Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Bebo D... Šta da ti kažem: Na kraju se smeješ samo takvim budalaštinama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još jedne ilustracije nenormalnsti odnosa doktor-pacijent...

Pre nego što su mi stavili drugi put kateter, lekar je hteo da me pusti, samo ako ja mokrim, što ja naravno nisam mogla, jer me uhvatila panika...I onda tera on mene da ja odem u WC, tačnije u tuš kabinu... da pusim vodu na tušu i da probam da se opusim i da mokrim....U jednom trenutku se otvaraju vrata i stoji kraj njih doktor i dve sestre i govore mi: Jesi li se opustila!!!!!?????

Pa majmune, mislim se ja, dođi ti ovde piški, a ja ću dovesti publiku, pa ti probaj da se opustiš!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo još jedne ilustracije nenormalnsti odnosa doktor-pacijent...

Pre nego što su mi stavili drugi put kateter, lekar je hteo da me pusti, samo ako ja mokrim, što ja naravno nisam mogla, jer me uhvatila panika...I onda tera on mene da ja odem u WC, tačnije u tuš kabinu... da pusim vodu na tušu i da probam da se opusim i da mokrim....U jednom trenutku se otvaraju vrata i stoji kraj njih doktor i dve sestre i govore mi: Jesi li se opustila!!!!!?????

Pa majmune, mislim se ja, dođi ti ovde piški, a ja ću dovesti publiku, pa ti probaj da se opustiš!!! :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

O Boze!!!! Hahahhaa covek je za oskara... Kolika kolicina gluposti.... Izvini sto se smejem, ali stvarno koliki kretenluk!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,secerlemo,mnogo toga treba da se promeni u porodilistima i uopste u zdravstvu u Srbiji.

Ali eto sve mi radjamo decu ali samo i iskljucivo zbog nas i to predivnog osecaja kada postanes roditelj,a nikako zbog neke tamo Srbije i njenog zdravstva.Volela bih da neko iz ministarstva ima zaduzenje,da po forumima i sl skuplja negativna iskustva i proverava,ali daleko smo mi od toga.

Tebi svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secerlemo svaka cast ;) , a ovo sto se desava u nekim nasim porodilistim je velika sramota :( :( i mislim da ce jos mnogo vremena da prodje dok se neke stvari ne promene, nazalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secerlemo svaka cast ;) , a ovo sto se desava u nekim nasim porodilistim je velika sramota :( :( i mislim da ce jos mnogo vremena da prodje dok se neke stvari ne promene, nazalost :(

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA, Napisala sam dve i po strane A4 formata u knjizi utisaka! (Bar TO imaju) i olakšala dušu, ali ne verujem da je ikog taklo...

A ovamo kukaju, kao bela kuga i sl...More...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve i mene u ovoj temi. Moj porodjaj je bio cist horor. A tekao je ovako: 12-tog u 23h mi je pukao vodenjak. Nisam imala kontrakcije, otisli smo odmah u porodiliste. Stavili su me na ctg, pregledali, i utvrdili da imam kontrakcije, da nisu ceste, ali ih imam. Onda su se ustalile na tacno 5 min, pa presle na 3. Bila sam i dalje 2 prsta otvorena. Radila sam vezbe na lopti, na tepihu, stojeci, hodala i sl. al' slaba vajda. Negde oko podne su me smestili u kadu, nebi li se otvorila vise, i uspelo je. Do tad sam vec bila ukljucena na indukciju, i pocela sam da osecam nagon za guranjem. Pregledali su me i rekli mi da nesmem da guram jer sam 9 prstiju otvorena. Ubrzo sam se otvorila i taj poslednji prst. Do tad sam vec poprilicno bila iscrpljena, al' sam gurala, dosao je do na nokad od izlaska, i non stop, kako bih ja gurala, malo bi isao napred, al' cim bi napon stao, on bi se vratio za toliko. Gurala sam i gurala, i na kraju, nisam vise imala snage, doveli su doktorku i doktora, i na vakum poceli da ga izvlace. Na dva mesta su me sekli. Vukli su ga koliko su imali snage, ja sam gurala i koliko nisam imala snage. Na kraju su mi legli na stomak, dok je doktor zavukao ruke nebi li ga uhvati i izvukao, i uspela je glavica da mu izadje. Onda je jedva izvukao rukicu, i za nju su ga vukli. Uspeli su da ga izvuku. Bio je sav plav. Srecom, brzo su reagovali, prodisao je kako treba, ali se skoro nije sluzio onom rukom za koju su ga vukli. Mislili su da je ili slomljena ili iscasena. Srecom, ni jedna od tih dijagnoza nije bila istinita. Tako da, cim sam se porodila, primila sam tri lokalne anestezije da bi me usili, dok mi je doktor objasnjavao kako ce ga glava boleti par dana, kako ima taj pecat na glavi od vakuma, kako ce spasti, takodje kroz par dana, al' mora na snimanju glave da se vidi da li je sve u redu, i kako ce morati ruka da mu se proverava,da se vidi sta nije u redu. Onda su mi ga stavili na grudi, i tad je trebao da sisa, medjutim, ni danas dan nece sisu. Kako ga spustim, place, vristi, nema teorije da jede sa sise. Sve cega su mogli da se sete, probali smo. I da ga za prihranom u spricu pored bradavice nateram da povuce, i cedila sam mu mleko direktno u usta, i prala grudi vise puta, mislila sam da nije zbog mirisa, i stavljala silikonske bradavice, i menjala polozaj, ne vredi... No, to je druga tema. Sve u svemu, to je ubedljivo najgori dan mog zivota. Ali, kao sto svi kazu, zaboravi se. Znam da me je bolelo toliko da sam bila u faonu "uradite bilo sta, udarite me bejzbolkom, samo da me bar malo pusti", al' se sad intenziteta bola ne secam. Mm je bio sa mnom svo vreme, i mislim da nije njega bilo, nebih se porodila nema sanse. Mislim da bi mi hitan carski radili ili sl. On mi je bio najveca podrska. Cak je on rekao, posle toga, da misli da ne zeli vise dece, jer ne zeli da me natera da ponovo prodjem kroz to. Sad, kad bolje razmislim, da mi kazu da cu proci podpuno isto i drugi put, mislim da bih pristala. Mozemo mi svasta da izdrzimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala mazo, svaka cast kako si izdrzala, bas ruzno iskustvo i bas mi je zao sto ste se toliko namucili... Glavno da ste ti i bebac dobro sad, odmarajte se,, sad ste kuci, a svi buduci lepi trenuci ce vam nadoknaditi to sto ste prosli.

Trudan misic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala mazo bas mi je zao sto si tako prosla, al sve se zaboravi, a kad se bebac pogeda nikakvog se bola nesecamo ;) Bitno da ste vas dvoje dobro, i sad uzivajte :wub:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas jutros kazem muzu kaki nam je divan, jos petoro. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala mazo, svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mala mazo. baš si hrabra! Samo tako nastavi! Zene su čudo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mala mazo svaka cast zaista tezak porodjaj...a jel ne bi malo lakse bilo da j ebio epidural ili si jos pri tome da nije potreban :)?

Neznam. Iskreno, mislim i dalje da je bolje sto ga nisam imala. Ni ovako nisam lepo osecala kontrakcije, a kamoli onako... Mada... Ko zna za sta je to dobro. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mala mazo. baš si hrabra! Samo tako nastavi! Zene su čudo!

I ja to kazem. Za jedan njegov osmeh jos 100 puta kroz ono da prodjem malo je. U ostalom, znate o cemu pricam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se zaplakala kada sam procitala da su bebca vukli za rukicu .Kako to tako bre ...pa on je preosetljiv,i vec ga vukli za rucicu .Dobro je,Bogu hvala da je sve proslo kako treba,i da je bebica dobro ,to je najbitnije !!Nek je ziv i zdrav !

mala mazo ,tebi svaka cast !Junak si ...sve najbolje tebi i bebcu ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja to kazem. Za jedan njegov osmeh jos 100 puta kroz ono da prodjem malo je. U ostalom, znate o cemu pricam. ;)

Da! čini mi se ništa čistije nisam videla u životu od tog osmeha! Tu se i okice smeju ne samo usne! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, evo ukratko mog iskustva...

Vodenjak mi je pukao u subotu oko 23:30, u 37+5 nedelji. Oko 2h sam došla u porodilište, primili me, pripremili i u 5:30 uključili na indukciju, a od bolova ni traga ni glasa. I tako sam ja na onom krevetu čekala, čekala, čekala, da bi se prvi lagani bolovi pojavili negde oko 15h, a jaki su počeli oko 17h. Otvarala sam se jako sporo, od 05.30 ujutro do 17h sam se otvorila tek pola prsta (primljena otvorena 2 prsta). E dakle u 17h kreće ludilo. Odjednom oni najjači bolovi koji nema šanse da se predišu, otvaram se 7 cm do 19:15, u 20h me prebacuju u salu, a Tisa se rodila u 20.03. Dakle, ispala je bukvalno za minut i po :rolleyes: Pitam babicu koliko me je sekla, kaže - pa ništa, super ste sarađivali :rolleyes:

I tako odležah ja sa svojim piletom još dva sata u sali, spustili nas u sobu, i ja sam se bukvalno osećala kao da ništa nije bilo :rolleyes:

Sad se kod kuće bakćemo sa švrćom, a tu sam baba i deda, pa smo uspeli na kafu da izađemo :rolleyes:

Dakle - porođaj za poželeti :rolleyes:

Trudan misic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska bas mi je drago da si tako dobro prosla, i ad uzivaj sa bebanom :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, super!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja Ruska,drago mi je da te Tisa nije namucila ,dusa mamina!

Sve najlepse zelim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, sjajno, samo mene tako muce ti sati u predporodjanoj... :( Od toga mi je najveci strah... Jel ti zasita nisu dali ni kap vode za svih tih 13 sati? To mi tako strasno zvuci! I kakva je situacija u Betaniji sad? Cula sam da imaju duplo vise porodjaja nego obicno, a pola osoblja na godisnjem i da jedva postizu, da ni ne stizu da obidju svaku... :huh:

Ako nisu prikladna pitanja ovoj temi, mozes mi odgovoriti i na pp. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, sjajno, samo mene tako muce ti sati u predporodjanoj... :( Od toga mi je najveci strah... Jel ti zasita nisu dali ni kap vode za svih tih 13 sati? To mi tako strasno zvuci! I kakva je situacija u Betaniji sad? Cula sam da imaju duplo vise porodjaja nego obicno, a pola osoblja na godisnjem i da jedva postizu, da ni ne stizu da obidju svaku... :huh:

Ako nisu prikladna pitanja ovoj temi, mozes mi odgovoriti i na pp. Hvala!

Ja sam u Betaniji dobila gazicu natopljenu i babica mi je stalno menjala i tim sam kvasila usta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, sjajno, samo mene tako muce ti sati u predporodjanoj... :( Od toga mi je najveci strah... Jel ti zasita nisu dali ni kap vode za svih tih 13 sati? To mi tako strasno zvuci! I kakva je situacija u Betaniji sad? Cula sam da imaju duplo vise porodjaja nego obicno, a pola osoblja na godisnjem i da jedva postizu, da ni ne stizu da obidju svaku... :huh:

Ako nisu prikladna pitanja ovoj temi, mozes mi odgovoriti i na pp. Hvala!

Ne daju vode zaista, ali pošto mene nisu stigli bolovi prvih desetak sati indukcije, ja sam ustajala s vremena ne vreme i kao pod izgovorom da idem da šetam, fino odlazila do toaleta i svaki put po par gutljaja uzela na svoju ruku :rolleyes:

A što se tiče gužve, zaista jeste. Tu noć je nas pet stiglo odjednom, u 2h posle ponoći, sestra koja nas je primila malo nije pala u nesvest. Kaže: "Ja ne znam šta da radim, gore su svi lekari zauzeti, sve babice rade, a vas treba pregledati..." Već sutra je očito bila manja gužva pošto sam skontala da nije puno porodilja spušteno na odeljenje.

Tako da, kako ti se zadesi. U svakom slučaju, bila gužva ili ne, ja sam stekla utisak da su oni jako dobro organizovani, pošto mi pored sve te frke zaista ništa nije falilo i kad god sam zvala došli su bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni ovo nije jasno meni su dali flasu od 1.5 l vode flasirane i dve case..jednu za mene jednu za mm rekli su samo da ne pijem na eks i brzo po malo gutljaj dva...iako sam se samo 4 sata poradjala...mislim sve ukupno od kad sam legla na krevet...ovde nema te predporodjajne sobe kad se istusiras ides u salu...na pola porodjaja stavila mi je neku cevcicu i izvukla vodu iz mene da li urin ili ostatak plodove vode nemam pojma...uglavnom pa nisu humani ako ne daju vodu da pijes...

Eeeee daleko smo mi od Slovenije... Ni vodu ni muza ti ne daju... :(

vama daju flasiranu vodu, ovde ako hoces da pijes flasiranu vodu (posle porodjaja kad smes) moras sam da je doneses...i casu naravno... :angry:

Ja sam u Betaniji dobila gazicu natopljenu i babica mi je stalno menjala i tim sam kvasila usta ;)

Da, cula sam da hoce to da daju, ali sve zavisi od sestre...neke hoce, neke bole uvo da se cimaju.... A i verovatno si se poradjala u nekom srecnom mesecu kad nije bila ovolika guzva...

Ne daju vode zaista, ali pošto mene nisu stigli bolovi prvih desetak sati indukcije, ja sam ustajala s vremena ne vreme i kao pod izgovorom da idem da šetam, fino odlazila do toaleta i svaki put po par gutljaja uzela na svoju ruku :rolleyes:

A što se tiče gužve, zaista jeste. Tu noć je nas pet stiglo odjednom, u 2h posle ponoći, sestra koja nas je primila malo nije pala u nesvest. Kaže: "Ja ne znam šta da radim, gore su svi lekari zauzeti, sve babice rade, a vas treba pregledati..." Već sutra je očito bila manja gužva pošto sam skontala da nije puno porodilja spušteno na odeljenje.

Tako da, kako ti se zadesi. U svakom slučaju, bila gužva ili ne, ja sam stekla utisak da su oni jako dobro organizovani, pošto mi pored sve te frke zaista ništa nije falilo i kad god sam zvala došli su bez problema.

To sam i ja razmisljala da uradim ako ne budem mogla da izdrzim bez vode, samo da mogu da odem do toaleta...

Nadam se da me nece bas zadesiti tolika frka... Mada kazu da imaju najavljenih 900 porodjaja za avgust, a inace mesecni prosek im je 500! Show program, skoro duplo... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.