Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Hvala Bogu da se sve dobro zavrsilo.Cestitam popa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam popa! Svaka ti cast! b0128.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i ja da se upisem ovde.

prvi put termin mi je bio 12.7.2009. prvi bol sam osetila 30.6 oko 19h i naravno sva uspanicena pozvala u porodiliste(ovde se malo ispricasmo preko tel.pa tek onda ako ima potrebe na osnovu simptoma odlazak u isto) zena mi lepo kaze samo opusteno,ako osetis jace i cesce bolove dodji,otisli smo oko 3 i 30,babica me lepo pregleda i kaze da nisam otvorena ni pola cm,i da lepo idem kuci da spavam... drugi odlazak u bolnicu je bio 1.jula oko 15h,i dalje neotvorena,ctg pokazuje slabe bolove,i opet kuci... treca smena me docekala i opet ispratila...da ne duzim:2.jula u 22h su mi dali epidural da se odmorim i naspavam,3.jula su mi ukljucili indukciju u 6h i dr.kaze ako se do 12 ne pocnes otvarati radimo carski...u 11h mi je pukao vodenjak i otvorila se 4cm,u 14h dodje babica i ucenica,i pita me da li moze ucenica da me pregleda,ja kazem ok ionako nisam nista osecala,kad devojka kaze pa Beba je krenula a mm brze da poviri :lol: i kaze vidi stvarno vidi joj se kosa,i tako jos dva - tri napona i ispade malo cupavo stvorenje...

drugi put mi je pukao vodenjak prvo u 22h sest dana posle termina i u startu mi je laknulo sto je tako pocelo,a istovremeno sam bila preplasena..oko 0 i 30 h poceli su mi bolovi katastrofalni nisam znala sta me snaslo,posto prvog puta nisam osecala te prave..oko 1h babica me pitala hocu li epidural,doslo mi da je izljubim,oko 2 h mi ga dali,do 6h dremali ja na stolu,a mm na stolici jadnicak..e onda sam pocelada se tresem nenormalno od nekog straha,nisam osecala bolove,vec samo napone,i nikako da se zavrsi,bila sam zedna toliko da mi je mm izmedju napona davao vodu na cevcicu,i u 6i45 min,12.12.2010. eto jos jednog cupavca..

osecaji neverovatni :wub: :wub: :wub:

ala sam se raspisala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje evo i ja napokon da se javim i da vam ispricam moje iskustvo :) Nikako da se nakanim da sednem za komp jer malac je cas gladan,cas se ukakio,a kad imam slobodnog vremena onda koristim za kucne radinosti :D Ali Viktor sad spava pa da iskoristim to kako treba.

I same znate kad sam otisla u porodiliste,pregledali me,odradili mi ctg,otvorena sam bila 3 prsta,a ctg je registrovao neke sitne kontrakcije.Odveli me na patologiju,ja sama u predzadnjoj sobi,sobe izmedju moje isto prazne,ja reko super,kao odsecena od sveta :) Oko 19 i 30h pocele su jace kontrakcije ali na 5 minuta,nista strasno,ja reko imam ja jos vremena,gledala sam tako tv do nekih 22h i onda je pocelo sve jace da boli ali i dalje na 5 minuta.Rekla sam sestri to a ona mi je rekla da joj se javim kad budu na 3 minuta.Te a 3 minuta nisam ni docekala jer su me mucile ove na 5 min,toliko su bile jake da nisam mogla da hodam,kazu setaj bice ti lakse,meni bogami i nije bilo,lakse mi je bilo da lezim na boku uhvatim se za sipku od kreveta i disem dok ne prodje a kad prodje utonem u san. I tako sam ja provela celu noc u bolovima,i ujutru negde oko 6i 30h krenem ja u wc kad stisla me kontrakcija,krenem ja da disem ali dzabe vec sam iscrpljena i od silnih bolova ja se ispovracam.Dosla sestra da vidi sta se desava,kad je videla da sam celu sobu ispovracala kaze ona meni ajde ti u ambulantu.Tamo su me nakacili na ctg,i kad su videli koje su mi jacine kontrakcije,nazvali su porodjajnu salu i rekli saljemo vam jednu koja ima jake bolove na 4 min.I tako se ja polako uputila prema pripremi za porodjaj,tamo su me klistirali (to mi je najiskrenije prijalo jer mi je ta voda ublazila bolove) i rekli da sacekam par minuta pada idem u wc a tek za sat vremena da idem da setusiram,to je vec bilo negde oko 7 i 30h. Taman sam stigla do wc-a kad opet bolovi i opet povracanje,uf nisam znala sta me je snaslo i na koju cu stranu,dosla sestra kad me je videla rekla mi je:Ajde mila ti na tusiranje odmah. Istusirala sam se jedva opet od bolova,obukla se i uputila se u predporodjajno da legnem na krevet jer su mi tako rekli. 8h ulazim u sobu,dolazim do kreveta kad puca mi vodenjak i to kao da je neko bokal vode izrucio.Ja reko sestro meni puce vodenjak,kaze ona meni super sad ces ti biti brzo gotova.Dolazi doktor pregleda me,kaze da sam otvorena 5 prsta. 8 i 20h kace me na indukciju,tu pocinju uzasni bolovi,a ja sve necu da se derem jer sam dobila takav savet,da ne vole one koje se dernjaju,pa se sve stiskam.pokusavam da disem ali nema sanse jer boli nevidjeno,hihcem,dahcem,na kraju sam pesnicama udarala o neki ormaric pored kreveta :) samo da se ne bih drala.Pa sam ispitivala babicu da li ona ima dece,pa koliko,pa jel i nju boleo porodjaj i tako neke gluposti samo da ne bih mislila na bol,8 i 40h krecu naponi ja i dalje na krevetu u predporodjajnom delu,kaze mi babica sad guraj jer se beba nije spustila jos kako treba.Sta cu ja gurala 2-3 napona i rekli mi da sidjem i da idemo na porodjani sto,ufff kako mi je laknulo :) E tu sam gurnula 4 puta kad su mi naisli jaki naponi,to nisam ni osetila,jace je bolelo to sto su me secnuli,a kad su me secnuli izasao moj Viktor u 8 i 57h :) Imao je 3360g i 50 cm.E posle toga dolazi usivanje koje mi je bilo najgore u smislu da sam se smorila a i malo je bolelo.Doktor je doveo bio nekog stazistu da se uci na meni,a jaooo dok su me usili ja sam osedela,na kraju sam ih pitala jer mi to cvetice vezu kad toliko traje :D onda tu gde anestezija nije delovala bilo je malo neprijatno bolno,ali ja sam pevala,sta cu ,da olaksam sebi.

Verujte mi da sam stvarno zaboravila sve bolove jos na porodjanom stolu kad su mi ga pokazali,jedva sam cekala da prodju ta dva sata sto sam morala posle da lezim da bih mogla da ga pomazim i poljubim :) Najlepsi osecaj je taj kad se porodis i kad znas da je tvoje zlato tu pored tebe,tek onda postanes svesna sta si nosila u stomaku 9 meseci i zasto :) Nije nista strasno i nema razloga za strah.Ja jesam imala tremu i neki mali strah kad sam krenula od kuce i dok sam lezala na patologiji,ali kad sam usla u salu nisam osecala nista osim nestrpljenja da se to sve zavrsi da ja drzim mog sina.Zato drage moje koje se plasite nemojte jer stvarno nema razloga,porodjaj je jedna prirodna stvar i telo zene je organizovano tako da podnese taj bol i ceo tok porodjaja,zato trebate biti opustene jer bice lakse i vama i vasem bebcu.Da boli,boli ali sve kratko traje.Ja sam se za pola sata otvorila jos 5 prsta i porodila.Sve se to da izdrzati.Najteze mi je palo sto sam ostala duze u bolnici nego sto treba jer je Viktoru bio povisen neki CRP i dobio je zuticu.

I da nije bilo onakve ekipe sto me je poradjala mislim da bi mi bilo teze,jer babica me je dok sam imala bolove od indukcije pre porodjaja,drzala za ruku i disala sa mnom,dok sam se poradjala mirnim i tihim glasom mi je govorila kad da guram i kako i sta da radim,bila je uz mene svo vreme,stvarno fina zenica,steta sto od bolova nisam bila toliko svesna da joj zapamtim ime,to mi je jako krivo.

Eto drage moje,sve se zavrsilo,sad smo Viktor i ja zajedno,druzimo se svaki dan,juce smo ga prvi put sami kupali jer nam je tek prekjuce otpao pupak :) Dobra je i mirna beba,place samo kad je glada i kad je mokar.

Nadam se da sam nekoj od vas olaksala malo,ali ne vredi da vam bilo ko prica jer cete se i dalje plasiti dok same ne uvidite da to nije nista strasno, cak sta vise razmisljam o jos jednom detetu jer to je toliko lep osecaj pa cak i dok boli znas da te ceka nesto najlepse..

LKL0TZQ.jpgLKL0p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja da napisem moje iskustvo... :)

Iako ste prvi deo prozivljavali zajedno sa mnom, zahvaljujuci Ani*, koja je bila uz mene tih dana sms-om, da krenemo odatle :)

17.4. ujutru smo mm i ja otisli do dz da ja uzmem uput za porodiliste i za test na zuticu i vaginalni i cervikalni bris. Radila CTG, koji je imao neke sicusne kontrakcije. Otisla da uradim test na zuticu, pa sa mm i sestrom u NF da uradim briseve, mada nisu hteli cervikalni da mi rade, jer sam bila otvorena, ali svega prst i po. Taj dan sa mm otisla da se ofarbam i bila na rucku kod mame, oko 8 dodje svekar po nas i taman da udjem u kola, krene da me boli, stignemo kuci nakon 20 min, ono sve jaci i ne pustaju, odem do wc-a, a ono krv. Nazovem dr, posto nisam imala vezu, nego sam se ranije lecila na NF, pa sam imala svog dr koji je vodio trudnocu i on mi kaze da se spakujem i da kazem da je on trazio da me prime.

Kad sam dosla do NF, pocela sam da krvarim niz noge i odmah su me poslali u porodiliste, to je bilo negde oko 22:30h, pocela sam sve jace i jace da krvarim, jos tonovi na ctg-u nisu bili dobri,, poceli su bili da se gube, ja sam krvarila, ali se nisam otvarala, svega sam se prst otvorila, ukupno 2.5 i grlic je bio 0.5, nije se jos skroz skratio... Ostavili me na akutnoj patologiji, nisu hteli da zure jer je tu noc bilo negde 35+5/36+3, pa su na sve nacine pokusavali da do porodjaja jos ne dodje. Tu noc sam prestala da pijem Partusisten. Naredna tri dana sam dobijala Bensedine, ne bi li se opustili misici i ne bih li se lakse otvorila, ali ni makac... U ponedeljak kad je dosao moj dr, trazio je da me pregledaju i da me posalju kod njega na odeljenje patologije, da ne lezim vise pri porodilistu ili da me poradjaju, ako sa, se otvorila, jer me 2 dana nisu pregledali da ne bih opet prokrvarila. Radila sam tih dana samo CTG 3X dnevno i na svakom imala jake, u nekoliko navrata cak i ritmicne kontrakcije na 5 minuta, ali ja to nisam osecala, pa me nisu zadrzavali u porodilistu.

Poslali su me na patologiju, prokrvarila sam i moj dr odluci da me ipak pregleda i on iako je mislio da me sutra pusti jos koji dan kuci, kad ono 4,5cm otvorena i grlic potpuno skracen. Onda sam isla na pregled UZ vaginalnom sondom i rucni kod nacelnika, jer se napipavala placenta na uscu grlica i videla se senka na UZ i tu mi kazu da zato krvarim i da nema nista od mog odlaska kuci. CTG se smirio nigde kontrakcija, taj dan mi je primljena sestra jer je prenela 2 nedelje. Sutradan njoj stave vaginaletu da je porode oko 14h, medjutim ona nijednog bola, sedele smo zajedno celu pauzu do 4 i ode ona na 3 sprat gde je lezala, a ja se vratim na 4... U 5 mi javlja da se porodila. Ja javljam Ani* da sam postala tetka i u tom trenutku opet prokrvarim niz noge odem na Ctg oko 19h, jer sam imala bolove na 7 minuta, ali kao sto su lazni trudovi, samo jaki menstrualni bolovi u donjem stomaku, opet nista, na pregledu oko 20h nalaz isti kao juce. Dogovorim se sa mojim dr da sutra u 7h kad dodje da me poradja, jer predugo sve to traje, a ja se ne otvaram.

Naredna 2h sam provela pricajuci sa mamom mobilnim i ona me bukvalno nagovori da u 22:05 odem i da se pozalim da imam bolove koji gotovo ni ne prestaju, ja sve rekoh, ma gde cu ima da se dere da su to lazni i da idem da spavam, jer mi je to rekla u 20h, aj ti duso na spavanje, da odmoris veceras, sutra ti treba snage. Ustanem ja nekako, dodjem do nje kazem joj da krvarim, ali skroz crveno i ona meni kaze da idemo u porodiliste, jer ne smem cistu krv niz noge da krvarim... Legnem ja dole u pripremnom na sto pita dezurna dr koliko sam bila otvorenakaze ona 3 prsta pre dva sata, kaze ona sad je deset hitno u pripremu, tamo me klistiraju i posalju na tusiranje u tus kabini ja osetim da ne mogu vise da stojim vuce me stomak na dole, imala sam osecaj da ce beba da ispadne, kaze ona meni hitno na sto, u 22:20h mi probusi vodenjak, a onda krece jezivih 60 sekundi posto je Milana rodjena u 22:21h, sve je bilo strasno brzo, kaze mi dr da guram, ja gledam kako da guram, ne osecam nista, krenem napamet da guram, taman da stanem, cujem nju kaze, beba se zaglavila guraj jace, ja se napnem iz sve snage, babica, jedino je ona bila nadrndana, krene da se dere ne smes da stanes i legne mi rukom i ona preko stomaka, ja osetim kad su me scnuli i eto Milane. Tacno sam je osetila da se mrda, udarala me je nozicama po nozi, ali ne place, ja uspanicena pitam babicu(ko me ter'o da je ista pitam!!!) Je li dobro, tek cujes nju: Sad pitas je li dobro, a kad ja kazem da guras onda ne guras! Mislim, komentar strasan, ali nisam je ni konstatovala, jer je bebica proplakala dok je ona lupala gluposti. Dali mi mrvicu moju malu da je ljubim, onda su mi radili reviziju i usili me. Iskreno to me bolelo vise nego porodjaj.

Cela trudnoca mi je bila teska, ali sam zato imala srece da imam bezbolne kontrakcije i da se porodim iz jednog napona...

Svaka cast mom dr koji nije dao da idem na CR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimić, jesi se namučila, mislim rizična trunoća, pa je porođaj dugo trajao, ali vredelo je, sad uživaš u svojoj divnoj bebici i drago mi je da je na kraju sve super ispalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miroslava...nisi napisala datum poroda, znam da smo 18.marta pisale...zanima me jesi taj dan otišla u porodilište? Uglavnom, dugo ti je trajalo, baš si se napatila...ali sve je dobro što se dobro svrši...izabrali ste baš lijepo ime, neka je živ i zdrav...

Bebo...uf...tvoja teška trudnoća se završila na najbolji mogući način, vjerujem da ti je dosta snage dalo to što ti je sestra bila tu...i super što si poslušala mamin savjet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miroslava i Bebo Dimic, hvala vam sto ste podijelile sa nama svoje price iz porodjajne sale.

Jako ste hrabre, svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo, hrabra ženo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je jedna od horor priča koju žene ne treba da čitaju dok su trudne. Noću 17. aprila je pukao vodenjak, probudila sam se mokra oko 6h i sve mi je curilo niz noge. Muž me je odvezao u bolnicu. Nisam sa uopšte otvarala, oko pola jedanaest dobila sam indukciju, kontrakcije su postojale ali grlić materice se nije nikako hteo otvarati. Dr. je već hteo da radi carski, i onda sam se otvorila za prst, pa kao ajde da sačekamo još malo...naravno sve to vreme kontrakcije me otkidaju, ja sam na infuziji...dali su mi još neku stimulaciju...na svaka dva sata ja sam se otvarala nekad 1 cm nekad pola...tražila sam epidural, ali dr. koji sme da ga da nije tad radio jer je bila nedelja noć. Disala sam, to mi je pomagalo, ali je bolelo toliko da su mi beonjače bile crvene i celo lice prekriveno popucalim kapilarima. Sutradan oko 5am sam bila otvorena skroz i tad su krenuli naponi, napinjala sam se 2h (NA VEŽBAMA SU NAS UČILI DA NAPONI NE BOLE...TO JE LAŽ) normalno naponi traju 15 min. posle 2h su bebu vadili vakumom jer ja više nisam imala snage da se napinjem. Bebina glava je bila prevelika...hvala bogu pa vakum nije ostavio posledice. Nakon svega placenta nije htela da izađe, pa su mi radili reviziju materice, ali barem to je bilo pod opštom anestezijom, tako da to i ušivanje epiziotomije sam prespavala. Pošto sam krvarila posle porođaja više nego što treba dali su mi inekciju za to. Ali iako je sve ovo bilo grozno, sad imamo našeg dečaka koji je sve te muke učinio vrednim :) Nakon 2h posle porođaja sam već mogla da ustanem, i zato mislim da ko ne mora na CR ne treba da ide na to...Ali sledeći put...bez epidurala...nema te teorije!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kiki namucila si se ali sta da se radi... sve je to proslo a brzo se i zaboravi... vazno je da ste ti i mali svrca ok... :rolleyes: bice tek neprospavanih noci... :lol: spavaj dok i in spava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, bas mi je zao sto si tako prosla... Ali mi je drago da ste oboje dobro... Kad ugledas svog bebca, svaki bol se zaboravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kiki namucila si se ali sta da se radi... sve je to proslo a brzo se i zaboravi... vazno je da ste ti i mali svrca ok... :rolleyes: bice tek neprospavanih noci... :lol: spavaj dok i in spava...

Kiki, bas mi je zao sto si tako prosla... Ali mi je drago da ste oboje dobro... Kad ugledas svog bebca, svaki bol se zaboravi...

Hvala devojke...meni je njega bilo baš žao...ja sam velika cura...pa ću da izdržim, a on tako malecki...rano mu je da se baš toliko muči. Mada ko sam ja da ocenjujem, ko zna zašto je to dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki žao mi je što si tako loše prošla na porođaju, ali kao što sama kažeš, sad imaš svog sinčića i sve se isplatilo... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da samo prebacim post iz treceg trimestra ovde:

kontrakcije sam maltene prespavala, tek oko 5 ujutru su bile toliko osetne da me probude na petnaestak minuta. U porodiliste smo stigli oko 9 ujutru 4 prsta otvorena, dok su me primili i pripremili proslo je jos dva sata a kontrakcije na 5 min i to neke po meni bezbolne... da bi dr dosao u 13h pregledao me opet, i konstatovao da sam skroz otvorena. Smestili me u salu, probusili vodenjak i tek onda su kontrakcije postale bolne, a naponi i sam izlazak bebe - bol uz vrisku al realno to je trajalo manje od minut i beba je bila napolje. Porodjaj za pozeleti svakoj od vas!

Sto se usivanja tice nisu me puno sekli tako da samo usivanje nisam ni osetila, mada iskreno verujem da je to zbog toga sto sam svo vreme imala pogled na moju bebicu pa nisam ni obracala paznju na to sta dr radi tamo dole. Odmorila sam na stolu 2 sata, nakon toga sam smestena u sobu sa mojom srecicom, odmah sam mogla i da se istusiram sama bez ikakvih problema.

Jedina losa stvar koja mi je ostala od porodjaja su hemoroidi koji su mi iskocili od napinjanja, tako da sad ne mogu da sednem bas lepo. Verovatno ima neka mast ili cepici moram jos da vidim za to u apoteci posto ne znam zbog dojenja sta smem a sta ne smem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, zaista težak i iscrpljujući porođaj...nadam se da sve to polako bledi i da si sada okupirana maženjem sa svojim Mihajlom. :)

Jacka, ti si opet imala lak porođaj...uživaj sa svojom srećicom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka, vrlo sličan porođaj kao i moj...., drago mi je da je tako :) i ja sam tad zapatila hemoroide :angry: možeš koristiti skoro sve kreme za to, a imaš i temu o njima ovde na forumu, pa prelistaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je jedna od horor priča koju žene ne treba da čitaju dok su trudne. Noću 17. aprila je pukao vodenjak, probudila sam se mokra oko 6h i sve mi je curilo niz noge. Muž me je odvezao u bolnicu. Nisam sa uopšte otvarala, oko pola jedanaest dobila sam indukciju, kontrakcije su postojale ali grlić materice se nije nikako hteo otvarati. Dr. je već hteo da radi carski, i onda sam se otvorila za prst, pa kao ajde da sačekamo još malo...naravno sve to vreme kontrakcije me otkidaju, ja sam na infuziji...dali su mi još neku stimulaciju...na svaka dva sata ja sam se otvarala nekad 1 cm nekad pola...tražila sam epidural, ali dr. koji sme da ga da nije tad radio jer je bila nedelja noć. Disala sam, to mi je pomagalo, ali je bolelo toliko da su mi beonjače bile crvene i celo lice prekriveno popucalim kapilarima. Sutradan oko 5am sam bila otvorena skroz i tad su krenuli naponi, napinjala sam se 2h (NA VEŽBAMA SU NAS UČILI DA NAPONI NE BOLE...TO JE LAŽ) normalno naponi traju 15 min. posle 2h su bebu vadili vakumom jer ja više nisam imala snage da se napinjem. Bebina glava je bila prevelika...hvala bogu pa vakum nije ostavio posledice. Nakon svega placenta nije htela da izađe, pa su mi radili reviziju materice, ali barem to je bilo pod opštom anestezijom, tako da to i ušivanje epiziotomije sam prespavala. Pošto sam krvarila posle porođaja više nego što treba dali su mi inekciju za to. Ali iako je sve ovo bilo grozno, sad imamo našeg dečaka koji je sve te muke učinio vrednim :) Nakon 2h posle porođaja sam već mogla da ustanem, i zato mislim da ko ne mora na CR ne treba da ide na to...Ali sledeći put...bez epidurala...nema te teorije!!!

Draga Kikiriki evo tek sada čitam tvoju priču. Žao mi je što si tako prošla na porođaju. Slično je bilo i kod mene samo bez vakuma. Popucali kapilari od silnog naprezanja oči i cijelo lice. Dvije sedmice sam hodala krvavih očiju i puna modrica pošto su meni bukvalno skakali po stomaku da izguraju bebu. Ja sam napinjala svom snagom iako to i nisu bili naponi nego najveći bolovi u kojima sam gurala i tačno vidjela munje kako mi sijevaju pred očima. I ja sam rekla doktoru na kraju: "Sljedeći put samo s epiduralom"! Ali sve se te muke zaborave kad ugledaš to nježno biće, svoj mali mirisni zamotuljak... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da samo prebacim post iz treceg trimestra ovde:

kontrakcije sam maltene prespavala, tek oko 5 ujutru su bile toliko osetne da me probude na petnaestak minuta. U porodiliste smo stigli oko 9 ujutru 4 prsta otvorena, dok su me primili i pripremili proslo je jos dva sata a kontrakcije na 5 min i to neke po meni bezbolne... da bi dr dosao u 13h pregledao me opet, i konstatovao da sam skroz otvorena. Smestili me u salu, probusili vodenjak i tek onda su kontrakcije postale bolne, a naponi i sam izlazak bebe - bol uz vrisku al realno to je trajalo manje od minut i beba je bila napolje. Porodjaj za pozeleti svakoj od vas!

Sto se usivanja tice nisu me puno sekli tako da samo usivanje nisam ni osetila, mada iskreno verujem da je to zbog toga sto sam svo vreme imala pogled na moju bebicu pa nisam ni obracala paznju na to sta dr radi tamo dole. Odmorila sam na stolu 2 sata, nakon toga sam smestena u sobu sa mojom srecicom, odmah sam mogla i da se istusiram sama bez ikakvih problema.

Jedina losa stvar koja mi je ostala od porodjaja su hemoroidi koji su mi iskocili od napinjanja, tako da sad ne mogu da sednem bas lepo. Verovatno ima neka mast ili cepici moram jos da vidim za to u apoteci posto ne znam zbog dojenja sta smem a sta ne smem.

faktu cepici i mast!!! ja sam ih koristila u trudnoci i veruj mi nema nista bolje!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliko bravo Milice...mislim da imaš divnog supruga, što si ti i zaslužila. Svako dobro vam želim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakoj bih pozelela porodjaj kao moj. Sa Masom mi je bilo jos lakse nego sa Lenom. U prvoj trudnoci mi je vodenjak pukao oko 11:30h u 18:30h se porodila, cura teska 3780g i 51cm, 3 sata posle porodjaja sama isla u wc, bez epidurala, nisam secena.

Sa Lenom je bilo malo teze,vodenjak mi pukao oko 22h, oko 00:15h otisla u bolnicu, dobili aprtman prespavali posto nisam imala bolove, oko 9h sam morala da popijem neki koktel koji je grozan i od kojeg sam kasnije povratila, pa nisam mogla da disem,skripalo mi u plucima, valjda krenula i alergija,pa sam dobila antibiotik jer je proslo 12h od pucanja gornjeg vodenjaka, ovaj drugi nisu mogli da probuse jer je bio pored bebine glave, dobila sam kroz infuziju neki lek za umirenje bolova i nemam pojma sta jos, nisam razumela valjda da krenu naponi. U 14:26h zvrca rodjena, babica vice ne, ne, ne napinji se, ama zeno sama krenula, izletela kao iz topa, babica nije uspela ni rukavice da stavi, sve ok,mala mrva 2900g, 48cm, mozda sat posle porodjaja zajedno sa bebom u rukama ustala i presla na drugi krevet.Suprug je bio prisutan oba puta,prvi put cak i svekrva(ona radi u bolnici),i kad je krenuo porodjaj pita suprug:" da izadje mama", ma daj da se porodim pa neka izlazi ko hoce.Valjda cu imati srece i sa trecim, a mozda i sa cetvrtim, petim ko zna. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice* bas si sve lepo opisala, toplo i divno :wub: Porodjaj za pozeleti, naravno, jako je bitno da imas normalne doktore i babice kao sto su tvoji bili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam vaše priče i shvatam koliko sam sretna žena što sam imala takve porode ...

Svaka cast mame :) prave ste lavice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su ujutru oko sest probudili bolovi kao kod menzisa, mnogo mi se spavalo pa sam nastavila da spavam. U nekom trenutku sam uzela mobilni i pomocu stoperice merila vreme kontrakcija. Kako nisu imale nikakvog smisla, okrenula sam se na drugu stranu i nastavila da spavam. Oko deset smo ustali mm i ja, pravila sam neke tople sendvice kad je pocelo jace da me boli. Kazem ja njemu ajmo do porodilista, neka me i vrate samo da utvrdimo da li su lazne kontrakcije ili ne.. Otisli do Zemunske, na prijemnom sam malo cekala, stavili me na sto..CTG..dosao Dr. i kaze : otvorena sedam cm - na sto. ok, odoh na sto, to mi duznost. Oko 13 i nesto sam zavrsila u "boksu", babica mi rekla da legnem, posle par minuta sam ustala i pitala da li mogu da setam jer mi je tako lakse, kaze on - jos bolje i tako sam setala negde do tri..a onda sam joj rekla: e ne mogu vise, hocu da se porodim :lol: Stavise me na sto i u 15.20 eto meni moje Jane. Nisam imala prave napone vec i dalje one bolove kao u mensa, te je babica sjajno odradila svoj posao, rekla mi je da pratim te bolove i da se tad napinjem. A kao sam ja sve vreme nesto brbljala bilo je i smeha..da ne pricam o tome sto sam dok sam se napinjala na sav glas vikala :MMMMM.. Da bi mi babica rekla da cutim i da energiju usmerim ka "izbacivanju" bebe :lol::lol: kad su me stavili u stolicu pala sam u nesvest, ali toje zato sto sam ceo zivot malokrvna..

Znate sta mi je bilo najgore u celom porodjaju : polivanje hladnim Jodom... nije on bio hladan toliko koliko je rana vruca..

Jesu me sekli, jesu busili vodenjak, ali sve je ok, realno gledano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa ovog gledista, vi ste zene heroji :) ja imam jos jako malo do porodjaja...i posle citanja svega ovoga mesecima unazad uopste mi nije lako... ne znam kako ce moaj prica da se odvija.. ali nadam se da cu tad zaboraviti na strah.... jer inace nisma panicar i ne zelim da budem! zelim samo da vidim svoju bebu!valjda ce mi ta zelja dati snagu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.