Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Mig, super!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mig,divno!!

Ja kao buduca porodilja nemam srah od porodjaja uopste zasad(kad ne znam sta me ceka :lol: ),jos kad procitam ovako pozitivan komentar samo razvucem osmeh na lice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo opusteno i ono malosto zaboli brzo prodje i sve zaboravis!

Imas svoju bebanu pa se mazis i volis!Ljubac od mene i Vuka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mig,divno!!

Ja kao buduca porodilja nemam srah od porodjaja uopste zasad(kad ne znam sta me ceka :lol: ),jos kad procitam ovako pozitivan komentar samo razvucem osmeh na lice :)

Super, i treba tako opustena i da osanes jer ceo onda sve ici lakse! Uostalom, da je tako strasno, svi bismo samo po jedno dete radjali, niko se ne bi zeznuo za drugo, trece itd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doslo je vreme da i ja nesto napisem u ovoj temi

28.11.2011 sam se porodila u gradskoj bolnici rodila divnog sincica Vukasina.

Evo kako je sve proteklo:)

S' obzirom da sam se nedavno doselila u Bg nisam znala gde bih se porodila,pa sam citajuci iskustva odlucila da to bude bas ovo porodilise.

Nikakvu vezu nisam imala,nikome nisam dala ni dinar a ni cokoladu.

28.11. oko 12h sam otisla u bolnicu jer je trebalo da me prime na patologiju da lezim i da me pripremaju za carski rez jer je beban bio karlicno okrenut(Tada sam bila 38 nedelja).

Odradili smo papirologiju,i onda sam otisla na pregled.Vec sam bila raspremila krevet na trecem spratu(na patologiji).Dodjem kod doktorke,penjem se na sto,doktorka uzima briseve i hajde da vidi da li sam otvorena kad ono sok kod doktorke.Ja otvorena 6 prstiju,a nisam imala velike bolove.E tada je vec bilo kasno za pripremu za carski nego odmah dole na pripremu za prirodan porodjaj.

U tri sata sam legla na porodjajni sto u prvom boksu porodjajne sale.Prikljucili me na ctg,i indukciju...i dalje ne osecam neke strasne bolove.Babice i doktori su malo malo obilazili svaku od nas da vide kako nam je.Oko pola osam dolazi doktor pregleda me,ja 8 prstiju otvorena i tada mi busi vodenjak.

E negde oko osam pocinju BOLOVI ,jake kontrakcije i ako sve do petnaest do devet,doktor me pregleda konstatuje da sam skroz otvorena i spremna za porodjaj.Kada su bile te jake kontrakcije bodrila sam sebe da je to samo jos malo i da ce sve proci.

Poradjala su me dva doktora dr. Bojovic i dr.Zaric(ili tako nesto),tri babice su bile sa strane i gledale.Verovatno dva doktora zato sto mi je beba bila karlicno okrenuta.

U deset do deve pocinju naponi,i pocinje naravno porodjaj.Bila sam preplasena za bebu,jer nije jednostavno da se tako rodi.Posle par napona videla sam bebine noge i telo,glava je jos bila unutra,jos jedan napon i jos i pomoc doktora(pritisnuo mi je stomak) i beban se rodio u 21:05h.Dok sam se poradjala i npinjala samo sam gledala da sto pre to prodje i veliku snagu sam upotrebljavala samo da beba sto pre izadje jer je takav porodjaj komplikovan za bebu(o sebi nisam razmisljala).E kada se beban rodio krece mi agonija.Beba se nije ni pomerila ,brzo su je sestre negde odnele,vidim jos neka trci tamo negde(izgubila sam pola zivota jer nisam znala sta mi je sa bebom).Doktor govori da sam bila divna,i odusevio se kako sam saradjivala,s' obzirom na tezinu i ozbiljnost porodjaja.Govori da ce sve biti u redu sa bebom.Daje mi anesteziju i usiva i u tom trenutku mi donose mog sina.Kazu da je dobro sam izmucen.Izlubila sam ga sto puta i onda su ga odneli.

Zavseno sivenje,pitaju me da li zelimBF ili ne.Ipak odustajem od BF-a neka im beba bude stalno na oku,neka joj prate stanjeNe znam koliko bi pratilida je beba bila samnom.

E sada malo da ishvalim.

Doktori,fenomenalni,babice takodje.Svi su ljubazni,nasmejani,hoce da pomognu.Ma divni su.

Nisam pogresila ni malo sto sam odabrala ovo porodiliste,i sledeci put to ce biti sigurno opet gradska bolnica.

Ostavili su fenomenalan utisak i svaka preporuka,necete pogresiti.

Pedijatrijske sestre a i pedijatar je svaki dan obavestavao kako je beba.

Bebu su donoslili na tri sata na podoj.Nocu nisu donosili.

Sto se mene tice bolje je da beba nije pored vas,treba ipak da dodjemo sebi posle porodjaja.Boli rana,ne mozes normalno da se kreces.Ne znam koliko bi se mogla posvetiti bebi u tom trenutku.

Ljubimo vas beban i ja :*

Ako nekog nesto interesuje neka pita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li ovo vec negde bilo okaceno, cini mi se da sam citala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li ovo vec negde bilo okaceno, cini mi se da sam citala?

Jeste:)

U temi gradska bolnica:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mogiskustva sa porođaja.Ja sam 2 dana pre termina pala niz stepenice,pa završila na patologiji trudnoće.Kada je došao dan termina,ja se nešto unervozila,dr koji mi je pratio trudnoću bio je dežurni.Tako sam želela taj dan da se porodim,i da ne znam da porođaj izaziva beba,pomislila bih da sam ga ja svojom psihom izazvala.

Prvo sam u šugavom wc,na patologiji primetila da mi je ispao sluzni čep.Otišla da vidim koliko sam otvorena,kad ono samo orst i po.Onda sam osetila neke menstrualne bolove,i sve tako do 11 uveče.Zovem ja dr,mog dr,i kažem mu da mislim da se porađam.Sa nevericom me pregleda,kaže,pa ti si 4 prsta otvorena!Meni krenu suze,od sreće,a dr pomislio da sam se uplašila.

Prebace me odmah u porođajnou salu u gluho doba noći.Urade mi klistir,i pripreme.Ja legnem na sto,pa šetam.Babice u susednoj sobi zadimile ko turci,još gledaju tursku seriju,pojačale do kraja čini mi se.Ja ih zamolim da ne puše dim mi jako smeta,a jedna šegački kaže,pa što to nisi napisala na prijemu i poče da se smeje kao neka krava.A onda su one zaspale.Ja sam bila sama sve do 6 ujutru,disala kao na vežbama za trudnice.

Tada je došao moj dr,a bila je i smena babica.One se pravdale,kao ja se nisam živa čula pa su mislile da se i ne porađam :blink:

Počela sam pred napone jako da povraćam.Dali su mi infuziju i antibiotik.Kad su došli naponi,bila sam presrećna,iz dva napona izašla je beba.Ja sam odmah tražila da mi je stave na grudi.Pričala sam s njom.Dr me prekinuo,rekavši samo Marija..Inače njemu je to veče umirala majka,a l on je dao sve od sebe da mi pomogne.Na svet je došla zdrava devojčica,sa najvećom ocenom na porođaju,3500g i 54 cm.

Sve u svemu,porođaj je najljepši momenat u životu jedne žene.Muškarci su mnogo uskraćeni <_< ponovila bih još 10 puta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi...drago mi je da je sve prošlo ok... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mogiskustva sa porođaja.Ja sam 2 dana pre termina pala niz stepenice,pa završila na patologiji trudnoće.Kada je došao dan termina,ja se nešto unervozila,dr koji mi je pratio trudnoću bio je dežurni.Tako sam želela taj dan da se porodim,i da ne znam da porođaj izaziva beba,pomislila bih da sam ga ja svojom psihom izazvala.

Prvo sam u šugavom wc,na patologiji primetila da mi je ispao sluzni čep.Otišla da vidim koliko sam otvorena,kad ono samo orst i po.Onda sam osetila neke menstrualne bolove,i sve tako do 11 uveče.Zovem ja dr,mog dr,i kažem mu da mislim da se porađam.Sa nevericom me pregleda,kaže,pa ti si 4 prsta otvorena!Meni krenu suze,od sreće,a dr pomislio da sam se uplašila.

Prebace me odmah u porođajnou salu u gluho doba noći.Urade mi klistir,i pripreme.Ja legnem na sto,pa šetam.Babice u susednoj sobi zadimile ko turci,još gledaju tursku seriju,pojačale do kraja čini mi se.Ja ih zamolim da ne puše dim mi jako smeta,a jedna šegački kaže,pa što to nisi napisala na prijemu i poče da se smeje kao neka krava.A onda su one zaspale.Ja sam bila sama sve do 6 ujutru,disala kao na vežbama za trudnice.

Tada je došao moj dr,a bila je i smena babica.One se pravdale,kao ja se nisam živa čula pa su mislile da se i ne porađam :blink:

Počela sam pred napone jako da povraćam.Dali su mi infuziju i antibiotik.Kad su došli naponi,bila sam presrećna,iz dva napona izašla je beba.Ja sam odmah tražila da mi je stave na grudi.Pričala sam s njom.Dr me prekinuo,rekavši samo Marija..Inače njemu je to veče umirala majka,a l on je dao sve od sebe da mi pomogne.Na svet je došla zdrava devojčica,sa najvećom ocenom na porođaju,3500g i 54 cm.

Sve u svemu,porođaj je najljepši momenat u životu jedne žene.Muškarci su mnogo uskraćeni <_< ponovila bih još 10 puta..

Važno da je sve super prošlo, zaboravićeš na neljubazne babice i ono što ti se nije dopalo ;) Čestitam od srca bebicu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah,Marijachi,kako si ti jedna hrabra zena!!!

Nego napisi nesto vise o tom padu kako si pala...sta je izazvalo pad,gde si pala,a ocigledno pad nije ubrzao porodjaj niti ugrozio bebu,ali da li si ti bila povredjena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah,Marijachi,kako si ti jedna hrabra zena!!!

Nego napisi nesto vise o tom padu kako si pala...sta je izazvalo pad,gde si pala,a ocigledno pad nije ubrzao porodjaj niti ugrozio bebu,ali da li si ti bila povredjena?

Taj dan je jako padala kiša,i ja sam krenula do neke drugarice na kafu.Silazeći niz klizave stepenice pomislila sam,kako su mi super čizme pa ne klizaju.Samo što sam to pomislila,skliznula sam niz stepenice kao u crtanim filmovima,na leđa sva sreća.Ali sam udarila potiljkom na jednu.Uveče mi je išla obilato krv na nos.Odmah sam otišla u bolnicu gde su me zadržali.Pratili me neurohirurzi i neuropsihijatri,sve u redu.

A nije ubrzalo sigurno,jer sam se ja porodila tačno na dan termina.Punih devet meseci. :) Plus me porodio dr koji mi je pratio trudnoću,što je kod nas verovatnoća kao da te udari grom.A i to da se porodiš na termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mogiskustva sa porođaja.Ja sam 2 dana pre termina pala niz stepenice,pa završila na patologiji trudnoće.Kada je došao dan termina,ja se nešto unervozila,dr koji mi je pratio trudnoću bio je dežurni.Tako sam želela taj dan da se porodim,i da ne znam da porođaj izaziva beba,pomislila bih da sam ga ja svojom psihom izazvala.

Prvo sam u šugavom wc,na patologiji primetila da mi je ispao sluzni čep.Otišla da vidim koliko sam otvorena,kad ono samo orst i po.Onda sam osetila neke menstrualne bolove,i sve tako do 11 uveče.Zovem ja dr,mog dr,i kažem mu da mislim da se porađam.Sa nevericom me pregleda,kaže,pa ti si 4 prsta otvorena!Meni krenu suze,od sreće,a dr pomislio da sam se uplašila.

Prebace me odmah u porođajnou salu u gluho doba noći.Urade mi klistir,i pripreme.Ja legnem na sto,pa šetam.Babice u susednoj sobi zadimile ko turci,još gledaju tursku seriju,pojačale do kraja čini mi se.Ja ih zamolim da ne puše dim mi jako smeta,a jedna šegački kaže,pa što to nisi napisala na prijemu i poče da se smeje kao neka krava.A onda su one zaspale.Ja sam bila sama sve do 6 ujutru,disala kao na vežbama za trudnice.

Tada je došao moj dr,a bila je i smena babica.One se pravdale,kao ja se nisam živa čula pa su mislile da se i ne porađam :blink:

Počela sam pred napone jako da povraćam.Dali su mi infuziju i antibiotik.Kad su došli naponi,bila sam presrećna,iz dva napona izašla je beba.Ja sam odmah tražila da mi je stave na grudi.Pričala sam s njom.Dr me prekinuo,rekavši samo Marija..Inače njemu je to veče umirala majka,a l on je dao sve od sebe da mi pomogne.Na svet je došla zdrava devojčica,sa najvećom ocenom na porođaju,3500g i 54 cm.

Sve u svemu,porođaj je najljepši momenat u životu jedne žene.Muškarci su mnogo uskraćeni <_< ponovila bih još 10 puta..

Prelepo :wub: Volim kad cujem ovakva iskustva :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo:

Prvi put sam se porodila 2 dana pre termina. Nocu mi je pukao vodenjak-zelena plodova voda- znala sam da moram da krenem, lepo se istusirala, pripremila, obukla i onda probudila muza da me vozi. Kad sam stigla u porodiliste, otvrena samo prst, na pregledu sve ok, a ipak su mi dali indukciju. Bila sam jako uzbudjena- pozitivno, znala sam teoretski sta me ceka i bila spremna na to. Pocelo je oko 5 ujutro, sa retkim kontrakcijama, do 9 je bilo podnosljivo, do 10 sam vec brojala zvezde...i onda onaj najbolniji, ali i najlepsi deo...poslednjih pola sata pred porodjaj...iz tri napona izasla moja mrvica. Vece srece nema, to svaka majka zna!!! Suze same krenu. Na moju srecu, nisu me sekli, nisam nigde ni pukla...bolje nije moglo.

Drugi porodjaj je takodje poceo pucanjem vodenjaka, nocu. Proslo je 6 dana od termina. S tim sto ovog puta je tecnost bila ok, ali opet nista- otvorena, mozda prst, dva. Smesili me u predporodjajnu oko 8, opet indukcija, ali ovog puta sve ide mnogo brze, ali i bolnije, bar se meni tako cinilo, do devet vec 8 prstiju, a oko 10 se porodila- opet onaj najlepsi deo-kad cujes plac i prinesu ti bebu na grudi ...imala sam jedan sav- nista!!!

Uvek bih se poradjala prirodnim putem. Osecaj neopisiv, bolno jeste, ali je dar neprocenjiv!!! :wub::wub:

JovanaSimic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGE MOJE DRUGARICE ETO DA S VAMA PODJELIM SVOJE ISKUSTVO PRIRODNOG PORODJAJA BLIZANACA.SVE JE KRENULO SPONTANO,25.12,U 4H UJUTRO PUKAO MI JE VODENJAK,ZA SAT VREMENA BILA SAM U BOLNICI.PREGLEDAO ME DEZURNI LIJECNIK USTANOVIO DA POROD POCINJE ,OBAVILI SU PRIPREMU I OKO POLA 6 BILA SAM U RADJAONICI PRIKOPCANA NA CTG,LEZECI NA LEDJIMA(mame blizanaca znat ce sto to znaci)I TAKO NAREDNIH 12 SATI.OSIJECALA SAM TRUDOVE ALI NISU BILI DOVOLJNO JAKI TAKO DA SE NISAM OTVARALA NI CM.OKO 18 H STAVE ME NA DRIP I CEKAJU JOS 6 H,PREGLEDAJU ME ,OPET NISTA,NALAZ NE PROMIJENJEN,ODLUCE POJACATI DOZU DRIPA TE STAVE NOVU BOCU KOJA TECE CIJELU NOĆ,U MEDJUVREMENU SE OTVORIM TEK 2 CM,TADA DOKTORI ODLUCE STAVITI GEL,O CARSKOM NI NE RAZMISLJAJU JER JA SAM KAO TRECEROTKA I ICI CE TO,I TAKO DOBIJEM JA GEL U RODNICU OKO 7 UJUTRO 26.12,I TAKO TRPIM TRUDOVE DO 15H ALI ME NE OTVARAJU,TADA DOKTORI ODLUCE DA ME PUSTA DA MALO PROSECEM I SKINU ME S CTGa,NAKON 2 H STAVE ME OPET NA CTG,KOJI TADA OCITAVA JAKE TRUDOVE ALI JEDNOM GEMINU OTKUCAJI SRCA NA SVAKOM TRUDU PADAJU NA ISPOD STO I NASTAJE FRKA,PRILIKOM PREGLEDA KAZU DA SAM OTVORENA SAD VEC 6 CM I ODLUCE DA CU TAKO NA POROD ,PRIJE NEGO ME ODVEDU DO SALE ZA KOMPLICIRANE PORODE BABICA ME U NAVRATU DVAJU TRUDOVA RUCNO OTVARA OBRUBLJUJUC GLAVICU PRVOG GEMINA I TAKO POCINJE SAM POROD.RADJAM PRVOG GEMINA KOJI JE TEZAK2400G(a jos prije mjesec dana su ga procijenili na 2600g)I TAKO TAJ PRVI GEMIN ZAVRSAVA NA POSTINTEZIVNOJ NJEZI ZBOG MALE POROĐAJNE MASE,A JA SE MUCIM RODIT DRUGOG GEMINA KOJI SE POVUKAO SKROZ GORE,NA MENI SU DVA DOKTORA I ISTISKUJU MI BEBU NA SILU I UGLAVNOM PROLAZI 33MIN DO TRENUTKA KAD USPIJEM RODIT DRUGOG GEMINA TESKOG 3300G,NAKON SVEGA ZARAZILI SU NAS BAKTERIJOM DAL KOD PORODA DAL ZATO STO SAM BILA BEZ VODE 44H,ZBOK KOJE DJECA ZAVRSAVAJU NA ANTIBIOTIKU,PRVI GEMINI PUTEM INFUZIJE,TAKO DA NE MOŽE K MENI PUNA 4 DANA,A DRUGI GEMINI MUSKULARNO .PRILIKOM PORODA OBOJE DJECE DOŽIVIJELO JE BLAZE KRVARENJE U GLAVI TAKO DA SU OBOJE PROGLASENI NEURORIZIČNOM DJECOM I MORAT CEMO NA KONTROLE SVAKI MJESEC,SVE U SVEMU MOGLO JE BITI DALEKO BOLJE .ALI STA JE TU JE.SADA JE TO SVE IZA MENE ,BEBICE SU DOBRO DOSLI SMO KUCI I JA ZNAM DA CE SVE BITI U NAJBOLJEM REDU,MAMA NAJBOLJE ZNA I OSIJECA A JA VIDIM DA SU MOJI GEMINCICI SAVRSENI I SUPER NAPREDUJU ,ZELIM MISLITI SAMO NA ONO LIJEPO STO NAM DOLAZI A OVO POGLAVLJE ZIVOTA OKO POROĐAJA ZATVARAM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@cazablanka svaka tebi cast kako si sve to izdrzala...neka bebice samo rastu a dr su vas propisno namucili svo troje ...a nisi nam rekla jesu devojcice ili decaci ili mesano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo:

Prvi put sam se porodila 2 dana pre termina. Nocu mi je pukao vodenjak-zelena plodova voda- znala sam da moram da krenem, lepo se istusirala, pripremila, obukla i onda probudila muza da me vozi. Kad sam stigla u porodiliste, otvrena samo prst, na pregledu sve ok, a ipak su mi dali indukciju. Bila sam jako uzbudjena- pozitivno, znala sam teoretski sta me ceka i bila spremna na to. Pocelo je oko 5 ujutro, sa retkim kontrakcijama, do 9 je bilo podnosljivo, do 10 sam vec brojala zvezde...i onda onaj najbolniji, ali i najlepsi deo...poslednjih pola sata pred porodjaj...iz tri napona izasla moja mrvica. Vece srece nema, to svaka majka zna!!! Suze same krenu. Na moju srecu, nisu me sekli, nisam nigde ni pukla...bolje nije moglo.

Drugi porodjaj je takodje poceo pucanjem vodenjaka, nocu. Proslo je 6 dana od termina. S tim sto ovog puta je tecnost bila ok, ali opet nista- otvorena, mozda prst, dva. Smesili me u predporodjajnu oko 8, opet indukcija, ali ovog puta sve ide mnogo brze, ali i bolnije, bar se meni tako cinilo, do devet vec 8 prstiju, a oko 10 se porodila- opet onaj najlepsi deo-kad cujes plac i prinesu ti bebu na grudi ...imala sam jedan sav- nista!!!

Uvek bih se poradjala prirodnim putem. Osecaj neopisiv, bolno jeste, ali je dar neprocenjiv!!! :wub::wub:

Super,svaka čast.Ja zaboravih reći da meni uopšte nije pukao vodenjak,tek kasnije kad sam se otvorila 6 prstiju,dr to video pa ga sam pukao.To ništa ne boli.Samo se voda prosula po stolu.I kad te provjeravaju koliko si otvorena ni to nije više neprijatno.A prvi pregled posle porođaja nisam ni osetila,a pre mi je to bio košmar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poz zene kao prvo da vam cestitam novu godinu i pozelim sve najbolje...

evo i ja ugrabih da napisem svoje ikustvo o porodjaju svom,23.12 u 6h pukne mi vodenjak ali veoma malo tacno se vidjelo da nije cijela voda izasla,oko 10h pomalo me stomak zaboli,nista strasno moze da se izdrzi,i oko 12h odem u bolnicu prime me pogledaju ctg ima kontrakcija al ne puno,i tako sam ja bila u sobi citala novine spavala do 18h uglavnom odmarala,e oko 18h pocinju malo jaci bolovi al u krsta kao da mi neko na jednu stranu vuce neko a neko drugi na drugu stranu to su bili bas bolovi ,e onda oko 19h vode me u salu ,ja otvorena nesto kaze saka ipo dal je to 7 prstiju(tako sam ja shvatila),daju mi inekciju da se bolje otvorima,a bolovi non sto svakih 5min.posle dodje dr probusi mi vodenjak,ukljucili mi infuziju za jos brze otvaranje tako i bi oko 22:00pocinje porodjaj najveci problem je bio sto nisam umjela bas najbolje da se napnem u pocetku smo tu vreme izgubili dok nisam ukapirala kako ,i u 22:25 dosao je na svijet moj sin ....e zene imam jedan savjet za vas nemojte da se plasite utuvite sebi uglavu to ce proc samo mislite procice,znate kakav je osjecaj kad vam daju bebu,ja sam sve plakala od srece....imam jos jedan savjet zene koje imaju malo vece grudi kao ja i manje bradavice neka izvlace,jer ja sam dobila upalu i temperaturu zbog grudi primam inekcije ,bas sam bila bolesna nekoliko dana ...eto malo sam se raspricala ali sad uziva sa svoim sinom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne kajem se sto sam se priridno porodila iako sam imala jako puno poteskoca na porodjaju. beba je rodjena sa 3700 i 55 dugacka, a ja... Pa, nigde sitnije zene od mene. Na kraju su svi rekli da je trebao da se radi carski. Radjena mi je epiziotomija, a ja koja sam imala 12 sati konstantno jakih bolova sam bila iscrpljena i bez napona. Lekar me je otvarao rukom posto sam se sporo otvarala, a ja na kiseoniku :mellow: . Kazem opet, ne kajem se i preporucujem prirodni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno da BOLI! Mene je bolelo, ja sam mislila da neću preživeti. Još mi se zaista sve nekako brzo izdešavalo, sva sam se šokirala.

Sada se ne sećam bola, ali se sećam da sam razmišljala u tom momentu da je neizdrživo, da zaista neću preživeti i zato sam molila babicu i dr da me pošalju na carski.

Bol je individualna stvar i svako ga podnosi drugačije!

Što se tiče ušivanja, ja nisam ništa osetila, valjda što sam se tako šokirala.

ja sam pri kraju treceg meseca trudnoce i kako trudnoca odmice sve se vise bojim porodjaja i zaista ne znam dal je bolji carski rez ili prirodan porodjaj... ja bih da se ipak porodim prirodno jer mislim da je to najbolje i za mene i za bebicu.... ali nacitala sam se svakakvih prica i prosto ne znam sta cu.. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pri kraju treceg meseca trudnoce i kako trudnoca odmice sve se vise bojim porodjaja i zaista ne znam dal je bolji carski rez ili prirodan porodjaj... ja bih da se ipak porodim prirodno jer mislim da je to najbolje i za mene i za bebicu.... ali nacitala sam se svakakvih prica i prosto ne znam sta cu.. :/

Draga Ivanice,najgore što sebi možeš da uradiš u trudnoći je da slušaš,ili čitaš tuđa iskustva sa porođaja,samo ćeš bez veze praviti kojekakva scenarija u glavi.

Pokušaj da se distanciraš od toga i samo se ispuni pozitivnim mislima...kada dođe vreme,edukuj se o dojenju i svemu što ide uz to,ali priče o porođajima preskači.

Samo budi svesna da je to par sati i da ćeš dati sve od sebe da odradiš sve kako treba...uostalom,šta je par sati u odnosu na ceo život uz stvorenje koje ćeš voleti....ma,ne možeš ni da zamisliš koliko. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pitam, moja prijateljica se sinoć porodila, dva dana prije termina :) Dobila kontrakcije....morala je na hitni CR...

Zanima me, kako dr znaju da je omotana pupčana vrpca i da postoji opasnost od davljenja? Ja znam da mene nisu gledali na UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pitam, moja prijateljica se sinoć porodila, dva dana prije termina :) Dobila kontrakcije....morala je na hitni CR...

Zanima me, kako dr znaju da je omotana pupčana vrpca i da postoji opasnost od davljenja? Ja znam da mene nisu gledali na UZ.

Ipak mi ona sada poslala SMS...CTG i oslabljeni otkucaji srca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da pitam, moja prijateljica se sinoć porodila, dva dana prije termina :) Dobila kontrakcije....morala je na hitni CR...

Zanima me, kako dr znaju da je omotana pupčana vrpca i da postoji opasnost od davljenja? Ja znam da mene nisu gledali na UZ.

Vidi se na UZ, ja sam prosle nedelje bila na UZ i doktor mi je rekao gde je pupcana vrpca, koliko je dugacka...koliki protok krvi i kiseonika cirkulise kroz nju...sve se vidi i cuje na UZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.