Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Ideju za ovu temu dala je SANJA BGD. Radi se o tome da, trudnice koje su aktivne na ovom forumu, posle porodjaja dodju na ovu temu i kazu kako su prosle, kako se osecaju posle porodjaja, kako su bebe,... Ideja mi se bas svidela, jer, kao sto i Sanja rece, volela bih da znam kako je koja prosla s` obzirom da smo se vec koliko-toliko zblizile. :)

Pa, porodilje... pocnite :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene ces morati da sacekas do oktobra,do tad ces vec i ti imati sat da nasm ispricas :) rado cu podeliti svoje iskustvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoca mi je bila dosta rizicna ali smo dogurale do kraja :rolleyes: , porodila sam se prirodnim putem.. Sve je teklo super do odredjenog momenta.

Elem, blage kontrakcije su mi pocele 09.02 (12 dana pre termina) negde oko 22h, sacekala sam pola sata, videla da su redovne i odmah otisla u bolnicu. I ako mi je bio odobren epidural nisam ga dobila jer se u bolnici nije davao u vecernjim i popodnevnim satima a "vezu" nisam imala (sada je vec drugacije, svaka im cast na tome). Izgurale smo do 7:00h narednog dana 10.02. kada su me stavili na sto, probusili vodenjak, ja se napela 2-3 puta i Mina izletela ko' metak, onda su mi je stavili na grudi, diiivan osecaj :) Zatim je nastao momenat kada sam trebala da izbacim posteljicu, nisam mogla ni ja, ni babice ni doktori koji su bili blizu, jer se moj ginekolog udaljio kada je odradio svoj deo posla i video da je sve u redu. Morali su opet njega da pozovu, prvo je probao bez anestezije i nije islo, zatim su morali da me uspavaju pa ju je on izvadio, a sve zato sto se zakacila za miom i nije mogla normalno da izadje. Zbog tih mioma sam dosta krvarila posle porodjaja i ostala u porodilistu bas zbog toga nedelju dana, toga ne zelim ni da se prisecam.

Sve u svemu moje iskustvo je bilo lepo i brzo :) VELIKO HVALA mom ginekologu dr. V.Vajsu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ideju za ovu temu dala je SANJA BGD. Radi se o tome da, trudnice koje su aktivne na ovom forumu, posle porodjaja dodju na ovu temu i kazu kako su prosle, kako se osecaju posle porodjaja, kako su bebe,... Ideja mi se bas svidela, jer, kao sto i Sanja rece, volela bih da znam kako je koja prosla s` obzirom da smo se vec koliko-toliko zblizile. :)

Pa, porodilje... pocnite :D

Jako dobra tema..prvi porodjaj mi je bio težak, trajao skoro 10 sat..porodila sam se 3 dana posle termina..nisam se dovoljno brzo otvarala, uz to sam imala jako slabe napone, primila indukciju..ma kada se setim..strašno..na kraju me je porodila skoro cela vizita toga jutra..posečena sam i prilično se pocepala prilikom izlaska bebe..ali onog momenta kada je steva izašao, sve se zaboravilo, sve muke nestale..Steva je rodjen kao krupna beba..4.5 kg, a 55 cm dugačak..swatkiš moj..sada čekamo oktobar za novo iskustvo hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SVe je dobro sto se dobro svrsi. :D

Vas dve ocekujemo opet u oktobru. :) Ja se javljam u avgustu. :)

A Steva je bas bio momak i po. :D Nek` je ziv i zdrav. Tako je i moj muzic bio krupna beba. Pa ako i nase malo bude na tatu :D :D :D Bice meni veselo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super tema! Mène cekajte tamo negde u septembru! Obavezno vam javljam kako Sam prosla! Kisss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super tema! Mène cekajte tamo negde u septembru! Obavezno vam javljam kako Sam prosla! Kisss

Cekamo, cekamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim fige svim trudnicama :) i da vas bude sto vise ovde :) sa lepim iskustvima, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se dogovorila sa doktorkom da mi izazove porodjaj dva dana pre termina,stavili su mi vaginaletu u 1 h pre podne a porodila sam se u 22.50h,kontrakcije su mi bile strasne,isle su na po pet minuta od tri popodne pa do porodjaja,nisam imala prirodni napon,mozda samo jednom da sam osetila,nego su mi babice i doktorka govorile kada da guram,pocepala sam se...na kraju sam ostala bez snage i babica je morala da mi pritisne stomak kako bi bebica izasla,nju cak nisam ni osetila od bolova kad je izasla a posteljicu jesam s tim sto mi je ostalo parce pa mi je radila reviziju i naravno sila me...nije mi to bilo tako strasno kao one kontrakcije i sad me muka hvata kad se setim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada samo da kažem da je ovo super tema, pa kad bebac zaspi pišem i ja svoje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu vam svoje iskustvo prenijeti u avgustu! :D

Naslusala sam se svega i svacega, a vjerujem da mi to nista nece pomoci kada dodje dan D. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo trudnice da vam dam jedan savet, pogotovu prvorotkama. Ne slusajte nikog!!! Pogotovu kad dodjete pred kraj trudnoce, svaki porodjaj je za sebe, ako se neko namucio ne mora da znaci da cete i vi. U suprotnom, stvoricete tenziju, bez potrebe. Samo opusteno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako, samo opušteno. Ja sam se tako i ponašala i zaista nisam imala neke ne normalne bolove. Primljena sam 4 dana pre porožaja jer sam imala problema sa šećerom pa nisu hteli da rizikuju. Noć pre porožaja su počele kontrakcije koje i nisu bile nešto bolne pa ih ja i nisam prepoznala kao porođajne( na CTG-u su mi rekli da je to to). U 6 ujutru sam ušla u porođajnu salu i porodila se ispred 14h. Oko 10 mi je pukao vodenjak. Da napomenem da sam išla na vežbe za porođaj pa kada su počele kontrakcije ja sam disala onako kako su me učili i stvarno mi je pomoglo ( bolovi su zaista oslabili ). Kada su počeli naponi tada disanje nije više pomagalo ali to je trajalo nekih 10-tak minuta i porodila sam se . Sin je dobio ocenu 10/10 a ja sam zaista prošla bez nekih strašnih bolova. Ma zaista se opustite i ne dajte da vas bilo kakve priče plaše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo,super ideja :) Jedva cekam da nam pricate.I samo pozitivno :) :) :)

Takilend i Borjana kada su vam termini u avgustu?Koliko vidim vi cete prve da se upisete na temu :)

Moj savet je samo da se skoncentrisete na disanje,ni ovakvo ni onakvo...nego ono koje vama u tom trenutku najvise odgovara!

I naravno SRECNO svima :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjica se do sad porodila, a i IvanaK bi trebalo da se porodila. Ja i Borjana smo, izgleda, sledece. :) Meni je termin 25. avgust. :)

Za sada sam potpuno opustena po pitanju porodjaja. Nadam se da cu takva i ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pomogao mnogo savet jedne starije drugarice,koja mi je rekla :"Samo budi srecna kad krenes na porodjaj i sve ce biti lako." i stvarno sam bila srecna-imam sliku kako se cerekam pod svim onim kontrakcijama,pre ulaska u salu.

Bolovi su mi krenuli oko 2 nocu,ali sam nastavila da spavam posto nisam bas skontala da je to to.Onda mi je u 4 ispao sluzni cep-e,tada sam se toliko uplasila da su mi zubi udarali jedni u druge kao ludi.Tresla sam se jedno pola sata,ali kada je proslo posleje sve islo ok.Ustala sam oko 6,istusirala se,popila kafu ,doruckovala....(svi mi se smeju sto sam jela u sred kontrakcija na 2-3min,ali meni je mama rekla da moram da jedem i je mislila da tako treba :rolleyes: )U bilnicu stigla oko pola9 tri prsta otvorena.U porodjajnu salu sam usla oko pola10 i porodila se sa tri napona u 1:15,znaci ukupno 3sata i 45min na stolu.Bolovi jesu bili nepodnosljivi,ali kad je beba krenula,to je bio maciji kasalj.Posteljica izasla odmah za bebom.E sad,moja Mina je bila teska 4300g,pa su me bas puno sekli i sa tim sam imala posle problema,ali sam porodjaj je bio bas onako lagan,skolski.I super mi je bilo sto mi je suprug bio sa mnom ,pa smo bili u posebnom apartmanu,sami.Doktor i babica sa za to vreme usli mozda 3,4 puta.

Znaci,trudnice nase,samo osmeh na lice,pozitivan stav i sve ce biti dobro.I ko sme obavezno epidural.Ja nazalost nisam smela :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika je bebica bila. :) A zbog cega nisi smela epidural? Ja, inace, i ne razmisljam o njemu, a sve zene koje su se porodile kazu:"Sledeci put, obavezno epidural."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika je bebica bila. :) A zbog cega nisi smela epidural? Ja, inace, i ne razmisljam o njemu, a sve zene koje su se porodile kazu:"Sledeci put, obavezno epidural."

I meni su mnogi rekli da ne moze da se poredi obican porodjaj i sa epiduralom. I ja cu vala sledeci put sigurno uzeti epidural!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika je bebica bila. :) A zbog cega nisi smela epidural? Ja, inace, i ne razmisljam o njemu, a sve zene koje su se porodile kazu:"Sledeci put, obavezno epidural."

Ja sam se porodila bez epidurala, silom prilika (dr nije hteo da mi da, jer sam bila 5 prstiju otvorena) i sledeci put nema sanse da bih ga uzela. Da je bolelo, bolelo je, da nije moglo da se izdrzi, e to nije. Mislim da su vaznije psihofizicke vezbe (skolica za trudnice) nego epidural, jer uz pravilno disanje, smirenost, pribranost i instrukcije babice i doktora, ceo porodjaj brze prodje, a i bolovi su sigurno slabiji nego kod zena koje panice, vriste i tako gube energiju potrebnu za porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika je bebica bila. :) A zbog cega nisi smela epidural? Ja, inace, i ne razmisljam o njemu, a sve zene koje su se porodile kazu:"Sledeci put, obavezno epidural."

Imam strasne ,komplikovane migrene,sa gubitkom vida,sposobnosti komunikacije itd,bas jedno tesko stanje,pa nisam smela da rizikujem da me to mozda zbog anestezije zadesi usred porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika je bebica bila. :) A zbog cega nisi smela epidural? Ja, inace, i ne razmisljam o njemu, a sve zene koje su se porodile kazu:"Sledeci put, obavezno epidural."

Imam strasne ,komplikovane migrene,sa gubitkom vida,sposobnosti komunikacije itd,bas jedno tesko stanje,pa nisam smela da rizikujem da me to mozda zbog anestezije zadesi usred porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila bez epidurala, silom prilika (dr nije hteo da mi da, jer sam bila 5 prstiju otvorena) i sledeci put nema sanse da bih ga uzela. Da je bolelo, bolelo je, da nije moglo da se izdrzi, e to nije. Mislim da su vaznije psihofizicke vezbe (skolica za trudnice) nego epidural, jer uz pravilno disanje, smirenost, pribranost i instrukcije babice i doktora, ceo porodjaj brze prodje, a i bolovi su sigurno slabiji nego kod zena koje panice, vriste i tako gube energiju potrebnu za porodjaj.

Potpisujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam strasne ,komplikovane migrene,sa gubitkom vida,sposobnosti komunikacije itd,bas jedno tesko stanje,pa nisam smela da rizikujem da me to mozda zbog anestezije zadesi usred porodjaja.

Uh, covece... strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš ste hrabre, devojke. Ja ne znam kako bih se porodila bez epidurala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcemo sta cu reci kad se budem porodila prvi put. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.