Prirodni porođaj

odgovora

Objavljeno

Dok sam cekala moju bebu,svakodnevno sam citala vase price,(samo one pozitivne),i mogu reci da ste mi pomogle da se psihicki pripremim za porodjaj..i zato hvala!

Nadam se da cu i ja pomoci nekoj buducoj mami...

Naime,cini mi se da sam onog momenta kada sam saznala da sam trudna,pocela da razmisljam o porodjaju(inace sam panicar)..zaista me je bilo strah,cak sam negde u podsvesti prizeljkivala carski rez :unsure: .

Dan pred porodjaj sam bila kod svog dr. na pregledu,gde mi je on saopstio da sam otvorena 4 cm i da mogu odmah da se poradjam :blink: ...Ja iznenadjena,10 dana pre termina,ne ocekujem jos...Ja kazem da ipak sacekamo da samo krene,jer nisam imala nikakve bolove sem pritiska bebe,ali to sam pripisivala bebinoj tezini...

Krenem ja kuci i pocinju da me bole ledja,kao pred menstruaciju,pomalo...

Posle toga nista....Legnem da spavam i budim se u 3h,kao opet neki bol u ledjima...

ali malo...U 5h puca vodenjak, i odlazim u porodiliste...Prijem,sredjivanje i ostalo,meni pocinju kontrakcije...Tada su mi svi strahovi nestali,samo sam razmisljala o tome kako ce sve brzo proci...i uskoro cu drzati svoju bebicu...

Dolazi dr,pregleda me 8 cm otvorena,odmah na sto....narednih sat vremena bolovi,sve jaci ali trpim...Nikako da se otvorim jos ta 2 cm.Dolazi dr.i ukljucuje mi indukciju,istog momenta krecu naponi....par napona i gotovo...rodio se moj sin!!!!

:rolleyes: ...bez epiziotomije,sa jednim koncicem...

Sada imamo 2m,rastemo i uzivamo....

Svim buducim mamama zelim porodjaj kakav je bio moj!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saro, stvarno fenomenalna prica i za pozeleti svakoj zeni da ima tvoje iskustvo. Predivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saro, stvarno fenomenalna prica i za pozeleti svakoj zeni da ima tvoje iskustvo. Predivno...

Zaista zelim svima takav porodjaj,jer je za mene zaista bio predivno iskustvo....

Zato sam i napisala ,jer je meni zaista bilo lakse kada bih procitala neku slicnu pricu... :D ...Buduce mame ,srecno i ne plasite se!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto nema teme "iskustva sa epiduralom", reko da napisem ovde :) Valjda ne smeta :)

Termin mi je bio 01.02.2011, ali naravno ja sam to premasila... 03. ujutru ustala i videla da imam nesto nalik krvi na donjem vesu, pravac Front, sto je sigurno sigurno je... Pregledao me doktor, onako kasapinski, kako to i umeju, i kao otvorenas si samo jedan prst, ali zadrzacu te da ne dolazis opet... Onda me druga doktorka opet pregledala, uradila CTG i UZ... Stavise me na odeljenje patologije da lezim, jer je porodiliste bilo prepuno... I naravno sve to tek 4h kasnije... Tu noc dobijem slabe kontrakcije... Sacekam jutro i kazem sestri sta i kako, i oni me odvedose na CTG i ultrazvuk... I onda na pregled pred jedno 10ak studenata... Ajoj majko, e tu me blam pojeo... Slatki momcici, a ja noge sirim :lol:

Zakljuce da sam otvorena 2ipo prsta i posalju me na odeljene porodilista... To je bilo oko 10h... Onda je doslo na red ono cega sam se plasila vise nego porodjaja... klistir... :lol: Sad tek vidim koliko sam bila smesna... Na kraju sam trazila dva puta da mi ga uradi, jer 3 dana nisam isla u wc... Cak sam joj rekla da ne misli da sam se navukla, vec bolje sad da se ispraznim kako se spada nego na stolu... Onda sledi cekanje od jedno 3 sata... I usput jos uspem da vidim jednu kako se poradja i sve onako lepo mi pred ocima bese prikazano... E tu sam se sasekla...

U 14h me stavljaju na porodiljski sto.... Neka smorna babica mi prikljucuje CTG... Imam kontrakcije ali ne bole... Dolazi neka nadrkana doktorka koja je predhodnu porodilju tako grdila i urlala na nju... UZAS... Pregleda me i kaze da sam otvorena 5 prstiju... Dolazi sa nekom studentkinjom i kaze joj da mi probusi vodenjak... Ova jadna smotana pojma nema... Ova je tera, kao ajde, moras da naucis... Pomislih, pa na meni da se uci majke ti ga... I naravno nije uspela, i onda je ova sama to uradila... Grozan osecaj... I Bogu hvala u 14h joj se smena zavrsila pa je druga dosla... Stavljaju mi indukciju

Potom dolazi anesteziolog i postavlja epidural... Ubod i sve ostalo osetila nisam... Tu sam se raspricala sa njegovom pomocnicom koja je isto bila izvrsna...

Polse 20ak minuta raj... Vreme mi leti... Vec je 16h i nesto... Beba se ne spusta... Pa mi anesteziolog pomogao nekako sa jedva osetnim nogama da ustanem pored kreveta i malo stojim... uspela sam to nekih 15 minuta da izdrzim posto mi se vrtelo, i vratih se na krevet... potom sam legla na stranu i kad bih videla da dolaze kontrakcije gurala bih iz sve snage da se mali spusti... U medjuvremenu sam ozednela kao krava i smarala non stop anesteziloga da mi kvasi gaze... Posle mi neka ne znam ni ja sta je bila, kroz ruku dala nesto, kad je krenula da me radi moja tahikardija, i vid da mi se muti, odsekla sam se... Ali i to popusti za 20ak minuta...

Anestezija polako popusta, osecam bolove, ali izdrzava se... I tako odprilike pola sata, sat... Usput psujem muza i sve koji su mi se nasli u mislima :lol:

Dolazi neka druga babica, i kaze digni noge da vidimo... Kad poce da doziva "doktorku, doktorka, beba samo sto nije"... Namestaju krevet, i vicu da guram, da drzim vazduh sto duze mogu... A ja sa tim, na nuli... Ali guram nekako, i usput se smejem, jer mi kroz glavu prolazi nasta li sada licim :lol: ... 2-3 napona, secnuse me, i bebac izadje... 19h i 20m...Doktorka me hvali, "ala ti vera, ovo se zove porodjaj"... Odmah zatim je izasla i cela posteljica.. Nista osetila nisam... Bog blagoslovio epidural... Nose bebca, i nedugo zatim ga i vracaju :D Neopisiv osecaj, nisam ni bila svesna da je to iz mene izaslo... Tako mali i meden... Nisam znala da li da se smejem ili placem od srece... Sve je tako divno proslo, i sada imam svog andjela kraj sebe... :wub:

I zaista porodjaj mi je ostao u divnom secanju, i ima da ih radjam dokle god budem mogla, samo da ne preteram ;) A i za prvorotku brzo se zavrsio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, lepa pričica, sa još lepšim završetkom. neka ste živi i zdravi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, lepa pričica, sa još lepšim završetkom. neka ste živi i zdravi! :)

Hvala draga :) Mada nije pricica, vise je pricetina, tek posle videh koliko sam iskucala xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaobilazim ovu temu ali kad sam videla na tvom profilu da si ispisala svoju pricu morala sam da bacim pogled... Sve ovo je bas super... :) Bas lepo sto si ovako prosla... Bas mi je drago zbog toga... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaobilazim ovu temu ali kad sam videla na tvom profilu da si ispisala svoju pricu morala sam da bacim pogled... Sve ovo je bas super... :) Bas lepo sto si ovako prosla... Bas mi je drago zbog toga... :wub:

Hvala draga :* :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

barbarice, super prica! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga :) Mada nije pricica, vise je pricetina, tek posle videh koliko sam iskucala xD

HAHAHAHA!Sjajno prosla si sve,od studenata do porodjaja uzivo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HAHAHAHA!Sjajno prosla si sve,od studenata do porodjaja uzivo :lol:

Hahaha, tako nekako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!Evo i mene sa mojim porođajnim

iskustvom!

Beše to 14. februar!

Beba je odlučila da porani 15 dana!

01:45 posle ponoći-pukao vodenjak!

Začuđujuće sam smirena!

Stižemo u porodilište oko 04:50!

Dr pregleda-otvorena 4 prsta!

Bol osećam u nepravilnim razmacima i uopšte nije jak!

Već u 8:00 sam bila potpuno otvorena, ali je dr odlučio da mi "malo" pojača napone!

Sestra mi daje indukciju, nakon koje kreće đavolski jak bol!

Odlazim u porođajnu salu i porađam se čitavih par minuta!

Za vreme tih par minuta sam doživljavala pravu pravcatu halucinaciju-zamračila se sala,svetla pocrvenela, boli kao đavo par sekundi, dr mi malo pomaže da guram stiskajući mi stomak šakama i gotovo...

Gledam, a među nogama mi je bilo malo grozno stvorenjce!

Stavljaju mi je na grudi i ja ostajem bez teksta i bez daha!

Prvo što sam pomislila je da ne mogu da verujem da sam upravo rodila svoju devojčicu!

Sa te distance već završene stvari sve mi je izgledalo tako jednostavno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hihihi Cindy, dobra si "Gledam, a među nogama mi je bilo malo grozno stvorenjce!" :D

E stvarni si dobro prošla za svega par min da ne kažem sati. Svaka čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!

Ni sama još ne mogu da poverujem koliko se sve brzo odigralo!

Naravno, više nije grozna!

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, više nije grozna!

hihihi naravno.

Ma i ja sam identičnu misao imala kada sam prvi put videla ovu moj. U kontekstu " čerka mi je kao buldog. Nigde nosa i brade" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, tako nekako :lol:

Barbarice, super! Šta te briga za studente, pa moraju i oni da nauče, samo naravno ona dr. nije morala baš pred tobom da kaže kako je onoj devojci to prvi vodenjak za prokidanje...ali ajde...Pa bila je tu i pratila da ona nešto ne zezne...I meni je jednom na pregledu prisustvovao buljuk studenata, ali me nekako nije bio blam :) Hi hi najbitnije je da je mali sad sa tobom, i da je mnooogo sladak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!

Ni sama još ne mogu da poverujem koliko se sve brzo odigralo!

Naravno, više nije grozna!

:rolleyes:

Hi hi, pa ti si super prošla :) mene već odavno hvata prpa, ali videćemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, super! Šta te briga za studente, pa moraju i oni da nauče, samo naravno ona dr. nije morala baš pred tobom da kaže kako je onoj devojci to prvi vodenjak za prokidanje...ali ajde...Pa bila je tu i pratila da ona nešto ne zezne...I meni je jednom na pregledu prisustvovao buljuk studenata, ali me nekako nije bio blam :) Hi hi najbitnije je da je mali sad sa tobom, i da je mnooogo sladak :D

Bas tako :) i hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!Evo i mene sa mojim porođajnim

iskustvom!

Beše to 14. februar!

Beba je odlučila da porani 15 dana!

01:45 posle ponoći-pukao vodenjak!

Začuđujuće sam smirena!

Stižemo u porodilište oko 04:50!

Dr pregleda-otvorena 4 prsta!

Bol osećam u nepravilnim razmacima i uopšte nije jak!

Već u 8:00 sam bila potpuno otvorena, ali je dr odlučio da mi "malo" pojača napone!

Sestra mi daje indukciju, nakon koje kreće đavolski jak bol!

Odlazim u porođajnu salu i porađam se čitavih par minuta!

Za vreme tih par minuta sam doživljavala pravu pravcatu halucinaciju-zamračila se sala,svetla pocrvenela, boli kao đavo par sekundi, dr mi malo pomaže da guram stiskajući mi stomak šakama i gotovo...

Gledam, a među nogama mi je bilo malo grozno stvorenjce!

Stavljaju mi je na grudi i ja ostajem bez teksta i bez daha!

Prvo što sam pomislila je da ne mogu da verujem da sam upravo rodila svoju devojčicu!

Sa te distance već završene stvari sve mi je izgledalo tako jednostavno!

CESTITAAAAAAAM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se prije tri mjeseca u Zagrebu, bolnica Sveti Duh. Puknuo mi je vodenjak u 5 popodne (prenijela sam 7 dana), i nakon 18 sati sam se porodila. Prvorotkinja sam. Htjela bih napisati sve ukratko ali u mom slucaju to nije moguce. Uglavnom, puknuo vodenjak, otisla u bolnicu i nakon 5 sati jakih trudova ustanovili da sam se otvorila samo 2 prsta, tada su mi dali prvu epiduralnu, bilo je oko 23 sata, do 7 ujutro su mi samo davali epiduralne, jednu za drugom (ukupno 4 epiduralne), mislim da su cekali jutarnju smjenu doktora da me porode, jer ujutro bude vise doktora. Beba je bila velika i ustanovili su da mi je grlic maternice nesto uzi od prosjeka, tj. nije toliko elastican. Pod epiduralnom nisam osjecala trudove, nije me boljelo, ali sam morala lezati cijelu noc na boku jer je malenom padao puls kad bih legla na ledja, tako da me tijelo boljelo od lezanja na onom sjedecem stolu. I naravno, nema ustajanja, setanja i slicno. U 7 ujutro su ustanovili da sam se otvorila 9 prstiju i da ce pricekati da prestane djelovati epiduralna i da ce mi dati drip, kako bih se skroz otvorila. Psihicki mi je bilo tesko podnijeti cinjenicu u tom trenutku da cu se poradjati bez epiduralne jer sam imala jake trudove vecer prije i bilo mi je nevjerojatno da cu to prolaziti ponovo, ali mnogo jace. Jako sam bila umorna. Bebi je pocela glava oticati od trudova. Dali su mi drip. Onda je trebalo cekati da se beba spusti, uglavnom u 11 ujutro je poceo porodjaj. Ja nisam osjecala trudove vec samo konstantnu bol i molila sam ih da me porode kako god znaju, tako da su mi oni govorili kada da tiskam. Dakle, na kraju porod je bio prirodan, tri doktora su me poradjali, dvojica su gurali trbuh rukama, tj. bebu, a treci je ustanovio da ce dijete ipak morati izaci na vakum. Kad sam ga konacno porodila dijete nije disalo, bilo je plavo i nije se micalo. Zene moje, ne mogu vam opisati taj osjecaj, strasno nesto. U tih 18 sati, 6oro zena se porodilo tu noc pored mene, 6 puta sam cula kako dijete prvi put zaplace, a moje nije. Krenuli su za reanimacijom, odmah se tu stvorio pedijatar, tako da nam je prvi Apgar 6, a drugi, hvala Bogu, 10. Odmah su mi ga stavili na grudi, no nije dugo bio samnom, jer su ustanovili da mi nije izasla cijela posteljica. Jako me je boljelo, pa su mi dali potpunu anesteziju da me ociste i zasiju, buduci da su me dosta i zarezali dole. isti dan sam primila 2 transfuzije krvi jer sam izgubila puno krvi. Moja sestra je bila samnom na porodjaju, svih 18 sati. Ne znam sto bih bez nje. Puno znaci kad vam je netko blizak na porodjaju, ako suprug ne moze biti tu. Pogotovo kad se stvari zakompliciraju. Kao posljedica epiduralne bila je jaka migrena u prvom tjednu nakon porodjaja i nisam smjela penjati se stepenicama. Dojenje sam uspostavila bez problema. Takodjer, maleni mi je prva dva dana samo spavao u bolnici, nije puno plakao, rukice su mu bile otvorene. Bila sam jako prestrasena da nesto nije uredu s njim s obzirom na tezak porodaj, no sve je odlicno s djetetom. Dva puta smo radili ultrazvuk mozga i sve je super! Jako dobro napreduje. Sad ima 3 mjeseca, evo bas jucer, 7 kila i 300 grama, 63,5 centimetara! Pravi Lav! Cetvriti dan nakon poroda su me pustili iz bolnice i i odlicno sam se osjecala! Zena se puno brze oporavi nego nakon carskog. Epiduralna je super jer stvarno se ne osjecaju bolovi. Nadam se da cu imati laksi iduci porod jer bih htjela imati jos djece. Ma samo da su bebe zive i zdrave, mame mogu sve izdrzati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Popa, svaka ti čast kako si izdržala! Čestitam ti na mališi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hi hi, pa ti si super prošla :) mene već odavno hvata prpa, ali videćemo...

i mene je hvatala prpa pre datih dešavnja,ali kad je krenulo-bila sam baš smirena!

verujem da ćeš i ti tako! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CESTITAAAAAAAM :)

hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Popa, svaka ti čast kako si izdržala! Čestitam ti na mališi!!!

Hvala ti! Ma sve za njega! Dobila sam muskarca svog zivota! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se prije tri mjeseca u Zagrebu, bolnica Sveti Duh. Puknuo mi je vodenjak u 5 popodne (prenijela sam 7 dana), i nakon 18 sati sam se porodila. Prvorotkinja sam. Htjela bih napisati sve ukratko ali u mom slucaju to nije moguce. Uglavnom, puknuo vodenjak, otisla u bolnicu i nakon 5 sati jakih trudova ustanovili da sam se otvorila samo 2 prsta, tada su mi dali prvu epiduralnu, bilo je oko 23 sata, do 7 ujutro su mi samo davali epiduralne, jednu za drugom (ukupno 4 epiduralne), mislim da su cekali jutarnju smjenu doktora da me porode, jer ujutro bude vise doktora. Beba je bila velika i ustanovili su da mi je grlic maternice nesto uzi od prosjeka, tj. nije toliko elastican. Pod epiduralnom nisam osjecala trudove, nije me boljelo, ali sam morala lezati cijelu noc na boku jer je malenom padao puls kad bih legla na ledja, tako da me tijelo boljelo od lezanja na onom sjedecem stolu. I naravno, nema ustajanja, setanja i slicno. U 7 ujutro su ustanovili da sam se otvorila 9 prstiju i da ce pricekati da prestane djelovati epiduralna i da ce mi dati drip, kako bih se skroz otvorila. Psihicki mi je bilo tesko podnijeti cinjenicu u tom trenutku da cu se poradjati bez epiduralne jer sam imala jake trudove vecer prije i bilo mi je nevjerojatno da cu to prolaziti ponovo, ali mnogo jace. Jako sam bila umorna. Bebi je pocela glava oticati od trudova. Dali su mi drip. Onda je trebalo cekati da se beba spusti, uglavnom u 11 ujutro je poceo porodjaj. Ja nisam osjecala trudove vec samo konstantnu bol i molila sam ih da me porode kako god znaju, tako da su mi oni govorili kada da tiskam. Dakle, na kraju porod je bio prirodan, tri doktora su me poradjali, dvojica su gurali trbuh rukama, tj. bebu, a treci je ustanovio da ce dijete ipak morati izaci na vakum. Kad sam ga konacno porodila dijete nije disalo, bilo je plavo i nije se micalo. Zene moje, ne mogu vam opisati taj osjecaj, strasno nesto. U tih 18 sati, 6oro zena se porodilo tu noc pored mene, 6 puta sam cula kako dijete prvi put zaplace, a moje nije. Krenuli su za reanimacijom, odmah se tu stvorio pedijatar, tako da nam je prvi Apgar 6, a drugi, hvala Bogu, 10. Odmah su mi ga stavili na grudi, no nije dugo bio samnom, jer su ustanovili da mi nije izasla cijela posteljica. Jako me je boljelo, pa su mi dali potpunu anesteziju da me ociste i zasiju, buduci da su me dosta i zarezali dole. isti dan sam primila 2 transfuzije krvi jer sam izgubila puno krvi. Moja sestra je bila samnom na porodjaju, svih 18 sati. Ne znam sto bih bez nje. Puno znaci kad vam je netko blizak na porodjaju, ako suprug ne moze biti tu. Pogotovo kad se stvari zakompliciraju. Kao posljedica epiduralne bila je jaka migrena u prvom tjednu nakon porodjaja i nisam smjela penjati se stepenicama. Dojenje sam uspostavila bez problema. Takodjer, maleni mi je prva dva dana samo spavao u bolnici, nije puno plakao, rukice su mu bile otvorene. Bila sam jako prestrasena da nesto nije uredu s njim s obzirom na tezak porodaj, no sve je odlicno s djetetom. Dva puta smo radili ultrazvuk mozga i sve je super! Jako dobro napreduje. Sad ima 3 mjeseca, evo bas jucer, 7 kila i 300 grama, 63,5 centimetara! Pravi Lav! Cetvriti dan nakon poroda su me pustili iz bolnice i i odlicno sam se osjecala! Zena se puno brze oporavi nego nakon carskog. Epiduralna je super jer stvarno se ne osjecaju bolovi. Nadam se da cu imati laksi iduci porod jer bih htjela imati jos djece. Ma samo da su bebe zive i zdrave, mame mogu sve izdrzati!

Cestitam Popa,svaka ti cast :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.