Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Sibice, za par meseci ce se to regulisati, tek je proslo dve nedelje od porodjaja. Ali, super sto radis vezbe, meni su to doktori preporucivali da bi se sve brze vratilo u normalu. Kegelove vezbe.

Šibica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam imala prvi porodjaj, kateter su mi dvaput gurali, ako se dobro sećam prvi put tokom porodjaja da se ispraznim, drugi put posle porodjaja, nared hodnika, ispred porodjajne sale.

Još uvek imam blag i neprijatan bol dok, da izvinete, piškim i čudan osećaj da nemam kontrolu dole. Radim one vežbe.

Jesi davala urinokulturu? Mozda su ti ubacili neku bakteriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sibice,regulisace se to,secam se da su meni stavljali to vise puta mozda 3-4...dugo sam imala problem da piskim i neki cudan osecaj dole...regulisalo se samo od sebe,ali je trebalo malo vise vremena.

Šibica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je od katetera. Kad da prostis guraju kroz mokracovod malo ga orendaju iznutra i to dok ti ne zaceli, plus se mokracna besika u isto vreme vraca iz oblika donje palacinke u oblik podignute kruskice. I preslazu ti se svi organi icreva. I kontrahuje materica.

Mora malo, proci ce.

Šibica i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su jutro nakon porodjaja malo pritisli stomak isto kao i Ehinacei, valjda moraju da provjere polozaj materice i intenzitet krvarenja. Da je prijatno, nije, ali nije mi bilo bas bolno.

Odvratan je jedino taj topli osjecaj kad navali krv izmedju nogu :ph34r::unsure:

Ehinacea i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad pricate, secam se da mi je babica pritiskala stomak, da izadje posteljica. Ali to je bilo bas blago, nezno, secam se tog toplog osecaja i brzo je sve bilo gotovo. A zasto stavljaju kateter, to prvi put cujem?

mama maza i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pitam što kateter? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam citala, izgleda da se vecinom koristi nakon epidurala i lekova protiv bolova, npr ja sam dobila i jedno i drugo. Vazno je da se besika isprazni, a neke zene nisu u mogucnosti od bolova, ili naduvenosti i zato se stavlja kateter. A neke zene jednostavno imaju psiholosku prepreku da idu do toaleta, jer se plase da ce ih boleti rana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je praksa da pri prvom mokrenju nakon tri, cetiri sata odes sa babicom do toaleta. U tus kabini pustis mlaku vodu, opustis se, kako piskis tako mlazem tusa sapiras stojeci.

To je to, nema naprezanja, cucanja, saginjanja, a usput se i osvjezis, pa koliko toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kateter stave i isprazne besiku jer posle porodjaja moras da lezis bar 3 sata a ne u wc da ides odmah..

Ne boli nista, doduse imala sam epi, mozda i boli inace..stomak mi nisu stiskali jako a injekciju za skupljanje materice jesam dobila. Ovo za drugi put pricam..

BgB opusteno nema tu pravila..sigurna sam da ce ti sve biti brze i lakse drugi put kao kod 90 posto zena..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas su terali da piskimo 2-3 sata posto smo otisli u sobu.Tj kada su me spustili na odeljenje rekli su mi da moram popiti 1,5 litara vode najmanje.Ja dugo nisam mogla da odem u wc,ali mi je donela gusku ,strasno mi je bilo neprijatno,ali sam ipak piskila,koliko sam razumela sestru to je jako bitno,zasto ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je praksa da pri prvom mokrenju nakon tri, cetiri sata odes sa babicom do toaleta. U tus kabini pustis mlaku vodu, opustis se, kako piskis tako mlazem tusa sapiras stojeci.

To je to, nema naprezanja, cucanja, saginjanja, a usput se i osvjezis, pa koliko toliko.

Slično je bilo i kad sam se ja porađala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas ni istiskanje krvi nakon poroda,ni kateter,ležanje 2 sata,pod tuš ako možeš....koma :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iraela, ja nista ne razumjeh... Jel ne vode racuna o tim stvarima pa su porodilje prepustene same sebi, kad koja hoce, kad koja moze, ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sad stižem da pročitam :)

Hvala na odgovorima, utešile ste me malo, i nadala sam se da je to tako moralo i da prolazi, ali je lakše čuti koju reč podrške!

Da, porodila sam se sa epiduralom tako da ništa od toga nisam osetila, ali zato kad su me nakon par sati od ulaska u sobu, odvela sestra u tuš kabinu da piškim, nisam uspela ni kap, a osećala sam potrebu. Onako malo je bilo neprijatno, ali sam uspela tu noć malo po malo.

Sve su to stvari koje se zaborave na neki način!

Da, Kegelove vežbe se zovu, pomažu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iraela, ja nista ne razumjeh... Jel ne vode racuna o tim stvarima pa su porodilje prepustene same sebi, kad koja hoce, kad koja moze, ili sta?

ma kateter ide samo nakon carskog,na wc ideš kad se ustaneš nakon ta 2 sata,tj.ako se uspiješ ustati,tuširanje isto,ako ne,onda čekaš dok uspiješ (meni je bio slučaj da mi se jako vrtilo i bilo mi slabo,pa me nije htjela sestra kasnije odvesti,nego rekla da čekam jutro i drugu smjenu :angry: )...nismo baš nešto pile tih par sati nakon poroda koliko se sjećam....mah....mo'š mislit ležanja na lokvi i čekanja,a sam sebi smrdiš od svega....buahhh,ne ponovilo seee :unsure::wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je kateter samo nakon cr-a. A i da piškiš ideš sama. Niko ni ne pita možeš ili ne (mada nisu ni morali mene ja sam non stop trčkala da piškim) Malo muka dok krene, al mislim da je to bila gsihička blokada zbog wc-a kao u horor filmu.

Kod nas sutradan nakon porodjaja rade ultrazvuk i pri otpustu. To nisam očekivala,fino me iznenadili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Samo da ohrabrim mame koje cekaju svoje bebe. Drugi porodjaj je bio toliko lak da sam odmah pomislila da mogu opet ^_^ Ni prvi nije bio dug i nije bilo komplikacija, ali je bolelo zestoko. Ovaj drugi pesma, mozda zato sto sam stalno bila u pokretu. Oba puta bez epidurala. Taj dan i dan pre toga osecam ucestalije grcenje materice ali po nekoliko sati, i nije bilo bolova.  U 19 i 30 ulazim da se tusiram i da idemo na pizzu. Termin 21.06. a to je bilo 23. 06. Osecam neki "klik" i vidim da pocinje da curka. Polako se spremam i bez straha krecemo u porodiliste. Javljam mojima i ovde drugaricama sa furuma. I dalje nemam bolove, mozda sam osetila dve ili tri kontrakcije ali blage do 21h dok nismo stigli. Tamo prijem i sve sto sledi. Pozdravljam se sa muzem. Dr kaze bice do ponoci a ja se mislim "ma da, ni bolove nemam". Otvorena 4 prsta, plodova voda ok. Kaze mm da moze da dodje da vidi bebu i mene na sta sam se ja totalno iznenadila. Super :D I krecem poznatim hodnikom. Kaze dr taman smo sve ocistili, nema nikoga u predporodjajnoj. Klistiranje i pravac na setanje. Oko 22h je bilo kad sam se smestila. Setam ja, i povremeno osetim neku kontrakciju, nista ne boli. Sve vreme se dopisujem sa mamom i mm. Oko 22 i 30 dolazi dr pregleda i kaze "otvorena 7-8". Mislim se ja super! Prokinula vodenjak do kraja jer nije sva voda izasla. I ovih sledecih pola sata su poceli bolovi ali ne oni nenormalni kao na prvom. Da sam cekala kod kuce prvi jaci bol eto bebe u kolima :lol:Uspela sam da predisem. Osecam i da krecu naponi. Babica je bila tu i prebacila me u boks.  To je oko 23h. Inace imali smo imena Uros i Ognjen ali nista konacno nismo znali. Jos dve kontrakcije u boksu i legla sam na sto. Sve vreme od ulaska u porodiliste sam na nogama. 4-5 napona i rodio se moj sin. :wub:Negde u toku 3-4 napona pomislih "hajde Ognjene" i tako sam se odlucila za ime :D Bebac 3450gr i 53 cm u 23 i 15. Nisam secena ali je bilo na granici. Sa prvom bebom jesam, ona je bila 3620 i isto 53 cm. Daju mi Ogija na 5 min. mali smotuljak slatki. Dolazi mm, tata,  kum i komsija :D Citav copor! Pustaju ih unutra da vide bebu i mene. U sobu prebacena oko 1. U 3h ustala sama, istusirala se isla u wc. Sve super. Nije mi se vrtelo; bas nista. Sa dojenjem nije bilo problema. I ovaj drugi porodjaj mi je u lepom secanju. Sve ovo je u zrenjaninskom porodilistu. Treci dan izasla kuci. I sad bih opet :D

Izmenjeno od strane Mamine priče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MP, super što je ovako dobro prošlo! Stvarno ohrabrujuće za buduće "mame po drugi put" :)

Mamine priče voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je prijateljica hrabrila,kaže ma nije to niš,za par minuta op!beba vani....

da,njoj,daj bog svima nama makar u pola sata :D ona je sa curicom uletila u bolnicu,upisali ju,mala krenula van,a ova otvorila prva vrata koja je našla otključana (spremište za metle) i voče da će sjest na kantu da beba ne ispadne :D

asina je skoro kod kuće rodila,pravila mužu tortu za rođendan,mazalašlagom i skoro na klečeć stavljala svjećice....vidjela ju sveki pa kaže đta ti je,veli ova ma niš,malo ju stomak boli....jedva do bolnice stigla,mali izletio na kolicima u hodniku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene drage ja imam toliko lose iskustvo posle prirodnog porodjaja da sa strahom pomisljam na jos jedno dete,,,Prikljucena sam na indukciju u 8h ujutru a porodila sam se u 23,55h,u toku tih silnih sati prvi i jedini put sam u 20h pustena da se istusiram i primila sam 1 bocu infuzije..slag na tortu je da mi je se 20-og dana nakon porodjaja pojavila temperatura 39 koja nije spadala,sestra iz doma zdravlja mi je rekla da popijem paracetamol,ali smo mi ipak odlucili da odemo u GAK gde su mi rekli da mi je ostao deo posteljice i da hitno mora da se radi kiretaza..ostavljam bebca kuci sa muzem,i molim se bogu...da napomenem da me niko nije pregledao posle porodjaja..i na sve to bezobrazluk,posle kiretaze treba da se uradi kontrolni ultrazvuk a moj ginekolog je na godisnjem i niko drugi nece da nme primi...uradila sam ga privatno...imam divnog andjela koji sad ima 5 meseci i kog volim neizmerno,ali samo kad pomislim na porodiliste koza mi se jezi...Novosadjanka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MP, imale smo vrlo slične porođaje. Ja sam sve vreme sad drugi put bila u sumnji da li je krenulo ili ne, pošto su kontrakcije bile tako slabe da mi se činilo nemoguće da se porađam. 

Na kraju, kad stigoh u porodilište bila sam kompletno otvorena, još me i babica pitala gde sam do tad bila. A ja čekala da krene već nešto ozbiljnije da se dešava. (Kod mene su posle gotovo celog dana slabih i retkih bolova, odjednom naglo naglo krenule kontrakcije na 3 minuta i tad sam krenula u porodilište, tamo sam odradila samo napone).

crnokosa i Mamine priče volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se odlazka u vc tice,uzasno iskustvo...secena sam. Imala sam vetiri sava unutrasnje,cetiri spoljasnja. Pritiskali su mi stomak i da izbacin bebu i za posteljicu takodje... porodjena u13.52h tek oko 17h odnesena u sobu. Kaf su mi rekli da li mozes da se ppdignes ja reko da. Medjutim kad sam sela kao da mi je neko seo na grudni kos,pocela sam da pistim tojom disanja i da se gusim,ali cim sam legla proslo je. Piskila sam oko 18h prvi put,oko 3h nocu sam htela ponovo,ali babice nisu dolazile citava dva sata... mene je oeklo,bolelo unutar koliko sam htela da piskim. Tad se smilovala jedna porodilja i donela mi gusku... kad je dosla babica nakon dva sata,pita me ko je hteo da piski reko ja i kao sad cu da donesem,reko netreba. I onda kako ne trebA i kad sam rekla zasto krenula je da se dere na mene kako dete nije doterivanje i oblačenje(nidje veze s pisanjem) kako su sve one ovo prosle,kako sam trebala da se pripremim i tako trt mrt... zbig moje zelje za pisanjem dobih i lekciju o roditeljstvu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

porodila sam se 06.10. u 9h sam otisla na redovan pregled gde je dr rekao da sam otvorena 2cm i da idem da setam 2 sata pa da se vratim na prijem. sve vreme imala sam nepravilne i ne tako bolne kontrakcije. u 12h me ponovo pregleda, otvorena 4 cm. odlazim na sanitarnu obradu, receno mi da u 13h ulazim u salu, medjutim zbog guzve taj dan tek u 14:40h su me uveli u pripremni deo gde u tom trenutku vodenjak spontano puca i ukljucuju mi indukciju. oko 15:25h bolovi postaju prilicno jaki pa dobijam trodon im. kontrakcije pocinju na minut. disanje koje sam naucila u skolici mi mnogo pomaze, a izmedju kontrakcija uspevam i da zaspim na kratko (a kad nam je babica u skolici savetovala da dremnemo izmedju kontrakcija, nisam verovala da je to moguce, ali valjda bol, umor, strah..sve stigne). oko 15:40h dr kaze da sam skroz otvorena i da idem na sto za porodjaj i vec u tom trenutku kad sam ustala osetim ogroman pritisak da sam se uplasila da cu se poroditi na nogama :) kad sam legla na sto rekli su mi da kad osetim da nailazi da guram iz sve snage. da je bolelo, bolelo je mnoooooogo ali nije dugo trajalo,iz par napinjanja i malo vristanja :) , u 15:51h rodjena je moja devojcica :) tad je prestala sva bol... babica mi je stavlja na grudi-najlepsi osecaj na svetu.... nakon par minuta izlazi posteljica i dr mi usiva epiziotomiju za par min (2 sava unutra i 2 spolja). ostajem jos 2 sata u sali a to mi je brzo proslo jer sam telefonirala :) oko 18:30h nas smestaju zajedno u sobu gde nakon sat vremena sama ustajem do wca i tusiram se :)  sve u svemu, bilo je bolno ali kratko (sat vremena od indukcije sam se porodila a bolovi do tad podnosljivi).. ponovo bih se poradjala prirodno i bez epidurala.. al sam se raspisala, do detalja :D

Izmenjeno od strane AlexB90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj: pre 6,5 g. Savrseno iskustvo. Od ukljucenja indukcije do porodjaja 20 min. Beba 3300g . , 51 dugacka.

Drugi porodjaj pre 2 nedelje, malo duzi jer je bebabila teza  3750g, 49 duga. Sva je kao loptica. Od ukljucenja indukcije do porodjaja 30min.  Oba puta radjena epizotomija. Prvi put uzasno bolna, drugi vise kao neprijatnost. U svakom slucaju divno iskustvo. Zelim vam svima brz i lak porodjaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.