Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Joj Milice, super si... A kontam i ja da se to sve posle zaboravi, a da je u tim trenutcima svaka misao upucena na bebicu, da se o drugim stvarima i ne razmislja, ali jednostavno znas kako je sad, sedim i cekam, pa samim tim i gomila misli u glavi... Jedva cekam da to sve krene, pa da se onda zavrsi i da imam moju bebicu u rukama... Hvala na podrsci! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se zaplakala kada sam procitala da su bebca vukli za rukicu .Kako to tako bre ...pa on je preosetljiv,i vec ga vukli za rucicu .Dobro je,Bogu hvala da je sve proslo kako treba,i da je bebica dobro ,to je najbitnije !!Nek je ziv i zdrav !

mala mazo ,tebi svaka cast !Junak si ...sve najbolje tebi i bebcu ... :)

Ja tek sad opet na Bebac... Nema se vremena. :P Joj, cuti, da ga nisu vukli ko zna sta bi bilo sa nama... E, vala, pravo da vam kazem, mislim da su mi gori ovi njegovi grcici nego porodjaj! :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo pisem s malim zakasnjenjem...cim sednem za komp naprasno neko ima nesto da me pita...porodila sam se u KBC Zvezdari 16.9. u 14 i 30 :))) rodila sam jednu malu azdaju od 3100g i 49 cm...prica kaze sledece...Dr Jankovic me strpala u bolnicu 14.9. pod izgovorom da mi je smanjena plodova voda, uradili su mi uz,pregledali me i ukljucili mi Oksi test ..posto je sve bilo ok (zakljucila sam da ili ne valja UZ ili DR) rekli su mi da cu sutra kuci...medjutim kad su mi uvece radili CTG videli su kontrakcije koje nisam osecala..e onda krece haos, pregledala me dr Djurovic koja kad te dohvati prebrojis sve zvezde i zvezdice, kaze 2 prsta otvorena ti ces nocas u porodiliste...meni posle toga krenule bolne kontrakcije al su negde pred jutro prestale...u cetvrtak ujutru mi je ispao sluzavi cep i krenule su uzasne kontrakcije ali ja samo 3 prsta otvorena...pregledali me svaki cas...mislim da me nisu pregledali samo oni doktori koji su bili na godisnjem odmoru ostali se svi izredjase...uvece se opet sve smirilo a ja sam zahvalna cimerki koja me terala da setamo ko dve lujke po hodnicima...u petak ujutru krece ono pravo, oko 7 mi je pukao vodenjak i kazu 4 prsta otvorena, dali su mi bensedin i rekli da cekam...oko pola 12 kontrakcije su vec postale toliko jake da sam cupala radijatore po hodnicima , odveli su me na pripremu i u 12 00 sam vec bila na stolu...inace toga dana je bila havarija bilo je oko 15 porodjaja...mene stavili na sto, dali mi neki antibiotik o kojeg sam povratila pa su mi onda ukljucili indukciju da se vise ne mucim...negde oko 1 su kontrakcije bile toliko jake da sam se drzala za ram od kreveta zbog cega sad imam takvu upalu misica...posto je bila guzva babice su trcale od jedne do druge al meni niko covece da pridje...kad eto ti ga dr tj mislim da je stazista pita jel cekam nekog dr-a da me porodi...ja mu odgovorih da cekam samo da me neko porodi jer vise posle 3 dana mucenja ne mogu da trpim...on me pregledao kaze jos malkice i mozemo da krenemo s porodjajem...ja sam bila u srednjem boksu, s moje leve strane se poradjala neka ludaca koja je sve vreme skakala sa stola i svadjala se s doktorima a s desne neka koja je svaki cas zvala babicu i kukala...oko 2 i 15 su mi dozvolili da pocnem da se napinjem, kad je krenula glava se zaglavila na izlazu...morali su da me seku da bi je oslobodili al su im makaze tako tupe al meni je bilo bitno samo da beba bude dobro...druga babica mi je pritisla stomak, izasla je glava a par sekundi kasnije i cela beba...pregledali su je nije mnogo plakala...joj kad su mi je dali, a ona onako modra i zmirka, gledala me jednim okom i pucila usta...iako svi beze od ovog dr-a meni je stvarno znacilo sto je bio jako fin, govorio mi kad da guram, namestao mi jastuk,polivao vodom...mada realno babica je tu najbitnija jer ona obavlja skoro ceo posao...posteljica je za cas ispala i onda je usledilo ono grozno usivanje al i to se nekako pregrmi...malo sam brbljala s babicom i doktorom dok ova lujka nije pocela da pravi haos...taman sto me dr usio ova je krenula da vristi iz sveg glasa,ustala sa stola ,iscupala ctg....vredjala je babice i doktore, prvo su je svi lepo molili da ih pusti da je porode, onda su je samarali, pa pokusavali da je urazume, na kraju je i nacelnica dosla da je moli ...ama nista nije pomoglo beba je pocela da se gusi jer joj je sedela na glavi...na kraju su je vezali, 3 dr-a,dve babica,dve pedijatrijske sestre i jos osoblja su je na silu porodili a beba je srecom bila ok...posle je dr dosao kod mene da mi kaze da sam se drzala ko zmaj jer je ova 15 god starija od mene a za malo da ubije sopstveno dete...morali su cak da joj daju totalnu anesteziju da bi izvukli posteljicu...strasno...i tako se ja posle 3 dana bolova i mucenja oprasih, zahvalna sto se nisam poradjala posle ove ludace...Dru i babicama svaka cast i hvala na pomoci...jeste bilo tesko al kad vidim ovo moje nevaljalo prase znam da je vredelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido,svaka cast i uzivajte sada.

Jeste od velikog znacaja da li se neko poradja pre tebe pa cujes ili do tebe,posebno kad ti je prvi put.Ja kad sam otisla na porodjaj sa prvim detetom i kada sam cekajuci svoje vreme odslusala prvi porodjaj'ja sam se tako uplasila i nisam znala za sebe,a sam si tamo cekas da dodje na tebe red.

Ali ti si koliko toliko uspela da zanemaris vristanje sa strane i stvarno si hrabra!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast Wido !Eto,nisam ni znala da se desava da se poradja vise zena u jednoj sali...ne znam,al to je bas stres,pogotovo prvi put kada se poradjas.Dobro je da je sve dobro proslo,i da ste ti i Iva sada super i da uzivate !Hvala na detaljnom opisu i sve najbolje Vam zelim :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast Wido...i nadam se da ces na sledecem porodjaju imati bolje cimerke u porodjajnoj sali :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast Wido...i nadam se da ces na sledecem porodjaju imati bolje cimerke u porodjajnoj sali :lol:

e al zato su mi cimerke u sobi bile do j...po ceo dan smo se smejale i nadale da nam nece popucati konci od kikotanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido svaka cast,bas si nam lepo objasnila znaci izdrzljivo i podnosljivo :wub::P

Ja se nadam da cu isto biti hrabra kad na to dodje red....Sad uzivaj u svojoj curici...POZZZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, wido, junacino! ;) Treba to sve i izdrzati... Ali znas zasto si izdrzala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Wido svaka ti cast,ja sam sa Dunjom slicno prosla kao ti samo je bilo 2 dana...Moja cimerka je bila bas do j... hrkala je celu noc ja htela da skrenem a jedna u sobi do nas se toliko drala da me je zivu prestravila zato se nisam ni otvarala <_< Pred prvi porodjaj me nije bilo toliko strah valjda sto nisam znala sta me ceka a sada frkaaaaaaaaaaa :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast... junački :D

a šta je to usisavanje? jel se svi usisavaju? :huh: ne znam šta to znači :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast... junački :D

a šta je to usisavanje? jel se svi usisavaju? :huh: ne znam šta to znači :unsure:

mislis ushivanje?

iskreno ja se nisam drala ni vristala jer to trosi snagu par puta samo onako vise viknula od bolova al nista spec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ja sam pročitala usisavanje :D :D :D i odma' se prestravila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D wido, posle ovako zivopisnog opisa carski rez mi deluje kao odlicno resenje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D wido, posle ovako zivopisnog opisa carski rez mi deluje kao odlicno resenje :P

makar ne cujes sta se desava oko tebe :)))) doduse posle je teze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

porodila sam se 06.08.2011.god u zemunskoj bolnici. Sto se porodjaja tice prosao je fenomenalno zahvaljujuci posebno dr Milanu Perovicu!!! Nemam reci da opisem njegov pristup i strpljenje!!! Sjajan lekar i covek!!!

Moj problem je nastao 15 sati nakon porodjaja sa bebom. Ukratko, beba je dobila stafilokoku. Nedelju dana je primao longacef da bi osmog dana ponovo dobio temperaturu 39,6. Tu pocinje pakao!!! Niko nije nasao za shodno od pedijatara da vam kaze sta je sa detetom. Zahvaljujuci lekaru sa Instituta za majku i dete prebacila sam ga na intenzivnu negu. Dijagnoza MENINGITIS entero virus!!!! Moja beba je zarazena nehigijenom u boksevima u 21.veku!!! Sva nasa sreca sto sam dete izvela iz porodilista na svoju inicijativu!!! Beba je sada Bogu hvala dobro. Idemo na kontrole, a ja sam u velikom stresu zbog svega sto smo prosli. Tesko se opustam sa bebom, stalno proveravam temperatutu, uvukao mi se strah u kosti!!!

Porodiliste je bilo zatvoreno, sada opet radi!!! nadam se da ce ovo nekome znaciti kao informacija. Jos jednom ponavljam sto se porodjaja tice opet bih izabrala Dr Milana Perovica ali i neku drugu bolnicu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido, cestitam na novom bebcu i uspesnom porodjaju. Nek ste nam zivi i zdravi! Citam tvoje iskustvo i prisecam se mog prvog porodjaja, bas sam se raznezila. :) Ja sam se takodje poradjala na Zvezdari, sto u sredini, kao i ti :)

Proradile su mi emocije, opet bi se tamo poradjala :)

hvala na cestitkama :))) meni nece u skorije vreme pasti na pamet da se poradjam al kad bih morala da biram opet bih tamo...babice mi pozelele da se opet vidimo sledece godine al ova rana ljuta me pokoleba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej wido, kako ide oporavak? Daj neku informaciju? Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa kako sam ocekivala lepo se oporavljam...rekli su nam kao mesec dana da sedimo sa strane medjutim ja radim onako kako osecam da mi prija, sedim blago sa stane ne svom tezinom, nervira me krvarenje jer je promenljivo , taman se ponadam gotovo a ono se pojaca opet mada sve je to normalno...tek sam pre neki dan skupila hrabrost da pogledam ogledalcetom ranu...jeste malo bljak al prolazi...vec sam isla i u duzu setnju, trudim se da ne lezim previse...nista strasno samo sam ja nestrplkiva, da se ja pitam vec bih ribala tepihe i prala zavese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu, nije strasno, jel? :unsure: Ne mozes jos da peres tepihe :rolleyes: , ali da li mozes normalno da funkcionises oko bebe i po kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije strasno, gore mi je bilo kad su mi usili koleno, mogu i da kuvam i da cistim sve sto mi je u visini ruku, ne smem naglo da se sagnem...s bebom stvarno mogu sve jedino moram da vodim racuna kako cu da sednem i da ne pravim nagle pokrete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovorima. Zelim sto brz oporavak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,macak,nista ne brini.Brzo ces se opustiti. Moj mali je imao sepsu sa 6 nedelja,pa kada smo dosli iz bolnice jedno 3 nedelje sam mu merila T svaki dan po par puta(ko za djavola dobije u medjuvremenu i neki virus,pa mu T skakala ,pa ponovo u hitnu) Sad me je popustil,mada mu jos uvek cesto pipnem celo.Bice to sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jooojj :( baš si se namučila :(

važno da je sad sve ok :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.