second hand za decu

odgovora

Objavljeno

Drage mame i tate,htela sam da vas pitam sta mislite o polovnoj decioj garderobi,opremi,igrackama.Razmisljam da otvorim takav butik(Beograd),pa me zanima da li biste kupovali u njemu.Garderoba je jako malo nosena,a ima i dosta novih stvari, sa etiketom.Uglavnom je zara,chicco,beneton...dobre robne marke,a ima i anonimnih ali kvalitetnih.Bilo bi i malo korisenih sedista,kolica,krevetaca,igracaka po jako povoljnim cenama..Kakav je vas stav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca nose polovne stvari, ali su to sve stvari od rodjaka ili prijatelja.

Ne bih im kupovala stvari u takvom butiku, iz prostog razloga sto i sebi tamo ne kupujem stvari (marke nisu bitne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da odeća ne bi imala prođu...jer je ipak drugačije kada naslediš polovnu odeću od brata, sestre, bliskih rođaka i prijatelja...ali takvu odeću ne bih kupovala...što se tiče opreme (krevetići, autosedišta, nosiljke i sl.) to bi mi bilo ok... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca nose polovne stvari, ali su to sve stvari od rodjaka ili prijatelja.

Ne bih im kupovala stvari u takvom butiku, iz prostog razloga sto i sebi tamo ne kupujem stvari (marke nisu bitne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi deci redovno kupujemo polovne stvari, i vidim da ovde to bas dobro prolazi, na svakom cosku ih ima. Odeca je super, ocuvana, kvalitetna, bas kao sto mamaIrena pise. Uopste ne vidim u cemu je razlika izmedju nasledjene i kupljene polovne odece, pogotovo kad se opere i opegla. I sebi bih kupovala polovnu odecu kad bih nasla radnju u kojoj je ovako dobra, sto da ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ni ja ne bih kupovala polovnu garderobu za dijete (ne kupujem je ni sebi).

Drugo su stvari koje smo dobili od brace i sestara.

Ali polovne, a kvalitetne stvari kao sto su krevetac, auto-sjediste, ogradica... bih vjerovatno kupila. Bolje u butiku nego preko interneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamaIrena, iskreno, ne verujem da bi ti to proslo u Srbiji. Sto je meni totalno nelogicno, svi se stalno zale da nema para, kriza je, dno dna, a s druge strane se samo nesto femkaju i imaju najnovije modele mobilnog, ajpede i takve stvari, a u prodavnice polovne robe niko ne bi ni privirio! Jednostavno ne razumem, sve se moze oprati, ljude kao da je sramota sta ce selo reci. Ja zivim u Svajcarskoj i mogla bih lako da izdvojim za skuplju odecu, ali ne zelim jer mislim da nema smisla, a i ne moram nikome nista da dokazujem. I to nije samo sa mnom slucaj, cim ima toliko ovakvih radnji, i cim su uvek pune, znaci da je to ovde ljudima najnormalnija stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih kupovala stvari koje idu na telo kao što su majice, bodići, pantalone. Ali jakne, skafanderi...što da ne. obuća, nikako to ni od rođaka. Obuća samo nova. Npr. ove godine smo dobili novi skafander koji je malo kabast pa sam otišla u radnju polovnih stvari i uzela mu polovni markirani skafander za 1000 din (950 tačnije) on je lagan i izgleda potpuno novo, jer bebe i ovako nose stvari par meseci i to je to. Onaj što je nov nam se već pocepao i raspali su se rajfešlusi...a polovan furamo sve u 16. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebinu gardarobu uzimam polovnu od onih koje znam, rođaka ili bliskih prijatelja. Mislim da u svima nama ima neka psihološka barijera po tom pitanju u fazonu kada znaš ko je nosio lakše ti je. Ovako kada kupuješ polovne stvari nemaš pojma ko ih je nosio, koliko je uredan i slično tome.

To je neko moje mišljenje. Što se tiče opreme ako je dobro očuvana nemam nikakvih problema. Jedino što bi od "opreme" novo kupila jeste dušek za krevetić jer svaka beba/djete piški na taj dušek kada se odvikava od pelena ... desi se bar 5 puta a to je sasvim dovoljno da bi se kupio nov dušek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih kupovala stvari koje idu na telo kao što su majice, bodići, pantalone. Ali jakne, skafanderi...što da ne. obuća, nikako to ni od rođaka. Obuća samo nova. Npr. ove godine smo dobili novi skafander koji je malo kabast pa sam otišla u radnju polovnih stvari i uzela mu polovni markirani skafander za 1000 din (950 tačnije) on je lagan i izgleda potpuno novo, jer bebe i ovako nose stvari par meseci i to je to. Onaj što je nov nam se već pocepao i raspali su se rajfešlusi...a polovan furamo sve u 16. :)

Ovo potpisujem od rijeci do rijeci. Mi smo Tamari kupili ekstra jaknicu za 1000 dinara. Iskreno ni mani nije jasno sta ljudima smeta kod tih polovnih stvari. Jedno pranje i dobra pegla i rijesena stvar.

Ja mislim da bi prodavnica imala prodju, bar kod ovih roditelja koji nisu nesto finansijski situirani, a takvih je u Srbiji mnogo. Po meni je polovno polovno, bilo od strine, tetke, drugarice ili od nekog iz Njemacke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja deca su odrasla u tudjim stvarima,uglavnom od prijatelja,al sam bila u prilici da vidim second hand radnje u inostranstvu(npr.ukucajte kid to kid i videcete takav tip butika) i prvo sto lepo izgledaju,nisu neke rupe na sta covek odmah pomisli kad je rec o polovnoj garderobi,a drugo sto je izbor zaista veliki i cene jako povoljne. Meni bi ovde i bila ciljna grupa ljudi koji imaju manje novca, a opet za decu uvek treba nesto. Sto se tice opreme mislim da je bolje u butiku nego preko interneta,jer prosto mozes uzivo da vidis ono sto kupujes..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamaIrena, iskreno, ne verujem da bi ti to proslo u Srbiji. Sto je meni totalno nelogicno, svi se stalno zale da nema para, kriza je, dno dna, a s druge strane se samo nesto femkaju i imaju najnovije modele mobilnog, ajpede i takve stvari, a u prodavnice polovne robe niko ne bi ni privirio! Jednostavno ne razumem, sve se moze oprati, ljude kao da je sramota sta ce selo reci. Ja zivim u Svajcarskoj i mogla bih lako da izdvojim za skuplju odecu, ali ne zelim jer mislim da nema smisla, a i ne moram nikome nista da dokazujem. I to nije samo sa mnom slucaj, cim ima toliko ovakvih radnji, i cim su uvek pune, znaci da je to ovde ljudima najnormalnija stvar...

Potpisujem...nelogično totalno.

Što se tiče dječijih stvari, ne bih kupovala u Second-u, iz razloga što i ovdje kupujem po rasprodajama pa bi me to na isto došlo...Možda kada bih našla sa etiketom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja komšinica deli lokal u kome se otvorila ovakva radnja. Ovde u Beogradu (Palilula). Dala im je rok dva meseca, jer to niko neće da kupuje i da će brzo da se isele :lol:

A istina je da su tu već par meseci rade punom parom!

Znači da ima prođu ;) Mislim da ti je Irena samo bitno da budeš na prometnijem mestu, i da ćeš moći solidno da radiš.

Ja podržavam, pokušaj - nikad se ne zna, možda preraste u neki mnogo isplativiji biznis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na savetu i misljenju.Nadam se da cu naci neku dobru prometniju lokaciju,pa cu najverovatnije pokusati...uz malo reklame i marketinga mozda krene,videcemo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na savetu i misljenju.Nadam se da cu naci neku dobru prometniju lokaciju,pa cu najverovatnije pokusati...uz malo reklame i marketinga mozda krene,videcemo..

Narafski, i vodi se onom "to što ja ne kupujem ne znači da neko drugi neće" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narafski, i vodi se onom "to što ja ne kupujem ne znači da neko drugi neće" ;)

I svaka roba ima svog kupca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja deca su odrasla u tudjim stvarima,uglavnom od prijatelja,al sam bila u prilici da vidim second hand radnje u inostranstvu(npr.ukucajte kid to kid i videcete takav tip butika) i prvo sto lepo izgledaju,nisu neke rupe na sta covek odmah pomisli kad je rec o polovnoj garderobi,a drugo sto je izbor zaista veliki i cene jako povoljne. Meni bi ovde i bila ciljna grupa ljudi koji imaju manje novca, a opet za decu uvek treba nesto. Sto se tice opreme mislim da je bolje u butiku nego preko interneta,jer prosto mozes uzivo da vidis ono sto kupujes..

da mi imamo kid to kid u portugalu i obozavam ga!!! ne kupujemo bodice i cipele (smatram da to ipak mora da je novo) ali ostalo sto da ne.. ima dosta jeftine opreme i igracaka. pogubim se kad udjem u radnju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da mi imamo kid to kid u portugalu i obozavam ga!!! ne kupujemo bodice i cipele (smatram da to ipak mora da je novo) ali ostalo sto da ne.. ima dosta jeftine opreme i igracaka. pogubim se kad udjem u radnju :)

Jao divna im je radnja!!!Bas ti zavidim..Kad bih mogla nesto slicno da ovde osmislim mislim da bi bilo zainteresovanih.Ono sto sam videla na internetu stvarno je super.Mislim da oni rade i otkup ocuvanih stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja komšinica deli lokal u kome se otvorila ovakva radnja. Ovde u Beogradu (Palilula). Dala im je rok dva meseca, jer to niko neće da kupuje i da će brzo da se isele :lol:

A istina je da su tu već par meseci rade punom parom!

Znači da ima prođu ;) Mislim da ti je Irena samo bitno da budeš na prometnijem mestu, i da ćeš moći solidno da radiš.

Ja podržavam, pokušaj - nikad se ne zna, možda preraste u neki mnogo isplativiji biznis. :)

Jel ta radnja na Paliluli samo za decu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih rado kupovala u takvom butiku, što da ne. Pre bih i korišćenu i kvalitetnu garderobu, nego kinesku sintetiku (ima naravno i jeftinije garderobe da nije loša, da me ne razumete pogrešno) ali ne vidim šta je loše u korišćenoj garderobi, opreš i rešena stvar. Ja sam jako pedantna (mm bi rekao opsesivno pedantna i opterećena higijenom i čisoćom :-))i uredna osoba, bitno mi je da je garderoba čista za decu ali mislim da se ti problemi oko higijene robe mogu rešiti pranjem i peglanjem, bez problema. Mislite da je garderoba koja nam putuje iz neke države do nas i prođe kroz svačije ruke čistiaj od one iz second hand-a? :huh: Polovna roba iz inostranstva je uglavnom jako malo nošena i dobro očuvana, a i oprema kao što su sedišta itd. bude u super stanju.

Mislim da bi bilo zainteresovanih...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikada nisam kupovala u takvim radnjama ali zato što i nisam imala prilike...ali mislim da ti je ideja odlična i da bi radnja odlično radila,samo treba vremena da se 'pročuje' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kupovala polovne stvari mojim klincima, i garderobu - farmerke npr., i igracke - polovne lego kocke, od opreme - kolica, lezaljke i sl. tako da nemam problema sa tim. u second hand-u sam 3 farmerica, skoro nenosenih za trogodisnjaka, kupila za nesto manje od 1500din, dok sam na pijaci uzela jedne za 1000din, koje nemaju mogucnost podesavanja gume na struku, ali mi je bilo hitno i tada nisam znala za taj s.h. butik. a za polovne lego kocke nemam reci da opisem koliko smo zadovoljni, svi komplet - ubacili smo ih u jastucnicu, oprali u ves masinu i sada samo uzivamo :)

moja preporuka su: farmerke, jakne, duksevi, nista sto bi islo direkt na kozu- tipa majice kratkih rukava, hulahop, carape, obuca...a od igracaka, sve vrste kocki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam kupovala polovne stvari, sto ne znaci da ne bih zavirila u takvu prodavnicu. Mozda, sto kazete, imam tu psihicku barijeru, moguce.

Jani ne bih sigurno kupovala polovno, pa me sad strljajte ali eto.

Moja drugarica kupuje i detetu i sebi na starom buvljaku u Pancevu i uvek se odusevim kad vidim tu robu i uvek obecam sebi da cu i ja otici tamo da prosmjuram ali nesto mi se neda. Npr sad je uzela sebi za zimovanje odlicne ski pantalone, benetonove suuuuuper ocuvane za 500 din ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam dosta kupovala polovne stvari i za decu i za nas na limundu,takvoj radnji bih se bas obradovala jer bih izbegla licitiranje i postanske troskove :rolleyes: :rolleyes:

Ja glasam za takve stvari i nemam predrasude prema polovnoj garderobi.

Redje svojoj deci kupujem novo ili nam je neko dao noseno ili smo kupovali polovno.

A sto se tice igracaka i to smo kupovali polovne sa buvljaka kad donesu iz inostranstva mogu da se nadju tako dobri autici i figurice zivotinja za 30-50 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao divna im je radnja!!!Bas ti zavidim..Kad bih mogla nesto slicno da ovde osmislim mislim da bi bilo zainteresovanih.Ono sto sam videla na internetu stvarno je super.Mislim da oni rade i otkup ocuvanih stvari?

ma da samo zakazes sastanak sa njima, odneses stvari, oni procene i lepo te iskesiraju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.