Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Pa ti si blesava skroz... :P (sto se tice sminjaknja) ;)

Super si sve docarala, mada taj stepen bola definitivno je individ5ualan. Kod mene kontrakcije nisu bile bolne ali naponi da. Ali vezbe disanja i pored toga sto ti se cini da ne pomazu, definitivno podpisujem da pomazu (ako ne fizicki onda psihicki, da ne razmisljas o bolu, vec o disanju).

Za ovaj "izvestaj" 5+ od mene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff...u srednjoj skoli (srednja medicinska) smo na praksu isli i na odeljenje ginekologije. Iskeno, nista lepse i strasnije od porodjaja nisam videla. Posle citanja opisa :unsure: sam potpuno sigurna da idem na CR! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jooooj.. b0415.gif

Ja nisam ni ucila pravilno disanje, tako da... mogu da zamislim na sta ce moje poradjanje da lici. t3606.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jooooj.. b0415.gif

Ja nisam ni ucila pravilno disanje, tako da... mogu da zamislim na sta ce moje poradjanje da lici. t3606.gif

Ajde....de...de...de...

Evo ti link pa tu mozes da vidis nesto o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde....de...de...de...

Evo ti link pa tu mozes da vidis nesto o tome

Hvala ti, divna si! m1267.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jooooj.. b0415.gif

Ja nisam ni ucila pravilno disanje, tako da... mogu da zamislim na sta ce moje poradjanje da lici. t3606.gif

'Ajde 'ajde, Boki, pa ja sto nosim dve bebe pa bih volela na prirodni porodjaj da idem. To mi je nekako cool. Dodir sa svojom zivotinjskom prirodom...

:)

Slusaj savete babice na pododjaju i bice sve ok.

Osmeh na lice i opusti se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Ajde 'ajde, Boki, pa ja sto nosim dve bebe pa bih volela na prirodni porodjaj da idem. To mi je nekako cool. Dodir sa svojom zivotinjskom prirodom...

:)

Slusaj savete babice na pododjaju i bice sve ok.

Osmeh na lice i opusti se...

Dobro ti je ovo za dodir sa svojom zivotinjskom prirodom. :lol:

Kad me jos i ta moja priroda dodirne, bice veselo! :D

Hvala na ohrabrujucim rijecima...

Pocela sam opet da panicim, a taman sam mislila da cu biti opustenija... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro ti je ovo za dodir sa svojom zivotinjskom prirodom. :lol:

Kad me jos i ta moja priroda dodirne, bice veselo! :D

Hvala na ohrabrujucim rijecima...

Pocela sam opet da panicim, a taman sam mislila da cu biti opustenija... :(

Ja jedva cekam da nam javis da je beba stigla (Mihajlo :) )

Normalno je da budes napeta.

Zuji ovde. Upoznaj se sa novim clanicama da odvuces misli....

Ljubim!

PS> Imas li ikakve vesti o Jeleni BG. Ona bi trebalo da se ovih dana porodi ili da se vec porodila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

borjanice,nema panike ,poroditi se moras :lol: bice ok...znam neke zene koje nisu mogle da odu na pripremu za trudnice jer su morale da leze i da odrzavaju trudnocu,pa su se sasvim ok porodile....flomaster i kalendar u ruke i precrtavas dan po dan: )

da,jelena bi trebala da se porodila!!!bas bih volela da nam se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama Bojana i BM, hvala vam! :) :)

Mihajlu se izgleda svidja u maminom stomaku... :D

Nemam nikakav kontakt sa Jelenom, ali se iskreno nadam da sada drzi svoju bebicu u rukama! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Borjana a taman si se primirila na nekoliko dana...ne brini za disanje...disi po svom sopstvenom ritmu onako kako tebi odgovara...ali disi...to je najbitnije ;) i ne zaboravi da je sve individualno...nepostoje 2 ista porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Borjana a taman si se primirila na nekoliko dana...ne brini za disanje...disi po svom sopstvenom ritmu onako kako tebi odgovara...ali disi...to je najbitnije ;) i ne zaboravi da je sve individualno...nepostoje 2 ista porodjaja...

Eto vidis, mene uhvati ovo neko (ne)raspolozenje, pa ne mogu nikako da dodjem sebi... :angry:

Moram bas dosta napora da ulozim kako bih se vratila u normalu, i smireno docekala ovog malog nevaljalka... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, sve će da bude ok, ne znam da li ideš na epidural ili ne, ali ja sam posle porođaja ''ako mi svaki porođaj ovakav bude - još 10 ću da rodim''

jedan porođaj - jedno dete, ali na sto neću ići bez epidurala (ako bude drugi put)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, sve će da bude ok, ne znam da li ideš na epidural ili ne, ali ja sam posle porođaja ''ako mi svaki porođaj ovakav bude - još 10 ću da rodim''

jedan porođaj - jedno dete, ali na sto neću ići bez epidurala (ako bude drugi put)

Nisam trazila epidural, kontala sam- ako prvi put bude dobro, super, a ako ne- onda cu sledeci put traziti...

Negdje sam i pisala da zelim da vidim da li ja imam dovoljno hrabrosti za ovaj cin, i zbog toga zelim da ide sve svojim tokom, tj. prirodno... medjutim, kako vrijeme odmice, meni najvise ponestaje upravo hrabrosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehehe ja bogme nisam ni htela da mislim o tome ''ako prođe ok''

neću da trpim bilo kakav bol - pa makar to bio i porođajni.

Želim ti da ti brzo prođe porod i što bezbolniji i naravno brz oporavak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam trazila epidural, kontala sam- ako prvi put bude dobro, super, a ako ne- onda cu sledeci put traziti...

Negdje sam i pisala da zelim da vidim da li ja imam dovoljno hrabrosti za ovaj cin, i zbog toga zelim da ide sve svojim tokom, tj. prirodno... medjutim, kako vrijeme odmice, meni najvise ponestaje upravo hrabrosti...

Ma samo da odnos osoblja bude ok i da rade svoj posao. Mene ne muci bol koliko nepoverenje u lekare i babice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehehe ja bogme nisam ni htela da mislim o tome ''ako prođe ok''

neću da trpim bilo kakav bol - pa makar to bio i porođajni.

Želim ti da ti brzo prođe porod i što bezbolniji i naravno brz oporavak :)

Isto mislimo :) ali izgleda da cu ja morati...epidural je ovde pusta egzotika. Ma izbunaricu neku vezu valjda ...imam jos 2 meseca :)

ps. ja ne razumem kako neko moze da kaze da se porodjajni bol zaboravi?! i zasto uopste treba da se trpi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trta, hvala na lijepim zeljama... :)

Na furumu cu pisati iscrpno o detaljima... ima da vas udavim! :D:D

marinak, nisam bas nesto ni razmisljala o dr i babicama, mada ni to nije zanemarljivo... Ali, kada se sve zavrsi, mislim da ce me to najmanje interesovati! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al za slucaj da na porodjaju budu neprijatne i nepristojne, podeli par toplih obroka iza usiju na izlasku za nauk :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto mislimo :) ali izgleda da cu ja morati...epidural je ovde pusta egzotika. Ma izbunaricu neku vezu valjda ...imam jos 2 meseca :)

ps. ja ne razumem kako neko moze da kaze da se porodjajni bol zaboravi?! i zasto uopste treba da se trpi?!

hahahaha pa ne zaboravi se porodjani bol, ali jednostavno kada ugledas to carobno bice :) taj bol izgleda nekako daleko, bar je meni tako bilo :) ja sam se kezila posle porodjaja, da nisam imala usi isao bi oko glave :))))))))))) :lol: A i niko nekaze da treba da se trpi, hvala Bogu sad je tu epidural koji te lisi bola... Ja licno nisam za epidural i nikada ga ne bi uzela. Uglavnom punooooo srece ti zelim i svim buducim mamicama, od srca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al za slucaj da na porodjaju budu neprijatne i nepristojne, podeli par toplih obroka iza usiju na izlasku za nauk :D

Heheheh ovo mi se bas svidja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam trazila epidural, kontala sam- ako prvi put bude dobro, super, a ako ne- onda cu sledeci put traziti...

Negdje sam i pisala da zelim da vidim da li ja imam dovoljno hrabrosti za ovaj cin, i zbog toga zelim da ide sve svojim tokom, tj. prirodno... medjutim, kako vrijeme odmice, meni najvise ponestaje upravo hrabrosti...

ako se toliko bojis ti se brate nemoj poradjati!!!!!!!!!!!!!!!! ha, ha,ha!!!!!!!

veruj mi sve se zaboravi onog momenta kad ugledas to malo cudo prirode!!!!!!!!!!!!!!!!!

zamisli sta je devet meseci raslo u tebi!!!!!!!!!!!!!!!!

ZIVOT!!!!!!!!!!!!!! NOVI ZIVOT!!!!!!!!!!!!!!!

Kaze da ne boli laze. nekog boli manje nekog vise ali slusaj babicu i doktora, malo svoje /zivotinjske) nagone i bice sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma posle onog petomesecnog neprestanog povracanja,lezanja i kontrakcija,serklaza...mm i ja smo se dogovorili da ako hoce jos jedno dete, mora da nadje surogat mamu, uopste se ne bunim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe...zaboravi se bol.malo sutra.Ja ga se ,vala,secam posle dve godine kao da je juce bilo,a imala sam bas lak porodjaj.Sve to prodje,slazem se,i divno je drzati svog bebca u rukama,ali ako neko zeli da mu porodjaj bude stvarno lepo iskustvo,treba da uzme epidural.Ovako je agonija:)Zasto se muciti i ne moci uzivati u necemu tako lepom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe...zaboravi se bol.malo sutra.Ja ga se ,vala,secam posle dve godine kao da je juce bilo,a imala sam bas lak porodjaj.Sve to prodje,slazem se,i divno je drzati svog bebca u rukama,ali ako neko zeli da mu porodjaj bude stvarno lepo iskustvo,treba da uzme epidural.Ovako je agonija:)Zasto se muciti i ne moci uzivati u necemu tako lepom.

Na nekim forumima sam nailazila na izjave tipa - majka ne moze da se poveze s bebom ukoliko ne iskusi porodjajni bol... :blink: ma naravno, ja sam za to da se olaksa ako je to moguce. Jurim vezu .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.