Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim mamama,evo i mog iskustva.

17.09.oko 1h,mm i ja pricamo kad osetim da nesto curi iz mene.Odem do kupatila,promenim donji ves,ono opet.Istusiram se,uzmem dokumenta,torbu vec spremnu i krenemo za Sr.Mitrovicu.U kolima sam napravila citavu poplavu koliko je curilo.U porodiliste sam dosla oko 2,mokra.Presvukla se,pregledali me,otvorena 1 prst.Oko 4h ujutru-otvorena 2 prsta,bolovi polako pocinju ,kao menstrualni.Oko 6,pola7-otvorena 4prsta,bolovi sve jaci i cesci.Disem kao sto su mi rekli u skolici za trudnice.Kad prestanu kontrakcije,uspem da se odmorim.Oko 8,pola 9 otvorena 6 prsta,osecam pomalo i napone,bolovi jaki,manje disem,vise stenjem.Oko 9 me prikljucuju na indukciju ,bolovi :wacko: ,kazu mi da disem,ma kakvo disanje,ne mogu da se skoncentrisem na disanje,lakse mi da jaucem.Sreca glavica je bila nisko pa posle 3,4napona,u 9:25 izasao je Vuk,srce mamino.Kad se sad svega seti ne izgleda mi strasno,ali bolovi poslednjih sat su bili neizdrzljivi.Ali kad pogledam svoje dete,sutra bi ostala u drugom stanju.Srecno svim buducim mamama,samo razmisljajte o trenutku kada cete ugledati vase dete,cuti plac,kada ce vam ga staviti na grudi.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam napisala i u temi Porodjaj u vodi, ali da kopiram i ovde, mozda ce nekom posluziti ;)

Porodjaj u kadi-jedno veliko DAAAAAAAAA!!!! Neopisiv osecaj... Sad ko zna da li je meni ovaj porodjaj prosao tako lako i brzo zato sto je drugi porodjaj ili zato sto je bio u vodi, u svakom slucaju moj subjektivni osecaj je da mi je voda jako pomogla. Porodjaj se odigrao ovako: u 21h mi je pukao vodenjak, a posle pola sata su pocele kontrakcije. U 23h sam bila u bolnici. Negde oko 00:30 sam bila otvorena 3 prsta i usla sam u kadu. Usput slusala klasicnu muzikicu... :) U kadi sam malo dremala, malo su me budile kontrakcije, ali sam ih sve pregurala uz malo disanja (kako je meni odgovaralo, nista se nisam drzala onog "zvanicnog" disanja), plutanja i "plivanja", i nisam ni glas pustila (mm je sve vreme spavao naslonjen na kadu :lol: nije ni skontao da mi se pojacavaju kontrakcije). U jednom trenutku, oko 1:45 videla sam da izlazi puno krvi pa sam zvala babicu. Babica me pregledala u kadi, bila sam otvorena 7 prstiju!! Izasla sam da me pregleda na stolu i tek tad su mi pocele one prave, jake kontrakcije. Imala sam ih sveukupno mozda 3-4! Kad sam legla na sto, bila sam vec otvorena 9 prstiju! Babica mi je rekla da mogu odmah da guram, tako da je glavica izasla u roku od 5 minuta, a telo malo kasnije (prestale su mi kontrakcije pa su morali da je izvlace "na slepo"). Uglavnom, u 2:18h se rodila moja dusa, a posle 2 sata ja sam vec jela kao mecava :lol: Odmah sam mogla i da sedim (nisu me sekli, samo sam malo pukla, ali ni sad ne osecam gde su me usili), iduceg jutra sam normalno hodala, i odmah sam imala snage za troje! Zao mi je samo sto se beba nije rodila pod vodom, verujem da je tako manje traumaticno za nju, ali sta da joj radim kad je tako pozurila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam napisala i u temi Porodjaj u vodi, ali da kopiram i ovde, mozda ce nekom posluziti ;)

Porodjaj u kadi-jedno veliko DAAAAAAAAA!!!! Neopisiv osecaj... Sad ko zna da li je meni ovaj porodjaj prosao tako lako i brzo zato sto je drugi porodjaj ili zato sto je bio u vodi, u svakom slucaju moj subjektivni osecaj je da mi je voda jako pomogla. Porodjaj se odigrao ovako: u 21h mi je pukao vodenjak, a posle pola sata su pocele kontrakcije. U 23h sam bila u bolnici. Negde oko 00:30 sam bila otvorena 3 prsta i usla sam u kadu. Usput slusala klasicnu muzikicu... :) U kadi sam malo dremala, malo su me budile kontrakcije, ali sam ih sve pregurala uz malo disanja (kako je meni odgovaralo, nista se nisam drzala onog "zvanicnog" disanja), plutanja i "plivanja", i nisam ni glas pustila (mm je sve vreme spavao naslonjen na kadu :lol: nije ni skontao da mi se pojacavaju kontrakcije). U jednom trenutku, oko 1:45 videla sam da izlazi puno krvi pa sam zvala babicu. Babica me pregledala u kadi, bila sam otvorena 7 prstiju!! Izasla sam da me pregleda na stolu i tek tad su mi pocele one prave, jake kontrakcije. Imala sam ih sveukupno mozda 3-4! Kad sam legla na sto, bila sam vec otvorena 9 prstiju! Babica mi je rekla da mogu odmah da guram, tako da je glavica izasla u roku od 5 minuta, a telo malo kasnije (prestale su mi kontrakcije pa su morali da je izvlace "na slepo"). Uglavnom, u 2:18h se rodila moja dusa, a posle 2 sata ja sam vec jela kao mecava :lol: Odmah sam mogla i da sedim (nisu me sekli, samo sam malo pukla, ali ni sad ne osecam gde su me usili), iduceg jutra sam normalno hodala, i odmah sam imala snage za troje! Zao mi je samo sto se beba nije rodila pod vodom, verujem da je tako manje traumaticno za nju, ali sta da joj radim kad je tako pozurila :lol:

Cestitam i hvala na prenesenom iskustvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo konacno da ispricam i ja svoje dozivljaje sa porodjaja.11.09 oko 8h ujutru pili mm i ja kaficu,ja da piskim,obrisem se,braon.Aj rekoh prestace,opet ja do kupatila,opet ono.Sta da radim,dali da idem,ili ne,ma reko aj bolje da skoknemo,i tako nam je blizu,pa posto me vec nista ne boli,vratice me kuci.Medjutim,pregleda me babica,jedan prst,ali krvarim,ctg u redu,kontrakcije uocljive ali slabe.Dodje doca,da pregleda i on,ono opet prokrvarim,jos jace,a nista me i dalje ne boli.Aj na uz kaze,na uz posteljica skroz zrela,nisko,ne moze kuci,moras da ostanes,ja se smorila ko glista,sta cu u bolnicu,nista mi nije.I tako zene ja ceo dan 11. gurao mi prste dole ko je stigo,samo bila ostala cistacica i servirka ako oce i one da pogledaju :).Tolko od 11.12.ujutru vizita,aj opet na pregled,otvorila sam se tokom noci 3 prsta,bolovi podnosljivi,nista ludacki.Aj na klistiranje,kaze babica,sad ce jace da te boli,i jeste,i tako se ja setala gore dole do 10:40,legnem da se malo odmorim od spartanja,kad mi puce ljudi u stomaku nesto,napuni se carsav.Isterah se iz pameti,sta je sad.JA zaboravila da mora da pukne:)E onda tu krecu vec jake kontrakcije,bas.Nece me u salu,beba visoko.Posle 20 min. dolazi babica,ajde idemo u salu,ja kazem sto kad je visoko,pa kaze ajde reko doca da ti malo pomognemo.Jaoj kad sam videla onaj sto,kaze ajde penji se,aha rekoh,nema sanse ja da ti se popnem na ovo,jok nego sta mislis kaze ona meni,pomogne mi,i ukacim se nekako.Ukljucila mi indukciju u 11h,kaze pet napona da prodju,i krecemo.I tako i bilo,u pola 12 smo stvarno poceli,ja do 12h rodila moju mrvicu.Doktori,babice,svi su bili fini,opusteni,fer i dobri prema meni,a nisam ih podmicivala.Posle smo se svi zezali dok me dokrotka sila,jer me Nevenica iscepala za sve parice,i misic,i grlic i oni me sekli.Ma sve sam to odaaaavnooo zaboravila,i opet cu,samo zdravlje!!! Ne umem ja da skratim,jok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo konacno da ispricam i ja svoje dozivljaje sa porodjaja.11.09 oko 8h ujutru pili mm i ja kaficu,ja da piskim,obrisem se,braon.Aj rekoh prestace,opet ja do kupatila,opet ono.Sta da radim,dali da idem,ili ne,ma reko aj bolje da skoknemo,i tako nam je blizu,pa posto me vec nista ne boli,vratice me kuci.Medjutim,pregleda me babica,jedan prst,ali krvarim,ctg u redu,kontrakcije uocljive ali slabe.Dodje doca,da pregleda i on,ono opet prokrvarim,jos jace,a nista me i dalje ne boli.Aj na uz kaze,na uz posteljica skroz zrela,nisko,ne moze kuci,moras da ostanes,ja se smorila ko glista,sta cu u bolnicu,nista mi nije.I tako zene ja ceo dan 11. gurao mi prste dole ko je stigo,samo bila ostala cistacica i servirka ako oce i one da pogledaju :).Tolko od 11.12.ujutru vizita,aj opet na pregled,otvorila sam se tokom noci 3 prsta,bolovi podnosljivi,nista ludacki.Aj na klistiranje,kaze babica,sad ce jace da te boli,i jeste,i tako se ja setala gore dole do 10:40,legnem da se malo odmorim od spartanja,kad mi puce ljudi u stomaku nesto,napuni se carsav.Isterah se iz pameti,sta je sad.JA zaboravila da mora da pukne:)E onda tu krecu vec jake kontrakcije,bas.Nece me u salu,beba visoko.Posle 20 min. dolazi babica,ajde idemo u salu,ja kazem sto kad je visoko,pa kaze ajde reko doca da ti malo pomognemo.Jaoj kad sam videla onaj sto,kaze ajde penji se,aha rekoh,nema sanse ja da ti se popnem na ovo,jok nego sta mislis kaze ona meni,pomogne mi,i ukacim se nekako.Ukljucila mi indukciju u 11h,kaze pet napona da prodju,i krecemo.I tako i bilo,u pola 12 smo stvarno poceli,ja do 12h rodila moju mrvicu.Doktori,babice,svi su bili fini,opusteni,fer i dobri prema meni,a nisam ih podmicivala.Posle smo se svi zezali dok me dokrotka sila,jer me Nevenica iscepala za sve parice,i misic,i grlic i oni me sekli.Ma sve sam to odaaaavnooo zaboravila,i opet cu,samo zdravlje!!! Ne umem ja da skratim,jok.

Sve cestitke :) Sto volim da procitam ovakve price,sva se raznezim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa fenomenalno Maro...ti si bas uzivala:)

Odusevila si me :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E setih se i ja da napisem svoje iskustvo :D Kao sto moje drugarice forumasice vec znaju, pomno sam cekala 5. septembar i da mi dr. dodje sa odmora, do kraja pila ginipral, a termin mi je bio 9. septembar... I uspela sam :D 5. sam otisla ujutru sa stvarima kako sam se dogovorila sa dr, ona me zena izljubila, kaze iznenadjenje sam joj dana, mislila je da sam se porodila :D Ja sam ocekivala da ce tada samo da me pregleda i ostavi na odeljenju, a da ce mi indukovati porodjaj prvi naredni put kad bude bila dezurna, tako da sam otisla bez treme i bila ubedjena da ce tako biti. Medjutim pregleda ona mene i kaze super sad cemo, moja mama u cudu pita danas ste dezurni, ona kaze ma neeee, ali cu ostati duze ako treba i posalje mog mm po vaginaletu. U pola 10 mi je stavila vaginaletu i rekla da ce ubrzo krenuti bolovi kao jaci menstrualni i da ce me za 2h pregledati i tako je i bilo. Oko 15 do 10 pocese bolovi, pratili su me na ctg-u i kretale su se kontrakcije do 50 otprilike. Bolovi su bili podnosljivi, oko pola 12 vec krenuse prrriiiilicno jaki. E taj pregled u pola 12 je posebna prica, covece sve zvezde i zvezdice sam prebrojala. Dr. mi je rekla da ako je poslusam i setam pola sata brzo cu se poroditi. Setala sam i jedva stojala na nogama, iskrivila radijator u hodniku :D U 12 i 15 usla u salu, urlala do besvesti kao pomahnitala, stvarno je bolelo, kaze babica slomicu im krevet :D Najbolnije mi je bilo kad zavuce ruku i krene da siri grlic, sta vec, ajoooj, molila sam je da prestane :D Ali je moj maleni izasao napolje vec u 13h, 3200g i dug 52cm.. Sve u svemu secanje na moj porodjaj je- jako bolno ali i jako kratko, porordih se za 3 ipo sata, a ocekivala sam mucenje 10 sati... Odusevljena sam babicom, doktorkom, sestrama, tim snova, pomogle su mi da ne mogu da vam opisem koliko!!! Niwsu me mnogo secnuli, 1 ipo konac, jeste da sam osetila svaki milimetar konca kada je prosao, ali nije bilo nesto mnogo bolno. Interesantno je samo da se za vreme mojih kontrakcija dok sam jos u sobi bila moja buduca cimerka poradjala i vristala, a ja kao mislim- Boze sta se ova dere, odmaze bebi, gubi snagu, naravo ja nacitana ceo net sam napamet znala, a na kraju se drala vise od nje :D Posle smo se tome zajedno smejale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

natawyyy,cestitam.Bas si me nasmejala a i podsetila na moj porodjaj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, natawyyy, svaka vam cast! Divno je procitati ovako lepa iskustva, pogotovo sa prvog porodjaja!! To je i najbitnije-da ne traje dugo ;) A i vidi se da ste lepo saradjivale sa dr-ima i babicama, uvek je tako lakse... Ljubac vama i bebicama!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,

Posto sam i sama pred porodjaj provodila sate citajuci tudja iskustva o prirodnom porodjaju pokusavajuci da naslutim sta me ceka, sada cu vam reci svoje,realno kako je bilo, mozda vas malo i ohrabrim.

Ujutro sam dosla na kontrolu posto mi je proslo 2 dana od termina porodjaja, doktorica me pregleda i kaze vi ste za radjaonu jer ste otvoreni 3,5 prsta. Meni sve smjesno, kako cu u radjaonu kad me nista ne boli. Ipak nije mi svejedno,srce mi u grlo doslo. Pocinje priprema oko papira, pa klistiranje i presvlacenje, a ja i dalje kao da nisam svjesna sta se desava, inace prva mi je trudnoca.

Ulazim u radjaonu, smjestaju me samu u sobu i kazu cekacemo da pocnu bolovi. Lezim tako, razgledam po sobi, mislim " Boze sta ce biti samnom! ", a bolova i dalje nema. Poslije 4 sata lezanja dolazi moja doktorica i probusi mi vodenjak, kaze da bi sad trebalo da pocnu bolovi. Nakon 10 min pocinu bolovi odmah na svaka 4,5min, nalik onim mentrualnim (inace sam imala bolne mentruacije,tako da sam navikla na tu vrstu bola). Ponekad mi ulazi sestra da mjeri bebine otkucaje srca. Nakon 2 sata pod tim bolovima, ukljucuju mi indukciju i tada pocinju vec jaci bolovi na svaka 2,3 min. Daju mi neku inekciju koja me uspavljuje,tako da u pauzi od 2 min padam u san iz kojeg me ponovo bude bolovi. Svaki bol uspijevam da predisem ne pustajuci glasa,jer tako mi ostaje vise snage. Ti bolovi isto su trajali 2 sata, kada pocinjem da krajem kontrakcije osjecam jaki nagon za napinjanjem, pokusavam da se ne napinjem od straha da nisam dovoljno otvorena, da ne bih popucala. Tada zovem babicu da dodje do mene. Kaze mi da se napnem, a ja se bojim da li smijem, cini mi se da jos nije vrijeme, da ce mi tek krenuti jos jace kontrakcije o kojima sam citala, kad osjecas da ti se kosti razdvajaju i kosa cupa. Medjutim,takve kontrakcije nisam docekala. Babica mi rece da se napnem da se vidi bebina kosica. Dolazi i doktorica, napinjala sam se 4, 5 puta (osjecaj je kao kod tvrdje stolice) i tada se rodio moj andjeo. Nisam sjecena, imala sam 3,4 sava jer sam pukla iznutra dok je glavica prolazila. Odmah sam se salila sa doktoricom govoreci kako mi je smijesan stomak onako izduvan :lol: .

Odmah sam pomislila, jos dok sam lezala na stolu, da jeste bolilo, ali da nije nista neizdrzivo sto ne bih mogla ponoviti jos nekoliko puta. Sada kada moj andjeo ima 4o dana i kada mi se poceo osmjehivati, shvatam koliko je to sve zanemarljivo i da bih za njega prosla ponovo sve ispocetka.

Trudan misic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala jelena26, jeste ohrabrujuca prica! :lol: Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje mamice i buduce mamice,evo da napisem ja moje iskustvo sa porodjaja.Nadam se da ce vam barem malo pomoci,ako nista drugo barem da vas navedem na neko pozitivno razmisljanje.

Prva mi je trudnoca i naravno nikakva prepostavka o jacini bola,o tome sta su kontrakcije,sta naponi,sta me sve ceka...Tokom cele trudnoce nisam razmisljala o bolu,meni su u glavi bile neke druge stvari,ali to nije ni vazno za moju pricu....

Oko pet sati ujutru otisla sam da piskim i vratila se u krevet.Osecam ja da mi nesto jos curka,pipnem i vidim pidjamica mokra.Vratim se do kupatila i vidim na gacicama malu baricu,pukao vodenjak.Bez panike sam se sredila,spakovala,probudila dragog i uputili se sa osmehom na licu ka bolnici.U autu je jos vise procureo vodenjak,a bola nigde.Kada su me primili,uzeli podatke,pregledali,bila sam otvorena cetiri prsta,poslali me na pripremu,pa u porodjajnu salu.Ja i dalje ne razmisljam sta me ceka,samo polako disem,pricam sa babicom i ne osecam nikakav bol.A bolelo je,malo,kao kada boli glava.Kada dobijem jaku kontrakciju,ja samo duboko,a polako disem i verujte mi,bol prestaje.Ukljucili su mi indukciju oko pola jedan.I dalje nema bola koji ne moze da se podnese.Prosla su dva porodjaja,zene vristale,a ja sam samo disala i nisam razmisljala o jacini bola uopste.Dosla je divna doktorka M.Kostic i pitala me je da li hocu da mi gurne prste dole i siri ih,kako bi porodjaj skratili za sat vremena,naravno nagovestila mi je da to strasno boli.Pristala sam i istrpila bol,ali pocela sam da se brze otvaram i vec u tri su mi pocele kontrakcije na minut i naponi.Napon je takav kao da vam se mnoooogo kaki.Boli,ali opet izdrzjivo,samo treba da se sto jace,a sporije dise.Ja viknem kaki mi se i babice su odmah dosle,i doktorka Djordjevic,koja je takodje jako prijatna.Kada krene porodjaj,samo se skoncentrisite na to sta vam pricaju,verujte,ja koja sam kukavica,apsolutno sam taj osecaj bola zanemarila,bilo mi je bitno da sto pre bebac izadje,da samo njoj olaksam.Uz tri nepravilna guranja i dva pravilna,u pola cetiri je izasla Nadja.Odmah je zaplakala i bila sam jako ponosna u tom momentu na sebe,jer je nisam mucila.Nisam jauknula,samo sam gledala u babice i slusala sta mi pricaju.Poenta je da se lepo sa njima saradjuje,da se ne trosi snaga na viku,jer sto vise imate snage,a koja nadodje neverovatno velika u tom trenutku,brze cete se poroditi,manje pocepati i manje ce vas boleti usivanje.Usivanje rade uz anesteziju i to tek ne osecate nista,samo ubod igle,kao kod zubara :P Naravno svaki porodjaj je za sebe drugaciji,ali ja sam samo zelela da vam porucim da nema razloga za panikom i strahom.Pripremite se bolje psihicki,jer fizicki svakako ne znate sta vas ceka.A ceka vas svakako porodjaj koji mora biti kad tad,morate se poroditi i mora da boli.Ali ako u glavi imate samo to da sto brze izadje bebica i ako bez panike slusate babicu,verujte bice vam puuuno lakse.I disite,samo disite kada krenu kontrakcije,ne naglo,nego jako,a polako.

Zelim svima srecu i samo pozitivno razmisljanje o porodjaju.Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super si prosla macka mazo! ;) Hvala puno, stvarno znaci kad procitamo da to "ipak" nije toliko strasno. Veeeeliki pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo macka mazo.....nadam se da ce vise zena imati takav porodjaj i toliko hrabrosti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, macka mazo! I svaka cast za tako lepo ime :rolleyes: A sto se tice disanja-na prvom porodjaju sam pokusala da disem kako su nas ucili u skolici i ocajno prosla, na drugom sam disala kako mi je prijalo, i sve sam uspevala da predisem! Znaci, moj savet je-kako vama prija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve cestitke macka mazo,uzivaj sa Nadjom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ja da napisem kako mi je bilo na porodjaju.... :rolleyes:

Termin mi je bio 2.oktobra,ali mojoj devojcici se nije zurilo...Imala sam kontrole posle termina svaki treci dan i sve je bilo u redu i rekli su mi ako se ne porodim do 12-tog idem na indukciju.... 9-og ja imala kontrolu i ginekolog me pregledao i rekao mi je da mi je pokrenuo nesto tamo dole i ako osetim menstrualne bolove i ako imam krvarenje da je to normalno....A meni nista celi dan.Tek 10-og pridvece ja u wc-u kad ono neki sluzavi isecak meni na gacicama,gledam sta je to na netu kad ono kazu da je porodjaj blizu.

Ja nista,mrtva ladna,govorim mm da jos malo i dolazi beba,a i on i ja u nekom cudu...

Otisla ja na spavanje,oko pola tri budim se odem u kupatilo a boli me nesto strasno,i to na svakih 5 min...Posle pola sata ja budim mm i kazem mu da idemo,mislim da je krenulo.

Pre toga nijednom nisam imala kontrakcije,tako da mi je trebalo vremena da shvatim hehe :lol:

Odemo u bolnicu,odmah na CTG i kazu kao ma nije njoj nista mozda cete kuci jer kontrakcije nisu bile velike ili kako vec,a ja umirem od bolova,kada su me pregledali vaginalno eee onda su me odmah odveli u salu za porodjaj...A mm je sve vreme bio sa mnom i prevodio mi je :)

Htela sam da se poradjam u vodi,ali su mi oko 4h dali infuziju i kao ako izdrzim do 8 i 45 poradjam se u vodi,dok kao prestane to dejstvo....

Mm me drzi za ruku cim krenu kontrakcije,a ja bih ga ubila koliko me je bolelo...I odjednom ja osetim kako ce beba napolje oko 7 i 45...

Jedno 20 min sam imala te napone, i u 8 i 5 se rodila moja Martina.

Nisu me sekli,samo sam malo pukla sa tri koncica su me usili...

Tako da sve u svemu prosla sam mnooogo dobro i jedva cekam jos jedno heheh :P

Inace mnogo sam se plasila porodjaja i mislila sam da uzmem epidural,ali i inace sam izdrzljiva,tako da mi nije trebao... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Mimice, bas lepo i nisi dugo trpela bolove, super je kad je prvo i tako lepo iskustvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mog iskustva, pa ako nekoga interesuje... :)

http://www.geravodeli.com/wp/?p=346

Bas divno iskustvo, zadovoljstvo mi je da procitam ovakve lepe price! Bravo za tebe, bebu i sve one koji su vam pomogli da zadrzite trenutak radjanja u lepom secanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje forumasice,porodila sam se 7.11. u novosadskoj Betaniji i moram vam priznati da nosim vrlo prijatno iskustvo!!!

U ranim jutarnjim satima mi je pukao vodeljak,spremila se u roku od sat vremena i otisla u porodiliste.Opusteno,srecno i zadovoljno jer mi je u glavi samo bila misao da cu videti svoju srecicu i to sto pre!!!Toplo preporucujem puno pozitivne energije i nimalo straha.

Nakon sat ipo od pucanja vodenjaka bila sam otvorena 4 prsta,a da to nisam ni osetila.Setala sam po hodniku jos sat i onda sam prikljucena na indukciju.Nakon 4 sata sam bila skroz otvorena a u medjuvremenu sam imala kontrakcije nalik menstrualnim bolovima i samo tri mala napona na kraju pred odlazak na sto.To se moze uspesno predisati kako vam lakse jer ja nisam isla u skolicu i slusala sam druge kako disu pa i ja tako.Manje boli kad se dise.Sam cin porodjaja nisam osetila nista,cak su mi govorili sta da radim da izguram bebu i dvaput sam se napela kao da kakim i ispala moja srecica!

Radjena mi je epizotomija ali se to nista ne oseti u tom trenutku,samo kasnije boli rana dok ne zaraste.

Uslovi u porodilistu su zadovoljavajuci,baby frendli je ok.Uvek si tu sa svojom bebom,osoblje je ljubazno,sestre,doktori ,ja sam bila zadovoljna.Sve sto ne znas pitas i dobijes odgovor.Hrana bolnicka losa,ali obavezno poneses plazme i puno vode jer tecnost ti pomaze da dojes sebi.Eto ukratko moje iskustvo.Ljubim vas puno i ako iate neko pitanjce tu sam!!!!

Sad mi smesno sto me je kadkad hvatala ma od neizvesnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

miq dragomi je da je sve proslo ok !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mig...predivno...drago mi je da si sve to pregurala bez ikakvih problema. Poljubac za tebe i Vuka! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.