Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Jano, cestitam za bebicu. :) Neka je zivo i zdravo.

Kako se zove bebac? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam,Jano,na tako lepom,velikom bebcu!!!!I ime je bas divno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала вам :*

Зове се Вид, као мој чукундеда :)

Можда га крстимо на Видовдан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana, cestitam na bebici, neka je ziv i zdrav!!! Cuvkaj svoje malene andjele.. :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana, cestitke od srca,momcina i po :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana, sve cestitke neka je Vid ziv i zdrav a i vi sa njime. Lepo ste mu ime dali, drago mi je da si dobro prosla na porodjaju. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitamo Jana i Vidu a i tati...t8707.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала вам :*

Зове се Вид, као мој чукундеда :)

Можда га крстимо на Видовдан.

Mi smo nase luce krstili za Vidovdan u manastiru...a inace smo se vencali drugog dana Vidovdana 6 god ranije. Tako da navijam da i vi Vida krstite tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala tu srecu :( :( :( Porodila sam se u 7:20,u 7 im je smena, pa je sve bilo navrat nanos.I verovatno su "zaboravili" da mi je daju ( I D I O T I ).Posle sam haos napravila zbog te "greskice".Videla sam je tek u 13h.Nikad im to necu oprostiti :(

I nemoj, I.... i kr....

ali bice i druge prilike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево и мене, порођене :)

Била сам 3 дана на патологији Драгише Мишовић, јер сам прешишала термин за 2 дана, а беба је имала по уз 4.500.

Дали ми вагиналету за индукцију па увече још једну. Болело као и прошле године. Онда у току ноћи крене крварење и испадање ''џигерице'' а ујутро 4 прста отворена и правац порођајна сала. Вагинални порођај, као и прошле године али уз индукцију у вену и епидурал у задњи час. Нећкали се да ли да ми дају јер сам имала дископатију пре десетак година.

Тако да сам сат времена одморила од болова. Из три напона родио се Вид. ДрМаја Антић, коју је нека жена овде нахвалила, ме порађала а и водила ми трудноћу. Сјајне бабице, екипа, ... Др Маја ми урадила мануелну ревизију, ушила ми епизиотомију (хвала Богу овог пута нису чекали да попуцам него су ме одмах сецнули) док је још трајао епидурал, тако да је било све безболно.

Беба 4.800, 56цм.

Једина фрустрација ми је бејби френдли и узан кревет а доле плочице, па сам се стално бојала да не паднемо беба и ја .. а и што нема довољно сестара па мораш сам све око бебе а рана боли.

Cestitamo vaaam!!! Beba je bas velika, maaasalaa!!! Nek' je zivo i zdravo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nase luce krstili za Vidovdan u manastiru...a inace smo se vencali drugog dana Vidovdana 6 god ranije. Tako da navijam da i vi Vida krstite tada.

Видећемо ако будем могла да присуствујем, обзиром да 40 дана жена не иде у Цркву. Ма, било ког дана, важно је да се крсти.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano cestitamo na jos jednoj bebi!!! zelim vam sve najbolje!

kako malena rearguje na batu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano čestitam! Nek su ti dečica zdrava i vesela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала вам :*

Зове се Вид, као мој чукундеда :)

Можда га крстимо на Видовдан.

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano cestitamo na jos jednoj bebi!!! zelim vam sve najbolje!

kako malena rearguje na batu?

Супер, док је био у стомаку, љубила је и мазила стомак а сад мази бату.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano, i ja ti čestitam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano čestitke od srca, Vid nam je pravi momak, nema zezanja! Nek je živ i zdrav, a seka da ga čuva i mazi dok je mali, a kasnije će on nju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno...i neka još dugo, dugo slave roćkase zajedno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu Jano kol'ki beban! :) Svaka ti cast! Cestitam i zelim malom Vidu puno puno srece i zdravlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako,posto sam poznata po tome da stalno negde kasnim moji su se zezali da cu i na porodaj zakasniti.Verovale ili ne,ja zamalo da se porodim u sobi u koju sam smestena kad sam stigla u bolnicu.9.02. ujutro mi je naprsao vodenjak i odmah sam otisla u bolnicu,doktor koji me je pregledao je rekao da se necu poroditi sigurno jos dva dana ali me je smestio u porodiliste.Ceo dan sam setala po porodilistu,upoznala sve trudnice i porodilje,doktore,sestre i usput odgledala krisom par porodaja/inace sam jako velika kukavica,ali sam tamo od silnog straha dobila neku ludacku snagu i napade smeha/.U popodnevnim casovima sam osetila blage bolove u donjem delu stomaka ali sam cutala,jer doktor je rekao da necu jos dva dana da se porodim i ja se vezala za tu njegovu recenicu.Medutim,kako je vreme odmicalo moji bolovi su bili ucestaliji i jaci.Doktori koji su dolazili u vizitu u nasu sobu/bilo nas je 5/ redovno su me preskakali,a kada sam se pozalila na bolove,dobila sam odgovor da nisu to pravi bolovi,jer da jesu ne bih mogla da ustanem iz kreveta i ne bih se smejala i zabavljala osoblje i trudnice.Tako sam ja nastavila da se,, zabavljam,, sve do 22h kada su poceli uzasni bolovi,nepodnosljivi i trajali do 3h ujutro sutradan.Sve to se desavalo u sobi sa jos ceturi trudnice koje kad su videle da cu razvaliti krevet od bolova,pocele su da me mole da idem kod sestara da ih obavestim jer je definitivno porodaj poceo,posto su mi i naponi krenuli.10.02 u 3 i 15 sam otisla jedva do sestrinske sobe,gde su zenske SPAVALE,probudila ih rekla da cu da se porodim.Odvele su me u pripremnu sobu gde me je pregledala neka budna doktorka i rekla da mi stave klizmu sto su ove i ucinile i opet me ostavile samu.U 3 i 40 sam pokusala da ustanem s kreveta ali sam osetila strasan napon i samo sam zaurlala SEEESTROOOOOOOOOOO!Ona je doletela i rekla,,moras da ustanes s kreveta i da trcis sto brze mozes do porodajne sale jer si gotova za dva minuta,, a sala se nalazi na bukvalno tri metra od nas.Bilo je kao u filmu,u trku sam skidala sa sebe bademantil,spavacicu,carapice,sat sa ruke,snalice s kose i taman sto sam legla na sto,jedan ,drugi,treci napon i beba izlete. Za 20 minuta je sve bilo gotovo.:lol: Eh,a drugi je bio mnogo,mnogo tezi i sporiji.9.01. ujutru mi je pukao vodenjak i do bolnice/tri minuta hoda do nje/mi sva voda iscurela,jos smo kolima isli.Drzali su me tako ceo dan i celu noc,kljukali nekim lekovima jer je beba bez plodove vode i sve zbog KRETENA /DOKTORA,kog su cekali da dode da me porodi jer sam snjim ugovorila.10.01. u 8 i 45 su me stavili na sto,ukljucili indukciju i otisli.Bolovi jezivi,mislila sam da cu umreti na onom stolu.U 12 i 15 krecu naponi i sestra mi ne da da se napinjem vec mi pokazuje kako da disem da bi vratila bebu jer sam otvorena samo 6 prstiju.Medutim ja sam osetila da beba samo sto ne izleti i nisam vise mogla da izdrzim.Kad sam zaurlala da neko dode ,odjednom se pojavio ,,UGOVORENI,, KRETEN,dva doktora,tri sestre i u 12 i 25 beba izlete.S obzirom da sam se porodila sa samo 6 prstiju otvorena i nasuvo,dobro sam i prosla.Moram da napomenem da sam oba puta imala vezu/odn.dogovor da platimo porodaj/ ali eto nesto je zakazalo.No dobro proslo je.KRETEN vodi dete u vrtic gde ide i moje mlade pa se cesto srecemo i uvek iskoristim priliku da ga bar pogledom zaledim.Inace moram da kazem da nam je on jos i komsija i musterija.Pare nije dobio jer nije ispostovao dogovor ali mu je moj muz spremio rucak/iz nase ribarnice i pecenjare/ i odneo u cast naseg deteta.Posle toga vise nikad nije usao u nasu radnju.Izvinite sto sa bila ovako opsirna. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ideju za ovu temu dala je SANJA BGD. Radi se o tome da, trudnice koje su aktivne na ovom forumu, posle porodjaja dodju na ovu temu i kazu kako su prosle, kako se osecaju posle porodjaja, kako su bebe,... Ideja mi se bas svidela, jer, kao sto i Sanja rece, volela bih da znam kako je koja prosla s` obzirom da smo se vec koliko-toliko zblizile. :)

Pa, porodilje... pocnite :D

Kolilko sam samo puta cula onu ,,sve se to posle zaboravi,,MALO SUTRA bar sto se mene tice,pre svega trudnoca mi je presela jer je bila rizicna od pocetka pocela sam da se otvaram u cetvrtom mesecu pa su mi prognozirali porodjaj u sestom pa je navodno dete bilo prvo mnogo veliko pa mnogo malo,pa su mi rekli da mu je kraca butna kost,pa velika glava,posle toga uvecano srce sve u svemu po njihovom sam trebala da rodim monstruma Boze oprosti.Dogurala sam do8.meseca/34 nedelje kad mi je pukao vodenjak otisla sam u bolnicu u kojoj su mi rekli da nema mesta i da odem na neko drugo mesto,odatle u drugugde su mi rekli da ce iako ponestaje plodove vode da pokusaju tako da me drze bar 2 nedelje jer u tom periodu decaci retko prezive,da skratim,od trenutka pucanja vodenjaka poradjala sam se27 sati,kad je bebi glava izasla napolje pocela sam da se onesvescujem tako da su me iskasapili 16 savova i legli mi na stomak da se dete ne ugusi i tako ga izvukli napolje,na suvo jer je odavno ostao bez vode.Po izlasku iz bolnice dobila sam i infekciju.Ali moj mali decak od 2 500gr je potpuno zdrav i prav i uopste ne lici na malog monstruma sa pocetka price.Nikome ne zelim ono sto sam ja prosla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjica se do sad porodila, a i IvanaK bi trebalo da se porodila. Ja i Borjana smo, izgleda, sledece. :) Meni je termin 25. avgust. :)

Za sada sam potpuno opustena po pitanju porodjaja. Nadam se da cu takva i ostati.

[/quote

Porodila sam se nego nikako da nadjem vremena da sednem i napisem sta se desava. Hvala sto mislite na mene.

Pa ovako, porodila sam se 02.06.2010. Dobili smo decaka i zove se Vuk.

Primljena sam u bolnicu 31.05.2010 posto sam premasila termin par dana a beba nikako nije htela napolje. Inace, ceo deveti mesec sam imala na ctg - u jake kontrakcije koje ja nisam dozivljavala tragicno. Bolovi kao blaga upala misica. Nisam ni kontala da su to kontrakcije.

Elem, tu su pokusavali da me otvore sa vaginaletama u par navrata, ali moj grlic ni da cuje. Tvrd kao kamen. I na kraju odluce da me porode carskim rezom. Kad se to sve zavrsilo, moj dr je dosao kod mene da me obavesti kako je sve proslo i kaze mi da ja nikako ne bih mogla da se porodim prirodno jer je beba krupna za moju gradju ( 4150 gr ).

Ja sam se bas bojala carskog. Ali, stvarno sam dobro prosla i brzo sam se oporavila. I naravno, imala sam super doktora.

E sad, imam drugi problem. Posto sam bila na intenzivnoj nezi dva dana, a posle jedan dan na poluintenzivnoj, tamo ne donose bebe na podoj. I nikako ne uspevam da uspostavim laktaciju. Kada sam cetvrtog dana presla u porodiliste doneli su mi ga na podoj. Ali beba se vec navikla na dohranu i nikako nije hteo da sisa. Beba u histeriji dok ja pokusavam da ga namestim kako treba.Tamo su ga hranili na spric i sada imam probleme nevidjene. Izasla sam iz bolnice bez ijednog podoja. To je sramota za nasa porodilista. Isla sam u sobu kod sestara za laktaciju i molila i plakla da mi pomognu da stavim bebu na grudi kako treba, ali izgovor je kako je njih samo dve u smeni na 20 beba i isto toliko porodilja.

Inace, trudnoca mi je bila za pozeleti i svakoj od srca zelim takvu trudnocu. Bez ikakvih problema, osim onih u mojoj glavi da li je sve kako treba i da sve na porodjaju prodje ok.

I kako mnoge mame ovde kazu - ne slusajte tragicne price sa porodjaja drugih zena jer je to sve individualno. Licno sam se uverila. Samo hrabro i bice sve u najboljem redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana i ja ti cestitam na novom clanu porodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolilko sam samo puta cula onu ,,sve se to posle zaboravi,,MALO SUTRA bar sto se mene tice,pre svega trudnoca mi je presela jer je bila rizicna od pocetka pocela sam da se otvaram u cetvrtom mesecu pa su mi prognozirali porodjaj u sestom pa je navodno dete bilo prvo mnogo veliko pa mnogo malo,pa su mi rekli da mu je kraca butna kost,pa velika glava,posle toga uvecano srce sve u svemu po njihovom sam trebala da rodim monstruma Boze oprosti.Dogurala sam do8.meseca/34 nedelje kad mi je pukao vodenjak otisla sam u bolnicu u kojoj su mi rekli da nema mesta i da odem na neko drugo mesto,odatle u drugugde su mi rekli da ce iako ponestaje plodove vode da pokusaju tako da me drze bar 2 nedelje jer u tom periodu decaci retko prezive,da skratim,od trenutka pucanja vodenjaka poradjala sam se27 sati,kad je bebi glava izasla napolje pocela sam da se onesvescujem tako da su me iskasapili 16 savova i legli mi na stomak da se dete ne ugusi i tako ga izvukli napolje,na suvo jer je odavno ostao bez vode.Po izlasku iz bolnice dobila sam i infekciju.Ali moj mali decak od 2 500gr je potpuno zdrav i prav i uopste ne lici na malog monstruma sa pocetka price.Nikome ne zelim ono sto sam ja prosla

AU!!! Tebi je bas veselo bilo! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, potpuno te razumemo sto nisi imala vremena da se javis. :)

Cestitam ti od srca. Saljem jedan cmokic za malog Vuka. :)

I moj brat je rodjen 2. juna i isto nije hteo da izadje iz maminog stomaka. :) Premasila je 10ak dana termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.