Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Bravo Tanjice...porod veoma sličan mom, ma isti. Neka nam je drugar živ i zdrav i tebi brz oporavak.

KIKIRIKI, mislim da je Tanjica mislila na težinu što izmjere na ultrazvuku prije poroda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam zenske :) mi smo sve lavice ,a muskarce necu ni da komentarisem ;)

Da, kikiriki izmerili ga taj dan kad sam dosla na ctg 3500gr ,a rodio se 4240gr :)

Doktor mi je na kraju rekao -bila si odlicna ,mozda to svakom kaze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Tanjice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Тањице честитам од срца

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam zenske :) mi smo sve lavice ,a muskarce necu ni da komentarisem ;)

Da, kikiriki izmerili ga taj dan kad sam dosla na ctg 3500gr ,a rodio se 4240gr :)

Doktor mi je na kraju rekao -bila si odlicna ,mozda to svakom kaze :lol:

Uuu baš su ga omašili :) Veliki delija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da napisem po koju :) .Porodila sam se 10.06. u 37+5 nedelja.Par dana pre toga sam non-stop ponavljala kako cu se poroditi,ali niko mi nije verovao.Sedimo uvece u 1h mm i ja i kazem ja njemu kako bi bilo super da porodjaj sad krene i da se sve zavrsi do jutra.Oko 1h smo i legli.U 2 se pobudim da idem u WC i na wc solji samo odjednom cujem nesto PLJUP(tako nekako) i vidim curi.E ,tad sam vec bila sigurna da je vodenjek pukao,ali nisam imala nikakve bolove.Stavim 2 uloska i vratim se u krevet,mislila sam da jos malo odspavam,ali nije bilo sanse-prvo od uzbudjenja,drugo jer je to toliko curkalo da sam morala na 10 min da menjam ulozak(dok me mama nije podsetila da stavim Mininu pelenu,bez koje ne znam kako bih dosla do porodilista) Onda sam se setkala,tusirala,pisala na forumu(nazalost,sve je obrisano onda kada je forum pao) i gledala da mi sto vise vremena prodje.Taman sam htela i obrve da cupam,kad su mi oko 5 pocele kontrakcije.E ,ta sam probudila i mm da krenemo u porodiliste.U kolima kontrakcije na minut i po,a pocele pola sata pre toga.Kada smo stigli bila sam otvorena 4-5cm i tada su me poslali u pripremnu salu,a mm da se spremi za porodjajni apartman.Kontrakcije bole,ali ne previse.U sedam se nalazim sa mm u apartmanu i ukljucuju mi indukciju .Dr mr pregleda i kaze da sam otvorena 6-7 prstiju.Kontrakcije su vec jace i pocinju da stizu jedna drugu.E,tada mi je vec bilo dosta.Pitam ja dr da li moze epidural,misleci da ce reci da ne moze.Medjutim ona rece:"Naravno,evo sad cu da zivem anesteziologa." Anestezija je stigla u roku 2 min.Malo je trajalo davanje,posto se neka na specijalizaciji malo vezbala :blink: ,ali su na kraju uspeli.Doduse,meni epidural na kraju i nije delovao skroz ,jer sam se u roku 45min od davanja porodila,ali je jako umanjio bolove.Kada su dosli da me porode bebac je vec skoro sam bio izasao.Babica rece guraj,ja krenula-kaze stani ,ne treba vise.I izaslo je moje cupavo.E,ovako bih mogla da se poradjam svaki dan,hvala Bogu na epiduralu.Oni me uzivaju ,a ja pricam telefonom,kuckam poruke...ma ,milina.(i to mi je radila specijalizantkinja,tako da je sada sav blagi uzas.Zezam mm kako mora da mi plati plasticnu operaciju)Sve u svemu,jedan fenomenalan porodjaj.Svakome bih pozelela takav. I epidural obavezno,jer kad se setim onih bolova koji dovode do ludila i kad uporedim moja osecanja pose ovog sada i proslog ,kada sam osecala samo olaksanje-ma ,to ne moze da se poredi uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki odlican porodjaj svaka cas :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A,da,nisam napisala da se Vanja rodio u 10:05h-znaci 8sati od pucanja vodenja,a 5h od prvih kontrakcija.Trece ,kad bih imala, verovatno bi se rodilo u kolima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A,da,nisam napisala da se Vanja rodio u 10:05h-znaci 8sati od pucanja vodenja,a 5h od prvih kontrakcija.Trece ,kad bih imala, verovatno bi se rodilo u kolima :D

Kako si lepo opisala svoj lagani porodjaj,dodje mi da se porodim jednom prirodno :lol:

Sve cestitke!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki77 odlicmo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki, pa to je bila pesma od porođaja...nek ste mi živi i zdravi! :rolleyes:

Tanjice...ti se pomučila...ali sada ti verovatno to iine izgleda baš tako strašno...sve najbolje! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam zenske :) mi smo sve lavice ,a muskarce necu ni da komentarisem ;)

Da, kikiriki izmerili ga taj dan kad sam dosla na ctg 3500gr ,a rodio se 4240gr :)

Doktor mi je na kraju rekao -bila si odlicna ,mozda to svakom kaze :lol:

Desavaju se i vece omaske, jer je to sve standardizovano. A bebe ne moraju uci u sablon. Meni su obe imale 500 gr vise nego na UZ, ali mi je i receno da je to otprilike. Gledali su samo obim glave, jer ako to prodje, sve ostalo je ok. Znas i sama.

I, kako izgleda kad se ti poradjas, posto si do sada gledala? Da li to menja misljenje o porodjaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,devojke.Da ima opcija,ubacila bih snimak,da vide ove nase trudnice kako to moze da izgleda lako i da se vise ne plase :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan :lol: Kakva su iskustva sto se tice porodilista u Gradskoj na Zvezdari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Moonlight! Smotana sam kao sajla kada je komp u pitanju,a i forum Boga mi!!!! :lol:

Ne brini, to je samo u početku, dok pohvataš konce šta se gde nalazi! A za to ti neće trebati puno vremena jer je Bebac prilično pregledan i funkcionalan! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi bilo dobro da moje iskustvo sa porođaja čitaju buduće mame, pošto je bilo prilično negativno.


NAROČITO NE KRAGUJEVČANKE. ali sam još uvek besna, pa moram ovako da lajem po forumu. Neke poruke su izbrisane na Bebcu, zbog nekog problema,pa moram da ponovim poruku o mom porođaju, ali ovog puta sa upozorenjem...za buduće mame, da se ne potresu previše...

Porodila sam se 10.02.2011. godine u Kragujevcu. Rodila sam zdravo i živo muško dete. To je najlešpše u celoj priči i zasenjuje sve ono ružno što mi se dogodilo, ali nažalost, ne mogu to da zaboravim. Opisaću vam kako je protekao moj porođaj.

Moje nezadovoljstvo se odnosi samo na jednu osobu na -dr Momu Đorđevića koji radi u KBC Kragujevac-poznatiji kao „Moča“. Pohađala sam školicu za trudnice i tamo sam prvi put čula od trudnica da sve strahuju da ih on porodi. Isto tako strahuju od nekog lekara Bože, sa kojim nisam imala iskustva što se porođaja tiče, a koji ima nadimak „Boža kasapin“! (Možete misliti!) Stekla sam utisak da preteruju, mislila sam, pobogu, zašto su ta dva čoveka anatemisana, pa i oni su lekari, polagali su Hipokratovu zakletvu... Malo po malo, kako sam se raspitivala, samo najgore stvari sam čula o „Moči“, kako je neprofesionalan, kako se ne usavršava, pusti žene da se same porađaju, namuče se muka, požele, posle njega, da se više nikad ne porađaju. Pomislila sam: ma dajte, pa nije on valjda neka urbana legenda!...Nisam slušala te priče i nisam „tražila vezu“, nisam imala predrasuda, uzdala sam se u Božju pomoć i promisao-kako mi bude-biće...uopšte se nisam plašila porođaja. Kad su mogle sve naše babe na njivama i u ko zna kakvim uslovima, mogu i ja!

Trudnoća mi je bila laka, nisam imala nikakvih poteškoća koji prate to drugo stanje, i svi rezulatati su mi bili u redu, ali zato sam se „namučila muka“ na porođaju. Pukao mi je vodenjak oko 19 h 09.02.2010, ali se nisam „otvorila“ dovoljno- svega “ jedan prst“, što je konstantovno na pregledu, kad su me primili. Nisam ni znala kako izgleda ni ko je to. Tek kad sam se porodila rekli su mi ime lekara-MOMA ĐORĐEVIĆ! Elem, procenio je da ću se poroditi za oko 5-6 sati. U 21 h me je stavio na sto, priključio na aparate da bi se pratile kontrakcije i otkucaji srca.

Potom je otišao da spava. Babice su me povremeno obilazile. Ali više visu bile tu nego što jesu. Niko mi nije rekao da se uzdržim od napona, kado oni prvi naiđu. Naišla su mi prva dva napona i ja sam krenula sama da se porađami pocepala se –ka čmaru... Tu su se skupile babice, ali lekara nije bilo. Uskomešale su se kao da kreće porođaj... Međutim malo su bile tu i otišle...Želim da verujem da tad još nije bilo vreme porođaju. Nakon toga došao je moj muž u bolnicu i stajao u hodniku. Probudio je lekara i on je tek tad oko 1.30 došao da me pogleda. Rekao je mom mužu da ću se poroditi za pola sata. Dao mi je ingukciju tek tad i plus me isekao, i ja sam se porodila.

POROĐAJNI BOLOVI NISU NIŠTA U POREĐENJU SA UŠIVANJEM. Dao mi je lokalnu anesteziju i nisam osetila ušivanje epiziotomije, međutim, ušivanje onog rascepa (ka čmaru) i ušivanje grlića materice, je bilo MNOGO BOLNO. Da dodam još i to. Mnogo sam se uplašila, tresla sam se kao prut pre porođaja.On mi je dao bensandin, što sam posle čula da ne sme da daje zbog bebe. Najgore mi je bilo to upadanje u san, pa onda nagle kontrakcije. I to što se mnogo dehidrira, a ne može da se pije voda!
Drugo, sam fiziološki položaj prilikom porođaja je nenormalan: Ležte ne leđima ravno na krevetu. Kolena do brade i u stranu, držite se za kolena rukama i gurate! Kako onda da napunite pluća vazduhom!?!?!A da. I glava vam je do grudne kosti savijena! NENORMALNO! Nikakvi oslonci, nikakva pomoć! Kao kad kornjaču okreneš na leđa i teraš je da snese jaje!


Nakon porođaja nisam mogla da vršim veliku nuždu, pa su me klistirali, a kad je trebalo da uriniram, trebalo mi je da se lepo opustim, tako da su mi stavili i kateter i tri dana nakon toga trebalo je da odem kući, međutim desi se da lekar koji je bio u viziti pogrešno razume mog lekara, te mi naredi da pijem vodu da radim UZ pregled (a moj lekar mi je već to uradio u protekla tri dana). Tako da se ja napijem vode i rade mi UZ, i kad je trebalo da me puste kući, meni je bešika bila ogromna, i OPET KATETER!...i OPET TRI DANA OSTALA... A prethodno sam imala obe nužde normalno...UKUPNO 10 DANA U BOLNICI OSTALA!!!

Kažu to je na nervoj bazi, odn. ne možeš da se opustiš i da vršiš nužde zbog bolničkih uslova: A evo kao oni izgledaju:
Prvo je konstantna buka-što od beba, što od onih čistačica, spremačica i sl. i kad krenu sa onim kantama –kao na tenkodromu da si! Ako vam se zadese cimerke koje pričaju po ceo dan telefonom, i koje hrču i ono malo sna koji vam se prži ...biće uskraćeno.
U kupatilu pušači zadime , o wc šolji neću ni da pričam. Prozori ne dihtuju dobro, pa se smrznete. Kreveti ne mogu da se ukoče, pošto imaju točkiće., ali su pokvarene kočnice. Još su i bebe kod vas po celi dan, plaču, jedu, ne možete od rane da ih negujete...
ALI NAJGORE SU BUBE!!!! IMA IH SVUDA. Ovo je neko slikao na ginekologiji, ali je isto i u porodilištu!

http://www.kragujevaconline.rs/moj-grad/tu...na-ginokologiji

NAJVEĆA GREŠKA, ŠTO MI U POČETKU NIJE PADALO NA PAMET MI JE ŠTO NISAM TRAŽILA VEZU!
A TO OD PRLIKE FUNKCIONIŠE OVAKO: ZAKAŽETE POROĐAJ KOD IZABRANOG LEKARA I PORODITE SE, ŠTO MI JE OPET NENORMALNO. BEBA TREBA DA IZAĐE KAD JOJ JE VREME!!

Postioji udruženje MAJKA HRABROST, KOJE SE TRUDI DA SAKUPI OVAKVA NEGATIVNA ISKUSTVA. I DA PROMENI NEŠTO. PRVO SAM HTELA DA IM PIŠEM. BIĆE I NA TV-U NEŠTO O LOŠEM TRETMANU U BOLNICMA. NA SVU SREĆU, SESTRE KOJE SAM UPOZNALA SU BILE DIVNE I PEDIJATRI, VALJDA SU SE SAŽALILI NA MENE PA SU BILI FINI. MEĐUTIM ODUSTALA SAM OD PISANJA, JER OVO JE ZEMLJA SRBIJA.


BUDUĆE MAME KRAGUJEVČANKE (ukoliko ste ipak čitale...) , ŽELIM VAM DA SE LEPO PORODITE! I DA VAS NE PORAĐAJU OVA DVOJICA!




Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,secerlemo,bas mi je zao sto si tako prosla.Sledeci put ce biti bolje,veruj mi. To za usivanje ,mogu ti reci iz iskustva,da bi isto tako bilo i da si imala vezu.Meni je isto tako na prvom porodjaju pukao i grlic i sve unutra i imala sam preko 20 konaca,a i dr i babica su bili odlicni i jos mi je i mm bio tu.Jednostavno ,sav do grla.I sta da ti kazem kada za vreme porodjaja nisam glasa pustila,a dok me dr usivao sam drzala mm za ruku i bukvalno kukala.A bensedin nije greska,daje se svakoj porodilji i nije mu svrha da ublazi strah,vec da opusti misice i olaksa porodjaj.Ja sam ga pila i 2 nedelje pre porodjaja.A vidim da su kod vas problem i stari kreveti.Ovde su sad novi ,koji te pri porodjaju saviju u polusedeci polozaj,tako da ti je potreban minimalni napor.Nadam se da ce do tvog sledeceg porodjaja stici i kod vas.Stvarno su fenomenalni.

Svaka cast na hrabrosti.Meni je i prvi porodjaj bio poprilicno lak,ali ipak nekako bas traumatican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki svaka cast! Super porodjaj. Ti i kad pises ozbiljno ja umirem od smeha :)

Kazi mi gde si se poradjala, u kom porodilistu ?

Ej,Millar,poradjala sam se u Frontu i bas sam zadovoljna,higijenom pre svega.Bas je sve lepo i cisto,cak i kupatila sto me bas iznenadilo.Jedino ,opet mi se desilo kao i prvi put-n donose mi bebu i niko nije nasao za shodno da me obavesti sta se desava.Pa onda ja zovem kuci,pa mm zove jednu tetu sto radi tu,pa ona zove ove u boksu,da bi tek tad neko dosao da mi kaze da beba bljucka i da je zato ne donose.To je bilo u 10 uvece,a ja se porodila u 10 ujutru.Hiljadu stvari mi je proslo kroz glavu.Eto,to me je bas iznerviralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećerlemo, ja bih ove slike poslala u Blic ili neke druge novine...proteini...sveži :angry: :angry: :angry: agrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STRASNO! MA DALA BIH JA NJIMA PROTEINE!!! :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki 77,Bebo Dimic, Milice i Kikiriki, hvala vam na podršci. :)

Nadam se da će do sledećeg puta biti nešto malo bolje.

Ne možete da verujete da sam jednog dana prebacila kosu preko ivice kreveta, a sestra je naišla i rekla-pazi, ući će ti buba u kosu!

Još jedna od izjavaje bila..Pojavljuje se sestra kod vrata i govori sledeće reči: Ima li neko brufen, doktora boli glava????????????

Ja samo što nisam pala sa kreveta...Mislim da smo sve pomislile u trenutku:Dabogda mu otpala!!! :)))))))) :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki, Milice i Kikiriki, hvala vam na podršci. :)

Nadam se da će do sledećeg puta biti nešto malo bolje.

Ne možete da verujete da sam jednog dana prebacila kosu preko ivice kreveta, a sestra je naišla i rekla-pazi, ući će ti buba u kosu!

Još jedna od izjavaje bila..Pojavljuje se sestra kod vrata i govori sledeće reči: Ima li neko brufen, doktora boli glava????????????

Ja samo što nisam pala sa kreveta...Mislim da smo sve pomislile u trenutku:Dabogda mu otpala!!! :)))))))) :lol: :lol: :lol: :lol:

O Boze, kao sto rekoh malopre strasno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.