Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Ja sam oba puta bez epidurala, i svaki naredni bi tako...meni ti bolovi nisu tako strašni, mada ja imam visok prag tolerancije na bol, nisam paničar, slušam babicu šta mi govori i to je najbitnije, da zaboravite na bol i da se koncentrišete na ono šta treba da radite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta bez epidurala, i svaki naredni bi tako...meni ti bolovi nisu tako strašni, mada ja imam visok prag tolerancije na bol, nisam paničar, slušam babicu šta mi govori i to je najbitnije, da zaboravite na bol i da se koncentrišete na ono šta treba da radite...

Takodje se slazem.Ma samo kad pomislis da sa svakom kontrakcijom je bebi lakse,i da ce brze doci na svet...ne moze da ti ne bude lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porođaj sam opisala u nekom od tema...ovaj drugi mi je svežiji :D ;D ;D

Obe trudnoće su mi bile rizične, sa sreklažom, mirovanjem, tabletama... Termin mi je bio 14.05. Serklaž su mi skinuli 29.04. čim sam ušla u 38.Nedelju. Kaže mi dr posle skidanja serklaža da idem kući i da se trudim da se što više krećem...kao krenuće to brzo... Odem ja sutradan na kontrolu, pita me dr jel imam bolove...ma ništa ne osećam. Pogleda ona mene i kaže da se spremim i odem u porodilište jer sam otvorena 4 prsta. Ja i dalje ništa ne osećam... Pripreme oni mene, uđem ja u box nešto posle 14h. Dr nije htela da me pregleda ponovo dok mi ne uključe epidural. Uključe mi epidural, nakon 15 min on počne da deluje, dr me pregleda ja 5 prstiju otvorena... Od tada do tih 9-10 prstiju ja ležim na stolu (krevetu) , odmaram, pričam sa sestrama i lekarima, uključili mi indukciju...ništa me ne boli... Ma kao da sam došla na kozmetički tretman a ne na porođaj :D Oko 17:15 osetim neki blagi pritisak, dr pogleda kaže mi da sam spremna, isključe mi epidural da bih osećala napone i u 17.25 se rodio moj mali miš :D :D :D... Posle toga mi opet uključe epidural...imala sam 2 spoljna konca, nisu me rezali.... DIVNO!!!

Sa prvim se nisam porađala u toj bolnici, u 38.nedelji su mi skinuli serklaž, probili vodenjak, uključili indukciju...sve u 10 minuta... Epidural mi nije najbolje delovao... Dr mi odrao stomak gurajući dete da izađe... Hvala Dragom Bogu da je sa detetom sve bilo u redu inače katastrofa... Ovaj drugi porođaj mi je vratio veru u to da porođaj treba i mora da bude jedna divna uspomena na to kada ste prvi put videli svoje dete....

Hvala dr Maji Antić i dr Dragoj Stevančević i svom osoblju KBC Dragiša Mišović!!!! DIVNI STE!!!! Poljuljali ste mi uverenje da želim samo dvoje dece :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta bez epidurala, i svaki naredni bi tako...meni ti bolovi nisu tako strašni, mada ja imam visok prag tolerancije na bol, nisam paničar, slušam babicu šta mi govori i to je najbitnije, da zaboravite na bol i da se koncentrišete na ono šta treba da radite...

Ma,nisam ja htela epidural samo zbog bolova,vec i da bih mogla da uzivm u svom porodjaju,sto sa bolovima svakako nije moguce. I posle mog,tako brzog ,porodjaja bila sam toliko iscrpljena i izmucena ,da kada su mi dali bebu mislim da je nisam ni poljubila.Da nije bilo muza tu da place od srece propade nam zurka :lol: :lol: :lol:

Moja sestra se dva puta porodila sa epiduralom(prvi je bio carski) i prica je potpuna drugacija.Srecan,veseo i odmoran docekas svog bebca.Ja mogu samo da zavidim onima koji mogu na epidural,a ceo zivot mi e to bila zelja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, nemam ja ništa protiv epidurala, i ja takođe mislim da je sa njim porođajaj verovatno prijatniji, ali meni jednostavno ne smetaju ti bolovi, nije mi to mučenje...ne kažem da uživam, ali prosto, epidural mi nije potreban...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam veci strah od igle u kicmi(ne zbog rizika,nego samo zbog mesta uboda i igle),nego od svih bolova ovog sveta.Da se epidural daje u guzu prva bih se tako porodila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjica se do sad porodila, a i IvanaK bi trebalo da se porodila. Ja i Borjana smo, izgleda, sledece. :) Meni je termin 25. avgust. :)

Za sada sam potpuno opustena po pitanju porodjaja. Nadam se da cu takva i ostati.

Uh, kako mi to zvuci- sledeca... A taman sam prestala da panicim! :P

Meni je termin 17. avgusta, i porodicu se bez epidurala, pa cu poslije doci ovdje da vam sve potanko ispisem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, kako mi to zvuci- sledeca... A taman sam prestala da panicim! :P

Meni je termin 17. avgusta, i porodicu se bez epidurala, pa cu poslije doci ovdje da vam sve potanko ispisem. :D

:lol: Kad se porodis, ti napisi svoje utiske, pa kad procitam, idem i ja da se porodim... bez epidurala. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjica se do sad porodila, a i IvanaK bi trebalo da se porodila. Ja i Borjana smo, izgleda, sledece. :) Meni je termin 25. avgust. :)

Za sada sam potpuno opustena po pitanju porodjaja. Nadam se da cu takva i ostati.

Previdela sam ovaj post :(

I meni je termin sa Leom bio blizu tvog, 27.avg, a rodila se 7.avg. :D

Moze da se desi i da nam vas dve u isto vreme kuckate iskustva :) hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SVe je dobro sto se dobro svrsi. :D

Vas dve ocekujemo opet u oktobru. :) Ja se javljam u avgustu. :)

A Steva je bas bio momak i po. :D Nek` je ziv i zdrav. Tako je i moj muzic bio krupna beba. Pa ako i nase malo bude na tatu :D :D :D Bice meni veselo.

Hehe..da znaš :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Previdela sam ovaj post :(

I meni je termin sa Leom bio blizu tvog, 27.avg, a rodila se 7.avg. :D

Moze da se desi i da nam vas dve u isto vreme kuckate iskustva :) hehe

To bi bas bilo interesantno! :)

Takilend- obavezno pisem iskustvo... Nadam se da ce biti pozitivno, pa da svaka koja ga procita ode sa osmijehom u porodiliste! :)

Meni su mnoga lijepa iskustva sa porodjaja ulila nadu da ce i moje biti (iako bolno) prelijepo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, nemam ja ništa protiv epidurala, i ja takođe mislim da je sa njim porođajaj verovatno prijatniji, ali meni jednostavno ne smetaju ti bolovi, nije mi to mučenje...ne kažem da uživam, ali prosto, epidural mi nije potreban...

Blago tebi kad je tako,ja vec razmisljam o epiduralu za sledeci put,mada i mene plasi ta igla...ili mozda kad vreme prodje zaboravim na to pa krenem ponovo prirodnim putem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To bi bas bilo interesantno! :)

Takilend- obavezno pisem iskustvo... Nadam se da ce biti pozitivno, pa da svaka koja ga procita ode sa osmijehom u porodiliste! :)

Meni su mnoga lijepa iskustva sa porodjaja ulila nadu da ce i moje biti (iako bolno) prelijepo! :)

Obavezno! :D Ubedjena sam da ce to biti jedno lepo iskustvo. Kad se bude bebica rodila, sve probleme i bolove cemo zaboraviti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se za 30 min, jer sam u bolnicu dosla otvorena 7 prstiju, jednostavno nisam htela da idem u bolnicu do onog trenutka kad vise nisam mogla ni da stojim ni da sedim, tako da sam najgore bolove prezivela kod kuce. Porodjaj je bio nocu,

( Luka se rodio u 01:25), nisu stigli ni da me klistiraju, odmah na sto, i sve se yavrsilo jako brzo, cak sam se i zacudila, posto sam u toku trudnoce bila utripovana sto se tice tih porodjajnih bolova, iznenadila sam se kako to nije nikakav posebno jak bol, bar meni nije!!!! Duze su me usivali, nego poradjali, jer me je usivala neka novopecena doktorka kojoj su 3 puta pucali konci, i to mi je bilo mnogo gore nego sam porodjaj.

Mislim da stvarno ne treba slusati nicije price,tipa moras ovako da dises, moras ovo da uradis, jer svako je individua za sebe, i svako drugacije prozivljava te trenutke.

Puno pozdrava za sve koje ce uskoro postati majke, drzim Vam pesnice!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Extra tema!

E ovako:

Mi smo planirali carski posto su tokom cele trudnoce govorili da ce biti veliki beban,a ja mala,tako da je carski bio zakazan za 25.novembar(inace moj rodjendan,koji sam sebicno izabrala kad su mi dali da biram izmedju tog i 24.koji nam je godisnjica braka :rolleyes: ) Isla sam u skolu za trudnice,i slusala sve,ali sam sebe psihicki-kao i torbu za bolnicu-totalno pripremala za carski.

Ali...! :lol:

20.su krenule kontrakcije na pola sata.Mislili smo da to jos sigurno nije to(posto mi je termin bio 1.decembar),ali smo se za svaki slucaj prenocili u dnevnoj sobi u prizemlju.21.su se nastavile kontrakcije,sada na 20min.tako da smo otisli kod ginekologa da nam kaze sta dalje,a tamo su nam rekli da mozemo polako da krenemo za bolnicu-bila sam otvorena 2prsta.Tusiranje,depiliranje,polaaaako,spremiti jos plazmu,mleko i sokic u torbu... Kad smo stigli u bolnicu bilo je 3h popodne i kontarkcije su bile na 5min.Pregledali su me i smestli na patologiju,dobila sam bensedin i cekali sta ce biti(mislili su da su lazne kontr.).Soba je bila uzasna!Nisam imala dusek,i tako u bolovima lezala na krevetu,na dasci zapravo... I tako,dok smo pokusavali da dodjemo do mog dr.da mu javimo da dodje saznamo da je on u inostranstvu-divota! U 3h ujutru sam otisla kod sestre da je zamolim da mi da jos jedan bensedin posto me je tad vec jako bolelo(kontrakcije i dalje na 5min.),eto koliko nisam mislila da cu se prirodno poradjati,ona me je slatko ismejala "kakav bensedin,ides da se poradjas" ! :lol: I tako,mi se lepo spustimo u salu,pa klizma i setanje(sto mi je bas bilo tesko),i brojanje izmedju kontrakcija.U 7.ujutru sam i dalje bila otvorena samo 2prsta,tako da su prikljucili indukciju,i probusili vodenjak-ali tad me je vec toliko bolelo da bas i nisam bila svesna. I onda je dosao onaj momenat kojeg sam se ja zapravo najvise plasila-izlazak bebe.Presetala sam do stola-cinilo mi se da je km udaljen.Slusala sam sta mi babica govori,radila sam bez reci sta mi je rekla,sekli me i posle 3-4 napona pojavila se glavica,pa malo teze i telo.

Onda sam cula kako place,dobio je 10\9 zbog plavih prstiju,cula kako je sve u redu.Dali su mi ga u ruke i ja sam bila najsrecnija osoba na celom svetu. U istom momentu sam sve "zaboravila" od gore navedenog... :)

Posteljica je izasla bez problema,i svi su bili zadovoljni posto sam ih slusala bez vike,dreke,stenjanja i ostalog(a verujte mi cula sam svasta dok sam lezala tamo jos 2sata).Dok me je dr.usivao raspitivala sam se za vrstu konca(posto sam iz struke),i kad je video da sam "raspolozena" za komunikaciju saljivo me je pitao kad ce me videti sledeci put,a najvise ga je iznenadio moj odgovor:nadam se vec za godinu dana. I eto,nije bas godinu dana ali skorije nije moglo. :)

Sto se tice celog iskustva,zaista je potreban onaj optimizam,pozitivan stav,netreba se plasiti jer je to sve prirodno.Od celog porodjaja su mi kontrakcije bas bile odvratne,ali ne mogu reci da je bilo ne podnosljivo...

Nadam se da ce 2.porodjaj u oktobru biti jos lepsi i laksi,ili bar ovakav... :)

Pozdrav i hrabro mame! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...Dok me je dr.usivao raspitivala sam se za vrstu konca(posto sam iz struke),i kad je video da sam "raspolozena" za komunikaciju saljivo me je pitao kad ce me videti sledeci put,a najvise ga je iznenadio moj odgovor:nadam se vec za godinu dana. I eto,nije bas godinu dana ali skorije nije moglo. :)

Sto se tice celog iskustva,zaista je potreban onaj optimizam,pozitivan stav,netreba se plasiti jer je to sve prirodno.Od celog porodjaja su mi kontrakcije bas bile odvratne,ali ne mogu reci da je bilo ne podnosljivo...

Nadam se da ce 2.porodjaj u oktobru biti jos lepsi i laksi,ili bar ovakav... :)

Pozdrav i hrabro mame! ;)

Ti si svoje iskustvo sa porodjaja bas lijepo opisala, iako nije bilo lako. Nadam se da ce ti drugi porodjaj biti laksi (bar zene koje ja poznajem tako pricaju). Iako sam po prirodi panicar, potrudicu se da se sto vise opustim, kako bi sve prirodnije teklo... Hvala na ohrabrenju! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si svoje iskustvo sa porodjaja bas lijepo opisala, iako nije bilo lako. Nadam se da ce ti drugi porodjaj biti laksi (bar zene koje ja poznajem tako pricaju). Iako sam po prirodi panicar, potrudicu se da se sto vise opustim, kako bi sve prirodnije teklo... Hvala na ohrabrenju! :)

Nije bilo lako,sigurno,ali mene su preplasili sa pricama o porodjaju,i kako su svi neljubazni,i...

Samo polako,opusteno,sve ce biti ok! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bilo lako,sigurno,ali mene su preplasili sa pricama o porodjaju,i kako su svi neljubazni,i...

Samo polako,opusteno,sve ce biti ok! ;)

hvala ti na ohrabrenju i iskrenosti!

ja sam jos daleko od porodjaja i o njemu ne razmisljam previse,ali znam kako se to bude blizilo naslusacu se svakakvih prica,pa mi se vise svidja da cujem pozitivna iskustva. volela bih da se porodim prirodnim putem i nadam se da ce sve dobro proci.sa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam veci strah od igle u kicmi(ne zbog rizika,nego samo zbog mesta uboda i igle),nego od svih bolova ovog sveta.Da se epidural daje u guzu prva bih se tako porodila :)

Takodje!!

Porodila sam se prirodno i ne zalim.

Kada vam daju bebu svu onako jos ne okupanu zaboravite sve bolove koje ste pretrpele.

Ja sam inace i pukla i secena sam, jer nisam slusala babicu...ma nije to nista strasno...samo ne moj te zuriti u betaniju kad krenu bolovi, ja sam pozurila i bezveze sedela tamo...inace u pravi bolovi su mi krenuli oko 10-11h a porodila sam sa u 12.47h, u 15hsu me prebacili u sobu i u 19h se istusirala i drzala moju malu lutkicu u narucju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...Kada vam daju bebu svu onako jos ne okupanu zaboravite sve bolove koje ste pretrpele...

Ja nisam imala tu srecu :( :( :( Porodila sam se u 7:20,u 7 im je smena, pa je sve bilo navrat nanos.I verovatno su "zaboravili" da mi je daju ( I D I O T I ).Posle sam haos napravila zbog te "greskice".Videla sam je tek u 13h.Nikad im to necu oprostiti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево и мене, порођене :)

Била сам 3 дана на патологији Драгише Мишовић, јер сам прешишала термин за 2 дана, а беба је имала по уз 4.500.

Дали ми вагиналету за индукцију па увече још једну. Болело као и прошле године. Онда у току ноћи крене крварење и испадање ''џигерице'' а ујутро 4 прста отворена и правац порођајна сала. Вагинални порођај, као и прошле године али уз индукцију у вену и епидурал у задњи час. Нећкали се да ли да ми дају јер сам имала дископатију пре десетак година.

Тако да сам сат времена одморила од болова. Из три напона родио се Вид. ДрМаја Антић, коју је нека жена овде нахвалила, ме порађала а и водила ми трудноћу. Сјајне бабице, екипа, ... Др Маја ми урадила мануелну ревизију, ушила ми епизиотомију (хвала Богу овог пута нису чекали да попуцам него су ме одмах сецнули) док је још трајао епидурал, тако да је било све безболно.

Беба 4.800, 56цм.

Једина фрустрација ми је бејби френдли и узан кревет а доле плочице, па сам се стално бојала да не паднемо беба и ја .. а и што нема довољно сестара па мораш сам све око бебе а рана боли.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi kad je tako,ja vec razmisljam o epiduralu za sledeci put,mada i mene plasi ta igla...ili mozda kad vreme prodje zaboravim na to pa krenem ponovo prirodnim putem :rolleyes:

Безболно је, добија се локална анестезија, пецне једном и онда ти дају епидурал.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano, cestitke od srca za bebicu! :)

Super je sto je sve proslo ok, a bebac veliki.

Sto se tice epidurala... ja cu ovaj, prvi put ici bez... ali, ako bude mnogo strasno- sledeci put cu insistirati na njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana cestitamo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.