm kazem da mu kazem da je pocelo al da ne zuri kuci.

Dosla sam kuci, spremila se, zove me muz i kaze kako je u Metrou da kupuje sijalice i stekere i da li treba jos nesto da kupi.. reko ne treba :)

Zove me posle nekih sat vremena opet: "Jel imam vremena jos po sto da odem?"

I tako kupio nam on sve i svasta i dosao kuci. Moja mama nervozna brise podove, ovaj montira stekere i utikace a ja sedim i merim. Osecam vec jaci bol (recimo 1.2 :lol:) traje tacno 40 seckundi na svakih 5min. Posle pola sata traje isto al sad na 3min.

Odlucimo da krenemo. Tokom puta sam otpevala skoro ceo album Green day-a i u 11:15 smo stigli. Na pregledu otvorena 8 prstiju, pozdravila se sa svojima i otisla dirktno na sto sa osmehom na licu. U 12:15 mi je prikljucena indukcija i osmeh s lica je presao u najjace bolove i najbrze disanje koje nisam ni mogla da zamislim da mogu da izvedem. Ta nocna mora je trajala hvala Bogu samo sat vremena i u 1:20 se rodila Hana sa svega tri puta guranja. Cetvrti je posteljica ali to ni ne racunam. Secnuli su me, samo sam cula makazice ali osetila nisam apsolutno nista.

Tacno je, da boli kao djavo i tacno je, da kada ti to malo bice stave u narucje NISTA drugo ne postoji pa cak ni bol. Cim su mi je uzeli iz ruku bol se vratio.

Usivali su me, bolelo je jako, pocela je da mi se grci noga, zamolila sam Dr da saceka dok me noga ne prodje i rekao je da nista on nece da ceka i tako sa grcem u nozi i iglom u kozi istrpela sve i sve je proslo :)

Posle svega ovoga jedino cega se plasim je ta indukcija. Ali ja sam odlicno prosla :)

Kada je Hana izasla, babica ju je podigla i rekla: "Gledajte sta ste uradili"

Prve reci upucene Hani bile su: "Dobrodosla na svet" :)

Super porođaj :) Ja sam prošla katastrofa, pisala sam negdje o tome ali nisam na ovoj temi čini mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O jea Pa cekaj, tebi je uz indukciju trebalo sat vremena da se od 8 prstiju otvoris do 10? :o Bas mi puno deluje... No nebitno, samo neka je sve brzo proslo i najbitnije je da sad imas svog svrcu lepog i pametnog... :wub: Kog cu ja da ti ukradem, a za uspomenu ti ostavljam Lunu!! :D

Ne, ja sam se super i bez bolova otvarala, ali kontrakcije nisam osecala uopste.. A o naponima da ne pricamo, njih nisam osetila ni u toku porodjaja.. valjda :unsure:

Pa su me zato valjda prikljucili na indukciju.. ne znam. Ja nisam imala one pauze u bolovima. Mene je konstantno bolelo sve u predelu stomaka i do kolena, tih sat vremena bez popustanja. A Dr je par puta zavukao ruku da namesti glavicu, cinilo mi se da je do lakta strpao koliko me je bolelo :lol:

Cuj nje "za uspomenu" :lol:

Super porođaj Ja sam prošla katastrofa, pisala sam negdje o tome ali nisam na ovoj temi čini mi se...

Super je bilo a bilo bi jos superije :) da su me ostavili da se prirodno otvorim jos ta dva prsta. Mislim, koliko bi cekali kad sam se od 6h sa 2 prsta do 11h otvorila 8 prstiju.. jos nekih sat vremena i mislim da bih prosla jos bolje i da bi se Hana rodila mozda i ranije ;)

Al dobro, sta sad.. sto kaze Nadja, imam svrcu a sledeci put idem na epidural :lol: pa cu za treci put znati kako i sta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

termin mi je bio 01.12. otisli taj dan u gradsku bolnicu, kaze doktorka nista se ne desava ajte vi kuci, pa ako ne krenu bolovi do ponedeljka dodji sa torbom.... u nedelju popodne 04.12. meni ispadne sluzni cep... malo ponekad zaboli i to je to... ja se obradovala, brzo se istusirala i spremila i otisla u bolnicu.... doktor pregledao i kaze nisi otvorena, ali ostani... tako sam ja bila u bolnici do utorka.... u utorak 06.12. vizita, aj na pregled kazu otvorena 3 cm... ja iznenadjena, mislila sam da ce da boli :D

spuste me u porodiliste, dok su me pripremili otvorila se vec 5 cm, legla u koadu i brckala se dva sata...

onda me prebacili na sto, pregledali me, nisam se pomakla od 5cm... probusili mi vodenjak i prikljucili indukciju i onda je krenulo da boli vraski... bolelo je jako, toliko da sam onako iscrpljena posle svake kontrakcije zaspala, kad krene sledeca ja pogledam na onaj cuveni sat a ono proslo tek 2 minuta :D i tako jedno 6 sati :) 4 zene dosle, porodile se, odlezale obavena dva sata i otisle a ja i dalje cekam... i sve mislim samo da prodje i da konacno upoznam moju bebu....

onda mi se, da izvinete, prikakilo :) krecem ja da stenjem, kaze babica "jel tebe to napinje kao da ti se kaki? evo sad ce doktor da dodje" dodje doktor, kaze drzi noge i kaki slobodno, tri puta se napela i iskakila Saru :) em olaksanje, em sam se zaljubila u svoje dete :D carobno :wub:

bili u bolnici do 09.12. izasli zuti kao kinezi od zutice, ali srecni, najsrecniji na svetu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

termin mi je bio 01.12. otisli taj dan u gradsku bolnicu, kaze doktorka nista se ne desava ajte vi kuci, pa ako ne krenu bolovi do ponedeljka dodji sa torbom.... u nedelju popodne 04.12. meni ispadne sluzni cep... malo ponekad zaboli i to je to... ja se obradovala, brzo se istusirala i spremila i otisla u bolnicu.... doktor pregledao i kaze nisi otvorena, ali ostani... tako sam ja bila u bolnici do utorka.... u utorak 06.12. vizita, aj na pregled kazu otvorena 3 cm... ja iznenadjena, mislila sam da ce da boli :D

spuste me u porodiliste, dok su me pripremili otvorila se vec 5 cm, legla u koadu i brckala se dva sata...

onda me prebacili na sto, pregledali me, nisam se pomakla od 5cm... probusili mi vodenjak i prikljucili indukciju i onda je krenulo da boli vraski... bolelo je jako, toliko da sam onako iscrpljena posle svake kontrakcije zaspala, kad krene sledeca ja pogledam na onaj cuveni sat a ono proslo tek 2 minuta :D i tako jedno 6 sati :) 4 zene dosle, porodile se, odlezale obavena dva sata i otisle a ja i dalje cekam... i sve mislim samo da prodje i da konacno upoznam moju bebu....

onda mi se, da izvinete, prikakilo :) krecem ja da stenjem, kaze babica "jel tebe to napinje kao da ti se kaki? evo sad ce doktor da dodje" dodje doktor, kaze drzi noge i kaki slobodno, tri puta se napela i iskakila Saru :) em olaksanje, em sam se zaljubila u svoje dete :D carobno :wub:

bili u bolnici do 09.12. izasli zuti kao kinezi od zutice, ali srecni, najsrecniji na svetu :D

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.