Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Đađo, žao mi je što si tako užasno prošla, ali se nadam da ćeš to uz svog malog princa zaboraviti. Neka je živ i zdrav!

Slazem se i ja...i cestitam vam :wub:

Sve sto je lose ce proci..sad uzivajte! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dadja cestitam!rizikujuci da zvucim kao neki klise al brzo ces sve to zaboraviti...i ja sam posle prvog porodjaja imala slicno mishljenje nikad vise, pa sad imam jos jednu chupavicu od 6 meseci...daj sebi vremena da odmoris i da se priviknes za babu, lako ces kasnije razmatrati planove za buducnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj porođaj je počeo 28.11 oko 2h ujutru. Zada je ispao sluzni čep. Nisam htela da budim supruga već sam se prebacila u dnevnu sobu. Tamo sam kontrakcije koje su hile na 7min prolazila u polusnu sa našim psom koji je skontao da se nešto dešava. U 7h ujutru su kontrakcije stale. Poslala sam supruga na posao, jer nije bilo potrebe da čami kući.

Kotrakcije su se vratile tek oko 20h i tada su bile na 30min. Muž je oko 22h otišao na spavanje a ja sam ostala u dnevnoj opet u polusnu. Kako je dolazila kontakcija ja sam ustajala do svoje pilates lopte i sedala na nju, kružeći kukovima kako mi je babica i pokazala na pripremnim časovima. Oko 1h su kontrakcije već bile na 5min pa sam pozvala svoju dulu da dođe. Ona živi blizu nas pa je stigla za 15min. Do 3h su kontrakcije bile sve kraće i kraće ali ja više nisam merila vreme. Nisam ni mogla, jer sam ih provodila plešući na svojoj lopti. U pauzama me je dula masirala po ramenima i glavi da se malo opustim. Često sam odlazila u toalet i praznila creva.

Suprug je ustao oko 4h. Onda sam u jednom trenutku sela na WC šolju i ništa nije izlazilo iz mene a imala sam potrebu da praznim creva. Prepoznala sam napone. Dula je usla u kupatilo i pitala me da li da idemo u porodilište. Rekla sam joj da ne mogu i ludački sam joj stisnula ruke i samo mi je bilo bitno da dišem.

Nekako su me ubedili da treba da krenemo. Oko 5h izlazimo iz stana. Nisam stigla da se obučem. Suprug je spakovao moj plan porođaja, disk sa muzikom i svu papirologiju u moj ranac. Poneli su mi i torbu koju sam spakovala odavno. U liftu mi puca vodenjak. Ušla sam nekako na zadnje sedište i krećemo ka Pančevu. Dula i suprug pričaju, ja ne mogu, ali ih čujem. Dišem kao u kontrakciji jer se plašim da zbog napona koje prepoznajem se ne porodim u autu.

Na ulasku u Pančevo dula me pita ko će da zove doktora ili babicu. Odgovaram da ne znam, u sebi ih psujem oboje jer su moj mobilni ostavili u rancu koji je u gepeku. Dolazimo do raskrsnice i suprug u panici kaže da ne zna gde će da skrene, smirenim tonom mu kažem levo, jer prepoznajem put. Ulazimou dvorište porodilišta. Tražim im moj telefon i zovem babicu. Ona nas je sačekala na ginekologiji.Pita me kako sam. Odgovaram da imam napone. Dežurna doktorka se smeje i kaže da nisu sigurno jer sam prvorotka. Nemam snage da se svađam sa njom. Odvode me na pregled, doktorka mi uzima istoriju bolesti, ali ja joj smirenim tonom kažem da ću se poroditi tu ispred nje ako me ne pogleda sada. Babica mi pomaže da se popnem na sto, doktorka prilazi i počinje da vrišti da me vode u salu jer se bebina glava već vidi. Daju mi neku krpu za između nogu, i vode me u porodiliste. Babica pita ko će prisustvovati porođaju, i ja odgovaram Niko iako je suprug trebao da ide. Bila sam ljuta na njega zbog telefona i raskrsnice i nisam želela da ide sa mnom. U salu ulazim u 5.45 sedam na stolicu. Posle prvog napona izašla je glava, posle drugog je izašao bebac (vreme rođenja 5.50). Sačekali smo par minuta da pupčanik prestane da pulsira i presekla ga je babica.

Dobila sam inekciju za sakuljanje materice, ubrzo je izašla i posteljica. Babica je proverila da li sam pukla, na svu sreću nisam (pomoglo masiranje međice prethodnih nedelja)

Tada su me postavili da ležim i pozvali smo supruga da bude sa nama.

Babica Radica je uradila ogroman posao za mene. Dosta mi je pomogla i razumele smo se savršeno! Ona je jedno divno biće i svakom bih je preporučila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da upisem iskustvo sa drugog porodjaja. :-)

Ujutru,na dan termina(po menstruaciji),sam bila na kontroli, otvorena dva prsta, sve spremno,samo da pocne. Pusti me dr kuci. Popodne oko 15h,pocnu neki kao menstrualno bolovi, nisam ni merila ni pridavala neki znacaj tome,jer nije bilp bolno. Predvece me popustilo skroz. Sredila dete prvo,sredila sebe i legla. U 22h mi pocela serija (mm i ja se jos i sruzili malo,hehe). Malo posle deset mene tako zaboli,totalno sam se izgubila i pocinju kontrakcije na 3 minuta. Odmah se oblacimo i krecemo. Dok sam sisla dole(zivimo na 4.spratu) vev na dva minuta. Jedva sam usla u auto. Do porodilista deaet minuta, ja na ulazu u bolnicu osetim blagi napon,skroz sam se izgubila. Prime me,babica me pregleda,zove drugu da me pregleda ona se izbecila u mene i govori da sam komplet otvorena i da me drzi samo to sto mi je vodenjak citav. Na brzinu se presvucem,odrade mi kratko ctg,i u radjaonu oko 23 i nesto. Prokinuli mi vodenjak, opet ctg, dosla i doktorica i cekamo napone. Oni me uopste nisu boleli,kao ni izlazak bebe, moj sin se rodio u 23 i 25. :-) Dobio deset.

Ali je mene dr usivala sat i po,pukao mi je grlic na dva mesta,stara rana i jos su me sekli. Doktorica mi je i matericu gledala,zabrinula se da nije ni ona pukla,al srecom nije. Stvarno se zena potrudila oko mene. Bila sam u radjaoni do 5 ujutro,da me prate. Al eto, dobro je proslo.

Mada,ja bih ipak volela da je trajalo duze, da nisam se ovako raspala. Al bar se beban nije namucio. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MimaS cestitam! :wub: Covece, kao na filmu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Mima,sva sam se najezila dok sam citala.. Super sto je bilo tako brzo,a i sama znas da sve zaraste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mimo čestitam! :) Svaka čast za brzinu! :) Živeo beban! ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mimo, sve čestitke! Da je živ i zdrav mali bata. Baš si me sad zadumala sa tim sečenjem na drugom porođaju. Nadala sam se da će me to zaobići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaa . :-) Ma,ja sam i dalje sokirana brzinom. :-D

Joj,Tangerine da nema toga,bilo bi idealno. Al eto,sta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mimo, sve čestitke! Da je živ i zdrav mali bata. Baš si me sad zadumala sa tim sečenjem na drugom porođaju. Nadala sam se da će me to zaobići.

Evo ja da te utesim, mene nisu sekli na drugom porodjaju. Bukvalno sam par dana nakon porodjaja vodila S u setnju, isle smo do parka. To je totalno druga prica nego posle secenja, zena se odmah oporavi. Secam se posle prvog porodjaja da nisam mogla da sedim 40 dana, u pocetku nisam mogla dugo ni da stojim. Mnogo su me isekli jer je S prosla prvo nogama....

Tangerine, MimaS i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, to je baš utešno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, opsta politika koliko sam ja primetila je da ne seku zene drugi put, osim ako bas ne mora. Kao sto je opsta politika da se prvi put seku i kada nema realne potrebe. Jedino vise stiskaju stomak nakon svakog sledeceg porodjaja, jer zena vise krvari, tako su mi objasnile babice sad na porodjaju, nisam ni ja znala. Ali to je nesto sto prodje cim izadjes iz porodjajne sale..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, kako misliš - stiskaju stomak? Ono u toku porođaja, kad ti legnu na stomak tokom napona? Kakve veze to ima s krvarenjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mene nisu sekli na drugom porodjaju, niti sam popucala, za razliku od prvog, sili me pola sata bez anestezije, a obe cerkice rodjene sa 3560 gr i 59 cm, a i grlic se pocepao bas bio, ali drugi mi je ostao bas u lepomsecanju.

Margarita,meni su nakon izlaska bebe i posteljice, pritiiskali stomak da sve lepo.izadje, da ne ostane sta od posteljice, ali m nisu lezali na stomak. :)

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangi, ni mene nisu sjekli na drugom porodjaju dok na prvom jesu;) mada realno nekad je bolje da te sjecnu na zgodnom mjestu nego da puknes na nezgodnom:) ja usivanje nisam osjetila posle 1.porodjaja dok mi je isto bilo bas bolno nakon drugog(kada sam malko popucala)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg mislim na ovo sto Mejja kaze, na stiskanje stomaka nakon porodjaja, zbog krvarenja. Meni to prvi put nisu radili jer mi je zbog prirodnog karlicnog porodjaja radjena revizija materice. Ali drugi put su me ispritiskali da sto vise krvi izadje, zbog jaceg krvarenja, da ne dodje do neke infekcije. Pored mene se poradjala jedna zena treci put i tada nam je babica rekla da nju najvise mora da pritiska, jer svaki put kaze zena vise iskrvari, pa da ne dodje do nekih komplikacija. I secam se da mi je rekla, znam da vam je neprijatno i da vas boli, ali verujte ja ovo radim zbog vas.

Mozda to nije praksa u svim porodilistima...

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mene nisu nakon prvog pritiskali, mislim da je posteljica cela u kompletu izasla. Nakon drugog jesu, i primala sam infuziju za skupljanje materice, kazem infuzija jer ne znam tacan naziv za to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su nakon drugog porodjaja stiskali stomak i bilo je mnogo krvi,ali meni je oba puta radjena revizija jer nije izasla cela posteljica i to nakon 3 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od retkih "srecnica" koje su oba puta sekli :(.

Secam se tog pritiskanja stomaka, meni je strašnije od samog bola onaj osecaj kad puuuuno krvi izadje iz tebe, bas sam se prepala ali rekli su mi da tako mora, da je normalno.

OT Sad mi pade na pamet kako su mi posle prvog porodjaja savetovali da nikako ne pijem puno vode, da mi ne bi suviše naglo nadoslo mleko a posle drugog da pijem sto vise vode da bi sto pre piskila. A zašto je to bitno nemam pojma, uglavnom, "pretili" su nam kateterom, ako sto pre ne ustanemo i piskimo pa sam se ko blesava nalivala. Eto, ko je sad tu lud...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su i stavili kateter posle prvog porodjaja, mislila sam da je to normalno :unsure: Mada, nije mi to nista smetalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od retkih "srecnica" koje su oba puta sekli :(.

Secam se tog pritiskanja stomaka, meni je strašnije od samog bola onaj osecaj kad puuuuno krvi izadje iz tebe, bas sam se prepala ali rekli su mi da tako mora, da je normalno.

OT Sad mi pade na pamet kako su mi posle prvog porodjaja savetovali da nikako ne pijem puno vode, da mi ne bi suviše naglo nadoslo mleko a posle drugog da pijem sto vise vode da bi sto pre piskila. A zašto je to bitno nemam pojma, uglavnom, "pretili" su nam kateterom, ako sto pre ne ustanemo i piskimo pa sam se ko blesava nalivala. Eto, ko je sad tu lud...

Osecaj je uzasan, mene je cak prvi put toliko jako pritisla da mi je i materica poletela napolje. Nisam srecom to ja videla, nego je rekla druga babica koja je stajala pored. To stiskanje stomaka nikad necu zaboraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nisu stiskali stomak. :ph34r:

U stvari, samo nešto malo, dok nije izašla posteljica, i to u stvari samo zato da bi ona izašla, posle me više nisu pipali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jesu :) Kad je izasla posteljica, pa zatim jos jednom, ne znam zbog cega, al verovatno zbog krvi,al nije bilo bolno nit ovo sa posteljicom nit ovo posle. Svim zenama to rade,pitala sam posle cimerke,pa mislim da je to cista njhova praksa,eto tako, za svaki slucaj. Ma ko bi ga znao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su i stavili kateter posle prvog porodjaja, mislila sam da je to normalno :unsure: Mada, nije mi to nista smetalo.

Sad sam imala prvi porodjaj, kateter su mi dvaput gurali, ako se dobro sećam prvi put tokom porodjaja da se ispraznim, drugi put posle porodjaja, nared hodnika, ispred porodjajne sale.

Još uvek imam blag i neprijatan bol dok, da izvinete, piškim i čudan osećaj da nemam kontrolu dole. Radim one vežbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.