Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Ivana, potpuno te razumemo sto nisi imala vremena da se javis. :)

Cestitam ti od srca. Saljem jedan cmokic za malog Vuka. :)

I moj brat je rodjen 2. juna i isto nije hteo da izadje iz maminog stomaka. :) Premasila je 10ak dana termin.

Pa eto, ima nesto vezano za taj 2. jun. Hvala puno na cestitkama. I javljam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha... :D Verovatno ima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako,posto sam poznata po tome da stalno negde kasnim moji su se zezali da cu i na porodaj zakasniti.Verovale ili ne,ja zamalo da se porodim u sobi u koju sam smestena kad sam stigla u bolnicu.9.02. ujutro mi je naprsao vodenjak i odmah sam otisla u bolnicu,doktor koji me je pregledao je rekao da se necu poroditi sigurno jos dva dana ali me je smestio u porodiliste.Ceo dan sam setala po porodilistu,upoznala sve trudnice i porodilje,doktore,sestre i usput odgledala krisom par porodaja/inace sam jako velika kukavica,ali sam tamo od silnog straha dobila neku ludacku snagu i napade smeha/.U popodnevnim casovima sam osetila blage bolove u donjem delu stomaka ali sam cutala,jer doktor je rekao da necu jos dva dana da se porodim i ja se vezala za tu njegovu recenicu.Medutim,kako je vreme odmicalo moji bolovi su bili ucestaliji i jaci.Doktori koji su dolazili u vizitu u nasu sobu/bilo nas je 5/ redovno su me preskakali,a kada sam se pozalila na bolove,dobila sam odgovor da nisu to pravi bolovi,jer da jesu ne bih mogla da ustanem iz kreveta i ne bih se smejala i zabavljala osoblje i trudnice.Tako sam ja nastavila da se,, zabavljam,, sve do 22h kada su poceli uzasni bolovi,nepodnosljivi i trajali do 3h ujutro sutradan.Sve to se desavalo u sobi sa jos ceturi trudnice koje kad su videle da cu razvaliti krevet od bolova,pocele su da me mole da idem kod sestara da ih obavestim jer je definitivno porodaj poceo,posto su mi i naponi krenuli.10.02 u 3 i 15 sam otisla jedva do sestrinske sobe,gde su zenske SPAVALE,probudila ih rekla da cu da se porodim.Odvele su me u pripremnu sobu gde me je pregledala neka budna doktorka i rekla da mi stave klizmu sto su ove i ucinile i opet me ostavile samu.U 3 i 40 sam pokusala da ustanem s kreveta ali sam osetila strasan napon i samo sam zaurlala SEEESTROOOOOOOOOOO!Ona je doletela i rekla,,moras da ustanes s kreveta i da trcis sto brze mozes do porodajne sale jer si gotova za dva minuta,, a sala se nalazi na bukvalno tri metra od nas.Bilo je kao u filmu,u trku sam skidala sa sebe bademantil,spavacicu,carapice,sat sa ruke,snalice s kose i taman sto sam legla na sto,jedan ,drugi,treci napon i beba izlete. Za 20 minuta je sve bilo gotovo.:lol: Eh,a drugi je bio mnogo,mnogo tezi i sporiji.9.01. ujutru mi je pukao vodenjak i do bolnice/tri minuta hoda do nje/mi sva voda iscurela,jos smo kolima isli.Drzali su me tako ceo dan i celu noc,kljukali nekim lekovima jer je beba bez plodove vode i sve zbog KRETENA /DOKTORA,kog su cekali da dode da me porodi jer sam snjim ugovorila.10.01. u 8 i 45 su me stavili na sto,ukljucili indukciju i otisli.Bolovi jezivi,mislila sam da cu umreti na onom stolu.U 12 i 15 krecu naponi i sestra mi ne da da se napinjem vec mi pokazuje kako da disem da bi vratila bebu jer sam otvorena samo 6 prstiju.Medutim ja sam osetila da beba samo sto ne izleti i nisam vise mogla da izdrzim.Kad sam zaurlala da neko dode ,odjednom se pojavio ,,UGOVORENI,, KRETEN,dva doktora,tri sestre i u 12 i 25 beba izlete.S obzirom da sam se porodila sa samo 6 prstiju otvorena i nasuvo,dobro sam i prosla.Moram da napomenem da sam oba puta imala vezu/odn.dogovor da platimo porodaj/ ali eto nesto je zakazalo.No dobro proslo je.KRETEN vodi dete u vrtic gde ide i moje mlade pa se cesto srecemo i uvek iskoristim priliku da ga bar pogledom zaledim.Inace moram da kazem da nam je on jos i komsija i musterija.Pare nije dobio jer nije ispostovao dogovor ali mu je moj muz spremio rucak/iz nase ribarnice i pecenjare/ i odneo u cast naseg deteta.Posle toga vise nikad nije usao u nasu radnju.Izvinite sto sa bila ovako opsirna. :lol:

jaooo I NASMEJALA SI ME I ZABRINULA...prvo mislim da su krajnje neodgovorni da se ogluse o tvoje zalbe ,bez obzira sto se oni tamo naslusaju i nagledaju svakoga,bar nek provere,dete je moglo imati posledice u oba slucaja! drugo,nije prvi put da cujem da ,,NARUCENI`` DR uopste ne bude tu kad treba da se porodis...nemam nameru da bilo kome placam ,mislim da mi nece biti nista bolje niti gore ni u jednom ni u drugom slucaju.Lekari samo ZLOUPOTREBLJAVAJU nasu brigu i zelju da sa detetom bude sve ok radi licne koristi.Znam dosta zena koje su na porodja otisle bez bilo kakvog [podmazivanja i sve je bilo OK.

I DOBRO JE STO MU NISI PLATILA,DA SAM NA NJEGOVOM MESTU NE BIH IMALA OBRAZA DA VAS POGLEDAM ,a ne da vas ,,bojkotujem``

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana ,nek vam je sa srecom,sve najbolje za vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolilko sam samo puta cula onu ,,sve se to posle zaboravi,,MALO SUTRA bar sto se mene tice,pre svega trudnoca mi je presela jer je bila rizicna od pocetka pocela sam da se otvaram u cetvrtom mesecu pa su mi prognozirali porodjaj u sestom pa je navodno dete bilo prvo mnogo veliko pa mnogo malo,pa su mi rekli da mu je kraca butna kost,pa velika glava,posle toga uvecano srce sve u svemu po njihovom sam trebala da rodim monstruma Boze oprosti.Dogurala sam do8.meseca/34 nedelje kad mi je pukao vodenjak otisla sam u bolnicu u kojoj su mi rekli da nema mesta i da odem na neko drugo mesto,odatle u drugugde su mi rekli da ce iako ponestaje plodove vode da pokusaju tako da me drze bar 2 nedelje jer u tom periodu decaci retko prezive,da skratim,od trenutka pucanja vodenjaka poradjala sam se27 sati,kad je bebi glava izasla napolje pocela sam da se onesvescujem tako da su me iskasapili 16 savova i legli mi na stomak da se dete ne ugusi i tako ga izvukli napolje,na suvo jer je odavno ostao bez vode.Po izlasku iz bolnice dobila sam i infekciju.Ali moj mali decak od 2 500gr je potpuno zdrav i prav i uopste ne lici na malog monstruma sa pocetka price.Nikome ne zelim ono sto sam ja prosla

e,namucise te! PROSTO MI ZVUCI NEVEROVATNO :o da u bolnici ODBIJU TRUDNICU NA PORODJAJU i posalju je negde drugde!?? jesu li te bar prebacili kolima hitne ili ste morali sami da idete??njima zene stvarno dodju kao priplodne krmace sa cijim se zivotima i decom mogu igrati :angry: uzas...iz drugih pricam vidim da je dzaba i placati nekog,kad ti se taj isto ne pojavi.....nemam reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,namucise te! PROSTO MI ZVUCI NEVEROVATNO :o da u bolnici ODBIJU TRUDNICU NA PORODJAJU i posalju je negde drugde!?? jesu li te bar prebacili kolima hitne ili ste morali sami da idete??njima zene stvarno dodju kao priplodne krmace sa cijim se zivotima i decom mogu igrati :angry: uzas...iz drugih pricam vidim da je dzaba i placati nekog,kad ti se taj isto ne pojavi.....nemam reci

ma kakvo prebacivanje sama sa muzem,ali nema veze bitno da se sve dobro zavrsilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se neke stvari brzo zaborave. Sa prvim djetetom mi je porodjaj prosao tako fino i polako da nemam razloga da panicim i razmisljam kako se to da izgleda sa drugim u Januaru a ja opet kao da prvi put sve to prozivljavam :)

U svakom slucaju, vodenjak mi je pukao negdje oko 15-16h. S obzirom da sam bila sa mamom malo dalje od stana i to autom (a mama ne vozi) a termin tek za 20-ak dana ja sam lagano prvo otisla na burek :) i da popijem kafu. Mama oko mene panici a ja, kao da treba da idem na odmor a ne na porodjaj (valjda prva trudnoca pa ne znas sta te ceka :) )

Nesto prije 18 sam bila u radjaoni. Dade meni sesra neku inekciju i prikljuci na drip kaze od ove inekcije ce ti se spavati pa odspavaj malo jer ce te od dripa poceti boliti pa da skupis snage. Ja je blijedo gledam, niti me sta boli niti mi se spava!

U svakom slucaju vec su poceli da vjecaju o tome da me prebace u salu na carski rez jer i nakon nekih 6h provedenih na dripu niti su mi krenule kontrakcije niti sam se krenula otvarati a plodna vodica iscurila. Zena do mene vec satima vristi, vriste iz drugih soba a ja imam osjecaj da sam licila na "uplasenog zeca" u svoj toj prici.

i da ne duzim ..... neki lagani bolovi poceli oko ponoci koji su trajali do 2h ujutu, zatim sat vremena nesto jacih bolova tj do 3h i onda do 4h su krenuli stvarno jaki bolovi. U tih sat vremena sam se do kraja otvorila i iskremno receno dva puta sam se napela i moj mali andjeo je ugledao svjetlost dana :)

bilo je tu i nekih komlikacija. Najvise me je bolilo kada je sestra dosla da cuje otkucaje srca bebe pa ih jedva cula, alarmirala je ona cijelu bolnicu, svi dotrcali do mene, stavljaju mi kisik a ja nemam pojma o cemu se radi. Guraju mi stomak sa svih strana i onda takva bol kada su, da li rukom ili nekim instrumentom bebu direktno u mom stomaku okretali ili sta vec radili ... nemam pojma. To me je bolilo vise od samog poroda. Nakon toga je doktorica dolazila svakih pola sata da to isto radi E TE BOLOVE SAM DOOOOBRO UPAMTILA!!! - mada mi je to pomoglo da se brze porodim. Nisam ljekar, ne znam sta se desavalo ali iako je porod prosao brzo i sa minimum napora i bolova porodjaj je bio komlikovan tako da je stalno neko bio uz mene i u cilju je bilo da se sto prije porodim pa mi je zato i stimulisala tj "otvarala matericu" rukom. ISKRENO NIKADA ALI NIKADA ME NISTA NIJE BOLILO KAO KADA MI JE DOKTORICA "POMAGALA" DA SE OTVORIM!!!

U svakom slucaju ja se sa osmjehom sjecam svega jer je sve skupa trajalo samo tih sat vremena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaK cestitam i sve najbolje zelim! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana, Ivana..čestitke za bebe.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drugo,nije prvi put da cujem da ,,NARUCENI`` DR uopste ne bude tu kad treba da se porodis...nemam nameru da bilo kome placam ,mislim da mi nece biti nista bolje niti gore ni u jednom ni u drugom slucaju.Lekari samo ZLOUPOTREBLJAVAJU nasu brigu i zelju da sa detetom bude sve ok radi licne koristi.Znam dosta zena koje su na porodja otisle bez bilo kakvog [podmazivanja i sve je bilo OK.

Tako sam i ja razmisljala.Odlucila sam da te pare sto bih dala nekom doktoru,bolje dam privatno na UZ-ove,razne analize...I nisam se pokajala.

Posle porodjaja lezala sam u sobi sa devojkom,ciji je bliski rodjak bio glavni na tom odeljenju,za vreme njenog porodjaja,su svi konstantno bili uz nju,znaci dobila je najbolju mogucu negu...a kako je prosla i sta ju je sve snaslo ne dao Bog nikome

Poznanstva i placanje doktora tu ne igraju nikakvu ulogu...po meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja razmisljala.Odlucila sam da te pare sto bih dala nekom doktoru,bolje dam privatno na UZ-ove,razne analize...I nisam se pokajala.

Posle porodjaja lezala sam u sobi sa devojkom,ciji je bliski rodjak bio glavni na tom odeljenju,za vreme njenog porodjaja,su svi konstantno bili uz nju,znaci dobila je najbolju mogucu negu...a kako je prosla i sta ju je sve snaslo ne dao Bog nikome

Poznanstva i placanje doktora tu ne igraju nikakvu ulogu...po meni

drago mi je da neko iz iskustva moze da potkrepi moj stav.imam utisak da mnoge clanice paralelno vode trudnocu i kod privatnika i kod drzavnog dr u dz i bacaju silne pare..a iz loseg iskustva sa privatnim klinikama ( pre trudnoce,nista krupno niti strasno,ali dovoljno da se opametim) znam da umeju da budu besskrupulozni i da te vrte u krug,te nije dobro ovo,te nije dobro ono ,a svaki put za ,,dobar dan`` ode par hiljada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trudnoću vodila isključivo u državnim ustanovama i nisam se pokajala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drago mi je da neko iz iskustva moze da potkrepi moj stav.imam utisak da mnoge clanice paralelno vode trudnocu i kod privatnika i kod drzavnog dr u dz i bacaju silne pare..a iz loseg iskustva sa privatnim klinikama ( pre trudnoce,nista krupno niti strasno,ali dovoljno da se opametim) znam da umeju da budu besskrupulozni i da te vrte u krug,te nije dobro ovo,te nije dobro ono ,a svaki put za ,,dobar dan`` ode par hiljada!

Jeste,bas tako,sasvim si u pravu.Moja dr. radi i u dz i privatno.I uvek je bila/jeste korektna i fer prema meni.X puta mi je rekla da dodjem u DZ da mi da uput da ne placam,cak i za analize koje se rade kod nje u privatnoj ordinaciji.Nazalost to nije slucaj sa svima.

Meni je jako vazna ljubaznost,ne da mi se ceri u lice,ali ako nesto pitam da mi se normalno odgovori,da se prema meni odnose kao prema coveku a ne kao sto ti kazes kao prema priplodnoj krmaci (na sta sam malopre umrla od smeha).Jer na nedostatak najosnovnije ljubaznosti(sestre u DZ,doktori,salteruse...) reagujem previse burno a to mi u trudnoci nikako nije bilo od koristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica kada je ostala trudna,otisle smo da proveri u jednoj priv.klinici u Zemunu,tamo je dobila najstrasnije dijagnoze…savet da se kod NJIH sto pre urade dodatne raznorazne analize(oko 150evra)…a sto se tice trudnoce odgovor je bio “mozda”!?! A na izvestaju koji je dobila je pisalo da je sve u redu…ni traga ni glasa od promena na grlicu i tumora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se nego nikako da nadjem vremena da sednem i napisem sta se desava. Hvala sto mislite na mene.

Pa ovako, porodila sam se 02.06.2010. Dobili smo decaka i zove se Vuk.

Primljena sam u bolnicu 31.05.2010 posto sam premasila termin par dana a beba nikako nije htela napolje. Inace, ceo deveti mesec sam imala na ctg - u jake kontrakcije koje ja nisam dozivljavala tragicno. Bolovi kao blaga upala misica. Nisam ni kontala da su to kontrakcije.

Elem, tu su pokusavali da me otvore sa vaginaletama u par navrata, ali moj grlic ni da cuje. Tvrd kao kamen. I na kraju odluce da me porode carskim rezom. Kad se to sve zavrsilo, moj dr je dosao kod mene da me obavesti kako je sve proslo i kaze mi da ja nikako ne bih mogla da se porodim prirodno jer je beba krupna za moju gradju ( 4150 gr ).

Ja sam se bas bojala carskog. Ali, stvarno sam dobro prosla i brzo sam se oporavila. I naravno, imala sam super doktora.

E sad, imam drugi problem. Posto sam bila na intenzivnoj nezi dva dana, a posle jedan dan na poluintenzivnoj, tamo ne donose bebe na podoj. I nikako ne uspevam da uspostavim laktaciju. Kada sam cetvrtog dana presla u porodiliste doneli su mi ga na podoj. Ali beba se vec navikla na dohranu i nikako nije hteo da sisa. Beba u histeriji dok ja pokusavam da ga namestim kako treba.Tamo su ga hranili na spric i sada imam probleme nevidjene. Izasla sam iz bolnice bez ijednog podoja. To je sramota za nasa porodilista. Isla sam u sobu kod sestara za laktaciju i molila i plakla da mi pomognu da stavim bebu na grudi kako treba, ali izgovor je kako je njih samo dve u smeni na 20 beba i isto toliko porodilja.

Inace, trudnoca mi je bila za pozeleti i svakoj od srca zelim takvu trudnocu. Bez ikakvih problema, osim onih u mojoj glavi da li je sve kako treba i da sve na porodjaju prodje ok.

I kako mnoge mame ovde kazu - ne slusajte tragicne price sa porodjaja drugih zena jer je to sve individualno. Licno sam se uverila. Samo hrabro i bice sve u najboljem redu.

Cestitam i ja, sa zakasnjenjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drago mi je da neko iz iskustva moze da potkrepi moj stav.imam utisak da mnoge clanice paralelno vode trudnocu i kod privatnika i kod drzavnog dr u dz i bacaju silne pare..a iz loseg iskustva sa privatnim klinikama ( pre trudnoce,nista krupno niti strasno,ali dovoljno da se opametim) znam da umeju da budu besskrupulozni i da te vrte u krug,te nije dobro ovo,te nije dobro ono ,a svaki put za ,,dobar dan`` ode par hiljada!

Maximalno se slazem!I ja sam prvu trudnocu vodila i u DZ i kod privatnika(od 7.meseca zapravo,kod dr.koji je trebao da me poradja carski),placala 5000din.za svaki pregled,a ni vise ni manje mi nisu rekli od dr.iz DZ.I na kraju,moj dragi dr.je bio u inostranstvu te noci,pojavio se tek ujutru u 8h,da bi mi pogledao medju noge i rekao nonsalanto,ma porodices se ti prirodno!A govorio mi je(plasio me) da ce beba biti prevelika za mene... Porodila sam se u 10h,i sad mi je bas drago sto se to desilo bez carskog,ali ipak nije bilo lepo sa njegove strane,nismo se tako dogovorili.Inace,kad sam pisala o mom porodjaju zaboravila sam jednu vaznu stvar,i to svima preporucujem-tog jutra smo zvali jednu poznanicu sestru koja je na odeljenju sa bebama koje su rodjene carskim,ona me je par puta posetila dok sam lezala u sali,i bila je prisutna na porodjaju,posle me posecivala u sobi i pomogla oko doljenja.Jako mi je puno pomogla,mada nije nista posebno uradila,davala i je snage da izdrzim,govorila mi ja sta i kako da radim,a ja sam je slusala i na kraju je sve bilo ok... Posle je ona dolazila da kupa bebu(to mi je svekrva sredila jos mnogo pre porodjaja,i ona joj je platila 100evra-to je suma koje traze sve sesre kad dolaze privatno,jer je jednom videla kako sestre iz doma zdr.oblace novorodjence u sedecem polozaju),a mi smo joj dali isto toliko iz zahvalnosti,nije nam nista trazila... u oktobru cu je ponovo zvati,na njoj necu stedeti jer znam da ce mi pomoci puno... a za dr.smo spremili inace 500evra,al izgleda da mu ne bi bilo dovoljno toliko,na kraju naravno nije nista dobio.

Tako da sto se mog iskustva tice- privatnicima nista,ali je dobro ako imas nekog svog pored sebe...

Ps:Malpre sam napisala na nekoj drugoj temi kako se gojim a ne jedem puno,a sad evo procitala kako je jedna od vas pojela burek pre porodjaja i oma i ja smazala jedan... :rolleyes::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaK cestitam na prinovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaK i od mene čestitke, i dobrodošlica Vuku!!!

Ja nisam pisala na ovoj temi o porođaju, jer je ovo tema za trenutne trudnice...ali, ukratko...oba prirodna porođaja, trudnoća vođena samo u državnoj ustanovi, nisam radila dabl i tripl testove, jer je doktorka bila sigurna da su trudnoće uredne, porodila se u Frontu bez ikakve veze, čak ne znam ni ime doktora, koji su me porađali. SUUUUPEEER sam prošla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana i ja se pridruzujem cestitkama i lepim zeljama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno svima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[ Из три напона родио се Вид.

I nas decko se zove Vid,isto je dobio ime po pretku :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POzdrav svim mamicama i buducim mamicama, ja sam nova na forumu ;) pa da podelim sa vama moje iskustvo zvano porodjaj

Imala sam jako rizicnu trudnocu,prokrvarila u 8 nedelji na poslu :( zbog toga sam celuuu trudnocu pila lekove,prvo utrogestan do 4 meseca a zatim partusisten u kombinaciji sa verapamilom, kako je trudnoca odmicala satnica za gutanje lekica se smanjivala u 7 mesecu sam bila otvorena 4cm i strogo mirovanje relacija krevet-wc, uf samo kad se setim uzas,tada sam lekove pila na 3 sata. 31.12.2009. prestajem sa lekicima jel sam usla u 9-ti mesec poslednju turu popijem u 22h...i sutradan,tj.01.01.2010 idem na CTG, stizem u Visegradsku oko 13h i moja babica na CTG-u kaze 'oooo pa ovo je bas fino sad cemo da te porodimo' ...malo je reci da sam bila izgubljena. Odvede me na prijem, ja otvorena 6cm, spreme me i ja se u 15h nadjem u boksu auuuu.... Pridje babica ukljuce me na 'nesto' ja pitam naravno sta je, a ona mi rece 'da ne budes gladna i zedna' probuse mi vodenjak i non stop su dolazili da me cackaju fuj, meni nista do 18h e tad krece ludiloooo, zene se deru, ja sam u jednom momentu zapusila usi jel vise nisam mogla da ih slusam, pa i mene je bolelo ali sta je tu je. Do 19h sam nekako i prezivela a posle toga a jooooj.... znam da sam se okrenula na bok i 'scucurila se' ko ranjena zivotinja, obisli su me jos mozda 3 puta, da bi ja,tacno sam pogledala na sat bilo je 21:15 h ugledala doktora i pozvala ga i rekla "JA NE MOGU VISE" doktor prilazi pogleda i uzviknu "gde su svi brzo, evo je beba" :))))) samo kad se setim. Vezuju mi noge,prilazi babica koja kaze 'samo me slusaj sta ti pricam' i tako i bi, znam momenat i kad su me secnuli svaki detalj imam u glavi... tri put mi je rekla guraj i treci put doktor i babica neka druga su mi legli na stomak i moja devojka je izasla na ovaj svet :) A moje zaprepascenje kada sam videla da je devojka a uuuuu doktor je mislio da mi je pozlilo, zato sto su mi svi pricali na UZ da je decak, hehehehe a ja bas htela devojku, i zelja mi se ispunila :) porodila sam se u 21:35h kisa je pljustala nad Beogradom, dali su mi je na mozda 20-tak sekundi i odneli je.... Dotorka je uzela da me usiva,uffff bas neprijatno, ali meni osmeh nije silazio sa lica.... U sobu su me uspustili oko ponoci, ja oka nisam sklopila dok mi je nisu doneli uf bila je prelepa malena :) rodila se sa 2.900 i 48 cm pikolino :)))))) Uglavnom ja sam posle zaradila i eserihiju coli i primala inekcije i svasta nesto jos,ALI taj momenat kada sam je ugledala pa nema nista lepse od toga, i opet bih sve isto :) i ako mi je trudnoca bila jako teska,porodja je u neku ruku bio 'lagan' porodjajne bolove sam imala 3 sata,a prakticno iz tri napona sam se porodila :) svi su rekli da sam za prvorotku odlicno prosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je bilo sve kao po talici za idealnu trudnocu i porodjaj.

Trudnocu sam vodila u DZ Zemun. Imala sam srece da mi je trudnocu vodila fenomenalna doktorica (da je sad ovde ne reklamiram). Ni jedan nalaz, ni jedan ultru zvuk...ama bas nista nije odstupalo od normalnog :lol: Jedini "problem" koji se javio jeste oticanje nogu da sam na kraju oblacila suprugovu obucu :lol: ali i to je normalno.

Porodjaj

u 5 ujutru (26.12.2009.) ispao "cep" a da nisam u opste i znala da je to "cep".

Po preporuci doktorke sa neonatologije u 20h uvece sam otisla do KBC Zemun da proverim da li slucajno nije vodenjak pukao a da nisam to primetila. Posto je na ultrazvuku sve bilo ok a bila sam otvorena samo pola prsta, uz moju molbu i doktorovu saglasnost vratila sam se kuci.

Vec oko 21 pocele su kontrakcije i to odmah na 15ak minuta polako se istusirala, sredila prepone uz suprugovu pomoc i legla da lalam.

U 4h ujutru (27.12.2009) pocele jake kotrakcije na 5 minuta pa sam ustala i pocela sa vezbom disanja.

Oko 5h skuvala suprugu kafu, sredili se i oko 6h bili u KBC Zemun. Na pregledu otvorena dva prsta pa su me zadrzali. Dok sam se ja preobukla i oni pripremili celu dokumentaciju i "ciscenje" pred porodjaj doslo 9h.

9h ulazim u salu i odmah stavljaju indukciju.

Oko 11h krecu naponi (kad ih se samo setim... :rolleyes: sve se da preziveti)

11:50 "ispade" mali cupavac iz tri napona i bez i jednog pustenog jauka :lol: Jao, ja kada sam prvi put videla nju licila mi je na vanzemaljca :lol: Sva ona sprckana i zbrckana ma kao pitbul :lol:

Priroda je cudo :rolleyes: E, jedva cekam da malo poraste da ponovo ostanem u drugom stanju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako me umiri kada ovako nesto procitam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako me umiri kada ovako nesto procitam... :)

ma opusti se draga znas da to moras proci i to je to....sredi se u glavi imas cilj i to je to.....ja sam pricala viceve cistacici na porodjaju a bila sam se ufrkala ko niko :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.