Gvozdje,da ili ne?

odgovora

Objavljeno

Na zadnjoj kontroli doktor mi je rekao da dam detetu gvozdje jer ne sisa,bez prethodnog vadjenja krvi.Rekao je da zubi mogu da mu niknu crni ali da to ne bi trebalo da me plasi.Zanima me vase misljenje i iskustva sa davanjem gvozdja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zadnjoj kontroli doktor mi je rekao da dam detetu gvozdje jer ne sisa,bez prethodnog vadjenja krvi.Rekao je da zubi mogu da mu niknu crni ali da to ne bi trebalo da me plasi.Zanima me vase misljenje i iskustva sa davanjem gvozdja.

Nije mi jasno. Prvo beba kad se rodi ima u sebi dovoljno gvozdja do nekog sestog meseca, mozes da proveris, drugo u majcinom mleku gvozdja ima vrlo malo tako da mi nije jasna konstatacija da dajes bebi gvozdje jer ne sisa. I najveca glupost je to sto bebi nisu radjene nikakve analize na osnovu kojih bi se videlo da li je to potrebno. Ja svakako ne bih davala nista dok ne uradim krvnu sliku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi jasno. Prvo beba kad se rodi ima u sebi dovoljno gvozdja do nekog sestog meseca, mozes da proveris, drugo u majcinom mleku gvozdja ima vrlo malo tako da mi nije jasna konstatacija da dajes bebi gvozdje jer ne sisa. I najveca glupost je to sto bebi nisu radjene nikakve analize na osnovu kojih bi se videlo da li je to potrebno. Ja svakako ne bih davala nista dok ne uradim krvnu sliku. :)

Ja isto tako razmisljam..Valjda prvo uzmu krv pa onda kazu dal je u redu ili nije u redu.!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto tako razmisljam..Valjda prvo uzmu krv pa onda kazu dal je u redu ili nije u redu.!!!

Pa da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beki, samo da se složim sa Mama Dy - ništa dok ne uradiš kks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beki, ne znam koje AD mleko koristiš, ali mislim da taj dr priča gluposti. Sad sam pogledala konzervu nestle adaptiranog mleka koje smo mi koristili i videla da je obogaćeno gvožđem. Dakle, ako ga ne dojiš, nego mu daješ AD mleko, razlog više da ne poslušaš dr. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako Ad mleko ima u sebi gvozdja. Kroz dojenje, beba ne dobija gvozdje. Ako je porodjaj bio tezak, moguce je da dojene bebe izgube gvozdje mnogo brze. Sve se to konstatuje analizom hemoglobina, a ne odokativno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije jasno zasto je taj dr rekao da ce bebcu nicati crni zubi? :blink:

Zbog toga sto nema dovoljno gvozdja ili ako mu budes dodatno davala gvozdje? Ja to nisam nigdje cula. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako Ad mleko ima u sebi gvozdja. Kroz dojenje, beba ne dobija gvozdje. Ako je porodjaj bio tezak, moguce je da dojene bebe izgube gvozdje mnogo brze. Sve se to konstatuje analizom hemoglobina, a ne odokativno.

Yelena...mi smo danas vadili krv hemoglobin nam je 104 ili ti donja granica, u cetvrtak idemo na kontrolu...uveli smo meso ali smo ga malo stopirali jer nam je izasla alergija, ustvari juce ustanovljeno da je to ekcem (atopijski dermatitis)....

Mislis da ce nam dati sirup da pijemo? Inace mi smo na AD mleku od 2 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena...mi smo danas vadili krv hemoglobin nam je 104 ili ti donja granica, u cetvrtak idemo na kontrolu...uveli smo meso ali smo ga malo stopirali jer nam je izasla alergija, ustvari juce ustanovljeno da je to ekcem (atopijski dermatitis)....

Mislis da ce nam dati sirup da pijemo? Inace mi smo na AD mleku od 2 meseca.

To ce najbolje reci doktor. Nisam bas strucna. Nama hgb bio 101 i pili smo sirup samo mesec dana,a onda vise od 3 meseca smo jeli meso i zumance3 puta dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pije aptamil.U aptamilu ima gvozdja.Ma ocigledno da je dr veoma smart :)

Mogucnost da zubi izadju crni je ako uzima dodatno gvozdje.Mada ni to nisam nikada videla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako Ad mleko ima u sebi gvozdja. Kroz dojenje, beba ne dobija gvozdje. Ako je porodjaj bio tezak, moguce je da dojene bebe izgube gvozdje mnogo brze. Sve se to konstatuje analizom hemoglobina, a ne odokativno.

Ja se potpuno slazem da treba da se uradi krvna slika pa onda konstatacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je hgb 106. Dr to nije ni spomenula na kontroli a posto je bila strasna guzva, nismo mogli ni da popricamo sa njom jer je ona samo kukala kako je guzva i kako mora da zuri :wacko:

Osim semena koprive i mesa svakog dana, sta jos da uradim da mu poboljsam KS? Ima li neko savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je hgb 106. Dr to nije ni spomenula na kontroli a posto je bila strasna guzva, nismo mogli ni da popricamo sa njom jer je ona samo kukala kako je guzva i kako mora da zuri :wacko:

Osim semena koprive i mesa svakog dana, sta jos da uradim da mu poboljsam KS? Ima li neko savet?

Konstantan unos c vitamina kroz sveže voće i povrće.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama je hemoglobin 110, pijemo Nan 2, i jedemo meso svaki dan + žumance svaki drugi... doktorka mi je ostala nedorečena da li da uzimamo sirup ili ne, jer uskoro treba ponovo da idemo na kontrolu...Kakvo je to seme koprive i kako ga dajete? Gde se kupuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.